Отговори
# 270
  • Мнения: 36
Тани, може пък проблемът с плацентата да се оправи, има време... Не разбирам много от тези работи, де. Гледай позитивно на нещата! Стискам ти палци!!  Heart Eyes

Radi, на мен лекарката ми каза, че при ФМ навсякъде основно се гледало на 2Д, както при ехографа на редовните прегледи по ЖК. Просто това с 4Д е нещо като трик, за да зарадват бременните. Както се изрази една специалистка, "трябва да си идиот, за да не видиш нещата на 2Д и да ги търсиш на 4Д!"  Laughing  Доколкото  разбирам, на ФМ се използват и други методи, като Доплер... Апаратурата при ФМ е много специална, качествена и скъпа. Опитният специалист вижда всичко, каквото трябва.

За заглавието на темата- моля ви, не превръщайте нашата отчетна тема в една от стотиците! Тези римувани заглавия са ужасни, без да искам да обиждам никого. Защо толкова държите на "интересни" заглавия?! Януарски бебета/ Януари 2010- това са най- приемливите заглавия за мен  Peace Можете в другата тема да пуснете една анкета по този въпрос, ако ви се занимава- колкото да ми затворите устата  Mr. Green

Тарталетка, напълно подкрепям мнението ти! И аз съм за по-лесни и прости заглавия - Януарки 2010, януарски бебета2010, нещо такова...   Hands Thumbsup

MTV, относно китайските хороскопи и астрология - да, на нас може да ни се виждат доста далечни. Има хора, които като чуят, че е китайско или друго, от по-далечна култура, и е нормално да смятат, че това не може да се прилага в България, че не отговаря на условията и нуждите на Европа... Истината е, че китайската и индийската астрологии, както и арабската, са много древни науки, които се базират върху повсеместни природни принципи и точни изчисления, оказващи влияние на цялата планета, а не само на една част или култура. Това е различно от религиите и културите, става въпрос за природни цикли. Китайската астрология не е само 12 зодиакални знака - това са общи и лесни неща, а всъщност е много дълбока система от циклични знаци, звезди, аспекти и т.н. Но тук не е мястото да пиша повече за това... Нормално е много хора да не се интересуват от астрология, номерология и т.н., това никак не пречи да се уважаваме и разбираме взаимно.  Heart Eyes

 Hug   Hug   Hug

# 271
  • Мнения: 31
Вижте аз какво намерих за плацентата:


Нормалната плацента е закрепена за стената на матката, като след раждането сама се отделя от нея.

Рlacenta previa - Плацентата е разположена не върху маточната стена, както е нормално, а ниско върху шийката на матката, закривайки частично или напълно цервикалния канал.

Placenta acreta - Плацентата е залепена плътно за мускулната тъкан на матката.

Placenta increta - Плацентата прониква в мускулната тъкан на матката и се страства с нея.

Placenta percreta - най-агресивният вид. При нея срастването продължава до степен плацентата да премине през стената на матката, и да продължи да се разпространява, сраствайки се и със съседните органи - най-често пикочен мехур и черва.


При всички тези диагнози естествено раждане е невъзможно, родоразрешението е винаги оперативно.

# 272
  • Мнения: 693
Това за връзката между витамините и големината на бебето има ли някакво научно доказателство newsm78 Лично за мен това ми се струва доста нереално, детето поема от органозма на майката колкто и каквото му е нужно. Всички по-закръглени хора ли са така в резултат на приемна витамини...според мен си е въпрос на ген. Аз например започнах да пия витамини един месец преди да зачена Михаела и продължих и по време на кърмене, но детето ми се роди 2750 гр.

За Марков, ходих миналата бременност, не останах доволна...бях писала и преди, доста е надменен и спецялно нас ни претупа и нищо не ни обесни, през цялото време беше нацупен и си мърмореше нещо под носа Simple Smile Разбира се и за него мненията са противоречиви.

Тани, много съжелявам да чуя тази новина Sad
Ами какво да ти разкажа за моето състояние...тя плаценатата още в началото си се беше закрепила ниско. Към 12-та седмица прокървих и ме приеха за задържане, имаше отлепване на околоплодния сак. И от там нататък само на лекарства и лежане, имаше и периоди, в които ставах само до тоалетната.  Tired След това прокървявах още няколко пъти (4-5). Проблемът при мен беше и че в резултат на многото контракции ми се скъси, изглади и омекна шийката на матката. В 34 г.с. бях вече с 4 см. разкритие, но успях да задържа бебето още 4 седмици и ме оперираха по план. Горе долу и по това време (34 г.с.) плацената се беше повдигнала и не беше пълна превия, а само единят и край стоеше на ръба на цервикалния канал (на снимките, които имам се вижда много ясно). Чуденката беше доста голяма от страна на доктора ми, но аз категорично (като си знаех и астрологичната прогноза  Laughing) заявих, че неискам да рискувам два живота заради една фикс идея. А имах и още няколко показателя за секцио - тесен таз и бебето се беше обърнало с лице към коремната ми стена, а в последствие се оказа, че е и с увита пъпна вртв около вратлето.
Но още в 22 г.с. Марков категорично отсече "Ще раждаш секцио". Simple Smile
Незнам ти как си, но аз през цялата бременност усещах една тежест, все дно ти се е пишкало много, но си се стискала, доста неприятно беше Crazy
Както са ти казали момчиетата лежане му е майката + магнезий. Никакъв секс, вдигане на тежко, преуморяване, дълги разходки, пътуване (вибрациите са много опасни за твоето състояние) и емоционално натоварване. При мен мъжът ми и свекърва ми готвеха и чистиха  Heart Eyes И още нещо, не стой и седнала, трябва да лежиш. Моето спасение беше единствено Интернет. Бях си сложила лаптопа на една масикчка за сервиране в леглото и цял ден сърфирах, то от там тази краста  Crazy
Моят съвет е да се настроиш така, че ще направиш всичко за доброто на бебето. Приеми, че можеш да родиш и секцио, защото така е правилно, за да не се натоварваш психически (и да нямаш нерпиятни емоции при раждането), няма смисъл да упорстваш. И аз исках нормално раждане, но явно така ми е било писано  Tired
И все пак....пожелавам ти плацената да се вдигне, има доста време Praynig

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 14:45 от Katinche

# 273
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Да пуснете една анкета-със срок примерно -и сложето това заглавие,което спечели повече гласове.Макар да ми се струва първото заглавие,че е одобрено почти единодушно от всички.

Нямах предвид такава анкета. Анкетата да е с въпроса Да се римуват ли заглавията на темите? С два прости въпроса- да и не. И с по една опция за гласуване. Моля, момичетата, които се занимават с пускането на темите, да си направят този труд  Praynig За по- следващата тема вече ще знаем какво заглавие ще ни подхожда и аз обещавам да спра да мрънкам  Party

# 274
  • Мнения: 693
Тарталета, какво толкова ти пречи заглавието.....доста време беше опростено, хайде сега да се римува.... Flutter
Пак казвам, аз няма никакви претенции, но на теб ти пречат и постингите с граматически грешки и такива, с объркан изказ, дразнят те и някои никове....това е доста дискриминиращо, не мислиш ли...темата е на всички Crossing Arms
Ако не ти харесва определен човек, просо му прескачай постовете...  Peace

# 275
  • София
  • Мнения: 2 245
Здравейте момичета!  Hug

Вчера се чух с лабораторията и след 2 седмици на изнервено очакване ми казаха, че според това, което са успели да видят и направят като тестове бебето е ЗДРАВО и НЯМА риск от тризомии!  newsm44  Не можете да си представите как ми олекна. Првихме ФМ с моята доки в сряда и според нея е 100% момче!  stork-boy От притеснение забравих да питам в лабораторията за пола, но другата седмица ще ходя да си взема изледванията и тогава ще видя!

Благодаря на всички са стиснатите палци и подкрепата!  Hug Hug Hug


В последните теми имаше много интерсна информация. Благодаря за нея!

Тарталета
, напълно подкрепям идеята ти за заглавията!  Peace

Тани, стискам палци да нямаш проблеми с плацентата.  Praynig

# 276
  • Мнения: 647
Здравейте момичета!  Hug

Вчера се чух с лабораторията и след 2 седмици на изнервено очакване ми казаха, че според това, което са успели да видят и направят като тестове бебето е ЗДРАВО и НЯМА риск от тризомии!  newsm44  Не можете да си представите как ми олекна. Првихме ФМ с моята доки в сряда и според нея е 100% момче!  stork-boy От притеснение забравих да питам в лабораторията за пола, но другата седмица ще ходя да си взема изледванията и тогава ще видя!

Благодаря на всички са стиснатите палци и подкрепата!  Hug Hug Hug


В последните теми имаше много интерсна информация. Благодаря за нея!

Тарталета
, напълно подкрепям идеята ти за заглавията!  Peace

Тани, стискам палци да нямаш проблеми с плацентата.  Praynig


Супер, дано повече никой не се тревожи напразно и всички да сме добре!  Peace

# 277
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Тарталета, какво толкова ти пречи заглавието.....доста време беше опростено, хайде сега да се римува.... Flutter
Пак казвам, аз няма никакви претенции, но на теб ти пречат и постингите с граматически грешки и такива, с объркан изказ, дразнят те и някои никове....това е доста дискриминиращо, не мислиш ли...темата е на всички Crossing Arms
Ако не ти харесва определен човек, просо му прескачай постовете...  Peace

Чакай, чакай. Къде и кога съм казала нещо за нечий ник?! Или говориш, колкото да не мълчиш. Относно постовете с грешки- няма как да ги преглъщам, щом са толкова ужасно неграмотни. Дреме ми за заглавието, понеже всекидневно някой некъде се подиграва на откровено тъпите заглавия, които се измислят в отчетните. И понеже с много хора сме си говорили колко е кичозно( това е определение на друг потребител, който, вярвам няма да се разсърди, че го ползвам  Heart Eyes).
Ми пуснете анкета, де, то ще си проличи. И след като темата е на всички, кой ще ми забрани да си изказвам мнението?! Точно затова е анкетата  Peace

# 278
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Eх, банда много сте мили като почнете да спорите...  Peace Оставете ги тия заглавия, а и може да има нещо мужду двете. Като: ,,В очакване на Януарските бебета 18,, примерно, или ,,Януарски бременнски истории,, 19, или ,,Из дневниците на Януарските Мами,, 20 е този стил.
Ама само едно и също януарки 2010 е много скучно.

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 15:37 от ivalex

# 279
  • София
  • Мнения: 2 245
Иве,  Hug много ми хареса това: Из дневниците на Януарски Мами 2010. Звучи загадъчно и интересно. Много обичма да чета дневници. Преди години имах няколко тефтера изписани, предимно с пуберски влюбвания.  Crazy hahaha

# 280
  • Мнения: 579
Хайде стига с тези заглавия,на кой въобще му пука за тях?Аз не ги чета даже,само гледам къде пише януари.Много важно вече дали ще е "просто" или ще е "кичозно",така или имаче за една седмица изписваме темата и тя потъва вдън гори тилилейски,с каквото и заглавие да е.  Peace

# 281
  • Мнения: 1 461
И аз съм за пускане на анкета относно заглавията, защото доста се споменава този въпрос  Peace .На мен римуваните заглавия ми харесват, иначе е много еднообразно

Ради- аз бях при Мазнейкова първия път и апарата е 4Д, а не 2Д. Прави доплер и ми се стори сигурна в себе си. Аз поне се успокоих. Позна пола още тогава  Peace

За витамините- аз не пия никакви в момента. Миналия път пих тези на Хип и камих 5-6 кг за един месец и оттогава нищо, а и сега има доста плодове и зеленчуци Grinning

# 282
  • Мнения: 9 491
Red tree  newsm10 радвам се че всичко е ок с младежа! Hug

За темите-пишете ги  "01.2010 -19 серия" примерно hahaha

sunrise7 ще попрочета по въпроса Peace

# 283
  • Мнения: 803
Да се изкажа и аз за заглавията. Wink
Аз влизам в темата заради вас, заради нещата, които пишем и обсъждаме. Не ми пречат римуваните заглавия, макар да си признавам честно, ... леко инфантилни са ми. И някак смешни. Но го отдавам на бременните хормони, които явно ни променят и речника, освен всичко останало. От бременни ставаме "сладки бременлинки", коремът ни се превръща на "пупа" и т.н. Няма лошо, на кой както му харесва. Мен това не ме спира да чета и да пиша в темите. Пък и не смятам, че е определящо.
Да, аз лично бих предпочела заглавие от сорта "Януарки 2010", или предложението, което Ивалекс даде: "Из дневниците на Януарските мами 2010".
Но пак казвам - за мен това не е определящо. А и не смятам, че такъв въпрос трябва да става повод за разногласия.  Peace

# 284
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Eми Редче, то само като погледам какви ги пишем всичко е доста лично ...то не само матки, урини и секрети ами влагалищни гъбки, и кви ли не интимни неща, после идват тревогите, страха и радостите ... става точно дневник... дето обаче само нас ни вълнуват писаниците тук.  Laughing  Wink

MTV, това вече е като ,,Номера на досието на една януарска мама,, .

Общи условия

Активация на акаунт