Усвояване на тераса без покрив - дограма или дървена конструкция?

  • 24 088
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 536
.:PATE:. , зимни градини правят в Братя Градеви. Моят опит с тях показва, че са много добри и наистина си разбират от работата. Офисът им е на бул. Ботев, до училище Фотинов. Имаха сайт.

# 31
  • Мнения: 42
KSI благодаря ти, ще потърся сайт. Аз не съм в София, но все пак..

# 32
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Нашата тераса беше 52кв.м. Усвоихме я почти цялата, като си оставихме малко балконче 4кв.. За покрива ползвахме термопанели, а конструкцията е желязна. В началото мъжът ми мислеше да прави покрива от дърво, но се отказа, защото трудно се намира достатъчно сух дървен материал. Ако не е сухо, ще изметне, а това ще напука и гипсокартона.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 023
Нашата тераса беше 52кв.м. Усвоихме я почти цялата, като си оставихме малко балконче 4кв.. За покрива ползвахме термопанели, а конструкцията е желязна. В началото мъжът ми мислеше да прави покрива от дърво, но се отказа, защото трудно се намира достатъчно сух дървен материал. Ако не е сухо, ще изметне, а това ще напука и гипсокартона.

ИраМира, какви са тези термопанели, със желязо не става ли много тежко? Нас това ни притесняваше! Ако имаш снимки, би било интересно!

# 34
# 35
# 36
  • Мнения: 97
Привет и от мен! Отдавна не съм писала, но бяхме на море Embarassed Засега се спряхме на вариант с дървена конструкция, но пък за термопанели не се бях сещала хич Thinking
ИраМира, удобно ли ти е да ми пратиш на лични съобщения коя фирма ( телефон или въобще контакти)  ви направи терасата и горе-долу колко парички за колко време? Много благодаря! Simple Smile
И двете ви тераси - и на Rima, и твоята са се получили прекрасно! Поздравления!

# 37
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Нашата тераса е 18 кв.м. и в момента е покрита с полирабон. НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОГО. За нас това е временен вариант- за напред ще мислим за нещо по- добро.

# 38
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Rima би ли ми пратила и на мен координатите на фирмата, която сте използвали.

# 39
  • Мнения: 97
Ние сме на последен етаж, терасата нямаше козирка и я затворихме с термопанели. Отвътре си е с гипсокартон. Аз лично съм много доволна. Кухнята ми е изнесена там и нямах абсолютно никакви проблеми и в най - големия студ зимата.

# 40
  • Мнения: 97
Ние сме на последен етаж, терасата нямаше козирка и я затворихме с термопанели. Отвътре си е с гипсокартон. Аз лично съм много доволна. Кухнята ми е изнесена там и нямах абсолютно никакви проблеми и в най - големия студ зимата.

MVD, моля те, прати ми координати на фирмата и горе-долу колко ви излезе. Много благодаря  bouquet

# 41
  • Мнения: 97
Съжалявам velv, но не съм от София, така че няма да мога да ти помогна с кординати. Миналата година ни костваше, затварянето на терасата изцяло с дограмата и гипсокартона вътре т.е на практика без боядисването около 1500 лв /5-6 кв.м/. Първоначално моята идея беше да се затвори с итонг /само такива изпълнения бях виждала/, но майсторите ме увериха, че итонга е значително по-тежък материал и парапета, върху който трябва да легне цялата тежест може и да не издържи. Само за пояснение в стара тухлена кооперация сме. Моите опасения относно термопанелите бяха, че няма да могат достатъчно добре да изолират и при по-студено време евентуално да замръзна водата и да се напукат тръбите, за моя радост нищо подобно не се случи. За да се вдигне нивото на терасата, а и за по-добра изолация, тъй като под на с терасата е отворена, на пода сложиха перлит. Надявам се да съм била полезна с нещо. Успех в търсенето на майстор!

# 42
  • Мнения: 97
Само нещо да вмъкна относно плексигласовия покрив. Бившият ми шеф / човек с доста добри финансови възможности и обичащ лукса/ беше си направил зимна градина, която беше един вид продължение на хола, незнам как точно да го обясня на някакви нива беше. Та тази градина беше с такъв плексигласов покрив /представете си както е плътния таван изведнъж започва такъв плексигласов/ беше наистина много красиво като изпълнение. Една зима беше навалял доста сняг и явно от тежеста на този сняг се счупва плексигласовия покрив и се изсипва посредата на хола.

# 43
  • Мнения: 8 999
Ако ще вкарваш такова нещо в апартамента си, то трябва да направиш нормален покрив с керемиди, олуци и съответната изолация. Иначе просто се сдобиваш с един комин, през който бяга топлото. Най-евтино ще излезе да е дървена конструкцията.

Общи условия

Активация на акаунт