Усвояване на тераса без покрив - дограма или дървена конструкция?

  • 24 076
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 175
Аа..креайната сметка още я чакам..в момента ми довършват окачения таван..Wink
Иначе грубо - цялата дограма излезе към 4000, ама тя хармониката беше само 2 х и нещо.. newsm78
Другата седмица ще се разплащам и ще кажа точно..

# 16
  • Мнения: 42
Рима, благодаря за инфото, но аз съм във Варна. Продължавам с търсенето. Относно сумата и ние горе-долу толкова мислехме, че ще излезе. Но все пак ми се иска покрива да е плексиглас /не поликарбон/ и надолу остъкление. Някой има ли информация за този материал? Останах с впечатление, че не го използват за това. Поне не съм чувала, ще се радвам ако някой го е използвал за тераса да сподели.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 999
Рима, благодаря за инфото, но аз съм във Варна. Продължавам с търсенето. Относно сумата и ние горе-долу толкова мислехме, че ще излезе. Но все пак ми се иска покрива да е плексиглас /не поликарбон/ и надолу остъкление. Някой има ли информация за този материал? Останах с впечатление, че не го използват за това. Поне не съм чувала, ще се радвам ако някой го е използвал за тераса да сподели.

При нас е греди, ОСБ плоскости , битум, едно такова пак битумно на руло и отгоре едно пак на руло, но с посипка ( има го в различни цветове), отделно улуци и обшиване с ламарина, отделно челни дъски. Отдолу 4 слоя минерална вата, едно бяло фолио и гипсокартон. При нас в момента въобще не си личи че е имало балкон, тотално се сляха балконите със стаите.

# 18
  • Мнения: 97
Rima, Благодаря! Heart Eyes  bouquet

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
и аз имам голяма тераса,която е сенчеста на всичко отгоре и един орех дето сами ми цапа Twisted Evil
Замислили сме се и ние за усвояванев къща живея

# 20
  • Мнения: 2 865
Пате, за плексиглас не съм чувала да се използва, мисля че е чуплив и че старее (не съм 100% убедена все пак). Поликарбоната е нечуплив.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 999
Ето малко снимки - преди и след ( скоро не съм правила, но днес ще направя как изглежда към момента) - Балкони

# 22
  • Мнения: 1 788
Може би с дървена конструкция и покрив с битумни керемиди (май така се казваха този тип, дано не бъркам) ще е естетически най-интересно. Но - въпрос на вкус.
Аз лично не бих избрала прозрачен материал - плексиглас или стъкло, поради парниковия ефект. А и когато се зацапа - от дъждовна вода, птици, много грозно стои, също и старее...
Дървото пък, от друга страна излиза по-скъпо, а и ако колоните са дървени ще искат, все пак, повече поддръжка...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 999
Може би с дървена конструкция и покрив с битумни керемиди (май така се казваха този тип, дано не бъркам) ще е естетически най-интересно. Но - въпрос на вкус.
Аз лично не бих избрала прозрачен материал - плексиглас или стъкло, поради парниковия ефект. А и когато се зацапа - от дъждовна вода, птици, много грозно стои, също и старее...
Дървото пък, от друга страна излиза по-скъпо, а и ако колоните са дървени ще искат, все пак, повече поддръжка...


Колоните са облечени с гипсокартон и въобще не се виждат! PeaceОсвен това ненските греди са специално обработени срещу дървояди и огън!

# 24
  • Мнения: 34
 Само и аз да кажа...
Имаме панелка на последен етаж и мъжа ми тъкмо почна усвояване на терасата.., но ще леят плоча- по негови думи ( аз не споря защото не разбирам  Simple Smile ) това бил най- добрия вариант. Той е дограмаджия и твърдо отказа да го направи с дограма!!-не било изобщо добър вариант.
Терасата с плоча ще излезе към 2 000 лв, но това е без труд, защото баща му е майстор-да е жив и здрав човека Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 3 999
Само и аз да кажа...
Имаме панелка на последен етаж и мъжа ми тъкмо почна усвояване на терасата.., но ще леят плоча- по негови думи ( аз не споря защото не разбирам  Simple Smile ) това бил най- добрия вариант. Той е дограмаджия и твърдо отказа да го направи с дограма!!-не било изобщо добър вариант.
Терасата с плоча ще излезе към 2 000 лв, но това е без труд, защото баща му е майстор-да е жив и здрав човека Simple Smile

не е ли много тежко с плоча, да непропаднете? Shocked

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Rima, много добре се е получило. Колко квадрата е усвоеното пространство?
Темата ме интересува тъй като ние сме на козирка и пред терасата ни и част от прозорците имаме около 35-40 кв.м. пространство, което спокойно можем да си заградим.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 999
Rima, много добре се е получило. Колко квадрата е усвоеното пространство?
Темата ме интересува тъй като ние сме на козирка и пред терасата ни и част от прозорците имаме около 35-40 кв.м. пространство, което спокойно можем да си заградим.

40 кв.м, 2 тераси. Сега сме с два малки балкона по 2 кв.м

# 28
  • Мнения: 87
Дървото ще излезе по-скъпо, но си заслужава.

# 29
  • Мнения: 42
Темата продължава да ме интересува, благодаря за мненията все пак. При нас идеята е да е зимна градина и затова искам да е прозрачен покрива, не искам да освоявам терасата като жилищна площ. И все пак, ако някой е правил нещо подобно ще се радвам да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт