Януарски мами 2010 г. - тема 16

  • 9 543
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 495
Radi_ какво става с теб?

princesata_77 Добре дошла!  bouquet

Никой не пише днес ...аз съм с канско главоболие-скам да си отрежа главата #Puppy dog

Късно попаднах на ей тез гривни п/в повръщане, но ако някоя от вас още има неприятното гадене може да ги пробва:

http://www.viewsofia.com/article/3751/SEA-BAND%20%D0%B8%20%D0%B6 … D0%B1%D0%B0%D0%B2!

# 286
  • Мнения: 373
Здравейте момичета! Мислех си да ви разкажа за престоя си в болницата, за това, което видях, чух, преживях и изобщо за всичко. Отказах се. Няма смисъл. След като прочетох за спора, който се е водил, реших, че няма да наливам допълнително масло в огъня. Всеки трябва да постъпи така, както смята че е редно. Аз взех своето решение. Смятам, че е правилно, ще видим. Времето ще покаже. Исках да пиша по този въпрос за последно в тази тема, за да започнем новата по-оптимистично. Нека си пожелаем само ние и децата ни да сме здрави, това е най-важното. За това сме се събрали, за да се подкрепяме.
Red tree, стискам ти силно палци и съм с теб  Hug
Накратко от днес съм пак на работа. Постоях 3 дни вкъщи, след като ме изписаха, но повече не мога. Обещала съм си да не се натоварвам много, но и това не спазвам, направо съм за  #2gunfire
Добре дошли на новите момичета!  Simple Smile
Katinche, ти утре ли беше при Томова? Стискам палци и чакам добри новини  Peace Аз съм във вторник, ще се побъркам дотогава  #Crazy
Radi_, непременно на лекар! И при мен всичко започна така, не отлагай! Надявам се всичко да е наред!

# 287
  • Мнения: 3 453

Никой не пише днес ...аз съм с канско главоболие-скам да си отрежа главата #Puppy dog
Направи си едно кафе. Четох, че помага и при мен наистина действа. Зная, че не е препоръчително, но при екстремни ситуации - може. Дано ти мине, че е много неприятно. Tired

Radi_  дано не е нищо сериозно!

# 288
  • Шумен
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен !MTV и мен ме боли зверски главата -не смея и нищо да пия ...ще се помъча още малко и ако не мине ще глътна половин аналгин.
Тъкмо се връщам от контролен преглед -бебчо се крие  и не се показва док. след като го замери каза че е дългокрако  newsm03 , но мойте и двете ми зверчета са с дълки крака и незная още какво ще е .
Каката иска момиче даже и име имаме -Йоана  , а малкият няма претенции /ако е момиче -още по добе казва че нямало да си играе с играчките му../
Когато ходите на консултация всеки път ли ви гледат на видеозона ?Док.каза че ми се полагат само  прегледа и ако искам допълнително да ме гледа да си плащам .Това нормално ли е ?С предните бременности нямаше такова нещо на всяка консултация ме гледаха и не са ми искали пари smile3515
Едва седя умирам от главоболие -извинявам се че се повтарям  но ....  #Puppy dog

# 289
  • Мнения: 9 495
_Hope_ кафето ми е задължителната напитка сутрин-без дозата кофеин съм неадекватна Mr. Green Организма ми си е свикнал и с предната бременност и кърмене също пиех-разбира се по 1 само Peace

Ако успеем да елеминираме пречките, непозволяващи тръгването ни на море тези дни, може и да се засечем там Wink

sisiyana -зависи от гинеколога Wink по ЗК са 2 ехографски и др имат право да искат да ги платиш...моя за момента ме гледа всеки път без да плащам..
по-добре изпий един парацетамол Peace

# 290
  • София
  • Мнения: 2 245
Момичета, пийте повече вода за главоболието. Може би ще помогне. Преди няколко седмици и аз имах главоблие, и въпреки водата се наложи да изпия един Упсарин.

МинанаHug

# 291
  • Мнения: 3 453
Ако успеем да елеминираме пречките, непозволяващи тръгването ни на море тези дни, може и да се засечем там Wink[/color]

Ние сме от 30 август, вчера се снабдих с нов бански и парео. Flutter Ако сте до тогава, ще се радвам да се видим. Ако пък минавате през Търново - също. За къде сте планирали предстоящата почивка?
Наистина ще се радвам да се видим! Hug

# 292
  • Мнения: 647
Момичета, пийте повече вода за главоболието. Може би ще помогне. Преди няколко седмици и аз имах главоблие, и въпреки водата се наложи да изпия един Упсарин.

Минана,  Hug

Мисля, че упсарина е противопоказен при бременност, защото съдържа аспирин, по-добре парацетамол и той помага.  Peace

sisiyana моя доктор само на ехограф ме е гледал - при всяко посещение, до 8-ма седмица ходех всяка седмица, после разредихме и сега ходя веднъж месечно, но парелно ходя и при друг доктор веднъж месечно и той само на ехограхф ме е гледал, въобще не са ме преглеждали по друг начин.

MTV и аз не мога сутрин без кафе, а следобед съм на кола, иначе кръвното ми пада много.  Peace

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 360
3 пъти ме е боляла глава.1 път пих аналгин,а другите 2 пъти-парацетамол,знам и народна медицина-1 кафена лъжичка сурово кафе и с 2-3 резена лимон-хапваш кафенцето и здъвкваш лимона и после естествено ще ти се допие вода
Относно видеозоните,мен доки ме гледа всеки птъ.От приятелка знам че нейният доктор я скуби всеки път за това удоволствие.Бях запитала мамите тук и се оказа,че ЗК поема само 3 видеозона-но като съдя по себе си-всичко зависи от доктора

# 294
  • София
  • Мнения: 2 245
little rabit,  не съм съгласна с за Упсарина, но може би не съм права  newsm78 ...има момичета, които изкарват цялата бременност с ниски дози аспирин заради тромбофилия.

Норе, МТВHug приятно изкарване! При нас, ако дай Боже всичко е наред, може би ще отскочим за 3 дни до Гърция...  Praynig

# 295
  • Мнения: 9 495


Норе, МТВHug приятно изкарване! При нас, ако дай Боже всичко е наред, може би ще отскочим за 3 дни до Гърция...  Praynig




Мерси, дано тръгнем Hug, и на вас разбира се весело и слънчево море Sunglasses

Мислехме и ние за Гърция юни/юли, но моята плацента нали друго реши...та ни провали плановете; надявам се догодина да успеем да печем 4 дупета там Mr. Green

# 296
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет, мами.
Добре дошли на новите мамчета ... Усърдно се множим.

Норе, тази темичка за която вчера нямах много време, днес обаче силно ме натъжи. Съжалявам, че се налагало ти и още много жени да минете през през този път. Честно казано, доста от нещата не са ми ясни точно защото се говори само сред жените с проблеми.

За гривничката знам къде е тази точка, но е спекулация, че помага защото няма ефект, поне при мен не.

Radi_   какво ново, мина ли през лекаря си вече?


Fallen, преместих ги снимките,  трябва да им дадеш име за да ги публикуваш, иначе седят като качени, но без да са видими за абонатите. Значи едно пояснение, щом искаш да качваш снимки в даден албум примерно в коремчетата, трябва да идеш вътре е него при снимките и долу има едно място и там пише  add photos цръкваш на него и вече качваш. Прегръдки.  Hug

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 15:12 от ivalex

# 297
  • Мнения: 19
За главоболие-парацетамол трябва да се пие.Доки подчерта в никакъм случай да не пия аналгин,аспирин,както и други лекарства без негово знание,но тези двете ги подчерта.
 Ние сме добре,но корема ми тука от 3-4 дена видимо порастна,а и бебето прави някакви гимнастики всеки ден-не се спира понякога и забелязах,че рита по-силно.Вече почва леко да ми натежава,а е още малко-незнам после как ще е.

# 298
  • Мнения: 693
Katinche, ти утре ли беше при Томова? Стискам палци и чакам добри новини  Peace Аз съм във вторник, ще се побъркам дотогава  #Crazy

Ти сигурна ли си, че си бременна с тази феноменална за този период памет hahaha сега сериозно, наистина ме изненада, че помиш.
Аз на ден поняколко пъти поглеждам от колко часа съм на ФМ, деня го запомних сравнително бързо Joy
Защо не разкажеш за престоя си, невиждам нищо лошо, на мен лично би ми било любопитно newsm78

Да! Двете със sunrise7 сме утре следобяд при доц. Томова Heart Eyes С такова детинско нетърпение чакам този ден, броях дните Embarassed Снощи даже сънувах, че съм на преглед и ми съобщават, че всичко с бебето ще е наред, но веднага след раждането ще трябва да му се направят 3 операции на коремчето Confused

Момичета, според вас коя възглавница е по-практична по време на бременност и кърмене, тези, наподобяващи месечинки или тези, като макарон? Надявам се, че ме разбрахте ooooh!

Знам, че не по темата, но да питам майките как облекчаваха болките при никнене на зъбки на децата си!

# 299
  • Мнения: 11 607
Момичета, пуснете нова тема за да ви разкажа как за известно време бях част от овце, патки и магарета........


В момента наваксвам с четенето на темите, които съм пропуснала.....Докато ги прочета - да сте пуснали нова!

Общи условия

Активация на акаунт