Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 90

  • 41 628
  • 377
  •   1
Отговори
# 210
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Rumya онзи ден гледах точно на сайта на кейк сенрал как се сглобява обувка и на мен точно това не ми стана много ясно но виж и ти може пък да ти свърши работа
http://cakecentral.com/articles/124/how-to-make-a-gumpaste-shoe
http://www.youtube.com/watch?v=7eIZO9fe09w

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 00:05 от shemet_neveroiaten

# 211
  • София
  • Мнения: 2 671
Мерси, Шемет! За някакво гъмпейст лепило си говорят там  newsm78

Ели, каква беше тая близалка с/у гадене  Thinking да няма повод за честитене  Laughing

Дими, а тортите ти - за мен са едно чисто естетическо удоволствие! и нещо, което рядко се среща, за съжаление, има много оригиналност и автентичност в "сюжетите" ти!

Искра, шприцованата торта много ми хареса, семпла и добре направена!

6естия, мнго добре изпипани детайли особено имайки предвид, че са от марципан Варна. Какъв е пълнежът? Ще ми е интересно да видя разреза.

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 00:13 от Rumya

# 212
  • Мнения: 310
Ели, един глас и от мен  Peace
Да ви се похваля с новите си придобивки (НЕ са купени от Бг) само за 23лв. с включена доставка  http://bobsito.multiply.com/photos/album/9/9#photo=1

# 213
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Rumya може да ползваш белтък или водичка или кашичка от моделиращата маса.

# 214
  • София
  • Мнения: 2 671
Бобси, с кеф да си ги ползваш!

Шемет, май към кашичката клоня, да видим какво ще стане.

# 215
  • Мнения: 634
Патияни куфарчито ти е страхотно  bouquet
Антоан на ниво както винаги Hug
Димитрина ,а твоето пънче е жестоко с тази пеперуда е много оригинално Hug
Ванче ,четях и направо недоумявам тези хора имат ли акъл да говорят така на клиент ooooh!
Бетина Hug Hug Hug
Искра,поздравления за шприца ,добра работа Hug
Шестия,честит рожден ден на Валери.Много интересна торта Hug
От мен две шоколадови.

# 216
  • Мнения: 141
Rumya, за крема смесих разбита сметана, нишесте банан с наполовина от нужното мляко и разбито масло. После съжалих за маслото - не беше нужно, а и стоеше на гранулки. За по-сигурно сложих и половин желатин.
Албенка страхотни торти както винаги. Просто няма нужда от повече коментари.  bouquet
Ето разреза:

# 217
  • Мнения: 1 271
Алоуууу, аматьоркитеее, , много яки торти сте направили пак!   bouquet

Ванюшо, честно ти казвам-шапка ти свалям за търпението!!!  Heart Eyes Направо си им разказала играта.Правилно ще постъпите да не ходите повече там!От такива хора нищо!Влият негативно на творческата ви енергия  Whistling Айде сега да видим като загубят клиенти как ще почнат да мислят
Абе , мафията,ми вие ще доведете до срив в сладкарниците, бе, я да се спрете малко.Аааа ма ха!

# 218
  • Мнения: 1 491
1. Концерта на Мадона беше невероятен  Mr. Green
2. Дими, кога казваш е този курс на Алън Дън в Лондон? И има ли някакъв линк където да разгледам и да добия повече представа?
3. Ванче аз съм с тебе  Peace От много отдавна съм спряла да ходя до този магазин и да давам двойни и тройни пари за неща които излизат многократно по-ефтини от вън.

Предлагам имформацията за Кадемлия да бъде махната от тортената библиотека и на нейно място да бъде поставена тази на г-н И.

# 219
  • Мнения: 2 185
Предлагам имформацията за Кадемлия да бъде махната от тортената библиотека

Взе ми го от устата, и аз това си мислех преди малко  Wink .
Кажи сега за Мадона  Laughing

# 220
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Предлагам имформацията за Кадемлия да бъде махната от тортената библиотека

Взе ми го от устата, и аз това си мислех преди малко  Wink .
Съгласна   Mr. Green

И малко офф ама не мога да се сдържа Клер много ти е готин аватара  Peace

# 221
  • Мнения: 1 491
Кажи сега за Мадона  Laughing


Ох, малко са думите, бедна ми е фантазията, за да опиша това ... Мадона направи невероятно шоу, но за съжаление публиката беше отишла явно на кино, защото след последната песен, директно се обърна и си тръгна  ooooh! Никакви скандирания, нищо.... Да не ти разправям, че тези които бяха най отпред под сцената не знаеха нито една нейна песен и слиза ТЯ от сцената поднася микрофона да пеят, а те мълчат кат пукели  ooooh!  ТЯ вика "Хайде София, знам че можете по-добре" и пак подава микрофона на друга част от публиката. Добре, те поне си отваряха устите, но нищо не пееха .... Шоуто е невероятно, ТЯ е невероятен артист! Не съжалявам, че отидох, а имай предвид, че не съм кой знае какъв фен на Мадона, но ми доказа, че се раздава на сцената... И през цялото време беше усмихната и лъчезарна ...



Ииии, извинете за спама на тортената тема  Blush

# 222
  • Мнения: 555
И последно - попаднах на склад за хартиени изделия, където предлагат и подложки за торти и кутии. Попитах само за подложките, които ми попаднаха пред погледа - златистите, къдрави, размери Ф30 и Ф20. Цената за 100 бр. беше съответно 22 и 15 лв. Складът е в Зона Б-18, бл. 10 - на гърба на блока - успоредно с цветната борса на пазара Д. Петков. В работно време ще разпитам за целия асортимент и цени.

Тъкмо се канех и аз да пиша за същото магазинче (може би е същото)- Открих го търсейки пиафлори  и др. "джвъчки" (за другото ми по- постоянно хоби - букети редовно ми трябват за приятели и колеги ... )
и там имаше цветарска тел - 2-2.5лв едните по- дебелите 50 бр, а другите тънки - 100бр за тази цена и цветарско тиксо - 4 лв (ужасно много ми заприлича на това,  с което се правят захарните букети). Купих си ги имаше много целуфани и ролки панделки и май наистина имаше и подложки (но аз не обърнах внимание на последните - на мен ми върши работа и по- дебел картон - подходящо облицован с хартия и стреч фолио или целуфан - ограничавам се да творя за домашните си от хубавите торти) или на кратко полезен магазин за идеи - дори продавачките бяха много любезни....
Магазина се намира на края на пазара за цветя, на ъгъла на високия блок (339б - по карта отговаряше на адрес ул."Д.Петков" 339б) и работи 7.30 до 15ч. (за сведение на незнаещите борсата за цветя е до към 10 - 11ч) - там има една много мила жена , която продава в бус разни такива украси и целуфанени изделия ... кошнички и ... всякакви неща без  живи цветя  ... може би има инфрмация откъде  да намери/м/ такива неща като подложки за торти  .... Абе изобщо и аз няма да стъпя повече в Кадемлия (макар, че по принцип не съм се засилила толкова да ги посещавам) ... а относно курсове - май те имат нужда да им бъдат проведени такива , че и за това как да държат на клиентите си.   Crossing Arms Алтернатива винаги има - те да му мислят!
П.П. Аз вече се срамувам да показвам тортите си - ... невероятни сте!  chef

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 18:29 от Тedy

# 223
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ванче  beer Grinning, и за Румя и всички beerbeerbeer, да се подкараме че, егати живота  Joy ....
Румя, не са за мен близалките а за систърката, леля ще го раздавам  newsm68 ...

# 224
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Искате ли малко инфо???

Как се прави гъм пейст - http://www.youtube.com/watch?v=m--Djm74i8Q  мацката е супер професионал

Какъв гъм да се използва - http://thesugarlane.com/2009/05/12/whats-the-difference-tylose-p … g-powder-gum-tex/
Ето и трика - СМС е всъщност carboxymethyl cellulose. Ако го потърсите по това име, ще можете да купите голямо количество за доста по-малко парички.

http://media.cakecentral.com/files/article-1136342-034eac5300000 … 7_468x582_780.jpg това е тортата за ЧРД на Опра - вдлъбнатините са направени най-вероятно с един старинен иструмент за изцеждане на лимони. Сещате ли се? изгубих снимката, някой може и да помогне.

Още нещо от полза - изсушени листа от царевица - идеални са вместо вийнър при цветята. Ето спестени парички!

Общи условия

Активация на акаунт