МАРТенчето маха с крачета и ръчички за радост на всички (10)

  • 8 321
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 521
Дано всичко да е наред с всички ни! Направо думи нямам как се чувствам в момента... Толкова ми е мъчно...

# 256
  • Мнения: 54
Фрапира ме факта, как така лошите неща се случват без симптоми. Как така????

Ако може някоя от мамите които за съжаление ги сполетя такава загуба, да споделят те дали са усещали нещо и лекарите какво са им казали. Естественно молбата ми е доста нагла , защото съм сигурна че не им се пише за това, но ако някоя намери сили да каже. Направо недоумявам.

# 257
  • София
  • Мнения: 333
Момичета, и аз прегледах постовете на каастел. последно е била на лекар края на юли и още тогава не е видяла ембрион и са й казали, че е с късна овулация. Не се е случило сега, освен това отдавна е написала, че са й изчезнали симптомите на бременност. Успокойте се.

Каастел, извинявай миличка, че така безсрамно се ровя в твоята история, но толкова се притесних, че предположих, че ако разберем истината ще се успокоим всички. Извинявай и съжалявам още веднъж за загубата ти  spoko

# 258
  • Мнения: 68
здравеите моми4ета,тооолкова много се зарадвах за марисса първото което търсех когато отворих беше новини за нея.и сега когато про4етох за каастел-мили4ка бъди много силна,много съжалявам за загубата ти,думи нямам.наистина и аз неискам ве4е такива новини,колкото пове4е 4ета такива новини и тоолкова пове4е мисля отрицателно,а трябва да мислим положително smile3518 много ме разстрои новината и аз също недоумявам как се слу4ва,когато ве4е трябва да сме по спокоини

# 259
  • Мнения: 25
по повод на това което написахте че трябва да ходим по често на преглед и аз много искам но мъжа ми се кара и казва че ще навредим на бебчо а и аз постоянно си намирам причина и наистина на всеки 2 седмици се преглеждаме.нали и вие не  мислите че е вредно честото гледане на вагинален ултразвук

# 260
  • Мнения: 24
Здравейте момичета. Прочетох и хубавите (за които много се радвам) и лошите (за които искрено съжалявам) новини от изминалите дни. Наистина съжалявам за изгубените бебенца  Cry . Не доумявам как така без никакви симптоми се случват тези ужасни неща. Да ви споделя че и аз от скоро време се чувствам доста добре в смисъл няма гадене, повръщане, гърдите ми не са толкова болезнени. Вече започвам да си мисля че нещо не е наред .... при вас как е? Аз бях последно на лекар на 07/08 и мисля да отида чак за записването в ЖК, т.е. следващата седмица. Едва ще издържа до тогава .... Ако не сте вие да споделя, не знам какво бих правила. Целувам ви всички.

# 261
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не съм писала няколко теми, но за това си има друга причина.


Предвид случките тези дни не мога да остана безучастна и искам да изкажа голямото си съжаление на мамите загубили бебетата си!
Знам какво е и как се чувстват!
Много, много съжалявам, момичета!
Думите са безсилни и уверявам ви (макар аз лично да не го вярвах) времето лекува и нещата затихват, но винаги остават.

Аз мога да разкажа при мен нещата как се случиха.
Моето бебе е спряло да се развива и загинало 3 седмици преди аз да разбера за това.
За това нещата могат да се развият безсимптомно.
Просто отиваш на преглед и се вижда, че плода е спрял да се развива и е възможно със седмици да не се разбере за това.
Преди 2 дена беше моят термин и от няколко дни не съм на себе си, само мисълта, че вече щяхме да си гушкаме бебето, а него го няма ме съсипва.

Радвам се, че за сега с новата ми бременност всичко е наред.
Т.е. беше преди 20 дни, когато бях последно на преглед. Другата седмица съм на ФМ и направо не знам как ще издържа до тогава.

Нека това, което написах не ви разстройва и натоварва.
Наслаждавайте се на бременноста и мислете положително, много е важно!
Каквото има да се случи, ще се случи.
Дано само е добро!

# 262
  • Мнения: 54
мила-лила честите прегледи на вагинален ултразвук и на коремен ултразвук не са вредни за бебето. Обясни му на мъжа си ,че най-важно е ти да се чувстваш спокойна и добре. Така че като имаш нужда да се успокоиш просто отиди на лекар и не се притиснявай - разбира се ако пък се прекалява т. е. се обаждаш на лекаря си за преглед по два пъти на седмица например , доктора ще вдигне ръце от теб, но пак няма да навреди на бебето. Въпроса е че имаш разход на пари - но аз лично разсъждавам така " Моето спокойствие и респектирно спокойствието на хората около мен не струва 30лв" и затова миналата събота отидох, дадох ги, видях бебето и след това настоението ми стана 10 пъти по-добро, радвах се на дъщеря ми 6 пъти по отпуснато и ведро, а не със свито сърце.

Така е, докато мине периода на риск всеки се притеснява малко или много.

# 263
  • Мнения: 521
kama4e много много съжалявам за твоята загуба, но ето сега пак си бременна и нещата са наред! Много благодаря, че дойде да ни разкажеш какво се е случило с теб. Смятам това ще успокои много от нас, а други ще насърчи по-често да ходят на преглед, за да са по-спокойни.

мила-лила  ултазвуковия преглед е напълно безвреден за бебето! Не се притеснявай! 

# 264
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Стискайте палци на ФМ всичко да е наред и смятам вече да се запиша и аз на първа страничка.

# 265
  • София
  • Мнения: 32
момичета не искам да ви тревожа, но  вагиналният ехограф изобщо не е препоръчителен, дори моята лекарка отказа да ме прегледа с него когато и казах че искам, за да може да се види бебето по-хубаво. Каза ми че той дразни шийката на матката и  предразполага към спонтанен аборт. За това много ви моля преглеждайте се само с коремен.

# 266
  • Мнения: 30
И аз се бях притеснила нещо тези дни,защото събота и неделя ме болеше корема.
и във вторник отидох на доктор за мое успокоение.
Доки ме прегледа и ме регистрира най-накрая.
Почувствах се доста добре.Сега чакам с нетърпение следващия преглед на
24.08 тогава ще правя и БХС и ФМ.

# 267
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не знам дали вагиналния дразни шийката, ама според мен е все едно да правя секс. ЕЕ не е същото, ама нали "нещо влиза". Не мисля, че е опасно.
Повечето лекари гледат да се презастраховат. Това е мое мение.
Моите прегледи до сега са били с вагинален, като си лягам на кушетката както за коремен, ама ме преглежда с другия, не съм на магарето и няма "бъркане" с ръце.

Споделете вашите прегледи как са.

# 268
  • Мнения: 54
момичета не искам да ви тревожа, но  вагиналният ехограф изобщо не е препоръчителен, дори моята лекарка отказа да ме прегледа с него когато и казах че искам, за да може да се види бебето по-хубаво. Каза ми че той дразни шийката на матката и  предразполага към спонтанен аборт. За това много ви моля преглеждайте се само с коремен.

Мила, неискам да влизам в спорове. Но до 12 г.с. се гледа само с вагинален ехограф имам мнениета на две докторки които ми казаха че е безвреден. Незнам кой крив кой прав, но .............. това са ми казали докторите на мен и с първата и със сегашната ми бременност.
 През коремния до 12г.с. много неща не се виждат. С вагиналния се оглежда и състоянието на яйчниците, наличието или липсата на кисти и т.н.

# 269
  • София
  • Мнения: 32
ами не знам къде ходиш на преглед и нищо не виждаш, но аз си имам снимка вече на бебето и е правена с коремен, да ти кажа всичко си се вижда. Но всеки сам избира при какви доктори да ходи. Дано не съм права, но моята докторка не е единствената от която съм чула че когато една жена е бременна не е хубаво там да влиза каквото и да е, особенно до 12 г.с, когато дори сексът не е много препоръчителен. Това е моето мнение, никой не ангажирам с него

Общи условия

Активация на акаунт