ЯНУАРСКИ МАМИ 2010 г. - 15тема

  • 12 142
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 647
И ако позволите един съвет към мамите бременни с първо детенце - купете си само нещата от първа необходимост, после другите. В нета има толкова списъци - едни обширни и подробни и вярвайте ми има неща, които няма да ползвате, а всичко пари струва Simple Smile

Много съм съгласна с мнението на Сиер, че тези списъци са пълни с излишни неща.

# 46
  • Мнения: 622
Тани благодаря за прекрасната темичка и за изненадата  Heart Eyes Heart Eyes
little rabbit голям сладур този Валентин - усещам, че ще има много обожателки като порастне  Heart Eyes Heart Eyes
teryta за мъдреца отивай да те види зъболекар  Peace Кажи му, че си бременна и той ще те посъветва най-добре. Може да е за вадене мъдреца и да не си докараш по- сериозна беля на главата отивай да  те види. Не се безпокой дори да се наложи да го извадят и на други бременни им се е налагало сигурна съм  Peace
tanchelina,Rosi79 заформихме групичка от Майчин Дом Варна, а и Мишона там ходи- само че аз съм при акушерката Рени Корновска.
desven добре дошла в отбора   bouquet Точно по-горе изброих някои мами от Варна, но съм сигурна, че имаше и още. А за усещанията- сигурно е бебчо. Аз усещам от няколко дни насам и леки побутвания отвътре, много е хубаво  Heart Eyes Heart Eyes
viola78 да хубава е количката, но и аз мисля, че най- добре " на живо" да се пробва  Peace
Katinche нощницата е много сладурска, а и видях много интересни и полезни неща, само едното на Avent не го разбрах какво е,но нищо  Blush Blush  

# 47
  • Мнения: 453
Леле, докато ви изчета... една седмица ме нямаше - почти 3 теми сте изписали  Hug
Благодаря много за новата тема - прекрасна е   bouquet
Аз да ви се похваля, че много добре си изкарах на морето - направо не ми се искаше да се връщам - там нито контракции чувствам, нито какъвто и да било дискомфорт, а от плуването в морето няма нищо по-хубаво за една бременна - повярвайте ми, който не е пробвал още  Hug
Така че вече твърдо съм решила, че ще се запиша на водна гимнастика, абсолютно вътрешно съм убедена, че това е най-хубавото, което мога да направя. Най-вероятно ще се пробвам и с йога за бременни, но ще видя дали няма да ме натоварва нещо Simple Smile
Радвам се като прочетох за много негативни емоции, завършили щастливо с успокоителни резултати от изследвания - дано и всички, на които им предстоят такива, да се похвалят и успокоят  Hug
Добре дошли и на многото нови мами   bouquet
Аз бих помолила да ми добавите в списъка, че съм от София на 30години, пък за пола чакам потвърждение септември месец, че сега още не беше ясно  Hug
Интересни обсъждания е имало на възпитание, колички, легълца  Hug
Това е май засега, много  Hug на всички!!!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 407
desven, добре дошла! Много мами станахме с термин 17.01.  Grinning И честити сини гащи  Grinning

# 49
  • Мнения: 693
Katinche нощницата е много сладурска, а и видях много интересни и полезни неща, само едното на Avent не го разбрах какво е,но нищо  Blush Blush  

На Avent, в кутиите има бебефон, помпа за кърма и контейнери за съхранение на кърма Peace

# 50
  • Мнения: 326
desven Добре дошла   bouquet

И ако позволите един съвет към мамите бременни с първо детенце - купете си само нещата от първа необходимост, после другите. В нета има толкова списъци - едни обширни и подробни и вярвайте ми има неща, които няма да ползвате, а всичко пари струва Simple Smile

Много съм съгласна с мнението на Сиер, че тези списъци са пълни с излишни неща.
Grinning Чудесно е че давате съвети, на нас неопитните! Аз точно по тези списъци възнамерявах да се ориентирам. Бихте ли ми казали, ако обичате, как по-точно да разбера, кое ще ми е от първа необходимост и кое - излишно?!?!?
Че то като няма и кого да питаш Crazy bash
Мисля, че и други бъдещи майчета, освен мен, ще са ви благодарни Hug

# 51
  • Мнения: 961
Аз пък днес съм цял ден с контракции и ме наболява. Лежа упорито (станах само да забъркам една супа на малката), пия Но-шпа и магнезий, но като че няма особено ефект от тях. Явно вчера яко се натоварих с голямата разходка, но пък си струваше да разходим малката в зоопарка на Дъблин.

Количка имам на Джордани, само друг десен и не знам дали ще купувам нова. Може да взема нова лятна, която да е по-широка, че тази е доста тясна. Иначе съм доволна от нея, вече две години, откъде ли не е минала. Малко е кофти с двете дръжки, ако бебето е ревливо и иска много гуш(каквато беше Мила),но се свиква лесно с тях. Ако тръгна да купувам, сигурно ще си взема с цяла дръжка и ще ги сменям, зависи накъде съм тръгнала.  Mr. Green

А списъците наистина са пълни с излишни неща, намери един списък и го дай да задраскаме, какво от нещата не сме ползвали!  Grinning

minana, стискам палци всичко да е наред. Лежи повече и много се пази!  Hug

Имаше още неща, но с този бременен мозък...  Blush

# 52
  • Мнения: 326
Ето един списък, който ми изглежда удачен, метнете по едно око, ако ви се занимава  Grinning
   
За бебчо:
-  1бр. топло одеало – необходимо е независимо от сезона в който ще родите;
-    1бр. памучно одеало;
-    Детско легло
-   Матрак – предлагат се 3 варианта – само от пияна, само от кокос и смесено пиана и кокос, като смесения е за предпочитане;
-   Протектор за матрака – с ластик обикаля цялостно матрака и пази от намокряне;
-   Обиколник за кошара;
-    Минимум 2-3 комплекта чаршафи – купувайте само от памук или от крепон;
-   Олекотена завивка;
-    Количка;
-   Чадър, непромокаема мушама за количка, дъждобран – обикновено се продават в комплект с количката;
-    Купете си маски за уста от аптеката в случай че ви дойдат несъобразителни хремави гости;
-    2 малки цилиндрични възглавнички за подпиране на бебето отпред и отзад докато спи – продават се в цилиндрична форма;

В началото купувайте по-малко дрехи, защото бебето ги израства много бързо. Още на първия месец ще е сменило номера на дрехата.
-    4,5 бодита за новородено – купувайте само памучно бельо, като трябва да гледате лесно да се съблича и облича, защото бебчетата ги е страх когато се обличат през главата, така че за предпочитане е с копчета отпред;
-    4, 5 комплекта ританки с блузки или жилетка;
-    1,2 гащиризона – гледайте да се закопчава отдолу;
-    1,2 камизолки да се вързват отпред – аз лично не съм ползвала. Мисля че е най-разумно само с бодита, за да не им изтиват кръсчетата на бебетата;
-   2 комплекта малки тънки ръкавички – необходими са, за да не се драска бебето, понеже не трябва да му се режат ноктите в началото, а после да не свиква да си лапа ръцете;
-    1 тънка шапка за вечер след баня;
-    1 шапка за разходка;
-    5 чифта къси чорапки;
-    2бр хавлия за баня – добре е да купите от тези кърпи с качулка;
-    Пакет памперси от най-малкия размер – 2-5кг.;
-    1 комплект тензухени пелени – след баня сложете върху хавлията тензуха.Много добре подсушава кожата и още като е малко бебето не го дразни или драска;
-    Ваничка – гледайте да е от по-големите ;
-    Хавлиен, памучен шезлонг за вана – купувайте го заедно с ваничката, за да пробвате дали влиза в нея, защото са различни размери; newsm78
-    Не купувайте възглавничка за баня – развъжда много бактерии, а и трудно съхне;
-    Стойка за вана – също трябва да я купите от един и същ магазин с ваната, за да си паснат;
-    Подложка за повиване на бебето – трябва да е с твърдо дъно, за да се слага върху леглото или скрина;
-    Стол за кола;
-    Babyphone;
-    Шезлонг;
-    Козметика – 1бр детски сапун, крем за дупе, душ гел, който става и за главичката (от главата до петите на бюбхен), олио за тяло през зимата, а тоалетно мляко през лятото.
Избягвайте силно ароматизираните козметики за майката и бебето. Добре е майката и бебето да ползват еднаква козметика. Купувайте я само от аптека или бебешки магазин. Аз препоръчвам Бюбхен или Мустела;
-    2 големи и 2 малки шишета, съответно с биберони за вода и за мляко;
-    Залъгалка – от 0-6мес;
-    Четка и гребенче;
-    Четка за миене на шише и биберон;
-    Ножичка;
-    Помпа за нос – за препоръчване е с дебел накрайник;
-    Комбиниран термометър за вода и стайна температура;
-    Термометър за бебето;
-    Лигавник;
-    Тампончета за уши;
-    Стерилизатор
-    Нагривател за затопляне на шишета.

 За мама:
-  Крем за гърди;
-   Помпа за кърма
-   Контейнери за кърма;
- Подплънки за гърди – трябват ви още за родилния дом;

# 53
  • Мнения: 0
благодаря на тези които ме поздравиха с добре дошла- наистина сме доста мамите с термин на 17.01.при мен това е официалната дата, но се надявам живот и здраве, по рано да дойде бебчо, че нали като било с операция по рано се изтегляло раждането...ама има време още за това.Simple Smile
какъв е този списък с необходими неща.....? и кога според вас е редно да се купуват неща за бебчо-1мес преди появата му или??? аз съм малко суеверна и дори съм забранила да се говори с далечна перспектива за бебето(вече съм си патила уви Sad ) но все пак трябва да ги има предварително някои неща нали?особено както сме зимата-декември-януари месец как се пазарува....

# 54
  • Мнения: 14
Здравейте на всички, наминах да споделя впечатления от Деня на отворените врати, който посетих днес в Шейново. Искам да живот и здраве да раждам там, защото там ми е лекарят, при когото ходя от години. За половин час правят почти пълна обиколка на етажа, включително се влиза и в неонатологичното отделение, където са всички бебета и където по принцип няма възможност да се влиза после. Влязохме и в родилна зала, където беше най-голямото ми изумление - всъщност това е родилна зала за четири родилки, т.е. има четири стола и може да раждат повече от една жени едновременно!!! Това доста ме изненада, в смисъл не бях подготвена. Ако искаш отделна родилна зала, трябва да доплатиш за т.нар. вип зала, където може да си сама, а там може да присъства и бащата. В другата не може по разбираеми причини, не само, че четири жени раждат, но и три чакат в предродилна  зала, което реално си е същото помещение, разделено от една стена. Иначе болница като болница, има го това леко потискащото чувство, но предполагам, че в такъв момент човек не забелязва средата, която го заобикаля. Важното е специалистите да са добри!
Питахме също каква е процедурата за носене и захранване на бебетата - системата е носят ти го през три часа и ти го оставят за по около час и половина за кърмене. През нощта не ти го носят (странно защо) и ги хранят с адаптирани млека. Питах дали има възможност да не им дават адаптирано мляко и казаха, че вероятно може да се разбереш с персонала. Ама дали може и каква е ситуацията точно, не е ясно. Това е от мен, надявам се да ви е интересна тази информация. По принцип всеки месец има такива дни за всички болници и който иска може да ги посети.
Лека вечер Simple Smile

# 55
  • Мнения: 39
ето малко снимки от нас http://damyanadd.snimka.bg/children/na-3-godinki-veche.398669
Дамяна трудно можеш да я хванеш за снимки все се чекне на някъде и е толкова рязка в движенията  ooooh! Да ми жива и здрава!

# 56
  • Мнения: 693
sugar_lady, мноооого сте красиви, а малката е страхотен бонбон, одрала е кожата на майка си Heart Eyes Голямо коремче имаш, обаче Party Дамяна колко килограма се роди?

Ох, май за списъците е раничко, пък и аз не смея да кометирам, да не се създават предпоставки за спор hahaha

Да ви се похваля, Михаела днес проходи!

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Катинче, честито ти проходило момиче! Цял живот в правия път да върви  Hug

# 58
  • Мнения: 0
Благодаря много за новата тема - прекрасна е!!!

Катинче честито ви прохождане  Hug!

sugar_lady прекрасни сте и двете  Hug!

# 59
  • Мнения: 2
Katinche, честито прохождане!!!
Sugar_Lady, наистина сте много готини  Simple Smile

Аз отново съм с нет и се опитвам да ви изчета, ама не успявам още.

Моят преглед мина, но не ни гледаха на ултразвук, щото не се полагало, щом не правиш тукашния еквивалент на БХС. Пък то аз съм изпуснала срока, та сега се чудя има ли смисъл да ходя на втория (следващата седмица). Лекарката каза, че не бил толкова точен, пък и няма първи, с който да се сравни  newsm78 

Иначе мн съм разочарована от реакцията относно моите притеснения за контракциите. Те, слава Богу, май отминаха, но нейното отношение беше, че не взимат никакви мерки преди 24-та седмица Sad Докато не се води преждевременно раждане, не се намесвали, било си спонтанен аборт. На моя въпрос ако могат да предотвратят някои от тези спонтанни аборти, дали биха направили нещо, нейният отговор беше "не". Още съм потресена, казва, че така е в САЩ и Канада, аз не знам дали не са си нейни идеи.

Виждам, че планирате пазаруването вече. Валкирия, благодаря за инициативата! И аз като един новак, ще се възползвам мн от съветите. Дано опитните споделят опит Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт