Отговори
# 255
  • Мнения: 9 491
Аз уважавам чуждите религии и учения, ама ние какво общо имаме с Китай и китайския им хороскоп? newsm78
Едва ли ще можем да съобразим името, рожденната дата , часа и т.н. със маите, китайския хороскоп, християнството, католицизма и пр....
sunrise7 не го приемай лично-може и аз да не съм права и ако е така-кажи причино-следствената връзка м/у нас и китайския хороскоп Hug Изобщо не съм наясно с китайския хороскоп Blush

# 256
  • Мнения: 560
Добър ден!
Влизам да се отчета...Днес си взех болничен,казах на шефката да не се надява на мен вече  и така...Много се зарадва жената...
И нали и аз се вкарвам във филми като Виолетка и минах през едно ехо...бебето е добре и докторката каза че не на 100% е момиченце...Понеже беше срамежливо и със свити крачета,се мъчеше да го види от към дупето за атрибути ,но не се видяха.Със сигурност на ФМ ще разбера,но за сега не се навивам за това момиченце.
И един проблем...Катинче - Помощ... плацентата ми е станала превиа...преди 3 седмици беше само ниско разположена,но сега вече е на входа...И много малка била вероятността да се вдигне...така че 90 % секцио...НЕ ИСКАМ....  newsm45
(Катинче-Ако може да ми разкажеш по-подробно за твоето състояние при предишната ти бременност...може и на лични да не ангажираме другите)

Май и на мен ще ми трябва астрологична дата за секцио... Sad

Courage...аз от доста време си спя на една страна.По корем не спя от 10-та седмица...че ми спира дишането така.По гръб ми тежи...На една страна спя сега с олекотената завивка между краката...Завивам се с чаршафа и по някое време половинката остава без завивка... LaughingС едната съм завита с другата между краката...

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 12:18 от Тани`

# 257
  • Мнения: 961
Ех, Тани,  Hug Hug Hug . Напълно те разбирам. Аз две седмици преди секциото се съдрах да рева, защото се налагаше, а исках да раждам нормално.  Sad Не съм съвсем наясно, но съм чела някъде, че е хубаво да лежиш много и на лавата страна, така има шанс плацентата да се вдигне. Стискам палци всичко да е наред! Виж, както и да е изхода, най-важно е да се гушкате със здраво бебче накрая, истински това  е важният резултат. Иначе, да, има го в мен преживяването за нещо важно пропуснато, но... такъв е живота. (казала мъдро Ася, след като толкова време недопускала да чуе подобни думи) Много силно те прегръщам!  Hug

МТV, подкрепям мнението ти. И аз нищо не разбирам, ма и някакси не ме влече да се задълбавам.   33uu Избрала съм си името, харесва ми и за датата, която ми се ще да е, но това е друга тема. Оказа се, че без да искаме ще уважим и мама(просто не знаех значението на името), та много съвпадения ще има, но те дойдоха в последствие. Иначе името го избрахме спонтанно и от раз с таткото, още преди да знаем, че ще е момче.

Хубав ден момичета!   bouquet

# 258
  • Мнения: 98
Здравейте,да ви разкажа малко по подробно за моя преглед вчера,бях при д-р Мазнейкова,прегледа беше не пове4е от 20 мин,възможно ли е ФМ само на 2Д-защото снимките които ми даде са от 2Д а и по време на прегледа не ми направи някво по различно впечатление от обикновенно.Принципно не беше много разговорлива и общо взето каза че на беби всичко му е наред (но не ми е обяснявала много много за всеки орган по отделно)каза че ще е девойка и аз я попитах сигурно ли е,защото в началото на 4-ти месец в Щерев на вагинален ехограф ми казаха мъж-уж,но според Мазнейкова със сигурност е девойка-предполагам тя трябва вече със сигурност да е видяла нали  newsm78 сега имам 100 въпроса но вчера по време на прегледа нещо хич не ми беше добре и нищо не питах Sad Надявам се наистина да е добър специалист и дори и само на 2Д да знае каде и какво да гледа и дано на беби наистина всичко си му е Ок  Heart Eyes

# 259
  • София
  • Мнения: 222
Тани` искрено съжалявам за създалото се положение. Аз лично ще се радвам, ако Катинчето сподели тук, защото на всяка една от нас може да и се наложи да ражда със секцио. А и за плацентата нищо не се знае. Не мисля, че ще ангажира някого, напротив ще натрупаме повече информация.

А за спането знам защо не трябва да се спи по гръб - притискат се важни кръвоносни съдове, но защо не може по корем, ако все още нищо не ме боли и ми е удобно ?! Моля ви, дайте малко инфо, че аз като цяло се старая настрани да спя, ама като не мога да заспя повече време си се обръщам по корем и заспивам сладко, сладко (винаги така ми е било най-удобно).

# 260
  • Мнения: 60
Тани` стискам палци всичко да се оправи и да се вдигне плацентата.Ти си почивай сега.


За спането: вечер на спалнята си спя настрани( на лявата си страна,много рядко на дясната),но през деня като предремвам час-два в хола спя по гръб.Сега ще се поровя в нета да видя за спането,понеже не съм много на "ТИ" с тия неща. Simple Smile

# 261
  • Мнения: 11 607
За спането: вечер на спалнята си спя настрани( на лявата си страна,много рядко на дясната),но през деня като предремвам час-два в хола спя по гръб.Сега ще се поровя в нета да видя за спането,понеже не съм много на "ТИ" с тия неща. Simple Smile


За спането знам,че е най-добре да се спи на лявата страна, защот така се хранело най-добре бебето. И не се притискало незнам си каква вена, бъбреците така работели по-добре.

Тани, плацентата е лошо нещо! Но дори и да се стигне до секцио - ще мине и ще забравиш! Важно е Бебо да се чувства добре!

# 262
  • Мнения: 9 491
Тани, неприятно е-много лжане, защото от тежестта кървенето е мн възможно /моята също е ниска, но не е над цир. канал/
Секциото е неизбежно Confused-никой няма да рискува...дефакто при такава плацента, бебето няма как да излезе по родовия канал, защото е запушен от плацентата. Тя самата не се мести-тя е захваната за матката и расте успоредно с нея, но каквато и поза да заемеш не влияе...позата влияе за твоето кръвообръщение-т.е. лежейки на ляво-подпомагаш дейността на сърцето.
По гръб не че не може, просто след някой др месец ще тежи мн бебето и ако притиска некой кр съд няма да ви е комфортно..

Ето така е "високо прилежаща плацента:

а твоята е над родовия канал-долу

# 263
  • Мнения: 373
Привет и от мен!  Simple Smile
Иначе името го избрахме спонтанно и от раз с таткото, още преди да знаем, че ще е момче.
Блазе ви, кога ли ще кажа и аз същото  Mr. Green
Тани, и аз съм със съмнение за ниска плацента, но ще видим. По принцип съм се настроила за нормално раждане като предния път, но времето ще покаже. Най-важното ми е бебето да е добре, че си имам и други притеснения.  Hug
Аз най-често спя настрани, но Яна много често ни гостува напоследък и незнам как ще я отучваме. Хич не ми харесва това положение, ако някой има опит да сподели? Тя добре си спеше в нейния креват, сега какво и стана незнам  newsm78 Може да е само период, но нещо не съвпада с моя  Mr. Green А да попитам за чии бъбреци е добре да се спи наляво, за моите, или за неговите?
MTV, благодаря за разяснението  Simple Smile

# 264
  • Мнения: 647
Добър ден!
Влизам да се отчета...Днес си взех болничен,казах на шефката да не се надява на мен вече  и така...Много се зарадва жената...
И нали и аз се вкарвам във филми като Виолетка и минах през едно ехо...бебето е добре и докторката каза че не на 100% е момиченце...Понеже беше срамежливо и със свити крачета,се мъчеше да го види от към дупето за атрибути ,но не се видяха.Със сигурност на ФМ ще разбера,но за сега не се навивам за това момиченце.
И един проблем...Катинче - Помощ... плацентата ми е станала превиа...преди 3 седмици беше само ниско разположена,но сега вече е на входа...И много малка била вероятността да се вдигне...така че 90 % секцио...НЕ ИСКАМ....  newsm45
(Катинче-Ако може да ми разкажеш по-подробно за твоето състояние при предишната ти бременност...може и на лични да не ангажираме другите)

Май и на мен ще ми трябва астрологична дата за секцио... Sad

Courage...аз от доста време си спя на една страна.По корем не спя от 10-та седмица...че ми спира дишането така.По гръб ми тежи...На една страна спя сега с олекотената завивка между краката...Завивам се с чаршафа и по някое време половинката остава без завивка... LaughingС едната съм завита с другата между краката...

