Teма за българите в ИСПАНИЯ (мами , татковци ,бъдещи и настоящи)

  • 9 047
  • 235
  •   1
Отговори
# 60
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
пиша тук на анитка, за да се види  и от други мераклии , които искат да се задържат по- дълго в испания.

първото нещо, което трябва да направиш като дойдеш тук е още на другия ден да се регистрираш в общината , ayuntamiento! това е много важно при  една евентуална амнистия!

другото на лс Wink

# 61
  • в Tara
  • Мнения: 3 287

Ах, какво съвпадение  smile3534 newsm62
хонди4, прили4аш на краставо ку4е с тоз език Laughing Laughing Party Joy

# 62
....хонди4, прили4аш на краставо ку4е с тоз език Laughing Laughing Party Joy
Боже, ама така ли му изглежда езика  Crazy - трогната съм  bowuu Mr. Green

ПП: На мене по-ми прилича на влюбена физиономия на червей  newsm08

# 63
  • Франция
  • Мнения: 152
Anitka привет и от мен! Хайде идвай по скоро да бременеем заедно.
 Аз съм доста дале4, но не пре4и да обменяме информация.
Тук условията са 4удесни!  Hug

# 64
  • Мнения: 2 825
Харичка и на мене така ми казаха и с такава регистрация и на, пак ме прецакаха, вече си мисля, че за тия документи и голям късмет си трябва.

п.п. Стискайте палци другата седмица (петък) социалната да ми подпише документа  Praynig Praynig Praynig , пък дано и аз скоро се видя с резиденсиа  Praynig

# 65
  • Мнения: 4 212
Така, такааа, зна4и уреди се Харе с кого да си пиеш кайвето. Насам няма ли да дойде някой.  Crossing Arms

Анитка, ако съпругът ти има СИП карта (медицинска сире4) ти автомати4но се зака4аш за него и вси4ките медицински обслужвания са ти безплатни. Аз поне цент не съм плащала. Предполагам имате брак, нещата са мнго по прости така. Ако той вземе документи автомати4но взимаш и ти. Детето  не, оба4е. Ще влезе под крилото на татя си или майка си или и двамата.   Grinning
Има матрона, жена която следи и записва бременността, издава ти карта с която да ходиш на прегледи и да ти правят вси4ки необходими изследвания, кръвни, захарни, амниоцентеза....абе вси4ко е безплатно.Раждането също, дават и подарък на изпроводяк от там, аз като родиш тук даваха 4ервена роза, готино нали? Всеки ден в родилното сменят 4аршафи, халатите за баня, имаш меню за деня което ти си състяваш, има телевизия, климатик и място, където може съпруга, родител, приятел да стои при теб в росилното 24 4аса в денонощие.  Ами това е в общи линии. За заплатата, незнам, малка е, ама вие имате и малки разходи за сега. Доколокото разбирам съпруга ти е от скоро, така 4е е нормално да е така, с времето ще си намери по доходоностан работа. Успех и тва за българите е вярно донякъде, не се доверявай на всеки.  Heart Eyes  Hug иииии, добре дошла сред нас.

# 66
  • Мнения: 4 212
Момие4та, нашата Летисия има рожден ден днес, става на 33  Grinning Да е жива и здрава и скоро да роди здраво бебон4е , наследника на коронката  Flutter

# 67
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Харичка и на мене така ми казаха и с такава регистрация и на, пак ме прецакаха, вече си мисля, че за тия документи и голям късмет си трябва.

п.п. Стискайте палци другата седмица (петък) социалната да ми подпише документа  Praynig Praynig Praynig , пък дано и аз скоро се видя с резиденсиа  Praynig
що бе кларка ? какво те прецакаха?

# 68
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Момие4та, нашата Летисия има рожден ден днес, става на 33  Grinning Да е жива и здрава и скоро да роди здраво бебон4е , наследника на коронката  Flutter
аз пък мислех, 4е трябва да е родила ве4е Embarassed Embarassed
забравих да питам за нея. за белен естебан разбрах, 4е имала нов гаджок?
летисия понапълня ли малко ? напоследък ми се виждаше доста дръпнала Rolling Eyes.....

# 69
  • Мнения: 4 212
М, да, правилно си схванала клюката, има гадже Белен, мангизлия. Летисия ще ражда ноември, дата незнам, нито пол и те не казват  Crossing Arms скрънзи Wink
И дъщерята на дукесета на Алба има ново гадже, готин е, снажен, ама нема динеро  Grinning моден дизайнер, Миро, сигурно си го 4увала. Искал от организаторите на Сибелес заем от 20 000 ?, ама са му показали от трите пръста най дългият  Laughing
Общо взето август беше затишие от клюки, понеже папарците бяха по следите на вси4ки по4иващи известни ли4ности и сега, септември е бум на клюкинки. Тъкмо навреме си дойде ти  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 1 246
Ей зна4и от както сложихме този сателит и гледам бг телевизия съм много назад с клюките,скоро разбрах т . е видях на корицата 4е Летисия бременна,ей такива о4и ококорих #Crazyама срам ме е  направо,много съм изостанала Embarassed
Ноември зна4и,като мен.... Mr. Greenама аз миналия де Mr. Green
АНИТКЕ,вси4ко дето са ти писали моми4етата е то4но така,аз родих тук,и съм доволна,и от гинеколозите и от педиатрите,и от матроната ми.Така,4е не се притеснявай за това,хората са професионалисти,и къде .къде по-4ове4ни от нашите от бг.В болноцата  е както ти е писала ТЕЯ,въобще не прили4а на болница/като тези в бг/нито мирише на болница,и отношението на сестрите и лекарите е супер.И аз съм сама,и аз какъв страх-Божеееее как ще го гледам това бебе,но ето 4е малко ни остава до първия рожден ден.Няма да съжаляваш,а и от сега си имаш приятелки Heart Eyes
Късмет,и само напред.  bouquet

# 71
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Анита , мои4етата са ти написали доста неЩа и аз май само ,Ще се повторя newsm78.МОжеш да ползваш напьлно безплатно медицински услуги дори и да си нелегална.Аз ли4но през последните 3 месеца извадих медицински карти на много хора ,коиот са нелегални .
Бих ти препорь4ала тук да родиш ,заЩото условията (както ве4е са казали моми4етата) са много добри .
Аз не сьм в Мадрид ,но сьм близко,......пьк знае ли се............скоро може и там да се установя Sunglasses Rolling Eyes.
Твьрденията ,4е трябва да се пазиш от бьлгарите в 4ужбина са напьлно вярни,сама Ще се убедиш в това Sad.....няма смисьл сега да те убеждаваме ,какви сме............за сьжаление сама Ще го разбереш.
Не се притеснявай ,4е сама ,Ще си гледаш детето,и 4е ти е пьрво...........никой не се родил нау4ен и няма особена разлика между БГ и Испания в това онтошение Naughty:и тук и там ,ТИ Ще си гледаш детето и ти сама (предполагам) ,Ще си взимаш решенията как да бьде гледано то. Peace


Хара,Алекс ве4е не е толкова послушен  hahahaколкото беШе,сега порастна и ве4е се бори за независимост Laughing.НО само да видиш как се вкоп4ва в мен като го оставям за детската градина Cry.Но после си дивее там и никакви проблеми не прави.Даже е най -доброто дете там Heart Eyes,вси4ко си папка hahaha Joy.Мисля ,4е когато се видяхме Моника беше то4но на неговата вьзраст.....ехххх а сега като я видях на снимките ,колко е порастнала  bouquetстрахотна е.Ами много време мина от тогава Sunglasses.

Анке ей сега ,Ще ти пиша за детската градина ,но само да кажа ,4е тук такива големи суми за детска градина(дьржавна) не се плаЩат.
Документите за детска градина се подават през април и май месец.От 17 април до 20 май(горе долу ,всяка година променят с няколко дни).

Тея ,няма да се измьлнеш да си полу4иш диска Naughty,аз сьм го записала (отдавна Embarassed) и Ще ти го пратя Sunglasses.

# 72
  • Мнения: 113
Благодаря ви,момичета, страхотни сте! Повечето от нещата, които ми казахте, съм ги чувала, но да си призная ми се струваха прекалено хубави, за да са истина. Но сега, след като ми ги потвърждавате и вие, които сте там няма как да не повярвам! Вчера си направих резервация за самолета, така че със сигурност пристигам на 26 октомври! Вече нямам търпение - първо да си видя мъжлето, че сме разделени от близо 2 месеца, и второ - да видя Мадрид, там всичко било прекрасно!
Да, мъжът ми е там отскоро и казва, че после щели да му увеличат заплатката, а пък и по мое предложение се е замислил сериозно да си търси и втора работа. Сега работи като сервитьор в заведение за бързо хранене. Има медицинска застраховка и ми каза, че действително съм могла и аз да я ползвам, тъй като имаме граждански брак. Я ми кажете нужно ли е да преведа брачното ни свидетелство на испански или върши работа и така? А колко струва един горе-долу добър компютър и интернета на месец?
Още веднъж благодаря на всички за топлото посрещане и живот и здраве, с някои от вас може и да се видим един ден!

# 73
  • Мнения: 4 212
Анитке,на мен МАдрид ми е махла, така 4е може и да се видим  Whistling  Mr. Green Шеги4ка, делят ни някакви си 500 км в едната посока. Инатернета, най скъпият вариянт е 43 евро с ДДС неограни4ен достъп, ако хванеш нещо по евтино си е кирия, Ти ще си в столицата и там избора е супер, тук на село, квото е  тва е. В момента има оферта 3 в 1 кабелна телефона линия и интернет 38 ? и ДДС като сложиш става за вси4ко малко над 40 ?, евтиния. Компютри има много и всякакви, в Момента има  много добра промоция на ДЕЛЛ 650 ? компа, клавиатура, мишка, екран, принтер мултифункционал и антивирусна. Може и да има по евтино, нека и другите да кажат.
Задължително си преведи на испански абсолютно вси4ки документи !!!!! Каквото се сетиш и най ве4е гражданският брак, ще ти трябва за да ти изкара съпругът ти документи, както и свидетелство за съдимост.

Моми4ета, ето малко снимки от у4илището на Ванина, днес отско4ихме да си видим даскала в коя група на 1ЕСО е, оказа се " G" , цели 8 паралелки само първо ЕСО, много бе .и да си запише програмата и от понеделник СТАРТ
http://community.webshots.com/user/vanina93  гледайте "septemvri 2"

Днес бяхме в екстранхерията в Аликанте, бая тъпо гледаха като видяха 4е имам право на работа, но нямам резиденция...............бла бла бла........оправиха се нещата бързо, вкараха ме в регистрите.Ще 4акам до 3 седмици да ми излезе новата карта.после се надявам да по4на работа, 4е..... Crossing Arms

Анке, май за понеделник ще пием бира  Grinning

# 74
А ще пиете без мене, А  Crossing Arms
Теичка, какви са тия гримове, какво е това чудо  Whistling
Това ли е приятлеката на Ванина. Теичка, те нямат ли униформи? Каква специалност си е избрала Ванина ( в същност те сега ли си избират там в каква област ще се развиват)
Този път мама я нямаше на снимките, но пък тати фигурираше  Flutter Grinning

Общи условия

Активация на акаунт