ОКТОМВРИйчета игриви, правят своите мамите щастливи!

  • 10 610
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен  Simple Smile
От много време не спя добре, изтръпват ми ръцете, а през последните месеци час по час ме зове и 00 Crazy

Сега си изпратих мъжа по задачи и се чудя да я подхващам ли безкрайната домакинска работа или пак в леглото  Mr. Green
Бебчето на първа страничка е страхотно, а моето има всички шансове за сини очи но............. дали ще ги вземе от рода на майка ми   Rolling Eyes
И аз се запалих по тези роботчета  Party то ще си е голям кеф като има за чистене сам ще си го чисти а аз ще почивам  Crazy

Един въпрос - Подариха ми биберонче с термометър /електронен, вграден вътре/ и не знам как да го стерилизирам, някоя мама има ли опит?

# 17
  • Мнения: 377
Добро утро, момичета!
Искам споделя с Вас, че на 16 септември в 11 часа ще стартира ново училище за бъдещи родитдели в Бейби мола в Люлин, София. Темата на първата лекция ще бъде "Къпане на бебето" и ще бъде с участието на истинско бебе  Wink. Лекцията ще води Елена Василева, която е лектор и в училището на списание "9 месеца" и в училище "Ма-ма".
Понеже местата са ограничени е желателно желаещите да се запишат предварително на телефон 0888 580 932 или на mama2003@mail.bg, elena.antvasileva@gmail.com
Желая успех на новото начинание!

И още нещо интересно - в момента тече месец на количките в магазини Вис виталис и има доста колички на добри цени. С примамливи промоции са марките Мутси и Фил&Тедс, като при техния вариант за породени деца се спестяват 450 лева.
Аз още обмислям дали да си взема такава количка или като за начало да карам със слинг за бебето и количка за каката  Thinking

Стелакат, аз ще ходя в понеделник около 9 часа при доктор Бояджиева в МД и може да се видим там  Peace

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 09:20 от Nikitali

# 18
  • благоевград
  • Мнения: 164
да се класирам и аз малко по напред  Rolling Eyes
Да ви се похваля взехме ве4е креват4ето и може да се каже 4е съм по4ти готова за бебо Peace
Детския му кът е подготвен вси4ко е изпрано изгладено коли4ката е в магазина запазена ..............тоест вижда му се края.

Eто и леглото - http://www.bertoni-bg.com/index.php?go=products&p=detail&productId=120

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 09:53 от ina_maria

# 19
  • Мнения: X
Минавам само да ви видя как сте. Heart EyesЛек ден. Hug

# 20
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Добро утро момичета  Hug
Гледам, че и вие не можете да спите нощем .... обаче аз мога да се похваля, че тази нощ съм спала много сладко /с изключение на 1 ставане до 00/ от много време насам.
Герчо, много се радвам, че болките ти са спрели /и при мен беше така/ и аз като тебе вече гледам по ведро, пък и прескочих 32г.с.
Честно казано аз мисля да прескоча покупката на йонизатор и овлажнител, защото ги смятам за излишни.
Ронка, ако искаш наистина можем да помогнем с покупките както ти каза Герчо!
Жени нещо ми се губи?! Тя изпрати ли си "гостите"?
ina_maria, благородно ти завиждам мила за легълцето! При нас след ремонта в спалнята освободихме място за легълцето, нооо сега чакам да ми изплатят следващият болничен /зависи нашата фирма кога ще плати осигуровките- сега платиха за юни  ooooh!/, за да го купим.
Деси, доктора ми връчи само резултатите от изследванията и нищо друго  #Crazy, но аз говорих с доктора от Плевен при когото ще раждам и той ме успокои, че ще ми оформи документите!
Момичета някои запознат ли е майчинството дали е обвързано по някакъв начин с фирмата, в която работя т.е. както сега плащането на осигуровките с получаването на парите от болничните  :oops
Мерси за хубавата темичка  Hug

# 21
  • Мнения: 126
Добро утро момичета.Ако знаех че има толкова неспящи и аз щях да се присъединя към нощното писане.И аз не можах д о към 5.00ч сутринта да заспя заради страхотен пиянски скандал в заведението срещу нас.Ина-мария честито легълце.Руми обвързано е майчинството с осигуровките,първо работодателя внася осигуровките и след това НОИ в срок от 15 дни максимум изплаща майчинството,но трябва да са внесени осигуровките.

# 22
  • Мнения: 99
Ха здравейте  Hug

Ина Мария легълцето е много хубаво  Peace


Аз не мисля да купувам овлажнители и не знам си какви там джаджи, напълно излишни ми се виждат  Rolling Eyes На пазара има толкова много неща от които доста има просто ей така за купуване и никаква съществена работа не вършат  Wink Е, ако имате пари в излишък, няма лошо, но аз предпочитам да си ги дам (парите в излишък) за нещо което наистина ще ми е от полза  Peace

Абе толкова много сте изписали, че забравих какво на кого да кажа  ooooh! Blush

Хайде днес ми е ден пак на шиенето, ще довърша бебешкият комплект а вчера пердетата станаха много добре за мое учудване  Laughing

# 23
  • Мнения: 23 338
Добро утро с новата темичка,за която благодаря.
Аз тази нощ спах добре,само с едно ставане,за сметка на вчерашнатаВчера цял ден ми бяха подути ръцете и краката/те и сега са/ и ме болят ужасно.Чувствах се като парцал.
За овлажнителите съм чела,че е добре да се вземе  със студено овлажняване.Аз имах такъв на Чико,но се счупи от много малко ползване и сега няма да взимам такова чудо.
Оффф,писах,писах и накрая си изтрих поста....:0

# 24
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, хубав летен ден ви пожелавам Hug. Ние с мъника сме добре, на мен са ми малко подути ръцете и краката, но тук е голяма жега  и сигурно е за това.  Днес сме се разчистили, че чакаме гости и може би ще си прекараме забавно идните 2 дни.
Мамчета, на които са ви  минали неразположенията Hug, много се радвам. Сега ви пожелавам спокойно и щастливо да си дочакаме слънчицата да ни зарадват с появата си на бял свят.
На момичетата с нови покупки, честито.
На празнуващите мамчета, макар и малко на патерица-честити поводи.
Благодаря за новата темичка, прекрасна е Simple Smile
За спането-аз засега не мога да се оплача от липса на сън, спя си, макар, че вече обръщането в леглото ми е трудничко, корема ми тежи доста, ставам максимум веднъж до 00, и спя по 8-9 часа поне. Засега това е положението при мен.
Да добавя нещо за изплащането на обезщетението за гледане на дете до 2 години, за което пита Руми-освен, че трябва да си плати осигуровките фирмата-работодател, трябва и да подаде няколко декларации на различните етапи на издаване на 3те болнични, които ако също не се в ред не се изплащат обезщетенията, докато не се подадат коректно, но за това ние не можем с нищо да съдействаме на счетитата, те просто трябва качествено и навреме да си свършат работата, за да е пълен и коректен набора ни от документи в досието ни в НОИ, за да ни се изплатят обезщетенията. Хубавото е, че веднъж минали успешно тези декларации, когато вече всички документи са ни наред, НОИ си изплащат месечните обезщетения, без това вече да зависи от фирмата-работодател, стига разбира се тя навреме да подава данните от Декларация 1 и 6 и да плаща осигуровките, разбира се(ама дори и да не ги плаща, ако подаде Декларация 1 и 6, пак се изплащат обезщетенията за гледане на дете, както беше обяснила Гер4о).


 

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 11:17 от seagirl83

# 25
  • Мнения: 1 341
Добро утро! Hug

Герчо, мерси за предложението. Един приятел ще си ходи началото на септември да вземе жена си и дъщеря им, и се връщат края на септември. Та ще накарам жена му да отиде и да ми накупи. Peace 2 лв. си е направо без пари. Shocked Тук в ХиМ, вчера ги гледах 8 Е 2 броя. Ми не ми се дават, защото са ми и грозновати. Аз ги искам за вкъщи, да седи примерно по боди с дълъг ръкав и надолу ританки.
Като заговорихме за дрешки...във всеки магазин, ама във всеки, който вляза има страаашен избор на момичешки дрешки, а за момченца са отделили едно малко кътче...Вчера в ХиМ, такива красоти видях, че направо ми идваше да изкупя всичко, но няма за кого, и цените им са смешни просто. Влюбих се в едни ботушки лилави на цветлета, в същата гама има джинси и блузки...красота. Жалко, че са с размери до 2г. иначе Ема щеше да намаже.

Колкото до Дю, ако има новини ще ти кажа. Малко ме притеснява тя, защото не е писала от 20-ти вечерта, а сме се разбрали всеки ден да се отчита. Дано всичко е наред при нея! Praynig

Руми, Жени е на селото на мъжът й. Crazy

Деси, много неприятно с тези подувания. Confused

Аз чакам мъжът ми да се върне, че отиде да помогне на един приятел закъсал с колата си. После ше се разходим в парка, а след това да търсим матраци-Магнифлекс, помпа-Медела и козметика Себа мед. Crossing Arms Ако имам късмета да намеря поне едно от тях ще съм безкрайно щастлива. Laughing

Хубав и прохладен ден ви желая!  bouquet

# 26
  • Мнения: 12
ХиХи, добро утро и от мен!
BaBymama,  Hug Hug Hug, благодаря за подкрепата!
Еееееех, виждам, че пак е имало будуващи,аз пък имах чудесна нощ...и сутрин, де  Embarassed
Малкият като заспа в 9.30, та чак до 7.30, не се е будил за вода дори!  newsm68, аз ставах само 2 пъти до 00, и сутринта се окорих още преди детето, чудейки се колко хубаво нещо бил сънят!  newsm47
Освен това, след като направих закуска на мъжлето, после...хихихи, мислех си уж да ги преустановяваме тия работи, ама то като те фрасне мерак... newsm62 , та така, дано денят се запази само с хубави емоции до края!
Ина-Мария, браво за легълцето!
На мамите с лошо нестроение пожелавам една сутрин като моята  newsm53
А на недоспалите, да успеят да починат поне през деня.
Ронка, не знам мила с тия съседи как ще процедираш, дано скоро се преместите и там да е по-спокойно! Най-мразя да ми е шумно и да ми мирише на манджа, а вие виждам сте ударили джак-пота.
Миркам, мила, страхотна е темичката, всички сме ти благодарни, че се грижиш да имаме поле за изява!!! Hug Hug Hug
Герчо, какво става с тоя адаптор, чакаме го тоя робот с нетърпение да се развихри!
Мами, притеснявам се и аз за Жени, с тая свекърва толкова време, няма да са на добре работите  newsm78
За биберона термометър, мисля че някак се миеше само силиконовата част, честно казано имам и такъв и ушен, ама само на мерене в дупето имам вяра.  Peace

Като се сетя за друго, ще допълвам.
ХУбав уйкенд на всички!  Hug

# 27
  • Мнения: 23 338
Рони,защо си се запънала за матрака,ще стане като с Адрри: Рони пред матрак! Simple Smile
Има други хубави латексови матраци ,които са даже са по-добри от Магнифлекс.Темпур,например.Аз  Магнифлекс не ги харесвам.

# 28
  • Мнения: 1 668
Герчо, какво става с тоя адаптор, чакаме го тоя робот с нетърпение да се развихри!
Сутринта отворихме магазина на конрад  Joy Joy Joy. Сега бръмчи тихичко до мен и се зарежда, а аз чакам с нетърпение, че да го пусна да се вихри.
Аз пак да се оплача... Вчера и днес си бях викнала чистачка да ми оправи къщата, че е на вили и могили. Вчера дойде чак към 2 часа, че била със страхотна мигрена... И вечерта към 7 остави нещата както са си, че нали се разбрахме сутринта да довърши... Та звъни ми днес, че щяла да дойде с 4 годишния си син у нас, защото имал ужасно висока температура и я било страх да го остави на мъжа си и дъщеря си  #Crazy #Crazy #Crazy. Направо почнах да хълцам по тел... Обясних и въобще да не идва, че само ми трябва ужасно висока температура към списъка с оплаквания тая бременност и съм готова за 4-ти км... Тя милата запецна по тел - не се била сетила!!!! Ами мамка му, писна ми от хора дето не се сещат! Добре, че звънна, а не се натресе направо, че незнам как щях да я изгоня. Аз много обичам децата и у нас винаги са добре дошли (играчки бол - забавно им е), ама ако може и да са здрави  Joy Joy Joy. Та сега къщата ми изглежда все едно съм взривила ръчна граната - щорите на спалнята стоят на земята, кофи и парцали из цялата къща... Дано утре детето и е добре, че да дойде да довърши, че ако трябва аз да го направя със сигурност ще родя бебка тея дни...

# 29
  • Мнения: 1 341
Деси, и аз не знам защо съм се запънала за тези матраци. Защото си бях наумила, че искам да са те. Иначе знам, че има и други хубави, тук масово използват на Пирели и Пер карден, които не са непоносимо скъпи, но чувам хубави отзиви. Wink Та ако не намерим ще изберем нещо друго, мъжът ми няма да има нерви всяка събота да го мъкна по магазини за матраци. Joy
Ще имам предвид и тази арка, мерси. Hug

Герчо, хубаво, че си й казала на жената. На всеки се случва да не се съобрази на моменти. А как описваш нещата във вашата къща...представям си, ако и Иван беше на лице. Mr. Green Иначе и вкъщи е паднала бомба, откъм дрехи. Ми нямам място, нямам вградени гардероби и всичко за бебето и на Ема което накупих седи на Ема в стаята на една огромна купчина. Ще взема да ги сложа в кашон и да са готови за изнасяне...не, че намерихме жилище де. Joy

Каки, честито ти наспиване. Дано и занапред нощите ви минават така лекичко. Hug

Общи условия

Активация на акаунт