МАРТенското бебе си расте, а мама вече е все по-добре (11)

  • 8 217
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 35
здравейте и от мен.
след поредните изследвания (генетични) и поредните изписани медикаменти, инжекции фраксипарин от тук до края всеки ден, спрях да ходя на работа поне за 10 дена, че много ми дойде. човек не може да се зарадва, че чака бебе.
а за миризмите, и при мен е така. всичко ми мирише, всеки ми мирише. на мен малко ми се гадеше, но миризмите от 2 седмици ме побъркват. в големите магазини, като мина покрай редиците с перилни препарати....  леле майко....
иначе, съм на ФМ и БХС в четвъртък. бебето последно го гледаха в сряда и си беше много добре. аз като видя, че му тупка сърчицето иииииии  , няма по-голямо щастие за мен.
пожелавам на всички ви приятен уикенд и спорен ден до края.
ако някоя мама е на фраксипарин ,моля, да ми пише на лични, че съм малко объркана, а второ мнение ще чуя чак на 31.08, така че   .....

# 61
  • Мнения: 521
demi70 радвам се, че всичко е наред с бебче! Почивай си повече и гледай да не се ядосваш. Ще стискаме палци за изследванията в четвъртък!


Аз пък да ви се оплача, от ония ден ме боли зъб! Досега никога не съм ходила тук на зъболекар, все чакам да си се прибера в БГ, ама явно ще трябва да се ходи... Дали слагат упойки на бременните? Ако както ме боли и трябва без упойка да го човърка, ще стреснем бебето!  ooooh!

# 62
  • Мнения: 3 598
момичета, пратете име/парола да се впиша и аз на първата страничка  Praynig

# 63
  • София
  • Мнения: 417
Тинк, може да се слага упойка, дори е препоръчителна, защото силната болка може да ти навреди повече. Според мен отиди да го погледне зъболекар, но ако не е спешно изчакай още поне един месец. Но задължително му кажи, че си бременна и не давай да ти правят рентгенова снимка ако не е съвсем задължително, и тогава кажи в лабораторията, че си бременна, за да ти сложат някакво предпазно одеяло (или нещо от сорта). Аз имам проблеми със зъбите и много близка зъболекарка и тя така ми каза.
Чудя се това с повръщането днес да не е нещо от времето или и аз не знам от какво. И на мен ми се гади повече от обикновено. До сега съм повръщала само 2 пъти, днес май ще е третия. А точно беше почти изчезнало постоянното гадене и сега от 3 дни пак започна.
Някоя от вас боли ли я често глава? мен почти всяка сутрин, като мисля, че колкото съм по-изморена, толкова повече ме боли.

# 64
  • Мнения: 2 926
Оффф заврях....купих си два-три парцала колкото да изкарам оставащите няколко седмици от лятото, пък после ще мисля за нещо по-така  Laughing
Ако ще избираме вестителки, да избираме.Пък ако искате да поизчакаме седмица-две, да не дърпаме дявола за опашката, а?

ahoney и аз съм така днес, а бях се зарадвала, че този период вече мина

# 65
  • Мнения: 6
Привет мили мами. Напоследък неможех да ви пиша, защото ми е адски зле, но пък редовно вичета ( ако успея да ви смогна).
Радвам се с тези, които имат добри новини и наистина много тъгувам заедно с мамите загубили бебетата  Sad
Виждам, че ения се приготвя за сватба и се сетих за моята , която не беше много отдавна. Наистина няма по-красиво преживяване, а аз съм сигурна че тя ще го направи незабравимо.  Hug ви всички а аз отивам до 00  Sick

# 66
  • Мнения: 3 598
ahoney,

аз се бях видяла в чудо с главата, преди това никога не съм имала проблеми с нея, мигрени и т.н.

след като трима гинеколози ми казаха "нормално е", "от кръвното е" и "пий парацетамол като не издържаш", а мен и трите не ме устройваха, се зачетох в интернет и открих че по някакви причини недостигът на магнезий може да е причината. Откакто взимам по 1 т. Магнерич сутрин, нямам проблеми с глава.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 46
Момичета май ще е от времето всички сме с това проклето гадене, аз съм повръщала досега само веднъж, но гаденето си го имам от дъжд на вятър, искаше ми се вече да приключи ама не...........малко ми се кротна стомаха
ahoney и аз съм с почти постоянно главоболие, но не знам дали не е заради това, че пиех кафе преди, а сега не и съм с ниско кръвно, но се чувствам като изцедена....

# 68
  • Мнения: 521
Карамел`  мисля, че си правя и е по-добре да изчакаме за вестителките още някоя и друга седмица.

ahoney и аз имам от време на време главоболия, но не е чак толкова зле. Веднъж взех парацетамол. Не ми помогна. Ако пак се почне, ще пробвам с магнезий. Doro в каква дозировка се пие?

За зъба ще се опитам да изчакам една седмица, но ако почне повече да боли - отивам. И аз четох, че е по добре да се ходи от началото на четвърти месец нататък, а аз влизам на 31ви август (живот и здраве) в четвъртия месец и тогава мисля да ида. То и зъбен камък трябвало всеки триместър да се чисти (освен в последния де).

# 69
  • Мнения: 3 598
Тинк, по едничко на ден само.

А по повод кафето - нарочно питах и тримата лекари (и трите по-точно - две от тях се водят светила - Власова и Рени Ковачева;) казаха че няма проблем да се пие 1-2 кафета на ден, може с повече мляко.

Казаха че по-добре кафе за кръвното, отколкото газирано - кола, от която най-много да се доповръща (макар че аз не повръщам, да чукна на дърво). Най-доброто за кръвно си остава айрян със сол. Или по-добре - мнооооого айрян със сол  Laughing

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 11:39 от Doro

# 70
  • Мнения: 521
Тинк, по едничко на ден само.

Аз тук не мога да си купя същия препарат, затова се чудех колко милиграма магнезий съдържа?

# 71
  • Мнения: 35
много айрян със слол. може и без сол. аз пия по 5-6 на ден. само това ме оправя

# 72
  • Мнения: 3 598
Tink,
Пише
1 табл. съдържа Magnesium DL-aspartate 500 mg, еквивалентен на 1,4 mmol Mg++
И пише да се приема по време на хранене.

# 73
  • Мнения: 54
Doro ти в Тина Киркова ли ходиш на доктор.
Защото моята докторка която ще ме наблюдава е от там.

# 74
  • Мнения: 3 598
Цвети, знам че в Тина Киркова са най-добрите, но четох, че много претупват наблюденията, защото е голяма навалица от бременни и че много се чака независимо дали си платена ЖК или не...

При Ковачева ходих в частния й кабинет.

Общи условия

Активация на акаунт