ЕДИНАДЕСЕТИ КЛАС

  • 24 297
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 25 876

Вижте на какво попаднах в днешната преса. Ето какво се "готви" за наборите догодина:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=892289

Уф. Чудят се вече какво да измислят. То и този набор кога ли не е бил прекаран?
Като им развалят толкова професионалните гимназии статистиките, да направят държавия изпит втора матура, нали имаше такова предложение? Ама ще бръкнат в канчето на някого така... За дължавен изпит на курсове и частни уроци не се ходи, книжки с тестове също не издават...

# 226
  • Мнения: 633
Дано не успеят за нашите да го прекарат това решение. Май трябва да стане до септември, за да важи за следващата учебна година, ама не съм сигурна. За мен пак го е измислил някой чиновник в министерството, дето не е влизал в училище от години.

# 227
  • София
  • Мнения: 409
Според мен самите те не знаят какво говорят.
Днес има уточнение от министъра,
че зрелостниците ще имат право да избират един от четирите профилиращи предмета.
Това означава, че ако си примерно профил математика, но си в езикова гимназия няма да можеш да държиш матура по езика. Но ако си в хуманитарен, ще избираш между език, история и философия.

Дано не успеят за нашите да го прекарат това решение. Май трябва да стане до септември, за да важи за следващата учебна година, ама не съм сигурна.

Не е задължително, колко пъти са взимали важните решения в последния момент, за сметка на нервите на деца и родители. А горкият ни набор 93 така и ще си завършат като "опитните зайчета " на образователната ни система #Cussing out

# 228
  • София
  • Мнения: 1 127
 "А горкият ни набор 93 така и ще си завършат като "опитните зайчета " на образователната "

Стискайте зъби мами още малко ни остана.И сякаш на пук на образователната система децата ни все пак се справиха из дебрите на образованието и налудничавите измишльотини на МОН
Да си пожелаем една успешна последна учебна година и смело на пред на порасналите ни деца.  bouquet

# 229
  • Мнения: 5 824
Темичката ни замря нещо!
Точно след една година ще бъдем под пълна пара: матури,балове,кандидат-студентски изпити.....
Как са вашите деца?
Моят син е на вълна шофьорски курсове и търсене на работа през лятото.Дано има успех и двете начинания!

# 230
  • Мнения: 633
На 11-ти и 15 юни щерката ще държи изпит за сертификат САЕ. Сега сме под пара и за брат й, който ще кандидатства след 7 клас. С две думи - кога ще дойде 16 юни-и-и?

# 231
  • Мнения: 1 296
На 11-ти и 15 юни щерката ще държи изпит за сертификат САЕ. ..
И ние сме така.

# 232
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Изберат ново правителство и новите от министерството почват да се чудят какви  глупости да измислят за да отчитат дейност. Дано не успеят да ги прекарат тези "нововъведения" за следващата година.

Иначе моят се яви вече на Тойфел, че намеренията са да кандидатства в чужбина и в момента кара шофьорските курсове.

Догодина темата ще е по-активна, защото ще има много събития и вълнения Wink

# 233
  • София
  • Мнения: 409
Честит празник всички ученици и преподаватели!
Честит празник и на всички форумски родители, които устояхме през годините на всички български образователни недоразумения!  bouquet

С наближаването на края на учебната година и моят се сети, че трябва да заляга над ученето.
За сертфиката по английски ще се явява в началото на юли, а през юни ще покрива всички възможни сертификати по немски, тъй като ги задължават от училище.

Та така, бавно навлизаме в реалността! Полагането на усилия за постигане на целите - не ни е любимо, но пък добре, че най-после осъзнава тази необходимост! Laughing

# 234
  • Мнения: 633
Avi11, какви сертификати покривате по немски? Моята щерка е в немска паралелка и нищо не държат. Казали са им, че ще получат накрая на годината някакъв сертификат за ниво Б1, мисля, на база на хорариум часове. Немският ми е много далечен и не знам това ниво всъщност какво означава. Тъй или иначе, Германия ни е втори вариант за кандидатстване след UK и може би някъде към края на годината или началото на следващата ще й се наложи да държи изпит и по немски.

# 235
  • Мнения: 23
Здравейте и Честит празник на всички
Дискутираме от 2 месеца с дъщеря ми какъв подарък да получи за 18 рожден ден и как да го празнува.
При вас как беше

# 236
  • Мнения: 75
Здравейте и от една единайсетокласничка Simple Smile)

# 237
  • София
  • Мнения: 409
Avi11, какви сертификати покривате по немски? Моята щерка е в немска паралелка и нищо не държат. Казали са им, че ще получат накрая на годината някакъв сертификат за ниво Б1, мисля, на база на хорариум часове. Немският ми е много далечен и не знам това ниво всъщност какво означава. Тъй или иначе, Германия ни е втори вариант за кандидатстване след UK и може би някъде към края на годината или началото на следващата ще й се наложи да държи изпит и по немски.

Явява се за покриване на нивата за Австрийска езикова диплома (поне така ми обясни той). Задължават ги от училището, като тренинг и част от подготовката им за ДСД (немската езикова диплома).
Според мен това е излишно, но няма лошо да свикват с подобен формат на изпит.
Нямам представа каква е сложността за австрийския сертификат и какви знания са необходими. Ще ти пиша като ме удостоят с повече инфо по въпроса!  Wink

В предстоящите няколко дни има други приоритети за нас!
Желая и на сина ти успех , късмет на предстоящите изпити и класиране по първо желание в желаното
 училище! Peace

# 238
  • София
  • Мнения: 1 127
Здравейте и Честит празник на всички
Дискутираме от 2 месеца с дъщеря ми какъв подарък да получи за 18 рожден ден и как да го празнува.
При вас как беше

Моят син навърши 18 през април.Подарък не съм купувала - дадохме му пари и бабите също -с идеята че ще си купи нещо марково каквото си избере , обаче след два дена беше профукал всичко и така и не си купи нищо.
А рождения ден си го празнува в къщи с десетина приятели като нас ни беше командировал на село.Умрях от страх какво ще сътворят и колко поражения ще има  baby_neutral, но нямаше нищо само една счупена чаша и едно предупреждение от съседите /които си цепят дървата на стълбището и си тупат постелките върху дрехите ми/ да спрат музиката.Беше отговорил че има РД  и ще я намали но няма да я спре.
Успех на вас , стискам палци всичко да е наред  bouquet

# 239
  • Мнения: 633
Дъщеря ми прави 18 на 15 юли. В един момент си мислех, че сме решили проблема  с подаръка. Тя поиска екскурзия в Европа. Мг ходи, много й хареса, сега искаше по друг маршрут. Оказа се обаче, че нито една от двете й приятелки не може да отиде с нея това лято, както се бяха уговорили, и идеята пропадна. А ние отново сме в размисъл. Тя злато не харесва и не носи, не си пада по маркови дрехи и изобщо това не е нещо, което чак толкова да я впечатли. Много делнично й се струва да си купи за подарък някаква дреха или обувки. Не проявява интерес към шофьорски курсове - това беше вариант за сина на наши познати. Направо не знам. Ако някой има идея, да пише.

Общи условия

Активация на акаунт