Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 90

  • 41 626
  • 377
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 671
Atlanta,   bouquet

Eli, честито, че ще ставаш леля!

Tedi, линкът ти за адреса не работи, но по описанието смятам, че говориш за другия склад/магзин на гърба на този блок, който е за цветарски помощни материали. Много полезно да се знае, че имат тел. Ще ида да я видя.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, пускам ви последната ми предотпускарска торта и отивам да стягам багажа, че утре заминаваме на море.

На вас спорна седмица   bouquet



За разглеждане на тортата, клик на точката  Embarassed

# 227
  • Мнения: 1 965
smile3532 smile3532 smile3532
Какво повече мога да кажа..... Уникална е, така че не се крий под масата от срам!!! кажи сега, с какво я измаза, защото се обзалагам че това не е чаршаф!!!

# 228
  • Мнения: 1 485
Ехаа,Пепи вече ме преби........... smile3532
Точно я показах на една мацка от Пловдив и и казах,че ще я уредя да и направиш такава за РД newsm10
И аз чакам подробности около покритието......... Peace
Ванче, изчетох ти поста за Кадемлия-наистина са ужасни.............. smile3511
(опаа,ти май го раздаваше нещо сърдита Crossing Arms) но аз пък те подкрепям в случая.
Никакво ходене повече там smile3516 Край!!!

# 229
  • Мнения: 559
Atalanta -Информацията,която си ни предоставила е прекрасна и много полезна.
От сърце ти благодаря,изгледах всичко и ми беше изключително полезна.

  bouquet

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ванче, Фоир, покритието е готова маса, но лъщи, защото черната боя още не беше изсъхнала. Снощи боядисах веднъж , а тази сутрин повторих, но не успя да изсъхне добре преди да си вземат тортата. Но до довечера (когато е моминското парти) ще е изсъхнало.

# 231
  • Мнения: 1 965
 smile3516
А, пък аз се мислех за мноУ умна!!!
Нищо де, важното е че Пепи СТАНА ЧОВЕК покрай мен!!!   Joy Joy Joy ........ Пепиииии, няколко пъти те предупреждавам че е опасно да си играеш с мен!!! Нека ти сега, като не слушаш!!!  hahaha

# 232
  • Мнения: 1 491
Пепиииии .... Суперска е Mr. Green  И мъжО ми те поздравява, щото ми виси на главата от 5 минути и той видя тортата  Sunglasses

smile3516
А, пък аз се мислех за мноУ умна!!!

Ами то при теб блондора още се държи под повърхността на кестенЕвият ти косАм  smile3534

# 233
  • София
  • Мнения: 1 163
Пепи, страхотна торта, с какво го държиш изправен?
Ванче и аз от Кадемлия взимам само подложки, и ако  с твойте 60 лв са се намръщили, то с мойте 10-15 незнам.  Иначе от ebay си поръчвам някои неща. Айде отивам да майсторя аматьорска торта и утре ще ви я покажа, ако става за показване Mr. Green

# 234
  • в семейството
  • Мнения: 404
Хайде и аз да дам инфо на Ванчето, пък и останалите да си допълните инфото за Кадемлийци.
Преди време отивам аз да разгледам нещата на Кадемлия (че както се казва са ми на една ръка разстояние) и  цените на боите ми се сториха доста високи(ама не си купих бои).
Скоро отивам пак до купя бои, като се бяхме разбрали с една мама да си ги делим. Беше "Кадемлийката". Питам аз за геловите бои и тя  ми казва цените на малките и големите разфасовки. И аз оцъклям очи  Shocked- боите били евтини: жълта 8унции - 8лв, зелена - 8лв и червена - 15лв. И аз веднага сметка, че е по.добре по-голяма разфасовка. Купувам голямата разфасовка. Ползвах си боите и ги гледам те редички, ама боядисвайки червените рози с обикновенна четка, боята става една такава гъста и малко, като на линии стои (викам си то затова му викат гелова  Joy ).
И си живея аз спокойно, ама до днес.....Виждаме се с Ванчето (познахме се "от раз" по шишенцата  Peace ). Вижда ги тя мойте и нали има набито око   Wink и ми вика че мойте били редички и естествено зацепва, че това сигурно са бои за въздушна четка. Ванче, позна!  Peace.Онази "кадемлийка ми е продала такива бои. Искам да кажа, че и мен, като Ванчето все ме питаха, каква съм. И аз си казвах, че не разбирам много и си правя торти за приятели и за мен(т.е. съм аматьор ).
Питам аз тогава, защо аджеба ми продава такава боя, като по логика, трябва да притежавам и въздушна четка  newsm78 .
 Ама така е, като не чета какво пише на шишенцата  Embarassed .
И друго  си мисля: един уважаващ себе си търговец, който продава т.нар. професионално оборудване и материали, трябва да ни упъти и да ориентира всеки, който дойде при него. Особенно нас ...от БГМАФИЯ . Whistling

# 235
  • Мнения: 1 491
fotka и моите първи бои са закупени от Кадемлия и продадени ми от лелка Костадинова, съветите й и обясненията й, по нейните думи бяха гелови на Бейкъри за оцветяване на ГММ. И аз така кат тебе работих точно един път преди да прочета на шишетата, че пише Air-brush. Ама тогава не знаех какво означава това  hahaha Тотали аматьор, освен че съм и блонди  Joy

# 236
  • Мнения: 594
Аз пък не мога да разбера на тези образи какво им влиза в работата кой си и с какво се занимаваш (тези де, от К.). ВЕрно е закътано магазинчето им, ама не може ли случаааайно да се натикам вътре да си разглеждам и (евентуално) да си купя нещо.  #Cussing out
Иначе и аз го минах разпита преди година  Mr. Green .... И не повторих. Станах пръв приятел с онлайн пазаруването  Peace
Ванче, направо не знам откъде ги взе тия здрави нерви ......   Shocked 
А, да ... и аз подкрепям да се махне инфото за тях от първа страница  Peace

Съжалявам за спама, но не се сдържах.  Embarassed

# 237
  • Мнения: 681
Аз рядко пиша, че не ми остава време. Сега така или иначе имам торта за показване, та ще споделя и моя опит с къдемлийците. Аз съм пазарувала до сега само 1 път от там, но и мен не пропуснаха да ме попитат каква съм, а след като си купих 1 кофа моделираща маса, господинът ме попита знам ли въобще какво е това и за какво се използва. Явно не може да си по-млад и да се интересуваш от торти. Както и да е, за да избегна какъвто и да е по-нататъшен разпит, си грабнах кофата и си заминах.

А сега тортата! Извинявам се че снимките не са на хубава светлина, но вчера до последно я правих и успях да я снимам чак като я занесох на рожденик4ката. За мен има 2 основни недостатъка, първо че заложих на неподходяща стратегия за допълнително оцветяване на бодито и стана на черти и второ че гърдите се получиха малко целулитни. Иначе самите гърди са тортата с рула, а тялото е рафаело.




P.S. Ванче, драсни 1 лично да се разберем за боичката, че ти писах но явно не си имала време да отговориш.

# 238
  • Мнения: 555
Tedi, линкът ти за адреса не работи, но по описанието смятам, че говориш за другия склад/магзин на гърба на този блок, който е за цветарски помощни материали. Много полезно да се знае, че имат тел. Ще ида да я видя.

Коригирах го адресът ... (но да не ровите назад - ул."Д.Петков" бл.339б)
Освен това там имаше перлички - различни размери доста големи като топлийки и за тези които нямат топчестите формички, за  да си оформят цветчетата - са идеални ( ако се забучат на клечка, само дето бяха по- много (20тина в кутийка)и май ще трябва да се поделят)...  Hug

# 239
  • Мнения: 1 965
(опаа,ти май го раздаваше нещо сърдита Crossing Arms)
Имаше нещо такова, да!!!  newsm78 Ама .... от старческата деменция, не помня що аджеба ти бях сърдита....  Joy /Дали пък изобщо мога да се сърдя на някой, а????/

Поиграх си малко с адресите в библиотеката. Подредих ги, понашарих ги, допълних някои линкове и ги пратих на Нат. Надявам се че ще ги промени.
няма да е лошо, някой с богата задгранична колекция, да направи един списък с адресите за поръчки от СВЕТА. Да го качим и него. Има ли желаещи???

Общи условия

Активация на акаунт