Първокласно лято 2009 - тема 4

  • 29 027
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 034
anette1104 , ще се справи детето.
макар, че знам, че и на мен би ми притрепервало сърчицето.

а детето как се чувства?

# 61
  • Мнения: 4 970
Anette1104, непременно ни кажи как е минал първият учебен ден! Кураж! Ще се справи мъничето! Напълно е нормално да се чувстваш по този начин. Тук сме, пиши ни, ако имаш нужда! Hug
И ние сме на вълна ремонт. Скоро го почваме, точно за началото на учебната година Close. Мъжото иска да правим нова кухня, това добре, ама като знам колко ужасно ще бъде...  За мое успокоение, понеже съм луда на тази тема, ще купим и на децата легла, вероятно нещо двуетажно, може би ще има бюро към комплекта. Иначе ремонт на стаята чак напролет се предвижда. Ама не мога да чакам до тогава! Embarassed Пък и свекитата искат да им направят този подарък, защо да се дърпам! Wink

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 588
Искам да питам имате ли джобове за шише за вода на чантите си. Става въпрос за тези отстрани. Все попадам на чанти без такива джобове и се чудя да търся ли още или да взема чанта без тях.
И аз да се оплача, че при нас ремонта няма край. На всичкото отгоре градината на малкия щеше да излиза в ремонт от 1.6, после от 15.6, после от 1.7 и т.н. Вчера ни сюрпризираха, че ремонта започва от понеделник и ще си бъде планираните 4 месеца, а не както бява казали по едно време 2. Малкият ще си е у дома до януари. Как ще учим с ученичката не ми е ясно. А и аз ще почна работа, само че в някой друг живот.  #2gunfire

# 63
  • Мнения: 5 877
Да се похваля с ушития най-сетне тази сутрин моливник:
http://lh6.ggpht.com/_D2cYYQst3e4/So0D_3HxKcI/AAAAAAAAIL4/EkL-wc … s640/IMG_0054.JPG
http://lh4.ggpht.com/_D2cYYQst3e4/So0FJAgSsfI/AAAAAAAAIMA/C-knvq … s640/IMG_0055.JPG
Още не са му вадени тропоски и т.н., де Simple Smile
Не е точно за училище, за там си има несесер, това е за моливи за ежедневно ползване.

Анет... знам, че е много стряскащо, ама там май наистина такава е традицията от поколения. Само че защо 20 км за 2 часа?
Алтернатива би било ти да я возиш до училище може би... но пък не се знае дали тя няма да се чувства откъсната от другарчетата си.

# 64
  • до реката
  • Мнения: 297
Да не изпускам темата.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 378
..

 Все попадам на чанти без такива джобове и се чудя да търся ли още или да взема чанта без тях.


Аааа, голямо удобство са си. Иначе рискуваш с шишето вътре, нещата да станат на мармалад. Моят синковец има и от двете страни на раницата. Ако можеш да намериш с джоб, ще е по-добре.

# 66
  • Мнения: 3 367
мерси на всички ви! **автобус закъсня с 95мин след часа за взимане,ахаааа и да вдигна на главата си целия град с 911..неясно защо пътуват тия 20км 2 часа и 30 мин,днес ще се карам,но снощи не беше весело.Инак минало супер,спали на пода??,учили немски за 1 ден,бая са ги строили като чувам,глезотиите от градината не минават,дете беше доволно и с една милимунда различно от заранта..отивам пак на автобуса!
*
вода аз не смея в раницата,детето ни е бая патраво и съм сигурна че още 1те 30 сек всичко ще е олято..
*
Анда,добра идея с несесера,ще спретна ния да си направи с лепило за плат...

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 136
чак сега Ви откривам  Hug

Анда моливника е манго сполучлив.

# 68
  • Мнения: 113
Здравейте и от мен.Аз редовно ви чета,но рядко пиша.Моята малка госпожица вече е готова и няма търпение да започва училище.Чак от нетърпение започна да учи таблицата за умножение(да заела всичко и да няма проблеми).Купих ме раница.Голям проблем беше докато  си хареса нещо.Тя не обича розово,барбита и разните там принцеси,а харесва по момчешки (то с двама батковци ставаш"мъжко момиче").Вече според нея трябва да си хареса цвете за госпожата,тоалета е готов-дънкен черен костюм и да започва училището.

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Анда, това са любимите ми моливници!
Много е хубав!

Аз днес купих първите първокласни чудесии - подвързия и плик с цип и етикети. В резултат на което реших да  ушия раница на детко. Не е ясно дали ще е раницаТА или резерва, но се реших.

Много моля мамите с опит да ми дадат съвет! Колко дебела е обикновено купчината с учебници за деня? Аз си мисля за 1,5 см за предмет и се плаша колко ще тежат...

# 70
  • Мнения: 3 034
Анда, много е хубав несесера. а защо да е само за в къщи? може и в училище да го носи.

ние с Марена подвързахме 5 тетрадки и им лепна /тя/ етикетите. неоценима помощ ми оказа Ваяна, без нея нямаше да интересно подвързването. Mr. Green
малко маниашки подхождаме по отношение на дизайна. избираме цветната хартия и етикета да си отиват... Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 849
Арт мама, аз лично се мисля, че раницата трябва да е между 10-20 литра. Гледам в сайта на Ташев са дали само височината, мисля, че могат да се изчислят и останалите параметри:
Обем: 12L - Височина: 40 сm;  Обем: 20L- Височина: 39 сm;  Обем: 15L- Височина: 40 сm. Това го копнах от сайта им, възможни са много варияции.

# 72
  • Мнения: 791
Здравейте!

И в нашето училище ще има униформи, но мисля че още не са готови, защото доколкото съм запозната с проекта който спечелиха, родителите ще заплащат 30% от цената на униформата, а никой не ни е търсил за пари, така че ще подготвя тоалет за първият учебен ден. Тук ни е най-големия проблем - моят малък-голям мъж не носи ризи - имали копчета  Crazy Предлагах му да ги зашия на машината и да останат само две-три свободни за да може да мушка през глава, но ударих на камък. Сега се чудя какво да му глася. То панталон най-лесно , но пак без копче  Mr. Green , ама за отгоре съм в голяма чуденка.
Аз се чудя дали да подвързва тетрадките?  newsm78 Те са достатъчно красиви, но пък опаковката ще ги запази. Купила съм и найлонови опаковки, може и в тях да ги мушна, но пък те са все цветни, т.е. с картинки, и ако сложа етикет няма да е красиво.

Колебая се какъв анцуг да му купя - трико, микрофибър, силонов newsm78 , за гуменки задължително Булдозер, с гумено парче на пръстите- отгоре, вече 4 години подред му купувам само такива, и са здрави, само платът  избелява, дори лепенките все още се лепят. Сега вторият номер носи първите Булдозерки на баткото  Mr. Green Страхотни са! Колко ритане е ритал с тях, и дори и да се изпоти крачето не мирише лошо, както с други гуменки.

Ние сега също сме в ремонт ама цялостен и ще сме така цяла зима. Планът е до напролет да сме привършили. За сега сме при свеки и ще се ограничим с ново бюрото и столче, а и мисля на стената до бюрото да му сложа бяла дъската, за да си пише и рисува. Живот и здраве на пролет ще си има нова стая.
 
В нашият град ето тази раница струва 22,90  - само за инфо
Чао за сега!

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 15:29 от contesa

# 73
  • Мнения: 334
Здравейте майчета  Simple Smile
и аз ще си имам първолак на есен  Simple Smile Казва се Димитър и ще учи в СОУ Пейо Яворов в гр.Варна. За мен ще е за втори път да изпращам първолак и може би затова не съм се притеснила с подготовката. Купихме раница само. Митака я забеляза случайно и беше толкова въодушевен, че не можах да не му я купя. Тетрадките, моливчетата, боичките и всичко необходимо ми е под ръка /горда владетелка съм на книжарничка за деца и ученици/ Дрехи също не съм приготвяла още - не смея да купувам без него - вече е голям и сам решава какво и как да съчетае... а и толкова много порасна това лято и на шир и на длъж, че задължително трябва да мери.  За наша радост най-после се разклати първото зъбче и може би /надявам се силно/ за първия учебен ден да го е посетила вече и феята на зъбчетата  Simple Smile
на въпроса на арт мама - във всяко училище и при всеки педагог е различно - на големия ми син съдържанието на чантата в 1 клас тежеше  5 - 6 кг. И то все неща, които използват всеки ден. В клас работеха по допълнителни сборници, помагала....  Опитай се да си представиш : математика - 1 учебник, 2 учебни тетрадки, 2 нормални тетрадки и 2 сборника;  български същото х 2 /разделя се на език и литература/ - това е всеки ден плюс другите за деня предмети
 Wink Тежичко е да си първолак  Wink
Деспина, задължително е водичката да не е при учебниците, ако не ти се купуват нови  Wink Аз за големия гладих и суших 2 пъти и накрая купих...но не защото нямаше джоб за шише отстрани на раницата, а защото: "забравих за джоба..."
Ивиче  Heart Eyes  Hug
Дано не съм се натрапила  Embarassed Успех на всички   bouquet

# 74
  • Мнения: 189
Здравейте мами. Отдавана не съм се появявала.
Може ли да ме включите в началния списък следващата тема?
За протокола, увеличавам бъдещите първокласници с Георги - 1 г клас, ОУ Св. Св, Кирил и Методий - Габрово.
Моя бандит имаше страхотно желание за училище юни месец, но то май вече се изпари Laughing. Мнооого му хареса ваканцията  Joy.
Раница купихме миналия ден от Метро - без картинки. Хареса ми разпределението на джобовете вътре. Няма джоб за шишето, за което, за май срам, се сетих, чак след като прочетох предишните мнения от темата  Embarassed. А имам и батко третокласник и всички тези вълнения по избор на облекло, раница и т.н. са ми съвсем пресни и батковата раница си има такъв джоб, който е много удобен)
Накупих пак от Метро тетрадки, моливи - HB и цветни, фулмастри, ножичка, блокчета за рисуване и общо взето всичко с което да напълня раницата. За облеклата ще взема учебниците и уч. тетрадки  от 1-ви клас на баткото и с тях ще ходя в книжарницата да търся облекла. Толкова са им различни формите и размерите, че се бях видяла в чудо преди 2 години.

Някоя мама беше написала нещо за 1.5 см на учебен предмет, ако правилно съм разбрала - ами сигурно няма да стигнат за повечето предмети- учебник, учебна тетрадка и малка тетрадка може да дойдат и двойно.

По въпроса за облеклото, аз съм с твърдото убеждение, че на празник децата ми не трябва да са с ежедневни дрехи, а първия учебен ден е голям празник. Но .... Големия  го бях облякла с черен панталон и бяла риза - без вратовръзки и т.н. само малко по-официално, но той толкова много се различаваше от останалите момченца - с новите дънки и шарените ризки, че май се чувстваше неудобно. Та сериозно съм се замислила за малкия и още нищо не съм купувала.
Училището ще има униформи от тази година, но те няма да са готови за 15.09.

Анцуга е хубаво да е памучен, но голямото ми дете изкара досега с един, с много тънък, приличащ на шушляк плат. Заемаше малко място и не тежеше, което беше голямо предимство  Laughing. Май сега ще търся 2 броя такива колкото и да не ги харесвам.
Олях се с писане, за което се извинявам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт