Бебешка близнашка тема XVІ

  • 19 696
  • 449
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 849
Аз правя пюретата с пасатора, слагам им малко повече АМ, за да не са като лепило и хлапетата се скъсват да ги ядат. Много обичат зеленчукови и зеленчуково-месни всякакви, като най-много хапват домашно приготвените - от тях намъкват по над 200 мл на хранене, докато от всичко друго ядат по много по-малко. От купените пюрета малко са тези, които им харесват (взимаме само на Хип, тях също ги разреждам допълнително с АМ и добавям малко масло, иначе не ги искат изобщо).Аз не слагам нито захар, нито сол, а само чисто масло - започнах от съвсем малко, на върха на ножа за аромат и постепенно увеличих до 1 ч.л. на цялото количество за двете. Санитам, правило ми е впечатление, че се мръщят на по-гъстите пюрета, затова ако искаш пробвай с по-разредено, особено в началото може би има значение.

# 436
  • София
  • Мнения: 725
Благодаря ви за съветите, мисля, че картофеното пюре го правя доста рядко поне така  каза педито като боза да е. Утре няма да слагам сол и захар.Ще намачкам зеленчук и с вилица.....дано това помогне. Но ако опитам утре с морков да слагам ли АМ?
С бибероните така и не станахме на "ти" Нико ползваше първите 3 месеца биба докато заспи, но сега я плюе, а Маги отначало не я искаше....незнам дали има и други такива бебета, но не съм ги натискала повече.

# 437
  • Мнения: 7 803
моите и толкова не ги искаха бибите и съм доволна, че този проблем с махането го пропуснахме

# 438
  • Мнения: 849
Аз на всичко съм принудена да слагам АМ, че моите маймуни отказват да го ядат чисто (като спря кърмата постепенно и от АМ се отбиха, за мой ОГРОМЕН ужасТ). Като видят шише с биберон, пълно с бяла течност и реееев. С лъжичка ако го давам може, ама де такова търпение. Затова ядат всичко на млечна основа и по-разредено. Пък и по-вкусно е с АМ.  Peace

# 439
  • София
  • Мнения: 12 245
  И моите близначки така и не пожелаха биберони под никаква форма. Пропиха вода на осем месеца със сламки  Shocked
  А на Елена така и не и се отвори възможност да опита залъгалка, защото не съм и предлагала  Mr. Green

# 440
  • Мнения: 359
точно днес си мислех , че ще имаме проблеми с бибите
Малкото ми (че се родило 1 мин след кака си) мисли че всички биби са нейни
събира си ги, види ли биба в чужда уста посяга да извади, и си ги трупа около нея...защото няма как да лапне повече от една
ще опитам да я оставя малко без биба, докато не разбира съвсем
иначе си слага бибата с едно движение в устата Simple Smile

# 441
  • Мнения: 1 924
Биберони - залъгалки нашите ползваха докъм 4ти месец,после лекичко спрях да им ги давам и си карат перфектно и без тях.Те и с биберон,и без биберон все са гадни ревльовци,така че по-добре да не си доусложняваме живота Mr. Green
Батко им въобще не е ползвал биби също.

# 442
  • Мнения: 741
И моите моми не искат биберони! Така и не свикнаха, макар че доста пробвах, смятах, че по- лесно щяха да заспиват, ако ги смучат!

# 443
  • Мнения: 741
Аз на всичко съм принудена да слагам АМ, че моите маймуни отказват да го ядат чисто (като спря кърмата постепенно и от АМ се отбиха, за мой ОГРОМЕН ужасТ). Като видят шише с биберон, пълно с бяла течност и реееев. С лъжичка ако го давам може, ама де такова търпение. Затова ядат всичко на млечна основа и по-разредено. Пък и по-вкусно е с АМ.  Peace

Зайо, а пюренцата не даваш ли с лъжичка? Ние не сме започвали със захранването, но от сега го мисля как на двете ще кусам, сигурно с часове   ooooh!!

# 444
  • Мнения: 849
Всичко давам с лъжичка. Точно това имах предвид - отказват да ядат мляко с биберон. А пюренцата са по-разредени, но все пак консистенцията си е на пюре, не на течност. От биберона са съгласни само на чай, вода или сок. С лъжичката е по-приятно храненето, да си призная. И по-забавно освен това. Малко по-бавно е, но не кой знае колко, не се притеснявай.  Simple Smile

# 445
  • Мнения: 91
И моите моми не искат биберони! Така и не свикнаха, макар че доста пробвах, смятах, че по- лесно щяха да заспиват, ако ги смучат!

ние също им се цупим, ама започнаха да си лапат пръстите и затова предпочитам да им дам биберони, то с триста зора става това, не смятам да ги насилвам, ама за момент няма друго спасение, даже и гърдата отказват, мисля че ги почнаха зъбките и търсят нещо по-твърдо като пръстчетата си, постоянно си хапят ръцете, та затова явно не искат гърдата, а смучат палци, знам ли и аз newsm78

# 446
  • Мнения: 3 638
Абе, девойки, за вода чашки нямате ли?  Mr. Green Аз давам са чашка от самото начало, за нула време се научиха и сами да си пият с нея и проблемът ми беше решен.  Simple Smile
Залъгалки и моите не искаха, понеже едната си смуче пръста се опитвах безуспешно да пробутам, но се провалих напълно  Sad

За пюрета не мога да дам съвети, не съм давала  Crazy

# 447
  • Мнения: 849
Аз вече мисля да взема чашки и да пробваме с тях. Досега отлагах, защото продължават да пият от 2 дупки на Авент (демек по-малки) и се притеснявам, че много ще се давят и оливат с чашката. До към 5 навършени месеца бяха на 1 дупка и нарочно избрах Авент, за да не се отбият бързо от гърдата, че нали бяхме на смесено хранене.

# 448
  • София
  • Мнения: 1 711
Зайо, не се притеснявай от чашките, много лесно ще се научат. Слагаш лигавник и подлагаш и една салфетка за всеки случай и им даваш по малко да отпиват. Ти ще контролираш количетвото да не е много. Аз към 9 месеца започнах да им давам сок и понеже отказваха да го пият от биберон започнахме с чашка. На година и нещо отказаха и млякото и водата от биберон. След това се научиха и със сламка. Сега без проблем пият дори сами от чашка, е понякога се оливат, но не е толкова страшно Simple Smile

# 449

Общи условия

Активация на акаунт