Да си знае гьола всяка баба, за ФЕВРУАРЧЕТО мама ще решава

  • 11 274
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ааа темичката ни е  с готиното заглавие-супер  Grinning

# 16
  • Мнения: 10
Привет и от мен HugГери,ама как няма да се обадиш като сте идвали до Балчик и си имала някакъв телефон,сега ще ти изпратя на лични мобилния си и др домашен.Мамчета,имам нужда от помощ.В какви столчета возите децата си в колите.Нашето е комблект с количката на Бебе комфорт,от 0-13 кг,но вече е мн тясно на нашата дебеланка и не знам какво да взема.Гледам че другите са от 9-25 кг,но трябва да не са с напълно седнало положение,а и пише че може да се монтират само по посока на движението.От каква възраст нашите мъници могат да се возят в тази посока?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 981
ГЕЯ и момичета, преди месец на въпроса ми как се прави попара ти отговори,как може да давам глутен на 5 месечно бебе.Някой да те беше питал може ли да давам попара?Аз питах само как се прави за протокола все още не съм давала попара.Това имам предвид,че ти даваш съвети,които никой не ти е искал,не само такива,които са търсени. Не исках да се включвам по темата,но когато Дорето ти  каза,че има и други хора недоволни от коментарите ти,ти и каза,че трябвало те да си пишат и затова реших да я подкрепя,за да не увиснат думите и.

И МОЛЯ ТЕ НЕ НАМЕСВАЙ СИНЪТ МИ В СПОРА И НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С НЕГОВОТО ТЕГЛО, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ТОЙ Е ВЗЕЛ ГЕНИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ,КОИТО СА С НОРМАЛНО ТЕЛОСЛОЖЕНИЕ!!!


Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 09:30 от hetera

# 18
  • София
  • Мнения: 216
Klawi, доколкото аз съм чела и чувала, децата трябва да се движат по посока обратна на движението до около годинка, защото тогава им зякват вратните мускули, тези столчета, които се поставят така са обикновено до 9 или 13 кг, а за да сложиш детето в столче по посока на дживението трябва да бъде задължително и 9 кг и на 1 годинка, ако едното от двете условия не е изпълнено - не става, обаче аз все се чудя мамите с по-големи бебоци какво ще правят, сигурно все пак до годинката децата няма да станат 13 кг, та ще ползват столчета 0-13, а не 0-9, но е факт, че дори и столчето да е 9-16, 9-25 или 9-36, детенцето трябва да има навършена годинка, това е най-общо и систематизирано инфото, което съм чела по въпроса, защото и аз се интересувах да не направя някой гаф, дано съм била от помощ Simple Smile

# 19
  • Мнения: 24
Така,
влизам само да кажа за срещата  Grinning
Мия, Гея и всички варненки какво ще кажета за 15 часа на входа на морската градина?
С Цвети вчера говорихме за след 14 часа, защото те са от 14 на консултация.
Айде варненките стегнете се  да не изброявам поименно  Naughty

Отивам да чета и ще пусна материалче от концерта снощи  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 784
Уффф, пренесохме спора и в тази тема...  Tired
Теди, аз ще кажа ОК, айде давай клипче от Любе.
В тази връзка- поздрав от мен(как ме е яд, че го пропуснах този концерт!):
http://www.youtube.com/watch?v=y1FBDojWl4w

# 21
  • София
  • Мнения: 216
Веси, разбирам от какво си засегната...аз също бих се обидила, ако някой каже, че детето ми е или ще стане дебело и алергично, заради мен, че вината ще е изцяло моя...нека обаче  не продължава този конфликт в темата, в тази и следващите, не може всички да се харесваме, това е повече от ясно, но тук сме достатъчно майки, всеки си говори с този, който му е симпатичен, нека оставим постовете, които не ни харесват да минат покрай очите ни в случая и толкова, всеки е със своя си характер и начин на писане, дразнещ - недразнещ, има право да се изкаже, ако е преценил, аз преди време също се подразних, но какво от това, никой няма да се промени, защото на мен или на теб не ни харесва, а и не трябва, няма прав и не прав, обикновено просто има хора с различни възгледи и гледни точки, в този ред на мисли кажи си: "Майната му!!!" и дай да се разходим с всъщност важните за нас хора - децата ни!!!! И никой да не се обижда и да не спира да пише - никой не е повече или по-голям от другия, че да има повече привилегии тук, в свободна държава живеем и всеки има право на мнение, само да не се засягаме лично, моля ви  Hug

# 22
  • Мнения: 236
Iva_angel , а ако има и други желаещи , как ви звучи 13,00 пред Народния?

За столчетата - и аз съм чувала, че и двете условия (9 кг и навършена годинка ) трябва да са изпълнени. Столчетата, независимо дали са 0-9, 0-13 или 0-18 се монтират в посока, обратна на посоката на движение до 1 годинка.

