за упойката по време на секцио

  • 15 097
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Да , и мен ме вълнува въпроса за " ВЪЗРАСТНАТА ПЪРВЕСКИНЯ",защото на мен само поради тази причина -годините (на 37 съм ) ми препоръчва лекаря секцио.
Иначе нямам никакви други индикации за секцио.И естествено съм пред дилема  Thinking

# 91
  • Манчестър
  • Мнения: 2 493
Да , и мен ме вълнува въпроса за " ВЪЗРАСТНАТА ПЪРВЕСКИНЯ",защото на мен само поради тази причина -годините (на 37 съм ) ми препоръчва лекаря секцио.
Иначе нямам никакви други индикации за секцио.И естествено съм пред дилема  Thinking

Според мен забрави за тази дилема. Щом нямаш други индикации,заложи на естественото раждане. Въпроса ми беше продиктуван от чисто любопитство. Аз лично родих сина си на 41 години,но не в БГ. Нито за ден не са ме смятали за нещо по различно от 18-20 и т.н. годишните...въпроса за секцио не е дискутиран,защото не се предлага като опция.Естествено,ако се налага по медицински причини се прави. Раждането беше точно 10 мин и след още 15 мин бях готова да си ходя в къщи. Секциото си е сериозна коремна операция и смятам,че се злоупотребява в БГ....прави се дори когато не се налага..

# 92
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Kally May, до колкото знам в клиниката на Мазнейкова раздвижват след 3-ти час Peace
Е това вече ми се струва прекалено  Shocked !
Може да им предложим да започнат да раздвижват от момента, когато пусне упойката - що да се 'аби време?
Diana, нищо лично към теб или поста ти, просто се изумих  doh !
Ами и според мене прекалено, ама казват, че доста брзо се възстановяват. Имам съседка, която роди там и според нея именно ранното раздвижване е причина да се възстанови много бързо. Освен това там нямаш престой в реанимация, а си направо в нормална стая и бебето е при теб.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Раждах със спинална упойка. След това ми биеха някакви болкоуспокояващи, но не знам какви Sad Пиех и Солпадеин, като превенция за болките в главата от упойката. Важно е да пиеш мноооого вода! Аз за едно денонощие изпих 6 литра и не ме е боляла главата. Успех и леко раждане!

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 564
Раждах с пълна упойка ,спиналната нещо ме притеснява / може би защото е в гръбнака /

# 95
  • Home is where the heart is...
  • Мнения: 60
И аз бях със спинална, а след това ми биеха някакви инжекции - нито съм питала, нито са ми казали какво е.  Mr. Green Важното беше, че не ме болеше. Даже анестезиолога по време на секциото ме попита дали ще искам болкоуспокояващи след операциата. Взех си солпадеин за главоболието, но не ми помогна много и ми даваха ампули с течен аналгин от болницата.  Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 4 904
Да , и мен ме вълнува въпроса за " ВЪЗРАСТНАТА ПЪРВЕСКИНЯ",защото на мен само поради тази причина -годините (на 37 съм ) ми препоръчва лекаря секцио.

Така е. За "възрастна първескиня" се смята жена над 35 г. И лекарите препоръчват секцио за подобни случаи. Със сигурност една жена на 35 не е като на 20г., но и не мога да се съглася, че за нея трябва да е задължително секциото.

Kally May, до колкото знам в клиниката на Мазнейкова раздвижват след 3-ти час Peace
Е това вече ми се струва прекалено  Shocked !
Може да им предложим да започнат да раздвижват от момента, когато пусне упойката - що да се 'аби време?
Diana, нищо лично към теб или поста ти, просто се изумих  doh !
Ами и според мене прекалено, ама казват, че доста брзо се възстановяват. Имам съседка, която роди там и според нея именно ранното раздвижване е причина да се възстанови много бързо. Освен това там нямаш престой в реанимация, а си направо в нормална стая и бебето е при теб.

И това не мисля, че е редно - без престой в реанимация. Не случайно не се маха абоката веднага след като свърши операцията.
А за бързото възстановяване най-важното е с каква нагласа е самата жена. Аз лежах 24 часа в реанимация, но като ме изписаха на 6-тия ден, сама се закарах с колата до вкъщи.

Да , и мен ме вълнува въпроса за " ВЪЗРАСТНАТА ПЪРВЕСКИНЯ",защото на мен само поради тази причина -годините (на 37 съм ) ми препоръчва лекаря секцио.
Иначе нямам никакви други индикации за секцио.И естествено съм пред дилема  Thinking
Раждането беше точно 10 мин и след още 15 мин бях готова да си ходя в къщи. Секциото си е сериозна коремна операция и смятам,че се злоупотребява в БГ....прави се дори когато не се налага..

Извинявай, че ще поведа вечния конфликтен въпрос "За/Против секциото или нормалното раждане!", но няма раждане, което да  продължи 10 мин. За родилен процес се смята периодът от първата контракция до изхвърлянето на плацентата - със сигурност това не може да отнеме 10 мин. Съгласна съм, че в БГ доста зачести секциото като родоразрешение, но мога да ти кажа и защо е така. Защото вече почти няма нормално раждане, при което лекарите да не правят епизиотомия или да не прибягват до форцепс. Лично аз бих предпочела да се възстановявам от коремна операция, което възстановяване протича много по-бързо, отколкото зарастването на хиляда шева отдолу, както външни така и вътрешни, и цял месец след като съм родила да правя промивки с някакви отвари по сто пъти на ден. Имам точно 7 приятелки, които родиха нормално - и на 7-те има беше правена епизиотомия, за да се извадят съвсем нормалните им бебчета от по 3 - 3.200 кг. Лекарите се презастраховат - затова така се ражда в БГ. Затова и много жени вече предпочитат секциото като вариант. То си стана и опция по болниците - "секцио по желание".
Но всъщност какви сме ние, за да съдим дадена жена, че е направила свой собствен избор за себе си и за своето дете? Всеки има право на това, нали така  Wink Hug !

# 97
  • Мнения: 3 641
Момичета, а какви лепенки се купуват за след операцията и колко на брой да са? Hug

# 98
  • Мнения: 2 329
Аз бях с пълна упойка, но въпреки това усещах абсолютно всичко докато извадят бебка. После течен аналгина на инжекции в задника и някакви за по-малко лохии.

# 99
  • София
  • Мнения: 4 904
Момичета, а какви лепенки се купуват за след операцията и колко на брой да са? Hug

Има два вида - "дишащи" и "непромокаеми". Не си спомням точното им име, но като питаш в която и да е болнична аптека, те ги знаят. Ако раждаш в държавна болница, по-добре си вземи 4-5 бр., не са скъпи, някакви стотинки бяха. Вземи си от "дишащите". И без това първите 2-3 дена не е препоръчително мокренето на раната, а мен, когато ме изписаха, докторът каза, че нямам вече нужда от подобни лепенки и да си се къпя спокойно вкъщи.
Ако си в частна клиника - там си има всичко  Hug !

# 100
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не съм купувала лепенки, от болницата в която раждах ги осигуряваха. Веднага, щом станах - 14 часа след операцията, си поисках непромокаема лепенка за да се изкъпя.
Колкото до престой в реанимацията - аз също нямах такъв престой и много се радвам, че в тази болница практикуват така. Не виждам каква е ползата. За мен лично беше много по-приятно да ме чака съпруга ми в стаята ми, да ни дадат бебето и да си постоим тримата, отколкото да вися в реанимация.

# 101
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ника, къде си раждала?

# 102
  • София
  • Мнения: 6 011
Във Вита.

# 103
  • Мнения: 29
Ами това е целта - да нямаш контрол на тялото си от кръста надолу, за да не реагираш на интервенцията, нали?  Grinning Нищо страшно няма, не ги мисли толкова тези неща от сега.
Oфффф знам че си права но шубето е голям страх май не ме е страх от болката на естественото раждане защото вече съм го пробвала колкото от опойката и това да нямам контрол върху мен и бебето да не мога да го гушна и да го вдигна

# 104
  • Мнения: 528
Раждах със спинална упойка, а после 24 часа ме обезболяваха с епидурален катетър. Не усетих никаква болка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт