ЮЛСКИ бебета - Тема N5

  • 12 017
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен!

Страхотна тема, Буболече, Мечо Пух ми е много сладък и подхожда точно на най-сладките и красиви юлски бебоци  Wink

Да отговоря и аз на въпросите:

1. Личицето на Марти мажа понякога с млякото му за тяло, специален крем за лице нямам. В началото от топлото (а може би и от чистене) му се появи бебешко акне, но завяхна бързо и сега личицето му е чисто.
2. Мивката ползвам след всяко наакване, когато съм навън мокрите кърпичките на Памперс Сензитив са ми помощник.
3. Мисля да го къпя всеки ден по принцип, полезно е за кожичката. Косата и сега не я мием всеки ден със шампоанче, прескачаме през ден то е и една коса.... по скоро перушинка  Simple Smile

За целуването:   Буболече, ти кажи, можеш ли да устоиш на бузките на Марти, а? Laughing Wink Целуваме го много по бузките, без устичката обаче.

Сиси, честита ви втора месечинка! И ти липсваш на всички ни, но постойте си на въздух, там ви е по-добре, отколкото в шумната и мръсна София.

Момичета, върнахте ли се от срещата? Очакваме разкази и снимков материал? Поне не ви беше горещо времето.... Peace

# 31
  • Мнения: 253
Здравейте и от нас  Hug
Не съм влизала от 2дни,но първо да пиша и после ще чета  Heart Eyes
Ние днес бяхме на консултация- наддали сме с 1050кг. и сме порастнали с 6см  Crazy Crazy newsm44
Направиха ни и имунизация против Хепатит Б.
За Пентаксима-педи каза,че тя може да ния сложи без пари,но от тяхната се вдигала температура,имало разтройство и т.н.А ако ние си я купим,уж нямало до има странични ефекти.При нас е 57лв. и каза,че 3месеца подред ще я слагаме  newsm78 newsm78
Мериха ни и главичката-38,5 , а гърдичките-39см.Не плакахме много-като я боцнаха не я заболя,като и вкарваха течността тогава се разплака  ooooh! ooooh!
За пъпчиците отдолу-това били гъбички  Sick #Crazy Изписани Клотримазол-по 2пъти на ден,а през другото време с нищо.
Ааа,каза,че чак 3месец да идем на ортопед  newsm78 Вие кога ще карате вашите бебчета,ако не сте ги закарали вече?
Да отговоря и аз на въпросите на БуболечеМече:
1-Крем не използвам никакъв,защото мисля,че няма смисъл  Peace Чистя и лицето всеки ден с преварена водичка
2-Като е наакана-винаги я мия под чешмата,иначе като се къпем-в коритцето
3-Ние се къпем една вечер със сапун/тогава главичката само с вода/ и една вечер с душ гел-той става за главичката и тялото.
Но аз имам 1 въпрос:
До кога децата се къпят всяка вечер?
Марулка,знам,че си голяма кулинарка-я дай рецепта за сладка питка  Hug Да направя на малката за 40дни в четвъртък
Жилиан,аз нашата лудетина я оставям вечер на една страна и като стана да я храня като се събуди и е по гръбче и сее преместила по диагонал на леглото  Mr. Green
За целувките-майка ми и аз нея оставяме на мира,а тати само ни се кара,че и качваме микроби,но пък детето си е мое и аз съм го носила 9месеца  Naughty Даже някой път ми идва да я мачкам,мачкам и така да я гризна,че..... Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 16:28 от darka_jivko

# 32
  • Мнения: 72
Здравейте, само влизам да дам отчет за софийската среща. Качих снимки. Беше малка среща на големите бебоци. Дано другият път да се съберем повече мами Simple Smile Все пак си изкарахме весело Simple Smile 


http://julskimami.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.390550.14372674
http://julskimami.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.390550.14372665

# 33
  • Мнения: 1 054
Честито за мерките Дарка!    bouquet
Нашата педиатърка не каза нищо за ортопед, но ще си искам направление на следващата консултация   Евита, не познавам човек, който би устоял на тия бузки наистина.. имате право да го целувате! Wink
Аз обаче на Преслава на нищо не мога да й устоя.... пък като започне да се събужда и да цупи устенца... ей така .. не се сдържам  Heart Eyes

Колкото до хигиената (в предната тема някой беше писал) не правя нищо в повече от преди да родя. Просто, защото си мисля, че излишно ще я изнежа, ако го правя. Чистя си както си чистех и за нас преди. Запознах Преслава вече с кучето ми, което остана при нашите. Държа се много добре принцеса Киара - душка й крачетата и дупето, ръчичките,наднича в количката, но не си позволява да завъра муцунка вътре. Стои пред врата на стаята и не напира да влиза, та мога да си похваля и кучето  Mr. Green

Вили., че каква по-хубава погача от това четиримата да си го отпразнувате!  Hug

Сиси ♥♥ , хич не слизайте от Балкана... Аз така жално се моля сега края на седмицата да ни вземат на вилата... и как силно се дърпат нашите да знаеш... Ама ще се преборя да послушам и това лято шума и реката и щурчетата!

Линет, страхотна среща! Simple Smile

Аааа Вили. ме подсети за опазването от други деца... Аз от племенницата не мога да я опазя... Както си я кърмя в къщата та влиза от двора.. пипала къде ли не и ни връхлита и докато я пратя да се измие вече я е погалила задължително някъде и е отнесла поне една целувка... Абе децата да са ни здрави, че не всеки път от всичко ще можем да ги крием и пазим  Hug

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 16:34 от BubolecheMeche

# 34
  • Мнения: 137
Аз предния път като се записах забравих да представя нашата бонбонка  Embarassed
Виктория се роди на 28.07.2009 и тежеше 3290гр. и 49 см.

От толкова будуване не мога да смогна да ви изчета, за което се извинявам  Embarassed

И ние вчера имахме бурна вечер  Shocked не съм спирала Инфакола, но такъв гърч като снощи не е било  Sad От 2.30 вечерта, заспа тази сутрин в 10часа, дори не се успокояваше когато я гушкахме  Tired Със сукане ефекта беше не повече от 10мин.
Карелия 79 , много ще съм ти благодарна   bouquet Ще ти пиша на ЛС

# 35
  • Мнения: 5 250
Да се запиша в новата тема  Hug

Лицето на малкия не го мажа с нищо.
Все още го къпя в мивката, но тя си е доста голяма и като я напълня си е като корито.
Всеки ден го къпя, но през ден ползвам измиващо мляко.
На ортопед го водих миналата седмица. Всичко му е наред на малчо. Каза да почна да го слагам в кенгуру и да го нося на хълбок след 3 месец, а след 5 месец седнал.
Елин от ден на ден става все по интересен, усмихва ни се и започва да гука. А Йоан колко го обича и как му се радва, на мама сладкишите пълнят ми сърцето  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 1 208
Аз заведох Катето на ортопед още първия месец.Казаха ми,че ако има проблем се проявяват най-вече в първия месец и е хубаво бебето да се види по-рано.При нас всичко беше наред и лекаря каза вече да отидем  като проходи.Каза,че мога да я слагам в кунгуро и аз поръчах едно на Дисни но били в отпуск и тази седмица ще пристигне.Каза също от 4м. полуседнала а на 6м. напълно седнала- но Петя поотрано седна така,че мисля,че и Катето ще е така.

# 37
  • Мнения: 1 108
Здравейте  Grinning Heart Eyes

По отношение на хигиената
1-Крем не използвам никакъв.
2-Всеки път щом е наакан го мия под чешмата, а вечер в коритото му.
3-Всяка вечер се къпем и така ще продължаваме.

Но аз имам 1 въпрос:
До кога децата се къпят всяка вечер?

Баткото вече е на 4 години и го къпя всяка вечер без пропускане.

Ние въпроса с коликите го реших ме - пия чая на Хип за храносмилането и никакви колики нямаме.

Спорен ден на всички

# 38
  • Мнения: 76
И аз успях да се включа в срещата, беше много приятно!!! Виждам, че Линет вече е качила снимки Hug
Сега ще кача на нашата бебка от няколко дни на два месеца:party: Ето я:  
http://julskimami.snimka.bg/baby/bebencata-ni-na-2-meseca.411652.14373970.big
Е как да не я нагушкам и нацелувам Laughing, но по устата никога!!!! А целуването по лицето - само аз и таткото Wink

Лицето мажа, но не всеки ден с крем за лице на A-DERMA.
Когато сме с таткото я къпем във ваничка, а когато съм сама под душа двете заедно. На мивката я мия, когато е наакана.
Къпането всеки ден ще практикувам и зимата. През ден мия главата с шампоанче.

Jillian Hug
Миласара съжалявам, че не откри правилната баба Яга Hug Споменхме те и се надявахме да дойдеш Hug

# 39
  • Мнения: 1 054
Ето сега Джиджито ми породи нова питанка.... Ами ушенцата докога се пазят от вода? Защото
Цитат
Когато сме с таткото я къпем във ваничка, а когато съм сама под душа двете заедно
тук си ви представям свободно поливани от водичка? Или аз бъркам? Напоследък започна да надига главица все повече и да я върти под душа и ме е страх за ушетата... И от там и питането Thinking

# 40
  • Мнения: 76
Точно така буболече, свободно ни полива водичката Peace Като цяло я предпазвам с едната си ръка и тялото да не пада струята вода директно върху телцето, но не пазя ушишчите, сега ме караш да се замисля Thinking Сещам се, че предишни теми беше обсъждан въпроса и някое майче спомена, че няма опасност за ушичките и аз явно това съм отсеяла като инфо и дори не съм се замисляла дали ще й влезе водичка в ушичките или не.

# 41
  • Мнения: 87
Да се запиша и аз. Янко се роди на 24 юли и тежеше 3430 и висок  Laughing 51 см. Нямам много време да ви чета, тъй като ни започнаха коликите, но ще се опитам да съм тук когато мога  Hug

# 42
  • Мнения: 7 263
Минавам съвсем скорострелно, днес бяхме да ни мерят и теглят. Пораснал е с 3 см и с 850 грама. Педито много го хареса, а сестрата направо се разтопи  Crazy Flutter, чудеха се на кой от батковците прилича. Изобщо купон.
Набодоха ни ваксината, сега сме готови за заминаване и морски подвизи!
За пентаксима и на нас ни каза педиатърката, че е по-добре да си я купим и да действаме с нея.
Къпем се всеки ден, и големите до ден днешен се къпят всеки ден \ че дори сега лятото с игри навън и тази жега и по два-три пъти\, както и ние така че бебето защо да прави изключение.
През деня го мия на чешмата, но къпането вечер си е във ваничка, като накрая завършвам на душа с малко по-хладничка водичка. Косичката \ то не че има много де\ я мия всеки ден. Къпя само с А-Дерма и Бочко и изобщо само тези две козметики ползвам за малкия и батковцита.
Целувам го непрекъснато където падне \ естествено по устата не\. Батковците също го разнасят и целуват нон стоп.
За срещичката направо ви завидях - другия път ще съм на линия  Hug Hug Hug, сега отивам да донаредя багажа и така се надявам да се намали поне малко  #Crazy #Crazy #Crazy Rolling Eyes Crazy Flutter Joy Joy Joy, че като го види мъжът ми и ще поднови търсенето на микробус  Mr. Green Laughing

# 43
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Днес му става нещо на това дете. ОТ сутринта не е спала като бял човек. Тук - таме поспива по половин час и се събужда с рев. Ако и дам да хапне - яде, но по някое време започва да си играе май. Май наистина започвам да си мисля дали не остава гладно това дете... Rolling Eyes И другите дни е будувала, но такова чудо до сега не е било - с толкова малко сън, такъв рев... Сега съм я оставила на люлката но трябва непрекъснато да я люлея иначе пак почва с рева...
Отивам при нея. Да видим как ще се успокояваме и приспиваме, че силици не ми останаха.
Сега разбирам мамите с ревливи бебенца. Нашата щото я хвалихме, че е кротка и ето ми сега..

# 44
  • София
  • Мнения: 6 140
Lennyh,много весело да си изкарате на моренцето.Честита месечинка на Влади,все така да го харесват мацките Wink
Djidjito,а коя е правилната баба Яга?
Darka jivko,цял живот ще се къпе всеки ден Peace
Ianko,добре дошла

Общи условия

Активация на акаунт