ЯНУАРСКИ БЕБЕТА 2010г. - 17 ТЕМА

  • 11 119
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 693
Патологичните са точно критерия, поне според мен. Peace Ако на родилката и е всичко наред и раждането мине по мед и масло, то тя би могло да роди и в къщи  Thinking

# 16
  • Мнения: 9 487
Ето още една тъжна реалност от Бургас с днешна дата:
http://novinitepro.bg/bulgaria/mizeriya-hlebarki-lazyat-po-novor … oto-v-burgas.html

# 17
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет ... и от мен благодарности за темата и затова, че имам розово щъркелче при датата на термина.




 minana ,  Hug

Мамчета, обаждах се до Прага преди малко..моя случай вече е затворен днес след обед... Извод без генетични увреждания.

# 18
  • Мнения: 961
От личен опит и в Майчин дом не е по-добро положението. За съжаление това е истината!  Sad
Но както казвам - важен е крайният резултат! Дано всичко е наред!  Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 222
Katinche моля те, запиши ме на първа страничка - мисля да раждам във Вита... не съм сигурна дали ще е при твоята докторка или при някоя от другите все още, но вече реших, че там е мястото.. Близо ми е, не ми излиза много по-скъпо от плащането в Тина Киркова, а и за лекарите виждам само хубави отзиви. Ако моята красавица реши да избърза, може да се засечем Simple Smile
viola и моя корем всички вече го забелязват, ми той си е забележителен  Laughing

# 20
  • Мнения: 373
ivalex, поздравления за чудесната новина  Hug
Аз не мога да разбера, как навсякъде по света може да ти носят храна и да дойде да те види цялата рода и да няма хлебарки и мизерия, а тук........ Според мен хлебарките просто си ги има по каналите, но да знаете какво става като пуснат и парното...  Sick Ще видите януари на какво се вика хлебарки  Joy

# 21
  • Мнения: 622
Здравейте момичета  Hug
Благодаря за прекрасната темичка  Hug
ivalex  от сърце се радвам за тези прекрасни резултати  Hug Hug Вече спокойно можеш да се радваш на малката шушулка  Heart Eyes Heart Eyes
minana съжалявам, че е трябвало да минеш през това и да станеп свидетел на  такива неща, но за съжаление това е реалността в българските болници  ooooh! ooooh! Важното е, че сега ти и бебчо сте добре  Heart Eyes
Стискам палци на момичетата, на които им предстои ФМ  Hug
Red tree и от теб чакаме хубави новини миличка  Praynig Praynig
Мен днес трябваше да ме гледат на 4Д, но за късмет моята докторка отсъстваше, така че отложихме часа за другата сряда  Crazy А така се бях настроила да видя бебчето днес и ми стана много криво, но какво да се прави  Wink Иначе минах на ЖК и измериха тоновете на бебо с един уред (на който му забравих името) и бяха около 150- поне малко се успокоих  Flutter
Сутринта ходих с една приятелка бременна в началото на 9 месец на лекция на сп.9-Месеца- беше много приятно и интересно  Peace
В момента чета темата на Поли  Sad Sad Sad

# 22
  • Мнения: 961
Патологичните са точно критерия, поне според мен. Peace Ако на родилката и е всичко наред и раждането мине по мед и масло, то тя би могло да роди и в къщи  Thinking
Абсолютно точно казано!  Peace

ivalex, страхотнена новина!  Heart Eyes  Hug

# 23
  • Мнения: 693
ivalex, толкова се радвам, браво  Party

Iri, избра ли си доктор? Сега кой те следи? Сигурно видя темичката за Вита в Здравен справочник. На 28-ми ще има Ден на отворени врати. Аз се колябая дали да ходя...хайде поне в 7-ми месец да влезем ще отидем трите със sunrise7, и с Ralik ако се спре на тази болница Peace
Аз ще съм със сигурност със секцио, така че ако твоят бебок не подрани значи ще се засечем със сигурност  Party

Личното ми мнение е, че в Майчин дом е най-критично. Не съм лежала, слушала съм истории и съм ходила на Ден на отворени врати и на лекции... Sick

# 24
  • София
  • Мнения: 56
Ivalex, страхотни новини!
MTV, за бургаската болница какви ли не страшни неща съм чувала, нищо не ме очудва.
По този повод и аз да споделя за престоя си в една софийска болница - Окръжна б-ца. Не за друго, а защото се очудвам от разликата от моите впечатления и това, което разказват момичетата за другите болници. Единствено в спешното отношението беше под всякаква критика и щях да набия една сестра или каквата там беше. Иначе в гинекологичното отделение тъкмо бяха направили ремонт, условията бяха много добри, а отношението на персонала от лекарите до санитарките беше изненадващо дружелюбно. Не знам в родилното как е.

# 25
  • Мнения: 11 607
И така.....да си кажа вече официално - здравейте на всички - на тези, които познавам и на тези, които скоро са сред нас и не им знам дори никовете Embarassed.......

Възползвах се от зелената светлина да пътувам и заведох децата при родителите ми в Добрич. Слава на Бога пътуването ми и в двете посоки премина в рамките на нормалното, като изключим някои неприятни моменти, но то идеално няма никъде. Малко повече от половиния ми престой премина в компанията на овце, патки и магарета. Е, не на родителите ми, на вилата на село нямаме такива екстри, но по улиците на селото само това са единствените обитатели.

Селото е с много затихващи функции и мога да кажа, че ушите ми се проглушиха от тишина, дробовете ми толкова чист въздух не бяха дишали в скоро време, единствената музика бе тази на щурчетата и разните други дребни животинки. Дори телефоните нямат добър обхват там. Насладих се на това да сготвя манджа директно от корена през чешмата и  в тенжерата. Насладих се да ям наистина екологично чисти продукти, които току-що са набрани. Родителите ми почти не използват тор. Само ме яд,че продължавам да имам оскъден апетит, та тези сладки мигове бяха много малко. Но за сметка на това много качествени.

Възползвах се от престоя в Добрич за да се видя и с форумските момичета от града. Това ме подсеща да питам - какво стана с вашата, софийска среща, срещнахте ли се? Възползвах се да отида и на доктор. Гледаха ме с една допотопна техника, обаче ми взеха пари като за последен писък на модата - то като чух колко трябва да платя наистина изпищях....Та доктора, при който съм раждала първия и втория път, ми каза,че нямам миома, пък къде е истината - не знам. За да му повярвам на 100% ми пречи това,че апарата му не ми вдъхваше никакво доверие, пък знам ли........

Възползвах се от желанието на майка да гледа децата - тя винаги е имала това желание - и ги оставих в Добрич за известно време. Та сега съм само с 1 дете - това, което поне на този етап не ми създава проблеми с ядене, спане и пр. И с което сме си тандем. И с което мога да се похваля. До скоро усещах само движения, но от няколко дни - 2-3 може би - усещам вече и леки ритници...Та спокойно мога да кажа - ей тези почуквания чаках 4 месеца.......

Само опитно око може да забележи,че вече леко ми личи,че съм бременна. Или поне на мен ми се иска да ми личи. Сутрин не мога да закусвам. Закусам ли и ми става много, много лошо. Хляб въобще не ям. Забелязах,че от него ми става зле. Общо взето не се оплаквам от положението си, само дето не успявам да уцеля все още какво точно ми се яде и кое ще ми бъде сладко. А понякога наистина искам да хапна нещо с апетит и цялото ми тяло да усети вкуса на храната.

Движа се вече значително повече, с едно наум обаче. Сега с таткото сме сами и смятам максимално да се насладя на тишината в нас. И да се отдам на блажено галене на корема ми. Таткото не може да повярва,че вече Бебо рита. А на мен така ми е приятно като го усещам. Точно тази връзка, тази комуникация винаги ме е довеждала до умиление и радост. Това са най-най-най-неповторимите моменти от цялата бременност - поне за мен......Започва вече един своеобразен разговор между мен и Него, казвам му Лека нощ, обеснявам му кой го гали, къде сме и какво преживяваме........Ох......направо се потапям в едно море от емоции и в тези моменти не искам никой и нищо да ми разваля щастието.

Днес за връщането си бях купила сп. Моята бременност - и за пореден път установих,че пак съм си дала парите на вятъра. Но таз има статии за количките - та тази тема доста продължително коментирате гледам - погледнете и там ако искате, може да намерите нещо полезно за себе си. Преди няколко теми МТВ бе дала много добър съвет - за количката - огледайте се добре, ако имате възможност пробвайте количката с бебе и в движение(т.е. от приятели и познати) и отчетете всичко - ако ще ви се налага да я пренасяте сама няколко етажа(при мен така бе с първото дете, 3 етажа всеки ден нагоре-надолу), ако има доста бордюри и пр. - по-добре някоя лека и маневрена. Сега при мен проблема етаж не седи, защото сме в къща и имам по-богат избор, но отчетете всичко. Това, което е добре за ваша приятелка, може да е неудачно за вас.

На този етап не смятам да купувам легло за Бебето - просто смятам да спи при мен. Ако трябва ще изгоня таткото в кухнята, но за нощното кърмене винаги ми е било супер удобно бебето да е до мен. До сега винаги бебета са спали с мен в леглото и по-удобно и приятно от това - аз не знам. Пък за по-натам......харесвам тези мобилните кошарки. Хубавото при тях е,че ако отиде напр. човек на почивка, бебето не усеща много промяната, защото леглото си е все неговото.

За обсъждането за списъците - то имаше подобна тема - там мамите бяха споделили доста опит, но и момичетата тук са дали добри съвети. Аз още не съм се замисляла върху тази част от подготовката.......

Таткото - хич не ми трябва на раждането! То ми трябва - ама ако той раждаше....Нямаше да се обидя ако ролите са разменени, но уви...пак на мен се падна да раждам......

Помпа за кърма до сега не ми е трябвала, дано и занапред да е така. Шишета също не са ми трябвали - поне първите 6-7 месеца докато са били на кърма №2 и №3...Виж...с №1 кошмара бе пълен и още от 12-я ден у нас имаше всякакви шишета, то по онези времена нямаше кой знае какви луксове и марки, но бях станала склад на шишета и помпи......

Хомеопатията - не ми допада и не се интересувам от нея.

Да взема отношение по темите.....Ще ми простите дългия пост, ама имам да наваксвам.....

Чудесни деца - Рабит и Сладка лейди...... Heart EyesИ все така да печелите награди!

Катинче, честито прохождане на щерката, все по хубави дестинации с тях да ходите!

Чета и установявам,че май януари месец ще има организирано форумско раждане във Варна.......Завиждам ви благородно!

МТВ и Хоуп винаги ме възхищават с постовете си - продължавайте в същия дух! Hug

Виолетке, спря ли с честванията за прегръдките ти с ОО????Как ми трябваш ти тези дни....ама си далеко от мен........

Свраки, радвам се,че вече няма отлепване......Аз също останах само на магнезий......

Леле...едната тема я прочетох....Оставам ми още 2.......Пускам този пост...после ще пиша размисли и страсти за другите теми..... Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 0
здреавеите
Днс бях на консултация. Казаха ми че всичко ми е нарет и  че ще имам момче.
 Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 572
Katinche, и аз знам, че утре си при Томова. Помня, защото си един ден след мен  Wink . Много съм доволна от Томова. Та днес видяхме бебето. Абсолютно всичко му е наред и е момиче. Кари се изкефи. Тя много иска сестричка. Качих снимки и едно водео в албумчето ни.
Утре пътуваме за Белене(мъжа ми е от там) и се надявам да си изкараме страхотно. Поне се надявам ежедневното мрънкане"Мамо, мамо, мамо....", да бъде заменяно от време на време с "Бабо". Приятна вечер на всички вас от мен.
ivalex, много се радвам за теб.

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 19:49 от Katy

# 28
  • Мнения: 11 607
Установявам,че съм пропуснала много рожденни дни! Честит рожден ден на всички, коитоса имали повод да черпят! Живи и здрави бъдете, обградени с много, много любов!  bouquet

Лионита, няма начин да не те отразя! Радвам се,че прописа най-накрая,че всичко е наред с теб и бебоците! Hug

С №3 отидох за преносване, с талона за раждане.....Нищо не съм плащала, смятам и сега да е така. Не плащах и с първите 2, но да кажем тогава времената бяха малко по-други..... Пък да видим......Всяка заповед е предпоследна......Пилците ще ги броим януари месец......

Редче, какви са последните новини покрай тебе и Бебо? Praynig

Чета подхванали сте и имената.....Нашите ги знаете, нали? Измислени са и чакат само притежателят им да се появи на този свят........

Виолетке, ще чакам снимка на Мадона!Задължително!

Кармелита, съжалявам за серклажът! Дано по някакъв начин ти минат по-бързо тези месеци.....Не са малко обаче...Но сме с теб! Ще ти пращаме нашата положителна енергия, пък ти стискай и аз вярвам,че с Бебо ще се гушкате!

Минана, никакви други посещения в болницата не ти се разрешават! Само за раждане те пускаме там!

.:Little Miss:. миомен възел ли е това срастване и дано не са видяли добре и да са те притеснили напразно! Praynig

obi4anka и на теб поздравления! Аз така и  не сбъднах мечтата си за близнаци! Всичко да е нормално с тях до края ти желая!

Дани77 теб те гледат странно......Пък си представям аз какви емоции ще предизвикам малко по-натам когато ще е очевадно,че съм бременна и съм с тримата навън.......То и без това скоро ме питаха дали децата ми са от 1 баща....Аз отговорих - Да, и от една майка са!

Ради, обади ли се на лекаря си? Дано всичко се развие по най-добрия начин! Praynig

За Поли Praynig Praynig Praynig

Прочетох и последната тема! Герой съм!

Оставям ви! Отивам да погледна къщата си, а и в последната седмица спортувам активно........Да отида да побягам малко....Просто съм фен на леката атлетика и по Евроспорт дават нон-стоп световното и вечерта са финалите....Та да не ги пропусна......


Много, много мами не споменах.....Не е било умишлено, просто не мога всички да спомена и да отразя! За всички споменати мами Heart Eyesи Hug, а за всички, които не съм споменала Heart Eyes Heart Eyesи Hug Hug

# 29
  • Мнения: 81
Катинче ,честити ви първи стъпки  Hug(бях пропуснала Embarassed)
И да помоля ако може да ми изтипосате едно синьо щъркелче на първа страничка  newsm53
 Мамо Це ,радвам се да те видя отново в редиците   bouquet Честичко те споменаваме с една мама октомврийка 08  Wink

Общи условия

Активация на акаунт