Тани, секциото изобщо не е страшно. Горещо препоръчвам на всички епидуралната упойка, с нея обезболяването е перфектно. Но да не се бърка със спиналната - това са две напълно различни упойки, поставят се и на различни места. С епидуралната през епидуралния катетър те обезболяват и към 36 часа след операцията. Краката си ги усещаш, има леко изтръпване само при вливане на поредната доза, можеш да си ставаш и ходиш. Обезболяването е основно с морфин, който прави епидуралната упойка най-качествената. Също така морфинът не попада в кръвта, той се влива между прешлените - в т. нар. епидурално пространство, затова може да се кърми непосредствено след секциото, стига да е слязла кърмата. По време на секциото докторите разполагат с много повече време да извадят бебето, за разлика от пълната упойка, при която това трява да стане много бързо, защото през кръвта на майката и плацентата тя може да достигне и до бебето, ако не се действа бързо.
При мен като извадиха сина ми, ми рязаха и 7.5 см. миомен възел, после ме шиха и болка нямаше, усеща се нещо като дърпане и опъване и все едно ти разточват баница по корема, но не боли. Възстановяването е бързо и леко, аз исках да си ходя още на 3-я ден, но се наложи да остана 4 заради профилактиката против емболия, която се прави задължително след операция.
Странични ефекти нямах - нито главоболие, нито гадене.  Peace

MTV - "каквато и поза да заемеш не влияе...позата влияе за твоето кръвообръщение-т.е. лежейки на ляво-подпомагаш дейността на сърцето" - абсолютно вярно.  Peace

minana - и моята плацента беше ниска, но вчера докторът каза, че много се е вдигнала и вероятно в най-скоро време изобщо няма е рисково, иначе е по задна стена.  Peace

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 13:16 от little rabit

# 265
  • Мнения: 19
 Тани и аз съжалявам за плацентата,но важно е бебето-като се налага секцио какво да се прави-пожелавам ти всичко да мине успешно и да се радваш на едно здраво бебе.
  За спането-като се лежи по гръб не е полезно ,защото се притискат важни кръвоносни съдове снабдяващи бебето, а и май беше че и матката  която нараства така му натежава.Притиска се т.нар. куха вена.Спането по корем-как така : "Защо не трябва да се спи?"-ами това бебе къде ще отиде-цялата тежст пада върху него-вече ни е забранено така да спим.И аз обичам по корем да спя,но откакто забременях не ми у удобно така. Най-добре е да се спи на лявата страна,но понякога аз се обръщам поне за малко и на дясната,че веднъж се събудих с изтръпнал ляв крак.
 Иначе аз специално вече спя с 3-ри възглавници-една за главата и другите 2-ве отстрани(едната дунапренена,другата е със силиконов пух)-като си метна единия крак-си спя вече спокойно-откакто ги взех-стаавам и по-малко през нощта(1-2 пъти-това за мене си е рекорд).Без възглавниците все не ми беше удобно и ми тежеше-коремчето ми асте с масове(кг не са толкова много,но накрая ще се види)-ще се снимам и ще го качим в албума. Grinning
  При вас как е времето момичета-тука е 36 градуса през деня-страшна жега, а вечер става хладно-сутрин е 14 градуса.Чакам есента с нетърпение вече.

# 266
  • Мнения: 19
Иначе моята плацента така и не разбрах къде е разположена-не е ниско само-на ЖК доки каза ,че е по предната стена, а на 4 Д по задната-ха върви ги разбери докитата къде ми е плацентата. Hug

# 267
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Кое е нормалното разположение на плацентата? По предната или задната стена, нищо не разбирам  newsm78

За имената- дъщеря ми е кръстена уж на баща си, но само първите им букви са еднакви  Laughing Живот и здраве, това бебе ще носи моята първа буква. Имената са по мое предложение, мъжът ми се съгласи с тях веднага. За това бебе имаше и мъжки вариант, който таткото отхвърли и се бяхме спряли на друго, което обаче явно няма да ни влезе в употреба  Simple Smile

За заглавието на темата- моля ви, не превръщайте нашата отчетна тема в една от стотиците! Тези римувани заглавия са ужасни, без да искам да обиждам никого. Защо толкова държите на "интересни" заглавия?! Януарски бебета/ Януари 2010- това са най- приемливите заглавия за мен  Peace Можете в другата тема да пуснете една анкета по този въпрос, ако ви се занимава- колкото да ми затворите устата  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 19
На мен първото заглавие на темата ми харесва повече.Колкото това да е съвсем обикновено заглавието-януарски бебета 2010г.-вижда ми се доста скучно.Да пуснете една анкета-със срок примерно -и сложето това заглавие,което спечели повече гласове.Макар да ми се струва първото заглавие,че е одобрено почти единодушно от всички.

# 269
  • Мнения: 19
Май няма значение дали плацентата  е по предна или по задна страна-важното е да не стане плацента превия.

Общи условия

Активация на акаунт