Отминават летните горещи дни,ЮЛЧЕ за морето ще тъжи!(тема 126)

  • 13 685
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
Явно под игра с храна сме имали различни неща предвид  Peace
И аз не бих дала целенасочено сухар само и само детето да се занимава и да си мълчи и играе да рони из къщата, не че не съм давала бисквита или солета, но като видя, че не я яде я взимам
Но и не виждам какво неуважение има ако си дал коричка хляб на детето докато си е в столчето всички се хранят и то вземе да си нарони трохи и да си се занимава с тях.
И някой нещо спомена по-напред за интелектуално развитие, не е тва целта, идеята е да се развиват сетивата, усещанията, да се получава информация за света, който ни заобикаля не само чрез очите.

В яслата на Яна играеха с тесто, а не с пластелин, защото е по-безопасно, тук не говорим за неуважение към храна нали?

Иначе и аз си мислех днес за нещата, които НБМ е споменала, относно това кое какъв човек изгражда.

Дуци
, все забравям - не помня кога ти пратих парите - сряда или четвъртък, с пощенски запис, ама вие сте на морето...
Я кажи как е на Слънчев бряг с децата, че ние имаме оферта да ходим там, вместо на Влас

# 31
  • София
  • Мнения: 2 913
julie.k Забравих да кажа, честити ходещи крачета  Hug Все уверено напред Heart Eyes

Ами може и да прекаля, ще внимавам Peace Аз всъщност наблягам на интонацията, правя се на учудена колко е внимателен и добър и после се радвам  Laughing Но за сега действа.Като го и даде играчка и му кажа браво, започва да и подарява всичко  Crazy
Абе детето е жадно за внимание, а аз направих това от което се страхувам,....пренебрегнах го  Tired Ама сега на поправителен Crossing Arms

Та май ще става лекар, но мързелив Crazy
(стига да не се провиняват нещо лошо)
ами те постоянно се провиняват лошо Whistling
ааа така кажи Mr. Green това не е лошо, а мнооооого лошо Whistling аз лично много бих се засегнала Crazy
Ох, ще се пукна  Joy Амаринова, днес си във фаза  Joy

# 32
  • Мнения: 142
Ох, с това заглавие и от както стана по-хладно, малко ми става мъчно за лятото. Обаче пък обичам всички сезони и вече започвам да се настройвам за печена тиква, есенни листа и Коледа  Crazy
Кети, браво! Дано да се справиш, че не е никак лесно, но наистина като майката е по-спокойна и детето е добричко.
Дуци добре се е включила с коментара за боба. И аз веднага исках да се изкажа изобщо, изобщо да не позволявате на децата да играят с боб, леща и други подобни набъбващи от влагата храни. Много е опасно! Майка ми ми разказа как на нейна съседка детето починало защото глътнало боб, който му заседнал, издул се от влагата и детето се задушило до смърт  Cry Тя толкова се потресла от тая случка, че не е готвила и дори внасяла такива храни вкъщи докато не сме пораснали. Идеята на Монтесори сигурно е интересна, но по-добре да се заменят боба и лещата с нещо по-безопасно.

Играта с храна и аз не я одобрявам, но такава каквато я е описала Фио. Ако да речем детето помага в кухнята, или се опитва да се храни, или си украсява сандвича по интересен начин, не го възприемам като игра, а като част от процеса на хранене.
Дени, ама че кофти ден  Shocked Най-тъжно е за сестра ти, но дано скоро да си има друго детенце  Praynig
Гледам и за изневярата сте отворили темата. Пак въпрос на лично усещане за нещата. Може да има най-различни ситуации с щастлив край, важното е човек да не се чувства унижен и предаден във връзката си.
Много се смях с имитациите на различни животни, обаче прощъпулника на Алекс на Амаринова ме разби.   Joy Joy

# 33
  • София
  • Мнения: 2 913
настройвам за печена тиква, есенни листа и Коледа 

Ох, че хубаво го каза  Heart Eyes

Момичета , а какво стана със националната среща? Да не би да има тема newsm78
Айде едно септемврийско моренце на промо цени  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 070
Зайчето прави скок-скок  Laughing  Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 682
julie, честити ходещи краченца!
Дени, много кофти за сестра ти. Дано скоро забременее и да си износи бебенцето!

Да бе, какво стана със септемврийската среща? Нещо моренце, планина се спрягаше...

# 36
  • Мнения: 2 070
Дени, дано сестра ти забременее, когато е готова отново и не я е страх...

Аз да отворя нова тема. За пътуването в кола с децата на дълъг път. Вие как го правите?! Ей сега за последно обсъждахме нашето уж ходене на море, което няма да се състои в крайна сметка, защото Марто извади децата като аргумент - колата без климатик, Елена подивява, той не иска да кара нощем докато спят, аз трябва да се правя на шут да и измислям занимавки в часовете, в които не спи. Отделно не кара бързо изобщо, понеже мен ме е страх и така пътуването става протяжно... Яна е лесна, слуша приказките от плочите на Балкантон, но Елена повече от 10 минути не държи вече, научила се е да излиза от коланите...  ooooh!

Аз предложих да разделим пътя и да спим в Търново при сестра му, като пътуваме основно в часовете, в които Елена спи. Не иска магарето. Апартамента там бил далеч от плажа, на Сл Бряг било много гадно, с кола на плаж не иска да ходи, ако ходим по-далеч сутрин и после да се връщаме..ей такива... пенсионер  Crossing Arms

Ще ходим на Чифлика, има минерални басейни там, аз мн ги мразя честно казано, като цяло там ми е скучно и ми е почти все едно съм си тук, но поне е по-хладно и красиво.

А иначе - вие с какво забаламосвате децата в колата?

# 37
  • Мнения: 690
Благодаря ви за подкрепата, момичета  Hug Мислех си снощи, че ще ви доскучее да ме четете, че не сте още на вълна 'работа и произтичащи проблеми" Simple Smile и много ме зарадвахте като ви прочетах сутринта.

Ей сега забравих какво щях да пиша... А да - рибката само си отваря устата.

Ето снимки: цък

Пепи има много трудности с обличането на дълги ръкави на Ния.  Thinking Трябва да измисля начин да го обуча, че не ми се купуват нови дрехи.

Момичета, някой може ли да ми препоръча жена за чистене? Предпочитам уикендите да прекарвам време с Николета, а не да почиствам половин ден. Но ми се иска жената да идва през седмицата, че да не й вися на главата. Не знам дали е удачен вариант де..  newsm78

# 38
  • Мнения: 2 171
Още ви гоня, ама ми бягате Mr. Green

# 39
  • Мнения: 222
Дуцкааааа аз знам за уолкъра че го имате, питах дали се употребява по предназначение  Laughing
Астарта стига си ни гонила вземи да попишеш как сте  Mr. Green

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 098
Вчера си говорихме с една приятелка, която живее в САЩ и умряхме от смях как правят животните на английски. Например петелът прави cock-a-doodle-doo /кок-а-дудъл-дууу/  Joy. Прасето прави  ойнг-ойнг и разни такива ...

# 41
# 42
  • София
  • Мнения: 553
Не знам при вас как е, но Дея независимо дали ще яде хляб или бисквита, става цялата в безброй трохи, както и таблата на столчето й и пода. Тя си ровичка хляба с две пръстчета и си отчупва трохички, които си ги слага в устата или си ръфа самата коричка или си събира трохичките от таблата и пак си ги слага в устата. Въпреки мазалото, което става я оставям, за да може ние тримата да се навечеряме спокойно например. За мен това обаче не е игра с храната  Peace НАистина другите, като Фио добре са обяснили какво според мен също е игра с храната.

Дея има един навик, който добре си го спомням и от Билянка - да взима капачката на кутийката/бурканчето и да го отваря и затваря : като го отвори ми дава аз да звзема храната с лъжичката и след като я взема, тя затваря кутийката/бурканчето и така до следващия път. Понякога й позволявам да бръкне малко в бурканчето, но с опознавателна цел, а не с цела игра Simple Smile Опити да й давам тя сама да си взима с лъжицата въобще не съм правила.

Билянка пък сега е на фаза ядене на препечени филии с масло и шарена сол : само това иска за закуска напоследък Simple Smile

Като стана дума за ядене. Някой взима ли още от Ян Бибиян. Аз съм ги записала и двете там и по принцип съм доволна и според мен готвят вкусно. Отзиви ? Обаче като замръзя храната и после нещо не мога да я възприема за ядене : става прекалено на парцали някакси. При вас как е. Тя по принцип замразената храна малко си се променя, но тази специално ми е гадно да я давам след размразяване.

Дуци, все забравям да ти кажа, че и новите ти снимки са много хубави  Heart Eyes

Дени  Hug

Ния е много сладка и нежничка Heart Eyes Но чак ми стана малко жалничка с тая голяма раничка - сладурка малка.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 098
Малеее на едната снимка колко слаба изглеждам, трябва да се надебелява  Grinning Всеки с проблемите си. Станала съм 49кг., а съм висока 170см.

Амаринова, ако беше изчакала още 1 месец, щеше и един айран да си направи преди да хване питката  Grinning Много се смях.

# 44
  • София
  • Мнения: 553
Тони, тъкмо копирах тази :
http://ivelinamilkova.snimka.bg/children/varnenska-sreshta.414226.14393643

Щях да питам какво е това момиченце, че и пие бира даже  Laughing Супер сте всички - и деца и майки Simple Smile Бях написала първо "бебоци", ама се поправих  Heart Eyes.

Като гледам всички момиченца с дълги коси са с ластици, а моето диване щом й сложа нещо на главата все го сваля, а не искаме да я подстригваме и косата й все в очите. Само я оправям с ръка и дебна да й сложа нещо, докато се е разсеяла и тя след малко го е свалила. И шапки не търпи. Спомням си, че и Билянка имаше такъв период, ама не си спомням кога отмина. За шапките силно се надявам до зимата да е отминал Simple Smile

Тони, моята височина си - мога да ти дам десетина килограми безвъзмездно Simple Smile Но ако се чустваш добре /физически и психичски/, килограмите като цифра нямат значение - поне според мен  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт