От кога давате кисело мляко на бебетата си?

  • 86 422
  • 171
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Кисело мляко дадох към 1г и 2-3 месеца доколкото си спомням. Прясно още по-късно. Синът ми така и не го заобича. Едва сега /на 7г/ отвреме навреме пие по 1 чаша прясно мляко с какао. Не мисля, че е загубил нещо от това, напротив.

Отделен въпрос е в колко от всички кисели млека, които за момента са на пазара, има наистина мляко и полезни неща. Whistling

# 121
  • Мнения: 2 658
Добре, ама поне пустата захар защо..?
Преди давах, на сина си. Тогава битуваше митът, че адаптираното е до време, после - едва ли не задължително кисело (това е едно от тъпите неща тогава, за които толкова ме е яд..)  ooooh!
Обаче захар никога не му слагах. И почти не го разреждах, пиеше го така. Така и не разбрах смисъла на захарата - във вода, в млека... и никога поне тази простотия не съм правила.
Не можели децата да пият без захар.. добре! Като не им е давано подсладено, как ще знаят, че искат сладко...?

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз също не проумявам какво хранително и полезно има в няколко лъжици кисело мляко /или минало покрай истинското кисело мляко  Whistling/, още толкова вода и захар ...
И захар във водата за пиене не мисля, че е правилно да се слага, макар и да се практикува масово все още...

# 123
  • Мнения: 15 379
Добре, ама поне пустата захар защо..?

А де! И аз не знам, както не разбирам защо попарата е основна закуска за много бебета и малки деца.
Ама пуста културна идиотщина, която лека-полека замира.

Едно време са разреждали киселото мляко със захарен сироп, за да се повиши калорийността и бебето да качва на тегло.

Още нещо - захарта предизвиква газове и оттам колики при малките бебета.
И се получава невероятният парадокс - ръга мама симетикон, но пои и бебето със захарна вода Twisted Evil.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Още нещо - захарта предизвиква газове и оттам колики при малките бебета.
И се получава невероятният парадокс - ръга мама симетикон, но пои и бебето със захарна вода Twisted Evil.[/i]

Точно.
Най-тъжното е, че много педиатри препоръчват слагането на захар във водата, защото иначе бебето нямало да иска вода, а било много важно да я пие  ooooh! Колко лекции изслушах от една заблудена лекарка -"педиатър", как може само кърма да му давам, не може без вода /въпреки че бебето пишкаше предостатъчно/, трябва сокчета от 30-ия ден  ooooh!, едва ли не пържоли от 4-ия месец и подобни глупости. Като чета из форума, явно не малко педиатри продължават така да процедират.
И да, както казваш, накара ми се, че трябва да му давам вода и захар и заедно с този велик съвет ми изписа рецептата за капките п/в колики... добре, че не изпълнявам всичко, което разни псевдолекари съветват и бабите нареждат, че трябва.

# 125
  • Мнения: 3 114
Да, и нашата препоръчваше малко захар в чая против колики, на 2 месеца да махна нощното кърмене, да захраня на 3 месеца със сок и т.н.

Аз въведох киселото мляко на 10 месеца, но не му хареса. След годинка започна да го хапва с удоволствие. Сега е на периоди. В момента не го харесва.

# 126
  • Мнения: 551
Аз също въведох киселото мляко на 10 месеца. Но и тогава и сега и го давам без захар, понякога с бисквити. Наистина ако детето не е яло със захар, няма как да иска да му е подсладено.

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Здравейте, на мен ми предстои захранване с кисело мляко и с интерес ще следя темата и отговорите. На нас педиатърката ни каза след годинката, малкия сега е на 10 месеца. Аз смятам да му давам домашно - от домашна крава и в къщи подквасвано, поне ще знам че е истинско.
За захарта - аз не му слагам в нищо захар, но в част от пюретата които купувам има  Close

# 128
  • Мнения: 3 114
Росинка, има, но е много малко.

# 129
  • Мнения: 71
Въведох го след 10-я месец ,като следобедна закуска с плод,овесени ядки или с бисквити.

# 130
  • Мнения: 27 524
Захар мисля, че има само в българските пюрета  Thinking

# 131
  • Мнения: 15 379
Захар мисля, че има само в българските пюрета  Thinking

Не само, за съжаление.

# 132
  • Мнения: 426
Кисело мляко въведох към 10ти месец...на периоди е. Колкото до захарта, както си го научиш-моят син не обича много сладко, както и солено, а вода пие в изобилие от 2месечен...не мога да му измъкна шишето пък е неподсладена  Grinning  Peace

# 133
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 792
Все още не съм дала, малък е, въпреки че на каката по това време дадох. При нея нямаше проблеми, пиеше го разредено само с малко вода без захар и сега хапва доста мляко но неподсладено. При малчо сигурно ще го въведа към 10-я месец и ще вземаме от познати да квасим.

# 134
  • Мнения: 57
Кисело мляко дадох на малката на 1 год. и 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт