От кога давате кисело мляко на бебетата си?

  • 86 369
  • 171
  •   2
Отговори
# 135
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Да ви питам, тази седмица мисля да захраня с кисело мляко, но как? Трябва ли в началото да давам разредено с вода, или както обикновено лъжичка първия ден, две втория и така. И какво количество кисело мляко е разрешено да се дава дневно, и всеки ден ли?  newsm78

# 136
  • Мнения: 15 379
Росинка, киселото мляко се дава както всяка нова храна - днес една лъжичка, утре - 2.
За тази възраст 1 порция от 200 грама е напълно достатъчна за деня.

# 137
  • Мнения: 1 110
Искам да ви попитам и за прясното мляко, нискомаслено ли давате на децата или не ?

# 138
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Искам да ви попитам и за прясното мляко, нискомаслено ли давате на децата или не ?
Аз давам Млечко,Megle с 2% масленост.

# 139
  • Мнения: 15 379
Искам да ви попитам и за прясното мляко, нискомаслено ли давате на децата или не ?

Пълномаслено се дава.

# 140
  • Мнения: 3 114
Да, и аз давам пълномаслено  Peace!

# 141
  • Мнения: 3 241
Пълномаслено само  Peace

# 142
  • Мнения: 2 658
За деца изобщо само пълномаслени млечни продукти  Peace

# 143
  • Мнения: 17
Аз кисело мляко дадох някъде към година и 1-2 месеца, после разбрах, че има АБКМ и го спрях.Вече израстна алергията, но не иска нито прясно,нито кисело, само кашкавал и сирене...Иначе и аз давах пълномаслено на Верея.

# 144
  • Мнения: 5
Мляко за пръв път дадох на 10 месеца

# 145
  • София
  • Мнения: 1 251
Добре, ама поне пустата захар защо..?
Преди давах, на сина си. Тогава битуваше митът, че адаптираното е до време, после - едва ли не задължително кисело (това е едно от тъпите неща тогава, за които толкова ме е яд..)  ooooh!
Обаче захар никога не му слагах. И почти не го разреждах, пиеше го така. Така и не разбрах смисъла на захарата - във вода, в млека... и никога поне тази простотия не съм правила.
Не можели децата да пият без захар.. добре! Като не им е давано подсладено, как ще знаят, че искат сладко...?

Случайно попаднах в темата, но да кажа- на 1 годинка е вече и не иска течности. Едвам я накарвам да пие поне домашно изцеден сок. Вода изобщо не иска(не съм пробвала със захар), чай от моя с малко захар е пробвала с лъжица, пи го...а де, и аз се чудя защо им харесва пустата захар, но факт.

# 146
  • Мнения: 2
И аз мисля утре да започна с киселото мляко!Вече сме на шест месеца ядем всичко,зеленчуци,месо,плодове и не се кърмим от две седмици!Мисля да му разнообразя АМ с кисело а и му е време:)Аз ще купя от един Bio-магазин до нас с идеята,че е истинско!До колкото разбрах около 170-200гр.на ядене,но пак си зависи от индивидуалността на детенцето!Успех Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 фев 2013, 11:02 от Teogg

# 147
  • София
  • Мнения: 15 287
Teogg, поправи ме, ако греша, но .... целият ти пост е написан, за да видиш какво ще стане и да се забавляваш с реакциите на майките, нали? Харесва ми чувството ти за хумор.  Simple Smile

# 148
  • Мнения: 27 524
Много забавно, няма що. Rolling Eyes Ама, то някои неща не прощават  Whistling

# 149
  • Мнения: 4 068
Благодаря за включването на Виви, аз си се посмях  Simple Smile

Особено след като се регистрирах и видях и "подписа"

Последна редакция: сб, 16 фев 2013, 20:55 от blueeyes

Общи условия

Активация на акаунт