Възстановяване след секцио

  • 27 861
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте мили майки,

Преди 7 дни родих със секцио, казаха ми, че всичко върви нормално.
Моля, споделете от кога и какво мога да правя, за да ми се намали коремчето. Мога ли да нося ластични гащи (като тези на Чико за след раждане) и от кой ден.
От какво трябва да се пазя, за да се възстановя по-бързо.

За съжаление нямаме никаква помощ от баби и с мъжа ми ще трябва да се справяме сами с домакинството, а имаме и батко на 2 и половина, който при всяка възможност иска да си играе с мен.

Очаквам да споделите вашия опит  Hug

# 1
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Здравей! Честито бебче, да ти е живо и здраво. Недей да бързаш толкова много с прибирането на корема. Всяко нещо с времето си. Wink

Ластични гащи , тип колан сложих още на третия ден в болницата, така че няма проблем да носиш. Ако усетиш някаква болка обаче в областта на операция трябва да ги свалиш за няколко часа.

Упражнения започнах да правя чак като ми спряха лохиите - след 65 дни. Е нищо особено не бяха, някоя друга коремна преса. Забелязах обаче, че чак след като ми се възстанови цикълът, а това стана на 10месец, чак тогава коремът ми се прибра напълно. Сега си е в същото положение отпреди да забременея. В момента спортувам спокойно, правя коремни преси и нямам никакви проблеми.

Няма нужда от нищо да се пазиш, просто внимавай с вдигането на по-голямото ти дете, защото все пак е минало много малко време от операцията!  Peace

Щом нямате кой да ви помага, ще ти е трудно в началото, но ще видиш как всичко ще си дойде на мястото.

Също така мисля, че кърменето помага за по-доброто прибиране на матката. Не е лошо като ти свършат лохиите да отидеш на гинекологичен преглед, за да ти кажат кък върви възстановяването ти.

Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 2 096
внимавай и не вдигай тежко.. поне 1-2 м.. мен операцията ме болеше като вдигах количката до към 6м.. упражнения - след 3м.. по съвет на рехабилитатора в болницата

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Честито бебче, да ти е живо и здраво!
Не бързай с упражненията, почини си малко, операцията си е сериозен стрес за организма.
И не се престаравай - с две деца и без помощ пада голямо тичане, ще ги свалиш килограмите и коремчето ще изчезне Peace Моето вече го няма Laughing

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Честито бебче и от мен! Да ви е живо и здраво! Hug
Хубаво е да се пазиш да не вдигаш тежко и изобщо да не се натоварваш много физически. Докато бебчо спи, можеш да използваш да полежиш или дремнеш и ти.
Ластичен колан може би ще ти е полезен, пробвай ако искаш.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 521
Все още не бързай с упражненията-има време и за тях.Изчакай поне 3 месеца,и то за леки упражнения.
За ластичните гащи според мен също е раничко.Нека позаздравее операцията,пък тогава стягай.Сама ще усетиш кога можеш да ги носиш.
Поне 1-2 месеца се пази ако можеш от вдигане на тежко(бебето не влиза в това число Simple Smile)
Не се изпъвай първите дни-една приятелка седмица- две след секцио реши да закача пердета,та беше станало нещо с операцията.Ако имаш нещо за закачане,нека съпругът ти го свърши Wink.
За коремчето не се притеснявай толкова-ще се прибере.С две деца и сума ти задължения покрай тях,скоро няма да го има.

# 6
  • Мнения: 9 092
Извинете за тъпия въпрос, но защо не бива да се вдига тежко Embarassed
Имам предвид ако се чувстваш ок, поне месец след секциото рисковано ли е?
Какво може да стане?

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Четири дни след секциото ме изписаха и от тогава се грижа сама за бебето,сестра му/3г./ и баща им.Общо взето не съм се претоварвала,но и не съм се пазила кой знае колко.Смисъл ти сама ще усетиш кое и до къде можеш да го свършиш.
Ластични гащи нито след първото,нито след второто секцио ни съм носила.

# 8
  • Мнения: 2 090
elica2009 ,момичетата вече са ти казали-сега в началото избягвай да вдигаш тежко(най-тежкото позволено е бебето Wink),избягвай резки движения,навеждания и т.н..След първото ми раждане с месеци имах придърпвания ,защото не се съобразявах много с тези неща Rolling Eyes.Втория път се пазих много,и 2 седмици след раждането се чувствах перфектно,не съм имала никакви придърпвания,болки,и т.н.
Друго важно!Сина ми(на 2 г.10м. беше като се роди сестричката му),доста често искаше да го вземам на ръце,колкото и да исках не си го позволявах Sad(15 кг.е),само когато бях седнала съм го вземала в мен да го гушкам(без да го вдигам Peace)
Ластичен колан сложих и двата пъти(секцио раждах) след изписването ни от болницата,т.е. на 7-я ден
Упражнения едва сега започнах да правя(4 месеца и половина след раждането)-коремни преси и скачане на въже Grinning

# 9
  • Мнения: 8 999
И ние с мъжа ми си отглеждахме сами децата - и двете са родени със секцио. Като ме изписаха от болницата на петия ден, вече можех да си върша всичко. Мъжът ми ми помагаше с количката /защото живеехме на третия етаж без асансьор/, с пазара и с пренасянето на легена с прането до простора. Всичко останало си вършех сама, защото се чувствах достатъчно добре. Ластични гащи не съм носила. Преди да забременея си имах перфекна и тренирана мускулатура на корема, което явно спомогна за бързото му прибиране след раждането. В края на първия месец вече си бях съвсем нормална и си носех дрехите отпреди да забременея.
В този смисъл, мисля, че е важно жената да полага усилия за фигурата си преди да надуе тумбака, а не след като роди да се тюхка, че няма плоско коремче.

# 10
  • Мнения: 183
Момичета, много ви благодаря за отговорите Hug

# 11
  • Мнения: 3 641
И на мен ми престои секцио, благодаря на всичк имомичета за отговорите, защото са много полезни Hug
Шани, много ме зарадва това за коремчето. Активно спортуваща съм/фитенс основно/, имах доста добра преси, от която няма и следа вече.Наистина ли има шанс отново да я имам след раждането Embarassed Embarassed

# 12
  • Мнения: 381
Мойто секцио беше преди 17 дни, вече почти се е прибрал корема...но според мене зависи от организма...не съм носила гащи, не правя упражнения, просто се движа активно изправена...и в болницата това обясняваха...че трябва да  ходиш изправена, за да се прибере корема... Peace

# 13
  • Мнения: 806
Здравейте мили майки,

Преди 7 дни родих със секцио, казаха ми, че всичко върви нормално.
Моля, споделете от кога и какво мога да правя, за да ми се намали коремчето. Мога ли да нося ластични гащи (като тези на Чико за след раждане) и от кой ден.
От какво трябва да се пазя, за да се възстановя по-бързо.

За съжаление нямаме никаква помощ от баби и с мъжа ми ще трябва да се справяме сами с домакинството, а имаме и батко на 2 и половина, който при всяка възможност иска да си играе с мен.

Очаквам да споделите вашия опит  Hug


Честито! Да ти е здраво малкото ангелче и много да те радва.
Корема толкова скоро след секцио няма да се прибере.  Нали сега ще зарастват много неща.  Още си подута и от водата която тялото ти задържа.
Ползвай колан, не е вреден.  След 5 седмици можеш да започнеш да споруваш по малко.

Пази се от тежести и от много навеждания.
Успех!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт