Бебешка близнашка тема XVІ

  • 19 699
  • 449
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 91

По въпроса за майсторството, те пак са си майстори, момичета се правят по-трудно, имаше един виц лесно е от банан да изкараш банан, ама си е друго от банан да изкараш слива  Joy

много ме развесели, ще го кажа на таткото nuts Joy

# 391
  • Мнения: 3 638
ЧРД на Йордан и Христо!



Весело изкарване на празника и много радост за цялото семейство!  bouquet Hug

# 392
  • Мнения: 2 950
Ива, Плампетя, Зайо, Вера, Фата, много сте мили. Благодаря ви.  Hug Hug Hug Ние вече не сме за бебешката тема, но ме трогнахте. Благодаря отново!  Hug  Hug Hug Hug Hug

# 393
  • Мнения: 3 638
Ти затова ли вече не ни навестяваш?  Hug Да взема да отворя тема за юноши  Flutter

# 394
  • София
  • Мнения: 3 414
А юноши,до тогава от нерви клавиатурата няма да улучвам.
Трябва да има такава от 2-7г.

# 395
  • Мнения: 1 165
Привееееееееет!


Деси, честити пораснали момчета! Да са здрави и послушниииии!  Party
Много щастие и обич да има в дома ви!
  Hug

Уф, как лети времето, кога си говорехме за коремите, кога влязоха в пубертета децата  Thinking.

Поздрави от нас.. нямам време да пиша, липсвате ми.  Hug
Бъдете здрави!  Grinning

Нека направим нова тема наистина за БЛИЗНАЦИ В БЕБЕШКИ ПУБЕРТЕТ  Peace Joy. У нас той ни тресе якооооо и неам нерви.  #Crazy

# 396
  • Мнения: 3 336
Деси, честити ти рожденици, да те радват и да са много здрави  bouquet

Прочетох ви с удоволствие, вица с банана отивам да го кажа на мъжО Laughing

Иначе нямам с какво да се похваля, едно и също... Диванетата бяха 1 месец вкъщи и ми съкратиха животеца с 1 година Crazy Сега ги закрепих само с хомеопатия, което за нас е голям прогрес и от вчера са на детска. Преди да се разболят изкараха 2 месеца здрави, което просто не е за вярване Party Дано сега да следва пак такъв период Praynig В градината имало въшки докато ни нямало, вчера едно детенце повърнало на масата докато се хранело, та стискам палци тези екстри да ни подминат.

# 397
  • Мнения: 291
относно градините и яслата къде е по добре newsm78 .Моите дечица ги искат и на двете места напролет живот и здраве ще ги пусна Трябва да ги запиша но се чудя яслата или градината.В градината ще повтарят 1 група но пък по ги занимават. оф и аз незнам
мамите с опит да споделят.Притеснявам се че са още с бибки ,шишета,памперси, е  и на гърне ходят.С баткото нямах проблеми на тяхната възраст беше без залъгалка, пиеше с чашка и памперси само през ноща.Но с малките нямам много време да се занимавам:(
Креми наистина трябва да ни направи една тема за големи бебчовци:)

# 398
  • Мнения: 547
Нашите от септември ходят на ясла в ОДЗ.И те са с памперси,единия е с биба и т.н.За нас е по добре в ОДЗ то понеже няма да кандидатстваме пак и без това е доста изнервящо това дали ще ги приемат или,не и т.н.,а и в нашия квартал има само две ОДЗ та няма чиста ясла и какво означава ще повтарят просто до три години и половина или зависи кога са родени ще си бъдат в ясла след това в 1 група.
Ако ги запишете в чиста ясла на 3 год. ще ги изпишат и ще има време през което ще трябва да си седят вкъщи докато дойде другия прием септември за другото място.

# 399
  • Мнения: 3 336
plampetq ,щом ги искат и в градината, аз бих ги записала там. Сега като знам каква е разликата определено не бих ги държала две години в яслата, както направих Rolling Eyes Първо в градината са педагози и знаят как се работи с деца. В яслата ги гледат медицински сестри и не знаеш дали ще попаднеш на жени, които знаят как да работят с деца. Казвам го, защото моите в яслата са шамаросвани и скубани от една от сестрите. Първата година нямам идея какво е ставало, втората вече си говореха и си казваха. Една определена сестра ги тормозеше, но трябва да кажа, че останалите сестри бяха невероятни жени Heart Eyes
Много съм доволна как ги гледат в градината, занимават ги добре, учат ги постоянно на разни неща. Ники в градината не искаше да ходи, всеки ден до края 2 години поред ревеше сутрин. Накрая ми стана ясно защо Rolling Eyes Сега няма такива тръшкания сутрин, лесно ги убеждавам, че там е тяхната работа, както моята в офиса.

# 400
  • Мнения: 291
да аз точно за това се замислям че в градината ще има занимания и ще им е интересно.а в ясла идвали само за 15 мин изпявали им песничка или няква рисунка набързо и товае, а през другото време са сестри и лели,но на тях  не им влизало в работа да ги занимават .
При нас  се борят за децата.грпите са празни. ясли и градини има по 8 най много 15 деца така че имам избор а и двете сгради са ми на две крачки
Благодаря ви за мнението и съвета

# 401
  • Мнения: 3 336
Блазе ви, само това мога да кажа, тук родителите ще се избият помежду си за едно място в градината ooooh!

Успех и дано вземеш най-доброто решение за твоите деца  bouquet

# 402
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте момичета, знам, че тук не е мястото, но ако някой желае нека ми пише на лични.
Преди месец закупихме 2 броя люлки с надеждата Нико и Маги да ги ползват, но за огромно мое съжаление там не се задържат и за 5 минути. Най-вероятно, защото ги поставих в тях  чак на 5 месечна възраст, а не още от малки. Ще дам обявата и в "Продавалник", но ако наистина някой се интересува да ми пише на лични, защото само пречат в хола и заемат място без да вършат работа. Почти нови са, еднакви се на цвят (шарени), на батерии са и имат мелодия., до 11 кг.

# 403
  • Мнения: 849
Привети на всички! Искам да попитам мамите с по-големи бебоци как се развиваха двигателно във времето? Т.е. кога седнаха самостоятелно, кога започнаха да лазят, да се изправят?

Моите зайци още не могат да седят самостоятелно, но иначе като имат опора на гръбчетата дълго могат да седят, без да се кандилкат наляво-надясно и без да ги придържа никой. Но само толкова. Пък и едва от около месец - месец и половина започнаха да се въртят по-интензивно и да обикалят стаята с движения ала пиле на грил. Чудя се това дали е нормално? Не изостават ли?  newsm78 Според док са добре, но да ги натоварваме повече, за да седнат самички до месец...

# 404
  • София
  • Мнения: 1 711
Зайо, това е много индивидулано и щом доктора ти е казал, че всичко е наред, значи е така. Ние седнахме на 7 месеца, смисъл изправиха се сами от полулегнало положение до седнало в количката. Обаче пък Лора започна да се обръща чак след 10-11 месец. Не се притеснявай, не сравнявай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт