Re: Стойности на ЧХГ???

  • 11 019
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте! Аз разбрах преди две седмици, че съм бременна и вместо да си стоя спокойна и щастлива за това време станах кълбо от нерви. Първо не мога да се добера до гинеколог. На който и телефон да звънна, казват, че са много заети и нямат свободни места за ЖК. Вчера получих едно кафеникаво зацапване, отидох в един частен медицински център, прегледа ме гинеколог, за който много добри отзиви съм чела в този форум и съм склонна да му вярвам и каза, че най-вероятно е кухо яйце и ще го изхвърля. Добре, но това зацапване изчезна. Цяла нощ се въртях и мислих дали е възможно поради това, че съм с нередовна менструация, а когато е редовна е на 40 дни, да съм в по-малка ГС и за това да не се вижда ембрион. По стандартните изчисления трябва да съм в шеста ГС. Отидох днес и си пуснах ЧХГ и излезе 6000 и нещо. Смятам да го повторя утре да видя какво ще излезе. Не знам след колко време да отида пак на преглед. Ужасно ме е страх, че нищо няма да се види. И дали да ходя при същия лекар, който вече ме познава или при друг. От една страна, си мисля, че е по-добре при същия, защото съм чела много хубави отзиви за него, но от друга страна защо не ми каза той да си изследвам ЧХГ, а трябваше да го прочета във форума?

# 1
  • Мнения: 2 617
Здравей!
Непременно повтори ЧХГ-то, но не утре, а вдругиден - стойностите при нормална бременност трябва да нарастват приблизително двойно за 48 часа. И задължително да е в същата лаборатория! Като видиш резултата, ще се ориентираш. Пиши тук да коментираме.
А плодно сакче видя ли се в матката?

# 2
Да, видя се. Но каза, че нормално би трябвало да се вижда ембрион вече. Аз четири дни по-рано бях отишла в същия частен център при същия лекар и той каза, че е възможно причината да е нередовната и късната менструация, но като отидох с прокървяването, се оказа, че за четири дни няма динамика в развитието, а за това време е трябвало да има. И тук чета, че коментирате колко милиметра е сака, но на моите снимки не пише и никой не ми е казал. В други ден ще повторя изследването и ще пиша резултата.

# 3
  • Мнения: 2 617
Спокойно тогава, щом се е видяло сакче.
Няма причини да не се изчака. Още повече, че, както казваш, цикълът ти е нередовен и не знаеш кога ти е била овулацията.
Повтори ЧХГ-то утре (гледай да е приблизително по същото време на деня като първото) и пиши.
Хич не ми се виждат зле тези стойности, но все пак аз не съм специалист.
Има много такива случаи, дано и при теб нещата да се развият благоприятно!

# 4
  • Мнения: 12
Здравей, не съм специалист, но искам да ти споделя, че при мен при кухо яйце ЧХГ-то беше само 16 (в пета седмица). Затова се надявам да се разминеш само с тези притеснения и скоро да видиш сърчице Simple Smile  Praynig

# 5
  • Мнения: 98
В момента и аз съм в подобно състояние на изчакване. Никой от 2-та д-ри, при които ходих не ми предложи такова изследване. Тук във форума прочетох за него. Дали в АГ отделенията правят такива изследвания, защото аз живея в малък град и частни лаборатории няма.

# 6
  • Мнения: 98
Искам да ви попитам още за колко време излизат резултатите от това изследване?

# 7
  • Мнения: 1 334
Максимум за 1 ден.

# 8
  • Мнения: 98
Благодаря за бързия отговор

# 9
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
МаймункатаPraynig стискам палци доктора да греши. Но, с тези резултати 6000  #Crazy не ми изглежда да е кухо яйце Thinking. А, и какво развитие очаква, за четири дни Thinking...може би ръце и крака да види Heart Eyes
Както казва Каритас, повтори теста вдругиден, и пиши да коментираме Peace Успех, и само спокойствие, с нерви само ще си навредиш Hug

# 10
  • Мнения: 6
Здравейте!
Първият ден от последната ми менструация беше на 16 август.по мои сметки съм в 5 г.с. тъй като имам 4 или 5 дневно закъснение, положителен тест за бременност и направен кръвен тест за ЧХГ.стойността му е 501,6. Отидох на гинеколог в Майчин Дом. Прегледаха ме с вагинален ехограф и след 30 минутно гледане доктора ми каза, че има съмнения за извънматочна бременост в лявата тръба, тъй като не вижда плоден сак в матката. Консултира се и с негов колега, който пък каза, че още е рано за паника и да направя теста отново на 23.09 и да се върна за преглед. Намирам за странно това разминаване на мнения!Ако някой е изпадал в подобна ситуация,нека ми пише. Имам леки болки от време на време долу ниско в коремната област, както преди цикъл, но доста по–леки . Нямам кървене. Предварително благодря!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Честито,мила!
Отиди отново на лекар след 10дни,мисля,че не трябва да се притесняваш,а и до колкото съм чела при тази стойност не може да се долови все още от ултразвук.Трябва поне чхг да е 1500.
Не се тревожи!

# 12
  • Мнения: 123
cayenne_sg , при мен положението е същото. Последният ми цикъл беше на 15.08. Вчера не можа да се види нищо на ехографа. Просто още е рано. Може и овулацията да ти е била по-късно. И аз имам силни болки ниско долу (при мен в ляво). Притеснявам се за извънматочна....но за момента и двете нямаме големи основания за това. Просто трябва да изчакаме още седмица, за да порасне сакчето и вече да се вижда на ехографа. В момента няма за какво да се притесняваш. Надявам се скоро да се запишеш в майската темичка Hug

# 13
  • Мнения: 442
cayenne_sg и нас още не ни виждат на ехографа, въпреки че лекарката потвърди че съм в 3 г.с. по изследването. Вика ме отново в края на др. седмица, за да видим сакчето, иначе и аз имам доста силни болки, но ми изписа 3 пъти дневно но-шпа...иначе и аз съм с дата на последна М 15.08 Стискам палци и на Kenga_ и да се впишем в майската тема... 1stroller

# 14
  • Мнения: 6
Благодаря ви, мили момичета!
Нямам друг вариант освен да изчакам до другата седмица! Силно се надявам нещтата с всички нас, които имаме подобен проблем да се наредят в положителна насока! Ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт