Любители на котки - тема 29

  • 37 011
  • 445
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Таня67 имаш специални поздрави от милото и моите благодарности.   newsm51 Веднага щом прочетох съвета ти за мишката-чесалка, го споделих с мъжа ми и той вдигна мишока по-високо с около 50 см. Макс сякаш това е чакал досега, глупавите ни глави да уврат. ..  hahaha То уж е логично, уж съм гледала котки, ама друго си е някой да ти каже, още веднъж /и от името на дивана ми в дневната  Wink/  - благодаря!  Hug
Макс за разлика от Мъро не обича топлото, зимата като има парно, бяга от радиаторите и спи на плочките в банята или в мивката. Затова се чудя къде да сложа легло за него, че не търпи горещо, днес цял  ден е бил срещу климатика върху  паркета опънат по дължина.
Томасито, Макси го кастрирахме на 7,5 мес. по изрично настояване на вета, тъй като е голям като размер и кг  и бързо щял да достигне полова зрялост, а според докторите е най-добре да се кастрира преди първото разгонване. Изобщо нищо не разбрахме, от "операцията", нито той, нито ние, слава богу! И за съжаление нито е поумнял, нито се е кротнал или нещо подобно, напротив - дивее като ... диво животно!  Joy Много гушки на червения красавец!  Hug

# 46
  • Мнения: 3 050

запис с Алфи  Heart Eyes и отивам да ви чета  Hug

# 47
  • Мнения: 1 608
Привет и от мен в новата тема и с първия албум на котето - http://koitchevi.snimka.bg/?album;aid=411840

# 48
  • Мнения: 1 788
=^._.^= колко много мъничета си имаш Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 608
Само едничко е, но съм снимала и котилото, от което го взехме.

# 50
  • Мнения: 1
Много гушки за Алф и сладкия мъник!  Hug Hug Hug

Лека нощ от нас!

# 51
  • Мнения: 0
  Делфина,завиждам ти,как сте постигнали такова разбирателство?Аз  имам проблема на tanja67-две сладки гадинки,които не могат да се обикнат.А не смея да ги пусна на ринга,защото не са една категория.Как се сприятеляват писаните?

# 52
  • Мнения: 239
Здравейте и от нас.
valery2002 много хубавичко и прохладно легълце си избрал Макс... иглежда му харесва банята и къпането в нея Simple Smile
Та по тая тема се сетих да ви питам вашите мъркащи принцове и принцеси как понасят къпането. За Сода е голяма драма - хапене, драскане, мяукане и отчаяни опити за измъкване от банята. Двама човека се борим с нея... затова я къпем само в краен случай. Разчитаме на нейния си инстинкт за почистване (който както при всяка котка е доста силен).

# 53
  • Мнения: 1 788
Моята рошла понася къпането сравнително добре.
Последното къпане даже беше много кротка Simple Smile
Не беше очарована от шума на водата и гледаше някак изненадано, но определено не е правила диви сцени...
Иначе, котката на майка ми, е цяло изкуство да я изкъпеш...
Няма такова драскане, хапане и такива ужасни звуци Simple Smile

valery2002, много хубав мацик Simple Smile Сивушко сладък Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 23:55 от Servallan