Мисля си, че не винаги теглото е определящо едно столче да е удобно и подходящо като размери за бебето. Яна ми е дребничка и на кг и на см, обаче като че ли крачетата й опират седалката на колата, ако ги опъне добре.

# 23
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Чукча не читател, чукча писател...
Ето това става когато някой си навие на пръста, че лично са го засегнали...
Не ми се обяснява повече с никой.  Може да крещиш в умопомрачение колко я подкрепяш Дора, това си е само между вас двете. Станахте две дето сте недоволни. Айде сега е времето да се обадят и останалите три, та да се изчисти окончателно сметката.

Теди, Цвети - ние по обяд ще ходим за паспорта на Мила, така че ще ви звънна като свършим, за да видя къде сте и да дойда до там.

За столчетата, по принцип не трябва главата на бебето да се подава отгоре над седалката. Обикновено след годинка се сменя и се слага по посока на движението.

# 24
  • София
  • Мнения: 216
Оооо и нашите опират Simple Smile))) Пети, аз съм съгласна за среща в 13, Веси, Мими, Инче, Доре, другото Мими, абе всеки на когото му е удобно, айде да разходкааааа или на бираааааа, кой както иска!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 981
Иве, права си за едно нещо,че не трябва да се обръща внимание на всеки,но аз съм понякога свръхчувствителен човек и освен това много се паля. А думите на тази госпожа така ме обидиха,просто няма да търпя някой да замесва детенцето ми в тъпите си спорове,аз не съм го направила с нейните и не беше честно тя да се занимава с моето. Много ми е криво и се чувствам ужасно наранена в момента.Мисля за известно време да спра с форума,а може и завинаги.Едва ли ще липсвам на много хора. А и в крайна сметка тук е място за морална подкрепа,а не такова където обиждат детето ми.
Ще се радвам ако някой има желание да се виждаме да звънка за срещи има ми тела в общите данни.

# 26
  • Мнения: 236
Ей, момичета, моля ви, дайте по-спокойно, моля ви Praynig. Нали уж форумът е основно за забавление, за радост и трябва да създава положителни емоции у всички нас.
Колкото и да сме майки -героини, умората и нервите понякога си казват думата и тогава започваме да си мислим и да говорим неща, които не искаме.

Дайте да се стегнем, да го обърнем на по-положителни емоции и да забравим дракането. Най-важното нещо за всички нас са семействата и децата ни(поне си мисля, че по този въпрос няма да има много разногласия), а децата знаете, че усещат всичко, особено ако сме нервни, ядосани или уморени.

Големи хора сме, все пак, не може да не сме различни, но е важно да намерим общите неща и да спорим културно. Нека разговорите ни не излизат извън добрия тон. Praynig Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Привет, майчета!
Нямаме си зъбче все още, а мама вече няма силици... Много ми е сладък малчо, мног ми е мъчно, така жално ме гледа и ръфа, ръфа, каквото свари  Joy

Клави, да ти кажа, аз си взех всичко  Embarassed Установих, че за 2-3 или 30 дни, все влачиш 1000 неща Simple Smile Ама си ми беше много удобно, каквото ми потрябваше, имах си го. Но съм сигурна, че не е това удачния списък... Важни ми бяха играчките, защото така новото място изведнъж си му стана неговата бърлога Simple Smile
А от списъка на Еми за лекарствата ще се възползвам, че много се чудих какво да взема и гледам съм пропуснала основни неща...Мерси, Емка! Hug Hug

Теди, мерси за темичката със страхотното заглавие на Надето и дано ни е безоблачна и изпълнена с готини неща!

Весе,  Hug Недей сега и ти със спирането да пишеш. Сигурна съм, че никой не е искал  да обиди съзнателно никой! Понякога излиза криво написаното, не се ядосвай! Hug Hug

И една усмивка от Зъбчо с пожелание за приятен ден

# 28
  • София
  • Мнения: 66
Много тъпо, а аз снимки щях да ви показвам... Еми няма пък  Crossing Arms
Като се пооправи климата - тогава

Дая, кошарките още ги няма... много странна работа. Сега ще звъня в Интерлогистика..
На сайта пише 3 пакета доставени...
В 13 часа точно ми донесоха столчето... а двете кошарки пише че са доставени в 12:30... Ами ако са ги занесли на друг адрес Sad На мен не ми искаха лична карта като се подписвах....
Дано днес да ги донесат...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 78
Добро утрооооо,
Поли се събуди днес към 7ч и повече не пожела да спинка. На кой вход на морската планирате среща? От към ФК? Защото аз мога да мина за 5 мин. да ви видя и да си взема гелчето от Теди. Че още не съм за пред малки деца  Cry

Общи условия

Активация на акаунт