Бебешка близнашка тема XVІ

  • 19 700
  • 449
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 849
Жабче, точно това си мисля и аз - за връзката с термина. И нещо друго също има значение, според мен. Това, че са близнаци именно и в корема на мама е имало много по-малко място за гимнастики.
Браво на малките жабчета! Страхотно растат! Пу-пу! При нас постиженията са по-скромни, но пак сме в нормата за едно бебе. На 7 месеца и двете са по 67 см, Сияна е 7200, а Дария 7000 г (продължават да я карат с малка разлика, все едно са още в корема  Laughing).

Аз също си гушкам децата много, както и всеки, който се позавърти около нас. Да си призная, досега не ни се е налагало много-много да ги разнасяме. Даже и като имаха колики. Заспиват си сами, играят си сами, няма проблеми с глезотии. Но гледам да не ги оставям да плачат или дори само да се киселят дълго време. И си мисля, че затова са толкова спокойни и не им пречи, когато ги оставя.  Peace

# 421
  • Мнения: 500
zaiobaio и ние сме назад в двигателното си развитие в сравнение с връстниците ни. Не се притеснявай, аз познавам и дечица които не са близнаци и пак са назад, всичко зависи от детето, генетичния материал, условията в които се развива и това че са близнаци и не са родени на термин също е от значение.  Аз изчаках да станат на 6 месеца след което ги водихме на ортопед и чак тогава ги сложих да седят. В количката също не съм бързала да са седнали, дори и сега не са изцяло изправени за да спят навън уж. Но ето че бавно, но славно вече единия дори лази, ( на 9 месеца и 4 дни сме вече), а момиченцето ми още не ( тя се търкаля и придвижва по странни начини) , но тя "върви" по назад от братчето си засега. Като килограми и см. сме в долните граници за момичета. 

# 422
  • София
  • Мнения: 725
Жабче, Зайо, незнам дали растежа на близнаците има значение дали са родени близко до термин или не. При нас Нико все още и да се храни на 3 часа и преди 10 дни тежеше 7200 на 69 см.(  роди се 2450 грама). Докато Маги е много злояда и обикновено до обяд не яде много много около 90 мл. и то със зор, непрекъснато и държа шишето докато не изцока максимално количество от млякото. Тои заради това се отказах да я кърмя, че пък тогава цокаше от мен едва по 10 мл. и тя тежи 6400 на 62 см., но тя се роди 1850 грама. Родиха с 1 месец по рано от термина.
Но сега имам голям проблем със захранването....не искат и не искат картофено пюре, а опитвам от няколко дни. При  вас как беше? Да сменя ли с друг зеленчук?
Смятам да ги сложа от 7-я месец на бънджи,  а в края на 7-я и на проходилка. Трябва ли да питам ортопед? Маги се върти от корем на гръб., но пък като е сложа седнала не иска да седи и веднага се изхлузва да легне. А Нико по рядко се обръща, но седенето повече му се отдава.

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 14:35 от sanitamm

# 423
  • София
  • Мнения: 3 414
В бънджи можеш и сега да ги сложиш.
Щом не искат не ги мъчи с картофеното,опитай с тиква или картоф и тиква аз с това почнах

# 424
  • София
  • Мнения: 1 711
Да, тиквата обикновено я харесват, също може морков. И после да слагаш и картоф към тези които вече харесват.
За бънджито по принцип няма проблем, но за проходилката ми се струва че ще е рано. На нас педиатърката ни беше казала следното: не е против проходилките но единственото условие което трябва да спазим ако решим да ползваме е децата да могат сами да се изправят в кошарата и да се опитват да правят крачки. По-рано вече е опасно. Предполагам и ортопедите, които ги отричат имат това предвид като казват че вредяли, т.е. може би наистина вредят ако се слага детето рано, когато още не е готово. Аз подкрепям това мнение, въпреки че според мен ако им се обезопаси и се оставят сами да се подпират по мебелите, прохождат дори по-бързо и без да има нужда да ги държиш за ръчички.

# 425
  • Мнения: 7 803
за мен бънджи и проходилка е еднакво опасно за таза, еднакво висят и от двете, но проходилката е по-опасна заради паданията. аз не съм ползвала нито едно от двете.
иначе моркова е добър избор за първи заленчук, тиквата е много сладка и д ане свикнат с вкуса на сладкото и да не исакт другото после. вариант е да слагаш по малко АМ или кърма към картофеното пюре, да им е леко познат вкуса

# 426
  • Мнения: 4 309
sanitamm , пробвай да сложиш повече мляко  в картофеното пюре. В началото само по няколко лъжички се дава, постепенно се замества хранене. Тиква, морков, ябълка, са добри за захранване. Аз започнах с ябълка, после круша, въведох всички плодове и после зеленчуците. Но моите са си ящни. Даже проблемът от край време ни е с овладяване на апетита Confused.
Дъмпер , писали сме заедно Wink

# 427
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз бънджито имах предвид да не стъпва, а един вид като люлка... ама и ние не сме ползвали, та не знам точно.
Аз сега се сетих, че в началото им слагам малко АМ в пюрето, хем вкуса да им е по-познат, хем малко се разрежда, че им беше трудно да го ядът.

# 428
  • Враца
  • Мнения: 166
Ние използвахме бънджи някъде от 5-ти, 6-ти месец. Васко скачаше и се кефеше много, Сиси само си висеше. Но не трябва да стъпват с цяло стъпало, а само пръстчетата да са им допряни на земята. Проходилки не съм използвала, почнаха да се изправат сами,после се подпираха по мебелите и стените и така вече имам 4 ходещи крачета.
Аз почнах да захранвам с плодови пюрета, след месец вкарах и зеленчуковите - морков и морков с картоф. Първите няколко месеца купувах готови, после почнах да им готвя.
Жабче, добре си ги отгледала момите, моята Сия е все още 8500, към 74см висока, но не се спира, много е палава  Laughing. Да са ми живи и здрави,утре правят 1 година и още от сега се вълнувам newsm57.

# 429
  • София
  • Мнения: 725
И аз си мислех да пробвам с морков и АМ. А иначе пюрето го правя с АМ, малко сол и захар....даже и го разредих повечко днес с мляко, но резултата е един и същ. Маги се задавя даже.х Според нашето педи първо със зеленчук и после с плодове се започвало.За сега правя, но май ще опитам и готови пюрета. Кой знае може пък тях повече да ги харесат.
Много ми се иска да проходят без бънджита и проходилки, но за съжаление ги научихме само на ръце и затова си мислих, че като ги сложа на бънджи или по късно на проходилка ще ни починат ръцете.

# 430
  • Мнения: 7 803
сол и захар са две вредни за бебета съставки, не бих ги ползвала. картофеното пюре, ако го пасираш с пасатора и аз не бих го яла, то става като лепило, а те не могат да поемат парчета, по-добре им купи докато посвикнат

# 431
  • София
  • Мнения: 1 041
Да споделя и аз мнение за пюретата, макар че беше отдавна Simple Smile Аз започнах с тиква и продължих с картоф, морков и така - имах пълен успех. малките ядяха всичко, което им предложа (с едно-две изключения). Открих, че проблема с пюретата е най-вече в консистенцията им, не толкова във вкуса. Ако нещо не им харесваше, обикновено го ядяха разредено. Аз захраних на 6 пълни месеца, може бии това има значение.
Започнах с купени пюрета и след около месец започнах да им ги правя вкъщи - не слагах нито сол, нито захар до 1 г., обаче добавях зелени подправки - магданоз, копър, целина. За картофите - мачках на ръка, но ако са примерно картофи с тиквички (или други зеленчуци) и картофите НЕ са горещи, не става лепкаво. Не знам на какво се дължи тази разлика. Това е моят опит Simple Smile След 1г. ги записах на детска кухня (общинска), където слагат по малко сол  - сигурно моите хлапета бяха най-големите любители на детската кухня  hahaha ядяха като да им е за последно  ooooh!

# 432
  • София
  • Мнения: 1 711
Покрепям за солта и захарта, особено пък ако се слага АМ, то си е подлсадено. А защо става лепкаво при пасиране и аз не знам. Първия път като им направих аз пюрето и те не сикаха да го ядът. Започнах да го мачкам с вилица и за да няма парченца през метална цедка, от тези по-едрите, които са като гевгир.

# 433
  • Мнения: 4 309
Отказваме бибероните, ужасно е Sad. Вчера беше по-добре, но днес малката много плака, така се моли миличката, скъса ми сърцето. Обаче е крайно време да ги махаме и удържах, защото си казах, че дам ли я все едно нахалост съм я мъчила. Много ми е криво.

# 434
  • Мнения: 7 803
стискай зъби, ние сме с теб  Hug

Общи условия

Активация на акаунт