# 54
  • Мнения: 239
uadjet драмата със сприятеляването и аз съм я минала - само че в малко по-тежка форма. На две големи на размер кучета-ловджий представих едно малко сладко пухче. Естествено инстинкта на кучетата им каза, че това сигурно става за ядене и опитаха да я пробват на вкус. За около две седмици започнаха да свикват с присъствието на Сода и скоро след това започнаха и да спят заедно. Разгедай албума на Сода - първата снимка е направена в нощта в която я намерхме - http://ganbg.snimka.bg/animals/soda.274468
Така, че трябва време да мине. Да им показваш, че ги обичаш и двамата... търпение.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 142
uadjet, ами то ако не са в една категория е по-лесно. Събирай ги за кратко като внимаваш на малкото да не му се случи нещо. Може  да си малко строга с по-голямото коте - все пак разбират като им кажеш строго не. По-слабото много добре осъзнава слабостта си и ще започне да се подчинява на по-силното. Предполагам, че по-голямото коте е домакина? При нас беше така в началото. Едногодишния котарак само фучеше на дребното, но успяхме за около месец да ги съберем. Така си живяха няколко години в разбирателство, но с главатар по-възрастния котарак. Проблема дойде, когато малкия осъзна, че е по-силен от батко си и реши, че е крайно време той да оглави къщата  Mr. Green. Може би ако ги бяхме оставили да се разберат тогава щеше всичко да е наред. Но писъците бяха безумни - каквито се чуват пролетно време навън  Mr. Green. Беше ни страх да не се наранят и ги разделихме. Сега всеки си има своята територия. Може да пробваш да им сложиш храна в панички близо една до друга. Може да гушнеш малкото и да го заведеш до голямото. Малко по малко може и да се получи.

valery2002, радвам се, че е имало ефект преместването на мишлето. Дано да е дълготраен!   Grinning

=^._.^= , Хари Котър е много сладък!  Heart Eyes

 Hug и на красавеца Алф!

Лека нощ от Мъро и от мен!

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 02:13 от tania67

# 56
  • Мнения: 4 116
Таня е права- по- лесно е когато едното коте е по- малко. Така се знае кой  е шефа. С малко търпение би трябвало да се приемат един друг.
На моите им отне около седмица.
А Бени беше доста по- малък от Нико.
В началото не ги оставях без надзор, Нико много му съскаше и гледаше лошо. После се престраши да го подуши, а в този момент Бени стоеше свил уши, неподвижен, демонстрираше един вид подчинение.
Малко след това Нико започна да си играе с него, да го ближе... Изрових една стара снимка. Но реално като взех Бени, беше доста по- дребен.

# 57
  • Мнения: 416
набързо се включвам от работа. За мой късмет неделя сутрин модема ни се скапа и сега вкъщи нямаме нет  Cry Cry  Неможах и снимки на Теди да пратя.............  smile3511 smile3511 Ужассссс. Надявам се ,че днес ще дойдат от БТК и да ни го сменят.... Много хубави снимки сте сложили ..набързо ви разгледах,че да не ме хванат в крачка   Crazy Crazy Довечера повече... Чао и лек ден на всички....  Hug Hug Hug

# 58
  • Мнения: 3 894
Привет на всички. Отдавна не съм писала в темичката. Бяхме за 8 дни на море. Котаракът ми го оставихме на грижите на родителите на моя приятел. Не е стоял сам, храна, водичка... всичко си е имал и въпреки това постяонно е мяукал. ВЕчер не са можели да заспят. Налагало се майката на моя да ходи в стаята да го приспива!!!  ooooh! Такова чудо не съм очаквала. Ходила вечер в нашата стая, лягала при него докато онзи се свие на кълбо и заспи и тогава тихомълком се изнасяла.

Не очаквах чак такова чудо. Все пак е голям котарак на 5 години. Вече два дни как сме се прибрали всяка нощ е плътно залепен между нас в леглото.

# 59
  • София
  • Мнения: 98
И при нас на къщата господар беше старото коте, дето живее повече от 13 години там, не си даваше храната и пришълката стоеше отстрани докато той се нахрани, а сега е обратното, след като роди малките явно му е съскала и вчера го викам да яде, той дойде но и тя също, като я видя сви уши и избяга, понякога го няма с дни, мъчно ми е че тя го прогони а всъщност той си е любимото ни коте, и понеже говоря за тях ще ви ги покажа, това е нашият любимец Тото
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.12366314
А ето я пришълката, извинявам се че малко не е на фокус Rolling Eyes
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.14136199
А това е поколението и
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.14136197
и тримата нямат още имена, този може би чернушко
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.14136196
а този сивушко  Mr. Green
http://margitaaa.snimka.bg/animals/meri.365462.14136195
На мен ми казаха да натърквам с люта чушка кабелите дето ги гризе ама за мебели май не става  Wink
Лек ден и от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт