Да живеем в хармония със себе си - 5

  • 41 978
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 265
Днес в "Стандарт" има няколко статии относно ГМО (вижте вдясно другите) - тук
Погледнах линка и просто не можах да стърпя възмущението си от следната "статия":
За и против ГМО

За

   1.  Подобряват се вкусът и качествата на растенията
   2.  Намалява времето за зреене
   3.  По-добра хранителна стойност и издръжливост
   4.  По-висока устойчивост на болести, вредители и хербициди
   5.  Създават се нови продукти и техники за отглеждане
   6.  Увеличена устойчивост и продуктивност на животинските видове
   7.  По-големи добиви от месо или мляко
   8.  ГМО животните са по-здрави
   9.  Възможност за създаване на по-щадящи биохербициди и биоинсектициди
  10.  Осигуряване на достатъчно храна за непрекъснато растящото население на Земята


Против

   1.  Негативни влияния върху човешкото здраве -алергии, резистентност към антибиотици и други неизследвани ефекти
   2.  Влияние върху околната среда, което включва нежелано опрашване на обикновени растения и неизследвани негативни влияния върху други организми - почвените бактерии, и загуба на различни видове растения и животни
   3.  Доминация върху световното производство на хранителни продукти от малко на брой компании
   4.  Влияние върху природата чрез смесване на гени на различни видове
   5.  Смесване на животински и растителни гени
   6.  Новите технологии могат да бъдат използвани в интерес на богатите страни и в ущърб на по-бедните - е.. нали уж гладните щаяха да хранят...

А и като цяло статиите бяха едни такива уклончиви, стремящии се уж да представят двете гледни точки, но.. повече едната струва ми се...


аБЕ КОИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК МОЖЕ ДА НА ПИШЕ ТАКАВА ГЛУПОСТ, ПОСЛЕДНАТА ТОЧКА КАКВО ИСКА ДА КАЖЕ4 - ЧЕ НЯМА  ДОСТАТЪЧНО ХРААН ЗА ЧОВЕЧЕСТВОТО ЛИ ?ТОВА НАПРАВО МЕ ВБЕСИ - ПО -ГЛУПАВО НЕЩО ПРЕЗ 24- ГОДИШНИЯ СИ СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ ЕН СЪМ ЧУВАЛА ,ЧЕСНО ВИ КАЗВАМ !

# 706
  • Мнения: 730
Няма какво да се учудваме - това си е просто една индустрия, пари.....- то си е ясно защо. Но всеки има право да избира, разбира се. По-добре е хората да знаят и четат,а според мен всеки се интересува вече...дано съм права Wink


# 707
  • Мнения: 265
Няма какво да се учудваме - това си е просто една индустрия, пари.....- то си е ясно защо. Но всеки има право да избира, разбира се. По-добре е хората да знаят и четат,а според мен всеки се интересува вече...дано съм права Wink



Е да индустрия, пари - затова няма да живеем дълго.Но защо си го причиняваме .... след като знаем колко  е пагубно това ГМО за цялото човечество,защото човек ''от главата си пати'',искаме развиващи се технологии - добре но те ще ни унищожът преждевременно, защото не всичко,което е ново е за предпочитане.но нямаме и право на избор Mr. Green

# 708
  • Мнения: 146
Мен ме възмутиха оЧевадните лъжи в секцията "За ГМО"... Не се уЧудвам, Че медиите са продажни и манипулираЩи, но не смятам, Че е нормално да е така... ИнаЧе да все повеЧе хора се интересуват и замислят и това ми харесва.

# 709
  • Мнения: 1 817
За съжаление истината е една- кой каквото ще да ви  говори , знайте че става дума за пари. Sad
 Ееее, никога няма да са достатъчно тези пусти пари. Ей затова ще си патим -и ние и децата ни.
Жалко. И аз се чувствам безсилна.

# 710
  • Мнения: 265
За съжаление истината е една- кой каквото ще да ви  говори , знайте че става дума за пари. Sad
 Ееее, никога няма да са достатъчно тези пусти пари. Ей затова ще си патим -и ние и децата ни.
Жалко. И аз се чувствам безсилна.

да винаги става дума за пари,но винаги печелят големите корпурации а не хората.Как е възможно така съзнателно да се самоунищожаване не знам.Граозна картинка !

# 711
  • Мнения: 19 352
Печелят и политиците, защото те са във връзка с големите корпорации и мафията. Не всички, но болшинството Sad


Моята щерка започна да се оправя без антибиотик и лекарства. Само сироп за кашлица, който спряхме по препоръка на хомеопата вчера. Все още има леко дразнене в гърлото и не знам как да го третирам.
Благодаря на всички за подкрепата  Heart Eyes

# 712
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Soleil* браво на детенцето, справило се е.
И аз моря от вчера една отхрачваща кашлица на Светослав с чай от мещерка,подбел и салвия и сок от ряпа с мед. Давам му да смуче билковите лукчета за кашлица. Ако имаш дюля, може да вариш и парчето от нея сс семките в чая. Пектина сщо добре действа.

# 713
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вчера ми падна една пломба... много съм нещастна.
само като се сетя за гадната машинка и ми призлява...
тези вибрации ме побъркват, да не говорим, че постоянно искат да ми слагат упойка  Sick

# 714
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
И аз съм с упойка...на стола! Не е страшно! После ми минава като на куче..По-добре така, отколкото да се мъча. Peace

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
asyalein, приеми го като нещо, което трябва да се свърши. Нито боли толкова, нито пък е чак толкова неприятно. Просто сядаш и го изтърпяваш. Това е нещо нормално, не е мъчение. Няма нужда от упойка.  Hug

Аз не давам да ми слагат упойка дори когато ми работят пулпит, чистят каналчетата.  Mr. Green
Казах, че не искам упойка, зъболекарката се съгласи с мен, спира, изчаква ме да си поема дъх и продължава. Не е тооолкова страшно. Изтърпява се.  Peace

# 716
  • Мнения: 189
вчера ми падна една пломба... много съм нещастна.
само като се сетя за гадната машинка и ми призлява...
тези вибрации ме побъркват, да не говорим, че постоянно искат да ми слагат упойка  Sick

Цитат
"Когато промениш начина, по който гледаш на нещата, нещата, които гледаш
се променят."
asyalein, не се настройвай излишно. Гадно е, но трябва да мине. Колкото по-малко се настройваш негатовно, толкова по-добре......... Grinning
......а после какви зъбки ще имаш за хрупкане........

# 717
  • Мнения: 730
Един аналгин е по-добър вариант,преди зъболекар- и няма упойка  Laughing

# 718
  • Мнения: 1 849
Soleil*, дано сте се пооправили вече.  Peace Аз слагам на малкия за кашлица компрес само от мед на плешките и до гръбнака, отгоре хартия, отгоре вълнено платче. Отгоре стегната фанелка. Така и спи даже - за 2-3 дни отпуска кашлицата. Още и концентриран чай от липа, мащерка. Черна ряпа с мед (захар) - също помага.  Да спи на влажно, да не е сух въздуха и по-висока възглавница, за да се оттича секрета. Инхалации, момичетата са казали с лайка, лук... Ако гърлото е зачервено и компрес с извара на гушката. Бързо оздравяване!

На мен също ми чистиха така канали, всичко е въпрос на мислене. Друго, което прилагам при болка е - да стискам силно пръсти (нокти) във възглавничките на срещулежащите. Има един център на болка и избира най-последната получена, макар и по-лека.

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 16:35 от M_Nik

# 719
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 Hug момичета благодаря за подкрепата.

лошото е, че тук като откажа упойка и ме гледат странно, да не говорим за спиране и поемане на дъх  Tired
аналгин не пия - последния път го повръщах и бях зле...
абе гледам да не ползвам лекарства Stop

ще го изтърпя - какво да правя... Tired

Общи условия

Активация на акаунт