Първокласно лято 2009 - тема 4

  • 29 015
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 372
Здравейте Simple Smile
Колко много сте изписали..ние бяхме малко на море и не си взех умишлено компютър с мен, пълна почивка..
Сега ще се върна да ви изчета, че тези дни ще се заемам с пазаруването за училище, още нищо не съм свършила по въпроса.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 675
Деси, нашите дъщери много добре се разбират с изключение на редки моменти, когато Анастасийка решава, че тя е по-голяма и затова й се полагат повече неща, напр. Това се случва обикновено, ако някоя баба е наоколо. Макар, че наистина конкуренция се проявява много рядко.  Simple Smile Доста повече са моментите, които стоплят майчиното ми сърце.

Анастасийка има телефон отскоро, който основно ползва като фотоапарат. Но се справя по-добре отколкото аз с моя когато правя снимки. Simple Smile

Тоалетът ще е най-вероятно ризка, пола и сако, подобно на миналогодишния, за предучилищната.


Още сме назад с пазаруването, но събирам инфо и разглеждам. Хем има време, хем направо не остана. В момента съм на вълна обзавеждане и също имам проблем с побирането на мебели, играчки и т.н. Засега не съм успяла да навия мъжа ми да направим две детски, а ние да спим във всекидневната. По-големият ми успех ще бъде, ако успея да го навия да сменим дома. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 491
По-големият ми успех ще бъде, ако успея да го навия да сменим дома. Mr. Green


Както се казва "И аз искам, ама няяяямаааааааа  newsm45"

 Joy Joy Joy

Иначе усещането ми за този 15-ти септември ... От един месец ходи с новата любима рокля... Ако тогава все още е любима, значи ще ходи с нея, а ако има друга дреха, която е станала любима, тя ще да бъде  ooooh!  hahaha

# 48
  • Мнения: 230
Аз не че искам да са в отделни стаи, защото те така или иначе не си стоят в стаята, а са все до полата ми във всекидневната, ама все някъде трябва да си личи, че им ученик. Той е много нетърпелив, а аз повече и от него. Нямам какво да купувам, а искам да ходя, да гледам, да избирам.
 До местоработата ми има книжарница АБВ и продавачките все разказват как преди години родителите са се суетели около книжарниците още от юни. Сега влизат, взимат по 5 тетрадки и са готови. Е да, ама няма тръпка. ooooh!

# 49
  • Мнения: 300
О боже пък нас ни тресе едно другопреживяване май ще се местим в друг апартамент и направо главата ми ще гръмне ако това стане ще е точно за 15.09.и какво ще правя ....това наново училище и обзавеждане......на Петя не бяхме казвали до сега но май ще се наложи да и обяснявам,утре ще се разбере.Продаваме си гарсониерата за да си купим двустаен апартамент и ако това се осъществи не ми се мисли какви дарами ще има.Детето така ще се натъжи......пък и аз свикнах с този спокоен район а и тя там на ново приятелки незнам.....дайте ми кураж моля ви....

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 675
Мери, не се притеснявай от местенето. Вярно точно на 15.09. едва ли е най-удобно, но ако не може да стане друг ден, ще трябва по-сериозна организация на самия ден и ще се справите. По-важно е, че ще се разширите. Далече ли е новият апартамент от вас и от училището? Спомням си, че беше казала, че живеете съвсем близо до училище. Или ще трябва и школото да сменяте? Петя със сигурност ще намери тепърва нови приятели, а и децата сякаш по-бързо свикват с промените отколкото на нас ни се струва. Пиши как се развиват нещата.  Hug

# 51
  • Мнения: 1 849
Мери, може просто да и обясниш всички предимства на преместването на ново място и колко невероятно може да бъде то... ти знаеш кои неща биха впечатлили дъщеря ти, наблегни на тях, дори сложи и приказен елемент. Няма смисъл да се натъжавате, не е добре да се привързва човек към материалните неща... винаги идват и по-добри. Wink Желая ти успех.

Момичета, днес за първи път се разтърсих за несесер... и се надявах да намеря да се продава някъде празен. Но в нашия квартал не стига, че са над 20 лв, а и са пълни с особено качествени моливи и фулмастри...Някоя от вас виждала ли е някъде да се продават празни несесери? И горе долу на какви цени си купихте вашите. Благодаря ви.

# 52
  • Мнения: 3 034
да се включа, че току виж пак ви открия след 15 стр. Mr. Green

купих анцуг, лилав, за съжаление.
ама, нейсе, ще си го носи.

# 53
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Че какво му има на лилавото? Simple Smile

Зайо, Не се притеснявай за местенето, но веднага подгответе детето - 4 седмици са.
Ние така се вълнувахме за далечно училище - прие го на думи за ден, в действителност след 2 седмици.
И мен ме чака спешен пълен ремонт на 2 стаи, но за седмица две трябва да стане... и полудявам полееечка Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 159
meri_zajo ,ти вместо да се радваш,че ще сте на по-широко,се притесняваш за такива неща!И ние сме в гарсониера,и то без изгледи да се преместим скоро Confused!Аз на твое място бих нагласила багажа до вратата newsm49!Тоолкова ми е тясно,приятелчетата на Макс като дойдат,ние с татко му се завираме в кухнята!Споко,детето ще свикне за 2 дни!Според мен зависи как ще й кажеш.Ако си усмихната и тя разбере,че много се радваш(дори и де не е съвсем така Wink),Петя няма да се натъжи! Peace
Рали,личи си,че си започнала работа,щом нямаш време за нас  bouquet!
Не сме ходили на пазар за дрешки,мислим като изляза отпуск,че ще ни е по-спокойно.Иначе накупих папки(цветни,с копче)за различните предмети,да му слагам учебник,тетрадки в една папка,уж да му е по-лесно.Ако не му е практично,няма да настоявам,естествено.
6-ти зъб му падна вчера.Е,зъболекар се наложи да го вади,защото му беше поникнал новия пред млечния.Баща му се шегува,че бил момчето-акула!Феята на зъбките,т.е.моя милост, му донесе книжка от поредицата "Училище за патаранчета",издателство Парнас.Има за цифрите,сезоните и месеците,формите и цветовете и часовника.Аз му взех за буквите,ама утре ще мина да му купя и другите,защото много ми хареса книжката.Всяка буква е представена със стихче,много весело и остроумно.3.60 е цената на една книга.

# 55
  • Мнения: 3 034
арт мама, нищо му няма на лилавото.
сам по себе си хубав цвят.
но като розовото, и той малко ни байгъняса и на двете с Марена. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 268
И ние с Калина все розово или зелено вземаме.Анцунг в друг цвят освен розов или лилав не ще моята щерка,така че Иве казвай от къде е анцунга.А да ти кажа днес от кварталната книжарница взех много хубави пликове на Хана Монтана по 1 лв.Побират целия комплект по даден предмет.Слагаш им етикети отгоре и според мен ще е много удобно,няма да се мачкат нещата.От книжарницата срнещу СДС-то ги взех.И хубави тетрадки взех от там ,на Donau с бяла офсетова хартия,по 30 ст.,страхотни са.

# 57
  • Мнения: 3 034
Стефи, анцуга го взех от тази майка, която продава в една барачка на СДС-то.
всъщност, тя имаше по-голям размер, но аз й поръчах марениния, оставих и 1 лв. капаро ?!? Laughing и тя ми го донесе  /аз бях забравила, добре че ме видя на улицата...напоследък съм в повече разсеяна/ - кройката му е хубава, според мен. Марена искаше в бледолилаво, но били свършили, така че нашето е нещо към цикламенко-лилаво.
а, да - струва 22 лв.

от книжарничката купих малко тетрадки. има хубави неща, на прилични цени.

# 58
  • Мнения: 3 367
оххх..аз днес си качих детето на един много закъснял жълт автобус,само беше зад шофьора,от 8 до 5 ден има,дано всичко е наред..баща и твърди че много нормално било,поколения така били расли,имало ред и брой..бреее,5год дете,само по цял ден, на 20км от дома си,по 2 часа в рейс,само оправя храни и пари-нищо нормално не виждам аз, но само ми остава да се надявам че добре сме си свършили работата първите 5 години и че системата им работи..наревах се..мерси че слушате

# 59
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Със сигурност ще ти е трудно да свикнеш с тази промяна.
Мъжете са по-прагматични, пък и добре, че ти дава и друга гледна точка. Представи си какво щеше да е и той да е на твоя хал сега. Браво на детето! И на теб! - трудно е да не показваш тревогата си.

Общи условия

Активация на акаунт