Отминават летните горещи дни,ЮЛЧЕ за морето ще тъжи!(тема 126)

  • 13 691
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 840
Е излиза, че съм много лоша. Поне на този етап, не само не позволявам да се играе с храната, но и не и давам да яде сама. За игра и дума не може да става, просто не мога да си представя да се играе с храната. За самостоятелно хранене, поне за сега също. Някак си не ми идва едногодишно дете да седне да се нахрани, примерно със супа Shocked Да ръфа нещо солета, хляб ок. Но чак да гребе с лъжицата. Алекс съвсем целенасочено си слага лъжицата в устата, но не мога да си я представя да се нахрани сама.
тити и фио много добре са го обяснили Peace
И между другото вчера най сетне се наканихме да направим прощъпулник на детето. Месец след като проходи Embarassed Търкулнахме питката, Алекс я догони, грабна я и се скри зад маста да си я хапва. После пак я търкулнахме и тя пак си я взе и избяга. Половин час не успяхме да я насочим да си избере нещо. Нахрани се детето, пипна слушалките и си полегна да спи Whistling Та май ще става лекар, но мързелив Crazy

# 16
  • Мнения: 4 371
Тоя Монтесори не знае ли боба колко опасен може да е за едно бебе Shocked Shocked Shocked 

Не знам сега кой го говори, кой го мисли, но нали знаете лафа три пъти мери, един път режи? Та така, избрали сме си ги тия мъже, ще стискаме зъби(стига да не се провиняват нещо лошо) Mr. Green Да не би ние да сме цветета за мирисане. Един кусур си имам аз, ама огрооомен, но моя мъж ме търпи, какво да ме прави. Иначе гаранция поне веднъж му е идвало да ме утрепа Joy

Мая, аз пък забравих да ти кажа, че съм пускала снимки с уолкъра на Анна, именно дървения. Сега като Крис да скръстя ръце и да кажа, че не помните Crossing Arms

Белинда, каква е тая диета след морето? Хапвай си, паласките на пролет ще ги морим Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 2 923

Ох,  Joy имам една смешка с това Joy...... Майка ми като  Дени беше малък веднъж му чете книжка и озвучава животните hahaha и стига до зайчето и издаде един звук  hahaha Joy hahaha hahaha и аз си припаднах от смях.Прибирам се в Драгалевци и на другия ден някакво зайче показвам на Дени и не мога да се сетя какво направи зайчето и хващам телефона да и звъна, набирам я и в   си представям как майка ми започва да цвърчи по телефона пред колегите в офиса, за да ми обясни  Joy Joy Joy половин час съм се смяла  hahaha И сега като се сетя пак си се хиля като ряпа  Joy Joy..... и пак не се сещам как прави тоя заек  Crazy ooooh! hahaha....ще и звънна  hahaha

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
(стига да не се провиняват нещо лошо)

Дуци, дефинирай "лошо"  Laughing
и признай сега какъв е тоя огромния кусур, че пусто любопитство ще ме довърши Mr. Green да не е, че харчиш много   smile3534

# 19
  • Мнения: 66
Днес съм се разписала яко  Embarassed .За храната също съм на мнение,че не трябва да се играе с нея и категорично не позволявам.Ако е плод нарязан на парченца,коричка хляб,бисквитка или солета,позволявам да си ги хапва сам с ръчичка,но ги предлагам винаги в друга чинийка,а не в купичката,от която основно яде.Иначе се объркваше и мислеше,че и попарата се яде с ръце,нищо,че мама дава с лъжица.От два-три дена прави опити сам да яде /на тоя етап му позволявам само попара/.Показах му как да държи лъжицата като му я сложих в ръката и придържам,за да загребе правилно,а и правилно да я поднесе към устата.Невероятно щастлив е,но и аз го окуражавам с думи и усмивки.След пет-шест загребвания и хапвания се е изморил и храненето довършвам аз.Иначе може да откаже да се храни.Няма как трябва търпение за това,а и ясно съзнание,че ще има и омазани дрехи,столчета и пр.
 

# 20
  • Мнения: 840
(стига да не се провиняват нещо лошо)
ами те постоянно се провиняват лошо Whistling

# 21
  • Мнения: 219
Амаринова, Laughing, много ме разсмя с питка. Гладно детето...няма да остане.

Може би трябва да уточним, че в Християнството се приема за грехота да се играе с хляба, което аз го разбирам да се подходи с неуважение към труда, с който е придобита храната. Имам предвид, че навремето хората собственоръчно са извършвали всички действия от производството на хляба, едно от малкото неща на масата им.
На този етап от развитието си нашите деца не могат да се държат така с храната, но ние можем, ако им позволим да газят, хвърлят и пр. неуважителни действия. На Сами му давам да държи тестени изделия и плодове. Не мисля, че опитът да усети храната /както твърди Дещовиди/ се приема за игра с храната.
 Но това със сухарите може би е добър пример за игра с нея.

тити, аз за зайчето това съм измислила, но съпроводено с муцка от устни и мърдане на нос.

За "разделното" живеене Белинда си се справила много добре и поздрави на всичик, които полагат усилия в тази насока.
Пожелавам на Веси също да намери покой и нещата скоро да се изяснят.
Преди децата  ние също още като гаджета живеехме в различни градове. Много ми беше трудно да се настройвам сама-с него, а сега изобщо не бих издържала без него, дори и стотинка да няма.

Сами проявява своите протести от днес като кляка и плаче. Много ми е смешен. Момо не си е позволявал, горкият, много дисциплиниран, да не кажа потиснат в това отношение. Най-много да се намръщи и да скръсти ръце пред тялото и да върви бавно.

Обещах да разказвам за кръщенето, но май не искам много да си спомням за него. Нали имаме недовършена сага със свекъра от рождения ден на Сами, дойдоха , но Добър ден - Довиждане. Майка ми ми каза, че сестра ми е загубила бебето, Sad, мъжът ми вечерта вече беше сложил много под шапката и се карахме пред детето, защото мислел, че е загубил едни пари, дето се анмериха след три дни. Сами падна няколко пъти и още му е синьо ухото, абе, каръшка работа.
скоро и снимки ще ви покажа. Попът закъсня, нещо при записването объркали поредността на листовете в тетрадката и се съмнявам дали изобщо знаеше, че има кръщене, въпреки, че потвърдих предния ден, вместо в църквата , ритуалът се правил в някаква стаичка...стига ви толкова Joy Наоплакох се.

# 22
  • Мнения: 4 371
Лошо = изневяра и преди нея, разни флиртове и т.н., а моя кусур е именно харченето, да. Много му бъркам в здравето Mr. Green  

За игра с храната нямам конкретно мнение за или против, но не ми се чисти свинщина и за това винаги съм избягвала. Пепи е злояд, но не съм много креативна личност и окрасяването на филийки не ми се отдава.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
Лошо = изневяра и преди нея, разни флиртове и т.н., а моя кусур е именно харченето, да. Много му бъркам в здравето Mr. Green  

Хм, очаквах нещо по-лошо  Mr. Green Изневярата в определени случаи не е кой знае какво (поне за мен де Wink)

А за храната да насоча в нова насока нещата - не ви ли се струва, че от подобни действия можете да насочите в определена посока характера на детето? Например:
- играе с храна, позволява му се да си вихри въображението с нея = артистичен, разхвърлян, отнесен
- дисциплиниран от малък, не му се позволява да разхвърля = организиран и подреден, но без въображение

Много моля психолозите за мнение, че много се чудя newsm78

# 24
  • Мнения: 840
Лошо = изневяра и преди нея, разни флиртове и т.н
ааа така кажи Mr. Green това не е лошо, а мнооооого лошо Whistling аз лично много бих се засегнала Crazy

Иначе надявам се всички успеем да съхраним връзките си Peace Предполагам всички полагаме усилия в тази насока Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
Ама какво и е на изневярата за една нощ примерно? Има къде-къде по-лоши работи Sunglasses

# 26
  • София
  • Мнения: 114
Това със смаостоятелното хранене мисля да го отложа още известно време  Peace Опитах няколко пъти когато храната й е на хапки - тъпчеше си устата хапка след хапка и ми се хилеше лукаво насреща с издути бузи  Laughing

Аууу  ooooh! днес нещо ми е станало, много се разписах  Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 2 923
Аз от днес съм с нова стратегия към Дени.Вчера "поговорих със себе си на две очи "  Laughing Казах си, че така не става.Не може да искам внимание и време за "фонда и аз съм човек", имам си деца и ще си ги гледам.Пък мен кучета ме яли, ще си наваксам след 1-2 години  Peace
Нали исках бебета, ....на ми са бебета  Crossing Arms Whistling

Та тактиката ми е "Пребори истерията с любов" Опитвам се да не му се карам, не го бия ИЗОБЩО Stop, ако много съгреши го наказвам 2-3 минути вв стаята, да му доскучае и да се успокой. На всяко добро нещо което направи обръщам огромно внимание .....като ".....Ауууу, ама ти ли го донесе това на Маги, браво ти си най добрия батко", " Даваш ли и го, браво, мнооого си щедар", "Донесе и шишето без да ти кажа, много си грижовен" , "Маги има най страхотния батко на света" .....и всякакви суперлативи Crazy
Подканвам го да и подава ръка да се качва на играчките, да и показва как се играе с играчките  Crazy, да я води за ръчичка.
И тъй като аз имам едно правило, че любовта идва с грижата Днес я храни  Crazy , обличаме я заедно, подава и бисквитки и така.
Резултатът за един ден е невероятен  Shocked пърха като пеперудка, като влюбен е.Само се прегръщаме, много ме обича и Маги обичал Heart Eyes Само веднъж беше наказан, но без скандал.Заведох го да стаята за ръчичка и му казах, че е наказан.После 30 мин се опитвах да го накарам да каже "Извинявай Маги"  Crazy но успя.
Изцедена съм като парцал, но пък имам спокойни дечица  Heart Eyes, а и аз се успокойх............хубаво е човек да поговори със себе си  Joy

# 28
  • Мнения: 840
Кети, супер си Hug Много ме кефиш Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 334
(...) На всяко добро нещо което направи обръщам огромно внимание .....като ".....Ауууу, ама ти ли го донесе това на Маги, браво ти си най добрия батко", " Даваш ли и го, браво, мнооого си щедар", "Донесе и шишето без да ти кажа, много си грижовен" , "Маги има най страхотния батко на света" .....и всякакви суперлативи Crazy (...)
Изцедена съм като парцал, но пък имам спокойни дечица  Heart Eyes, а и аз се успокойх............хубаво е човек да поговори със себе си  Joy
Е, ако продължаваш така - за всяко добро нещо/огромно внимание - няма ли в един момент да се обезцени? Ох, излезе, че се заяждам едва ли не - имам предвид просто да не се прекалява Wink Но ти си много чувствителна майка, сигурно си намерила точната мярка  Hug
Честито и спокойна вечер  Hug
В тази връзка - вече на няколко пъти ми се е случвало да плесна Дари за нещо (примерно вече няколко пъти ме дебне и взима пълнителня от тоалетната). Е, съжалявам за това, днес тъкмо си говорих с баба ми по телефона. Тя никога не е удряла майка ми и леля ми. Нито пък майка ми е удряла мен, нито брат ми. А много ги обичам и уважавам и двете. Каква съм такава лоша  Cry

Дени, вярно много каръшка работа. Съжалявам и аз за сестра ти Sad Дано скоро отново има хубави новини!

Джоли, винаги ми прави впечатление колко много внимание обръщате на Ния. Радвам се, че споделяш с нас!

Общи условия

Активация на акаунт