за упойката по време на секцио

  • 15 062
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
8 дни преди термин с планово секцио, спинална упойка. Всички обезболяващи след това си бяха от болницата, дори не съм питала какви са.

# 16
  • Мнения: 2 521
Идвете са ми със спинална упойка.Обезболяващо след операцията-течен аналгин
Първото секцио-на термин.
Второто-два дни след термин.
Непланирани,а спешни са и двете операции.
Много вода пий задължително-много е гадно главоболието,а водата помага за изчистване на упойката.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 344
6 дни преди термин-със спинална упойка!
Биха ми 2 пъти течен аналгин,иначе боли,да,ама не е болка за умиране,както обичам да казвам,тия болки са сладки!
Планираха го 2 дни преди операцията!
Наистина пий много вода,спомага за изчистване на упойката!

# 18
  • Мнения: 381
6 дни преди термин, планирано секцио, спинална упойка, след това никакви обезболяващи не са ми давали, първият ден след операцията бях сравнително ок, вторият и третият ме болеше доста, четвъртият вече отминава, сега седмица след това вече припкам нагоре надолу, само ме придърпва и като ставам от леглото има още дискомфорт.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Раждах планово 8 дни преди термин . Упойката беше пълна , след това бях на системи.Незнам какво са ми слагали  , но бях много добре обезболена .Не са ми искали никакви пари , беше държавна болница.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Трябваше да е планово, но стана секцио по спешност. Със спинална упойка бях.
Нямала съм главоболие и болки, които да изискват болкоуспоояващи.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз нямах главоболие също, но сега се сетих, че анастезиолога каза на акушерките да донесат ябълков сок, много облекчавал главоболието след упойка. Зареди се и със сламки, защото ставането веднага след операцията е трудно.

# 22
  • Мнения: 4 187
Спинална упойка, 6 дни преди термин, секцио по желание. Не знам какви обезболяващи са ми слагали, болката не беше нетърпима. Най- много се измъчих от това , че не ми даваха ВОДА  Mr. Green. Надявам се, сега вторият път, да се разберем някак по този въпрос !

# 23
  • София
  • Мнения: 4 589
След официалния термин беше моето секцио и ми направиха спинална упойка - изобщо не са ме питали каква искам, но аз така или иначе щях да избера такава. След това ме обезболяваха с Аналгин, ако не се лъжа, който като че ли ми действаше, но не за дълго. Болките бяха поносими и бързо забравих за тях. Не съм имала никакво главоболие, но не съм изпила и една капка вода, докато бях в реанимация. Не изпитвах никаква жажда, което ми е странно, като чета останалите.
Успех!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Това е другото, което не мога да разбера - абсолютно полярни мнения на лекарите относно даването на вода след секцио.  Rolling Eyes
Аз от изчетеното преди раждането останах с впечатление, че никъде не дават веднага вода и много се учудих на препоръките на анастезиолога ми за много вода и ябълков сок веднага след операцията.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711



На мен ми казаха да почна с водата най-рано на следващия ден .

# 26
  • Мнения: 2 521
При първото секцио не ми даваха да пия вода поне 12 часа.Е не че се сдържах де Mr. Green
При второто пък ми казаха да пия колкото се може повече вода.Болницата е една и съща.
Не съм имала главоболие първия път,но втория беше ужасно.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Раждах със спинална, после ми сложиха... не помня, може би 3 обезболяващи инжекции, които изобщо не ми бяха нужни, ама не ме и питаха - акушерката, на която казах, че просто не ме боли, заяви, че щом е назначено, трябва да го сложи, иначе ще има проблеми с докторите. Е, какво пък, не можеха да ми навредят, така че не съм настоявала. И...  newsm78 2 дена май ми слагаха някакви антибиотици. Или 3, не помня точно.

# 28
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Раждах със спинална, секцио по спешност в 36-та г.с.
След като премина действието на упойката ми биха някакво болкоуспокояващо, но не знам какво.  Embarassed Не ме е боляло нищо, нямах проблеми и с раздвижването.

# 29
  • Мнения: 2 334
Моля ви споделете каква упойка ползвахте по време на секциото?Колко време преди термина се планира?Разбрах,че след операциата боляло какви болкооспокояващи се взимат?И вие ли си ги купувате или ви се полагат от болницата?Благодаря на всички предварително за дадените отговори  bouquet

Бях със спинална упойка.Сексиото ми беше 7 дни преди тремина.В момента в който ме пускаше упойката ми биха някакви обезболяващи и след това не ме е боляло въобще.Зависи в коя болница ще раждаш и съответно дали ще ти искат пари за това ,но за сега не съм чувала да искат пари за обезболяващи.

Общи условия

Активация на акаунт