Отговори
# 15
  • plovdiv
  • Мнения: 130
Няма проблеми с антителата , ако се следят с изследвания по време на бременност.
При раждането лекарите веднага правят тест на бебето и ако то също е с - резус фактор не се слага антиде гамаглоболин.
 А след всяка интервенция свързана с кръв- раждане,аборт и подобни се слага отново антиде гамаглоболин задължително. Peace
Аз съм с - резус ,а бащата е с +   имам двама сина с + и след двете раждания ми поставиха антиде  до 72часа след раждането, като първият път си я закупих от кръвния център в София .

# 16
  • Мнения: 171
Здравей,
и аз съм притеснена като теб, защото съм с отрицателен резус, а татето е с положителен.
След първото раждане ми биха ваксината, но преди това имам един спонтанен аборт и тогава не ми сложиха такава.
Предполагам, че щом после съм нямала антитела и сега при втората бременност като се правят изследваният няма да има проблем.
Не се притеснявай излишно и успех.

# 17
  • Мнения: 173
Здравейте,
аз също съм с RH- а бащата RH +,първото ни дете се роди с RH - като мен и не ми слагаха ваксина.Няколко пъти през бременността следяха за антитела и това е,не са ми слагали инжекциии и т.н. Сега съм бременна за втори път,има ли някакъв риск и какво се прави?

Хубава седмица на всички!   bouquet

# 18
  • Мнения: 3 016
Здравейте,
аз също съм с RH- а бащата RH +,първото ни дете се роди с RH - като мен и не ми слагаха ваксина.Няколко пъти през бременността следяха за антитела и това е,не са ми слагали инжекциии и т.н. Сега съм бременна за втори път,има ли някакъв риск и какво се прави?

Хубава седмица на всички!   bouquet
Правят се задължителните изследвания за антитела. Това е което аз знам.

# 19
  • Мнения: 173
А кога се правят тези изследвания за антитела,колко пъти и в коя седмица?

# 20
  • Мнения: 1 280
А кога се правят тези изследвания за антитела,колко пъти и в коя седмица?


  3-ти, 5-ти и 8-ми месец по спомени от моята бременност. АГ-то ще ти каже най-точно

# 21
  • Мнения: 17
Здравейте , аз също съм 0 (-) RF и през първата бременност ме следиха за антитела в 3-ти , 5-ти , и 8-ми мес. след раждането (секциото) ми биха ваксината че детето е с + RF сега съм в 3 мес. и половина и ще се следи отново за антитела след 1 мес пак съм на изследвания .

# 22
  • Мнения: 73
Здравейте момичета.Аз също съм отрицателна група,а таткото е +.При първата бременност веднага след раждането изследваха кр.група на детето(+) и ми биха гамаглобулин.Три години след това забременях отново,но за съжаление беше извънматочна.Наложи се да ме оперират и след операцията никой нищо не ми е бил.Сега ми предстои ин витро и мен също ме притесняват тези кръвни групи.

# 23
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 35
при отрицателен резус фактор на мамата и положителен на бащата при втора бременност има опасност от rh конфликт за това в 3/5/8 лунарен месец се прави изследване за антитела/COOMBS/ няма нищо опасно доверете се на своя гинеколог -родила съм 3 деца/живи и здрави 1  е на27г./2- е на 25г./ 3- е на 20г. без да ми е правен гама глобулин- дъщеря ми -3-то по ред дете е/ А+ / аз съм/ А-/ баща и е/О+  /и въпреки правилата на аг науката хемолитична жълтеница не се разви-представете си притесненията ми като се има в предвид че съм майка по съдба и акушерка по призвание.Носете си бебчетата СПОКОЙНО ЗАЩОТО НЯМА НИЩО ПО ВЕЛИКО НА ТОЗИ СВЯТ ОТ БРЕМЕННОСТТА И МАЙЧИНСТВОТО.УСПЕХ НА ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАЙКИ!

# 24
  • Мнения: 3 016
при отрицателен резус фактор на мамата и положителен на бащата при втора бременност има опасност от rh конфликт за това в 3/5/8 лунарен месец се прави изследване за антитела/COOMBS/ няма нищо опасно доверете се на своя гинеколог -родила съм 3 деца/живи и здрави 1  е на27г./2- е на 25г./ 3- е на 20г. без да ми е правен гама глобулин- дъщеря ми -3-то по ред дете е/ А+ / аз съм/ А-/ баща и е/О+  /и въпреки правилата на аг науката хемолитична жълтеница не се разви-представете си притесненията ми като се има в предвид че съм майка по съдба и акушерка по призвание.Носете си бебчетата СПОКОЙНО ЗАЩОТО НЯМА НИЩО ПО ВЕЛИКО НА ТОЗИ СВЯТ ОТ БРЕМЕННОСТТА И МАЙЧИНСТВОТО.УСПЕХ НА ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАЙКИ!

Ти ми даваш  надежда  Hug!

# 25
  • Мнения: 1 132
Освен следенето за антитела в 30 г.с. се бие анти Д гама глоболин профилактично.
На мен ми биха и при двете бременности, както и една след първото раждане, защото дъщеря ми се роди с положителна кръвна група.

# 26
  • Мнения: 3 016
Да, но когато се бие по време на бременност мисля че има точно определена седмица.

# 27
  • Мнения: 198
Профилактично ми я сложиха в 28 г.с., но трябваше да си я закупя.

# 28
  • Мнения: 3 016
Благодаря за инфото Ани. Когато бях бременна вторият път  и попитах за слагането на ваксината по време на бременността доктора ми каза ,че може да ми навреди  newsm78.Неразбирам вече кой доктор  говори истина и кой не. А знам, че на  много други майчета  е слагана.

# 29
  • Мнения: 46
Здравейте момичета.
Включвам се във вашата тема,да споделя моя случай и да получа някакъв съвет.
Преди около година и половина забременях.Направиха ми изследвания и се оказа ,че съм отрицателен RH.След около месец направих аборт.Sad Веднага след него ми поставиха инжекция Анти де гама глобулин.
Сега искам отново да забременея повече от всичко и работим сериозно по въпроса.
Таткото е положителна група.
Искам да Ви попитам,ще има ли проблем за зачеването това,че двамата сме различни групи?
Ще се налага ли отново да ми поставят такава инжекция,ако живот и здраве забременея отново?
Благодаря Ви предварително,момичета.

Общи условия

Активация на акаунт