ЮЛСКИ бебоци - тема 4 :)

  • 8 882
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Честита темичка -благодаря на Аманитка добре завърнала се в оформлението   bouquet
Мама Диди -говорим за спане.Иначе сега се слага по корем за главичката -правилно, но не е хубаво да се спи..

# 16
  • Мнения: 250
Здравейте!
Сириус,аз на твае място бих разнищила историята на мъжа ти с тази жена,за да ми е мирна главата  Peace.Дано да няма нищо м/у тях,все пак  Praynig

# 17
  • Мнения: 12
    Здравейте и от нас Simple Smile
 
  Зори - от тази ваксина няма странични ефекти и нищо не пречи да си изкъпете бебочко довечера  Wink . Я как добре действал нашенския си въздух  Grinning ще очаквам и аз буен растеж като си дойдем септември месец значи.

   Ако знаете тук какъв ужас е да се намери Пентаксима - обиколих целия град и никъде го няма чак в една забутана аптечка го намерих и сега съм поне спокойна иначе трябваше да поръчвам и става дълга и широка.

  Мойта бебка не иска да спи на една страна до преди като я обръщах и нямаше как ,а сега като може сама да си се извърта и все си е по гръбче с главата настрани.

  darka_jivko  - май при мен няма промяна особенна както си бях и преди и сега понякога ме накачват нервите  Twisted Evil ,но всичко си е в реда на нещата .
  - иначе дрешки обличам и такива които аз съм й купила и такива които са й  подарили ,че даже и такива ,които ми даде мойта кума от нейната принцеска.
 

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
запис Grinning

# 19
  • Мнения: 4 473
Здравейте и от мен! Simple Smile

Да се похваля и аз - в понеделник бяхме на първа консултация. Равносметката - Иво се роди с 250гр по-малко от сестра си, но за сметка на това вече я води с 350гр. Наддал е цели 1300гр от изписването и тежи 3850гр, а Маги е с 1кг отгоре и вече е 3500гр; и двамата са по 52см. Лекарката препоръча да намаля храненията на 7, предвид бързото наддаване. От гореспоменатите мерки, Иво е наддал 1кг за последните 16 дни, което било твърде много. Иначе, продължаваме да сме в групата на Карелия с плачливите бебета. Коликите тормозят повече Маги и според лекарката - ръмженето било именно заради тях.
Много бих се радвала да се запзная с вас и на живо, но Борисовата градина и на мен ми е далеко, предвид факта, че навън не кърмя, някак не мога да се отпусна. Blush
Бих предложила към списъка на първа страница да добавим и данни за местоживеене. Забелязах, че има интерес към оформяне на компании за разходки по квартали и с горната информация организирането ще е по-лесно. Нека кажа за себе си - живея в Света Троица - съкварталките да свиркат. Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 451
Айде и аз да се включа, че учудващо мъника спи  Praynig
На нас педи нищо не ни е казал като ни би ваксината и ние си го изкъпахме.
Дарка, аз също съм малко по-експанзувна натура, та не знам дали е от раждането или просто съм си такава. Относно дрешките: имам приятелки с по-големи от нас бебоци и ми дадоха една две много запазени и много сладки, то в тази възраст някои по еднъж ги обличаме и после са ни малки.
Стрелче, одавна май не се беше мяркала. Браво на твойте бръмбъри, добре растат. Добре дошла в отбора на ревливите  Hug
Миме, къде се загуби? Как сте със София?
Карелия, аз пак да те питам, защото ми е интересно (ти може и да си отговорила, ама аз съм малко разсеяна напоследък, та може да не съм видяла) - вие пъпки имате ли?

# 21
  • Мнения: 61
Нашия док не ми разрешава да ползвам кърмата за лекарство поради спомената причина Peace Peace. Преди съм слагала, без да има проблем, но сега предпочитам да се въздържам.

За спането по корем - американците са доказали връзката между спането по корем и синдрома на внезапната детска смърт; според тях при тази поза понякога бебетата се успивали толкова дълбоко, че не можели да се събудят Shocked Но пък някъде в Европа точно тази поза се препоръчва за сън, една позната, която роди в Италия каза, че там поставят само така бебетата да спят в родилния дом. Във Франция , мисля, също е така, Поля ако е наоколо може да каже...Доктора ни каза, че можем да си я оставяме да спи по корем. Правя го, когато ни свива коремчето, гледам да съм наоколо, обикновено поставям една топла длан на коремчето и да я наблюдавам. Определено спи спокойно по коремче.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 635
Мамбина, дейзи -  Hug благодаря за инфото. Аз съм напълно уверена, че няма какво да му се мисли с ходенето до морето, но нали трябва някакси да успокоя семейството. Ако знаете колко пъти чух думите "горкото дете"..  ooooh!

Фелисити, аз съм в района (говорили сме си и преди), но не смеех още да те питам дали искаш разходки, че нали ти е по-трудно с беб. Драсни на лични кога си правите разходките и да видим дали ще можем да се засечем някъде на удобно място.

Сириусче, историята с твоя мъж е неприятна, но от това, което пишеш ми се струва, че не ти изневерява. Пък и помисли си, дори да е така - какво от това - нали мъжа ти си е при вас със детето, споделяте си хубавите и лошите моменти. Изобщо.. абе исках да ти кажа да си спокойна и да не се нервираш, скандалите само могат да влошат положението.

Кукумявче, не знам кое е правилното в случая с възглавницата, но най-добре се консултирай с педиатър по въпроса преди да я слагате. На мойто извънземно главата му също е издължена назад, ама не ми е хрумнало да се безпокоя. Записвам си го като въпрос за педката на следващата консултация.

Дарка, аз изобщо не съм се променила. Същата съм си ..  Whistling Нямам дадени дрешки от друго бебе, но слагам подарените и тези, които аз съм купила - както дойде.

# 23
  • Canada
  • Мнения: 649
Запис и от мен в темата!
Фелисити, вярно че ме беше питала за пъпките, но съм забравила да ти отоворя. Ами имаме от време на време дребни червени пъпчици, които минават а после пак се появяват. Според мен са от жегите и претопляне, въпреки че го държа максимално разсъблечен.
Стрелче, имаш едно  Hug от мен! За съжаление друго към момента не съм открила, с което да помогна на другите майки на плачливи бебенца...
Сириус, много е неприятно че се тормозиш. И аз не вярвам да се кълне в детенце и да те лъже. Но, когато мен ме е глождило нещо също съм се опитвала да разбера истината... Вярно е и че хормоните ни тресат, но пък имаме и женска интуиция ...

# 24
  • София
  • Мнения: 4 027
Да се запиша и аз в темата преди д е свършила.
За въпросите -
1.Станах много по -търпелива, почти не мога да се позная в сравнение преди да родя(става въпрос още за първото ми раждане).Търпелива към детето, иначе съм си припряна и нетърпелива по природа.
2.Слагаме дрешки и от племенницата и от Михаела от преди останали, но също и нови.Не мога да устоя да не купувам дрешки, за момиченцата са токова сладки.

За квартала - от Гоце Делчев, почти на границата със Стрелбище

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 17:07 от EliG

# 25
  • Мнения: 3 092
Запис по повод райони и съкварталки- в Стрелбище съм!Дано също си намеря компания Simple Smile
За възглавницата-понеже Влади връща често и се дави му слагам една ,но под раменете, така че да го повдигна .Питах днес ортопеда каза че няма никакъв проблем да се ползва по този начин. Peace
Сириус съжалявам за тревогите ти!От все сърце ти пожелавам да са безпочвени!
 Heart Eyes и спокойна вечер!

# 26
  • Мнения: 9 100
Благодаря на Зори за темата Hug

Аз днес съм като парцал, едно ми е такова скапано...
Гледам тук в разни сайтове едни интересни люлки, на Фишър Прайс предимно заглеждам - дали би проявило интерес детенцето? Бих поръчала от чужбински сайт, тъй като тук са двойно по-скъпи, но се чудя дали има смисъл и колко време ще се ползва, посл епък да му мисля къде да я прибирам тая люлка...
Ето това заглеждам: http://www.kasidabg.com/baby-papasan-fisher-price.html само че не за 300, а за 180лв.

# 27
  • Мнения: 603
Айде и аз да се пльосна в новата тема Simple Smile
Вили, ще си доволна от Биоагая надявам се, защото при нас доста помогна, е и бяхме с мн слаби колики де, сега като че ли няма, но още й давам.
kukumiavka, то при нас не че пропуснаха Премиума, ами преляха отзад на гръбчето, но само веднъж де. Има някакви готини гледах на памперс за момичеинце и за момченце active baby май се казват, но като че ли са само голям номер.  Crazy
darka_jivko, не съм забелязала промяна кой знае каква, по - спокойна съм определено от бременността, когато мн неща успяваха да ме разплачат  Mr. Green кротнали са се хормоните вече Simple Smile Дрешки си позлвам само новички и от подаръците пак нови.
Това за ваксината е интересно, миналия път настоявах да си я купя за хепатита, но педито каза че си е мн добра тази по ЗК и не я взехме, пък сега явно ще трябва пак д аи звъня предварително да питам дали да купувам вече тази за втория месец комбинираната, но като чета май трудно се намира  Rolling Eyes
Мен ако не ме съдерат сега на 2ри на изпита, на 4ти се очертава да отидем и ние на море, та по този повод искам да попитам морските майки ходещи на плаж с бебоци, как става кърменето: само по хотелите/вкъщи или и на плажа? а и смяната на памперс, то като духне един лек вятър и си целия в пясък та да не говорим за бебока Simple Smile...май няма да се получи така и ще се търчи за душче и ще се храним в хотела  Whistling
Айде аз отивам да се приготвям за разходка, че пак ще карам колело, а мъж ми ще бута количката  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 451
Джил, помня аз че си в района, нали те чаках да родиш, че да се разхождаме заедно. Сега с тоз ревлив мъник ще е малко по-трудна организацията, но все ще намерим начин да се разходим заедно.
Стеф, аз ги гледам тез разкошни люлки, но знам ли дали ще му хареса какъвто е...
Карелия, аз за пъпките питам, защото търся някакви обяи симптоми. А много ли са? само по личицето или и по телцето имате?
Оффф и аз много се чудя как ще става плажуването и кърменето с тез мъници  newsm78 (ако при нас се стигне до там де)

# 29
  • Мнения: 7 263
Да не ви губя от поглед макар, че още не съм прочела старата тема  Embarassed Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт