ОКТОМВРИйчета игриви, правят своите мамите щастливи!

  • 10 621
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 0
Desifame днес говорих с една колежка, която е много доволна от лекциите на тези: http://aztito.com/
Посещавала е съкратения курс, който е от 5 лекции по 90 мин. за 60 лева общо. Аз днес говорих с една дама от там и се разбрах с нея да отида в петък за първи път, от 16,00 часа. Първата лекция е Физиология на раждането и техники на дишане, нещо такова беше, а останалите са за грижите за детето: къпане, хранене и т.н.
Аз също мисля да се запиша на съкратения курс, а гледам, че имат и произволни лекции, като там цената е 15 лв на лекция.

Разгледайте го и ако на някого му допадне ще се радвам да се организираме и да отидем заедно.

# 256
  • Мнения: 126
Здравейте момичета Чо ко и тук да кажа че продължавам да стискам палци всичко да мине ОК с теб и бебките.Да ви се похваля вече почти приключихме с покупките за бебите утре ще ходиме да купуваме скрин и почвам с прането на дрешките.
Ани на мен лично първите дни даже и месец ми беше удобно с памучни по дълбоки бикини да не се опират в операцията.За адаптираното мляко аз лично не съм доволна от NAN малкия започна да ми повръща от него и трябваше да мина на мляко за повръщащи бебета та според мен АПТАМИЛА е добро решение но пък всяко бебче е различно и различни неща им понасят или обратно.

# 257
  • Мнения: 32

Мууни, и аз като теб от няколко дни се подувам като балон. Също гледам да наблягам на динята, че нали я препоръчват в такова положение  Peace, но краката са ми подути и спасение няма  #Cussing out

# 258
  • София
  • Мнения: 48
Чоко -  Hug Hug Hug Много, много се радвам, че положението е овладяно. Ако ти доскучее и искаш компания свиркай - офиса ми е на 15мин от МД, а така или иначе съм там всяка седмица за тоновете мога да идвам да те поразсейвам!
Аз имам някаква велика дилема с избора на родилен дом - последното, което измислих е да е в МД с избор на екип и моета кръстница до мен (тя е вече пенсионирана тамошна акушерка). Ама да видим дали ще се навие newsm78 Другата семдица ще говоря с нея. Нещо Румен взе много да сдава багажа и да се шашка, та му диря заместник...

А за това кърмене хич не ми остава време да чета... Аз все се осланям на факта, че момичета от консултативния каб. на МД казаха да не се притеснявам и да звъня ако имам проблем, че дори и в родилния дом могат да дойдат...

Герчо нищо не отчете - надявам се и с нея всичко да е наред (да последва примера на Деси и Мамнчето!!!)

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,

Отдавна не съм писала, но гледах да ви чета редовно.

Вече съм в майчинство - не ходя на работа от днес и ще се включвам по редовно  Simple Smile

Незнам при вас как е но мен започва да ме хваща все повече шубето защото не остана много време до термина. Още една седмица и влизам в девети месец   Confused За сега не съм имала подготвиелни контракции, и това малко ме успокоява, че няма да е скоро ooooh!

За килограмите аз съм +15 - сега последните месеци не качвам много, миналия месец съм качила 1 кило което за мен си е направо рекорд ( в пети и шести качих почти 10 кила  Blush )

За помпата за кърма  - аз смятам да не си купувам предварително. Ако в болницата ми се наложи ще накарм мъж ми да купи и да ми донесе.

Моите крака също много се подуват - от шести месец съм така, споделих с доктора и той каза по малко солено и повече течности, но не виждам особен ефект да има, май ще си караме така до края.

Чоко стискам палци всичко да мине добре при вас и скоро да се радваш на две здрави и хубави бебки  Hug


# 260
  • София
  • Мнения: 1 594
Е, добре, де... аз помпа със сигурност ще взема. Една приятелка ми е обещала нейния Авент. Но това, което ме притеснява е следното - ако след като бебето се насуче аз доизцеждам няма ли по този начин да стимулирам допълнително производството на кърма извън нуждите на бебето и съответно да се получи един затворен кръг, в който аз все трябва да цедя след всяко кърмене  Rolling Eyes

# 261
  • Мнения: 1 341
Е, добре, де... аз помпа със сигурност ще взема. Една приятелка ми е обещала нейния Авент. Но това, което ме притеснява е следното - ако след като бебето се насуче аз доизцеждам няма ли по този начин да стимулирам допълнително производството на кърма извън нуждите на бебето и съответно да се получи един затворен кръг, в който аз все трябва да цедя след всяко кърмене  Rolling Eyes
Adi, аз точно това обясних. Докарах си хиперлактация с много цедене. Цеди се само при нужда, ако са пълни гърдите-до облекчение. Или за евентуална стимулация.
Иначе преди време обсъждахме ползването на помпа втора употреба и Мууни май беше споделила, че е чела, че не е пропоръчително дори и след стерилизация. Но защо и как няма спомени, нека тя се включи по въпроса.

# 262
  • Мнения: 4
Момичета,аз съм решила че в родилното ще видим как ще са нещата с кърмата и ако се налага мъжът ми ще ми купи.
Гледам че за дините пишете,да ви кажа от както са на пазара аз САМО дини искам да ям,но като казах на лекарката ми че ми се гади а ям дини,и тя ми каза че заради влакънцата които са в динята може да ми става лошо,спрях я и наистина се чувствам по-добре,макар че направо я санувам Simple Smile
И сега си позволявам рядко, и то само до обяд.
Чакам моята любов да си дойде от работа и заминаваме да търсим кош за мръсните дрешки на бебчоо Simple Smile разбрах че в комо,домко и аико има Simple Smile така че ... пълен напред ще има Simple Smile

# 263
  • София
  • Мнения: 1 594
Да, Ронка, аз прочетох поста ти и точно затова се зачудих как точно ще успея да преценя колко да цедя  Rolling Eyes  Като се знам каква съм... като видя, че тече ще бъда "айде юруш на маслините" и доене до откат. Надявам се да ми обяснят подробно и нагледно в клиниката. Уж много помагали там акушерките на майки, които искат да кърмят. Колкото до помпа втора употреба... ако след всички останали покупки ми останат пари определено предпочитам да си купя собствена помпа, но нещо май не се очертава такава вероятност. Още повече, че тази, която са ми обещали я гледах в магазините за 280-320лв, което не са никак малко пари. Вече съм съвсем на - с финансите, а трябва да купя още толкова много неща. Поне 500лв още ще похарча без да включвам помпата в сметките, а кога и как ще ми преведат парите от НОИ за 45- те дни  болнични не ми е много ясно и затова не ги включвам в сметките  Confused

# 264
  • Мнения: 432
Здравейте и от мен.
Четири дни нямах нет,защото правихме освежаване на трапезарията.И вчера падна голямото чистене.Та снощи това диване в тумбака не спря да се върти.Викам -айде ще раждаме.В събота беше си нагласило главата вече на долу,а днес го виждам на видеозон-седалищно.А кажете що за лудост -подготовка за секцио.
Днес бях при Янкова на УЗ -бебо е добре около 2300,плацента 2 степен.Някои части отговарят на 35,други на 36 гс различно. Записах си час за тоновете на бебето за края на август,разгледах цените в Тина Киркова.Наистина от 01.08 раждането е 900 ,1200 лв и т.н.Няма ги изнесени на таблото ,а в касата в папка.Най се възмутих,че се плаща за тоновете,как не го е срам този новия директор.Решила съм някой ден да вляза при него и да попитам.Та до там ли стигна тая болница?Има бременни всеки ден им се слушат,това е мародерство.

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Да се отчета и аз - всичко с нас е нормално. Бебока си отговаря на седмиците. Килограми върху мен - николко от началото на бременността (даже -2). Имам си направление за хоспитализация без дата и .... ще чакаме. Шийката е леко изгладена, но без разкритие, според доктора ще си е така до края и няма да има проблем.
Ронка, за инструкции за фотоапарата, виж тук - http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&am … DownloadDetailAct (мисля, че е този) - там е на английски, ако те затруднява като език, сигнализирай ми на лични, моя мъж се рови по много руски сайтове и може да ти открие нещичко.
Много поздрави от Миркам - днес пихме кафенце с нея и нейния малък сладур.
Cho_ko, само спокойно, лекарите ще те наблюдават.
Помпа за кърмене мисля да взема, за да мога да стимулирам в родилния дом (ама още съм на няколко акъла). Кош за памперси - ще ми е необходим, защото мисля да използвам от тези за многократна употреба, тоест ще трябва да преседят в него поне 1 ден напикани и ще е задължително с капак.
rali-83, а ти защо не се похвали, че вече имаш количка  newsm47 - давай снимки да я видим.
Addri, на каква помпа си се спряла?
Jeny, не си заслужава да си прекараш полагаемия ти се болничен, ходейки на работа. Като знам на мен в момента вече колко ми е трудно и ставането сутрин, и довличането до офиса, и седенето свита на стола.

# 266
  • Мнения: 199
Здравейте,

Ние бяхме само уикенда на село и ей ни на тук Simple Smile.

И от мен много стиснати палци на Cho-Ko
Addri ще разбереш със сигурност кога е необходимо да изцедиш мъничко-гърдите се препълват, некомфортно е и болезнено, може да имаш и Т. При мен беше така първите 2-3 дни след като ни изписаха от болницата, тогава цедих съвсеееем по мъничко колкото да намаля напрежението, после помпа ми беше бебето Laughing.

С основно почистване и аз смятам да се залавям скоро, т.е. да залавям мъжът ми Laughing, но не е толкова зле положението, защото сме новодомци и няма много за търкане.
Не съм ви чела много внимателно, че не мога да насмогна, малкият спинка още, но всеки момент ще се появи с блажена сънена усмивка при мен Heart Eyes.
Целувки  Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 3 641
Чоко, стискаме палциииии Praynig
Деси, много добре ще е да го посетим този директор Whistling
Помпа си взех на Авент Исис, дали ще станат  и други шишета към нея обаче незнам Rolling Eyes
Гинче, права си. Мисля да се отдам на заслужена почивка.5 години почивам сам опо 1-2 седмици лятото.Стига толкова Simple Smile Това с колиграмите при теб е някакъв рекорд. Аз не съм чувала до сега Hug

# 268
  • София
  • Мнения: 1 594
Гинче, на нищо не съм се спряла. И идея си нямам от помпи. Всички ми изглеждат еднакво ужасно, а и си мисля, че е доста индивидуално това и ако човек не е пробвал всички помпи не виждам как може да каже коя е по-добра от другата. Все пак предполагам,ч е зависи от формата и размера на зърното, от това колко е чувствително, колко кърма има... знам ли и аз  newsm78  Купих си две шишенца на Авент от тези новите без бисфенол и може би ако помпата ми е на Авент ще ми е по-лесно да цедя направо в тях вместо да пресипвам... макар че пък ако не се налага мисля да не използвам шишета, а да давам направо от гърдата... много ми е объркана цялата работа и с кърменето и с помпите и с шишетата и този кърмачески форум го чета от две седмици и само още повече се обърквам. От всичко прочетено там едва ли не останах с впечатление, че ако не кърмя поне докато детето стане на 2 годинки заслужавам да ме убият с камъни и освен това е редно да се доя и да замръзявам толкова колкото ми събира фризера... и в общи линии се отказвам да чета на 2-3 страница от темите там  Rolling Eyes

А как точно се стерилизират електронните помпи? Няма ли опасност да се повреди електрониката? Или не се стерилизират целите? Нещо не ми е ясно и това


Какво стана? Изчезна ми линийката на бебенцето  Confused Искам си я обратно! Не съм суеверна, ама хич не ми харесва как изчезна от самосебе си  Confused

Оххх, появи се  ooooh!

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 17:28 от Addri

# 269
  • Мнения: 126
Харесва ми идеята за посещението на директора на Т.Киркова.Чудят се как да изкарат пари и то на чии гръб там винаги е пълно с бременни а да не говориме че пред кабинета на др.Янкова е като пред спешен кабинет винаги е лудница ако нямаш час може и да не се доредиш.

Общи условия

Активация на акаунт