ЮЛСКИ бебоци - тема 4 :)

  • 8 870
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
     Хей , благородно ви завиждам на тези които сте, ще бъдете или вече бяхте на морето  Blush ,ние ще пропуснем тази година само на Видин ще си ходим-на Дунав Simple Smile

     http://www.cangaroo-bg.com/in/index.php?act=inside_product&product_id=131  ние имаме тази люлка , и девойката и се радва много ,но само когато е на кеф ако нещо е скиснала където и да я сложа тая си е.Иначе на Фишър Прайс са много готини нещицата Simple Smile

    Мами ваште бебоци кихат ли още - че мойта бебка от време на време си влиза в серия от по 4-5 кихания,та ме вкарва в размисли.А и още нещо исках да питам мамите които са на АМ - по колко ви изяждат мъниците?Аз й правя по 100-120 както е нали за 2 месец обаче тя не може да го изяде всеки път.

# 31
  • Мнения: 86
Запис и от мен.
Благодаря за новата тема , Аманита  Simple Smile

Четох на диагонал, видях питанка за кварталите. Аз съм в Младост 4, от скоро тук, никой не познавам ....  Sad Дано има някой от моя квартал ...

# 32
  • София
  • Мнения: 493
Марулка ,мерси за отговора!Все пак ще и се обадя на педката.
1.Не виждам някаква разлика отпреди  Rolling Eyes
2.Дадоха ми 2 чувала с бебешки дрешки,но нищо не си харесах,или по-точно ми е гадно да обличам бебко с ползвани дрехи,ясно е,че бързо умаляват дрешките,но искам аз да съм си ги купила,както Мама Диди е казала,искам той да си има собствен гардероб.
Офф не мога да се отърва от тва АМ бе момичета...все се заричам от днес нататък да не давам,днес следобяда бебко ми вися на циците 2 часа..цока,цока,заспива уж,слагам го да спи и пак рев,пак на циците и пак същото..Накрая му направих една доза,изцока я и заспа  Tired .Имам си кърма,тече си,но не го наяжда ли,незнам..  Tired
Сърничке и аз се чудя за кърменето на плажа,но явно на място ще разберем как е  Peace

# 33
  • Мнения: 49
miss_niq  за кихането - киха си детето - казаха ми, че кихали така когато въздухът е сух, ама то и голям човек си киха, къде от прах, къде от нещо друго - споко.
 А за АМ аз правя вече по 120 - то като сложиш лъжичките и става 130 - понякога си го изяжда с кеф цялото, а понякога изяжда само 80. И въпреки това си беше натдал доста предният месец, като пка не всеки път си изяждаше дажбата.
Никой ли няма желаещ за разходки в Хаджи Димитър .... аз пак да си кажа ако някой е пропуснал .. за сега имам с кой ама като си тръгне свекито и ..... ще изкукуригам самичка по цял ден...

kukumiavka и при нас положението е същото и след като една седмица бях като апликирана за него включихме и АМ и започнах да цедя и така .... не, че имам пак мира ама поне знам колко е изял и не ми повръща толкова много. Явно се отплесва и .... А като започне по време на ядене да реве и нда се дърпа  ooooh! нямам думи - дръпне два пъти и ревне. На следващото ядене си яде кротичко - всичко наред и на следващотото пак - и той не знае какво иска .... Бе то сигурно знае детето ама като не може да ми продума

# 34
  • Мнения: 12
    Сириус - благодаря много за отговора с АМ и аз съм така правя все по повече и се чудех дали и при други е така или нещо мойта девойка пази талия  Joy

# 35
  • Мнения: 140
Здравейте, да се включа и аз.
За АМ, ние само се дохранваме с него, но ни казаха, че е достатъчно по 60-70мл., но все пак нямаме още месец...
За дрешките, сестра ми ми изпрати от малката племеница (4г.), има 2-3 розови страхотни, но надали ще ги сложим, че ще ни се смеят мадамите в квартала... Другите унисекс си ги ползвам с кеф.
Иначе и свеки предлага някакви "запазени" дрешки останали от синовете й отпреди 30 години...Верно са запазени, ама модата им е от втората световна война. Само едно хавлиено боди си заплюх, че татко му има снимка с него и мисля и малкия да го снимам, да си имат еднакви  Laughing Иначе за другите й благодаря, но не смятам да ги ползвам изобщо. Ползвам само няколко пелени и одеалца.
За кварталите, ние сме в Дружба ІІ   Crazy.
Обмисляме вариант да се местим в Поморие, ако мъжо си намери работа, така че ако има мами от там, може евентуално да ме имат предвид за по-нататък Peace

# 36
  • Мнения: 5 246
Аз по принцип съм много нервен човек - все трябва всичко да стане бързо и веднага...не мога да върша неща,които изискват бавни движения и монотонни.Изобщо живак съм - всички ми казваха,че с раждането на Петя ще улегна - да ама не.Нито преди нито сега се промени нещо- все съм си такава

Това все едно аз съм го писала  Peace Въпреки, че на моменти ми казват, че имам напредък  Laughing

Не ползваме само нови дрешки. Имам от сина ми, от племенника ми, определено са ми в помощ  Peace

Вчера за първи път това лято ходих на плаж, ей голям кеф. Утре след ортопеда пак сме там  Party
За съжаление нещо не се разбрахме на време и пропуснах варненската среща. Но сутринта нямах нет, на всичкото отгоре, като излязох навън ми свърши и батерията на телефона  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 232
Ей тия дрешки са ми болна тема. Просто по-старите дрешки ми провокират следродилната депресия - докато я храня като я видя в нещо по-старо (хех то излезе, че друг я е обличал - нищо подобно - аз си я обличам) и почвам да рева като луда. Иначе имаме и нови и стари - от на сестра ми детето.
И ние имаме люлката на cangaroo - определено много се залисва с нея. Хареса си заека и като го зяпна в началото - край... само там и бяха очите.

# 38
  • Мнения: 72
Strelche -идеята за кварталите е страхотна. Аз търся мами в района на НДК Simple Smile
За дрешките - носим доста дрешки от племенницата ми, и от бебетата на 1-вите ми братовчеди. Тези дрешки са носени броени пъти и са много хубави. Даже тези дрешки ми харесват повече от тези които ми подаряват.
miss_niq - моята бебка киха всеки ден.
kukumiavka - защо даваш АМ като имаш кърма, сложи бебока и на другата цицка да си цока.

Днес, кърмих навън бебка и като я оригвах така ме оповръща, че ми напълни целия сутиен. Не знаех да се смея или да се притеснявам от ситуацията. За първи път повръща толкова силно, друг път най-много да плюе по малко.

За Софийската среща - хайде мами, да излизаме Simple Smile))))

# 39
  • Canada
  • Мнения: 649
Момичета, гледам че ползвате люлки и явно на бебоците им харесва. Тъй като нашия обича да го люлея почнах да се замислям дали и ние да не му купим. Та, тази люлка на Кенгуру, какви парички е?
По повод дрешките, аз имам много бебешки от Кари. Всичките, които стават и за момченце съм ги приготвила и за Нико, но истината е че до момента нищо не съм ползвала. Ползвам само новите дрешки, които съм купила. Просто повече ми харесват... Flutter

# 40
  • Canada
  • Мнения: 649
Фелисити81, пъпчиците в началото бяха по лицето (най-вече по бузите), после се появиха и около вратлето, а днес видях и по ръчичките... но честно казано аз все пак си мисля че всички ревове и неспокойство се дължат на колики... Thinking

# 41
  • Мнения: 9 077
И аз  се загледах по тази люлка на Cangaroo - само че няма вибрации, което не знам доколко е от значение Thinking И не е скъпа, дори да не я хареса, няма да ме е яд...Одеве пробвах да го сложа в столчето за кола, то си има опция за люлеене - ама не може да се опъне като на шезлонг, седи си в странната поза, дето столчетата придават на бебетата в този период...

Напетя - блазе ти за Поморие Crazy

Дрешки имаме нови и подарени - но има и такива, дето не успяхме да сложим, а дадох доста пари, че са и хубави...умаляха му преди да е стигнал до тях. Станал е 5.500 на тегло, нормално да му е малък 22 номер, че вече и 24 му отеснява.

Сириус - и ние сме така с млякото, онзи ден коментирахме този въпрос из страниците на старата тема. Колко мляко съм изхвърлила, нямам думи, ако не си дояде порцийката, изчаквам макс. 1 час, ако случайно си я затърси, ако ли не - в коша...Иначе, по въпроса с мъжа ти - била съм в подобна ситуация, за съжаление единственото ви решение е той да се откаже от приятелството си с нея самичък, а не под твой натиск. С нея да говориш е безмислено, а и се поставяш в тъпо положение. Дръж се с достойнство и ги сложи на местата им всички, ай сиктир  Crazy - ако трябва вкарай някои техники на детектив (аз бих проучила всичко, просто не мога да стоя в неведение или да се съмнявам). Кърмата ти може би затова намалява, стресът си е сериозен. И последно - на голи приказки не вярвам, но ти си познаваш мъжлето най-добре и ако мислиш, че думата му си тежи на мястото - така да бъде. Успех и дано се успокоят нещата Hug

Куки - първо, увери се, че го поставяш правилно на гърдата и че успява да засуче правилно, съответно че гълта нещо. После можеш да пробваш с цедене, ако имаш помпа и ако ти се занимава. Няма нехранителна кърма, да знаеш. Вероятно проблемът е в неправилно засукване. Имаш ли добре оформено зърно? Чела ли си статии по въпроса, от Кърмаческия? Ако не си, да ти пусна линкове, да видиш как точно са нещата. Това се сещам за сега, бързичко гледай да установиш проблема, че ако свикне на шише - ще дойдеш на моя хал.

Между другото - май доста мами тук се цедят, а?

# 42
  • Мнения: 281
Здравейте  и от нас Grinning
Мие днес цял ден почти будуваме Crazy,в момента папкаме breastfeeding,та дано заспинкаме най-после newsm09,че се поуморих доста smile3507 Rolling Eyes.
Алекс за 19 дни е наддал 700 гр. Hug,днес педката го тегли,папка добре,даже тя се пошегува таткото да пълни хладилника отсега,да има запаси,че голям ни е лакомник newsm62..
Много ми е сладък Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes,пу пу...
Пъпчето е добре вече Hug,тия дни трябва да пада вече ooooh!..
Бебко днес за пръв път се преобърна самичък по корем,изкарах си акъла,като ревна това дете,аз в кухмята..... smile3555
Уж трябва на една страна да спинка още,уж го подпирам с нещо по гръбчето,той нашия се преобръща както си иска вече newsm32.
Аз съм от Младост 2 Hug.
И ние си имаме пъпчици,мажем с едно кремче,което донесе баба му,определено действа. Hug

# 43
  • Мнения: 7 263
За по-търпелива определено покрай децата съм станала невероятно търпелива. Иначе съм много експанзивна натура и съм припряна, искам винаги нещата да стават на мига, така както ги искам и да са перфектни. Благодарение на децата се научих да правя и компромиси и да поощрявам и да прощавам .... Изобщо много им дължа.
Дрешки носим предимно от батковци и от приятелчета, не че нямаме и нови. Но честно казано от приятелки родили наскоро получих такива красоти, които почти не са обличани някои си бяха с етикетите дори. Така че не ги считам за стари, по-скоро не са съвсем от магазина. Иначе си купувам и нови естествено, но като цяло съм по-скоро рационална на тази тема. Не намирам нищо лошо в дрешките от батковците, от приятели или от сестра ми.


Стеф
- люлката на Фишър Прайс е много хубава, ако можеш си я вземи. Определено си струва, аз по-скъпите неща \ количка, люлка\ съм решила след това да ги продам евентуално на половин цена, така че да ти кажа пак си е добре, колкото и да ги ползваш са невероятно удобство и за теб и комфорт за бебето. Мойта я взех от МайТойс - сега е на промоция и е по-евтина от нашенските сайтове.

... но честно казано аз все пак си мисля че всички ревове и неспокойство се дължат на колики... Thinking

Кари много се надявам и аз да е така и да отминат с времето.
За кварталите гледам, че сте писали - аз съм в Младост 3 \засега\ - с Евита ще си правим компания явно  Peace
Евита, като се върнем от морето ще ти драсна на ЛС да се видим, че сега имаме сто задачки на ден  Crossing Arms ooooh!

Връщам се да ви чета за ваксините, че там не съм вече в час и ще са ми полезни тези с дечица на 2-3 годинки. Peace

# 44
  • Мнения: 14
здр-те
как сте мами и бебчовци?
ние сме добре , нещо ми липсва желание да пиша затова драсвам някой ред за да ви следя !
 Hug  Hug  Hug на всички !

Общи условия

Активация на акаунт