КГБ=Клуб на готините баби - 84

  • 19 109
  • 446
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 529
Да влезеш в детската градина и да видиш всичките деца облечени в сини или червени пресилки и шорти под тях, на ситни или едри квадратчета, тип " голям пипит".
Да пушиш в самолет.
Да пиеш кафе смляно лично от теб с ръчна кафемелачка.
Да се вълнуваш, когато "пуснат" нещо в магазина.
Да имаш да пишеш домашно и да отидеш в читалнята да търсиш материали, защото няма Гугъл.
Да си разменяте подаръци в училище за Нова година – старателно надписани книги и грамофонни плочи.
Да свириш от балкона на детето да се прибира за вечеря, а не защото е тъмно или страшно.
Да ходиш до "Домашни потреби" за тиган, до "Плод-зелечук" за чушки и домати, до "Млад техник" за детски играчки, до "Битовия комбинат" за …
Да си купуваш плочи с музика.
Да сменяш ремъка на касетофона.
Да бъркаш нескафе със захар и лъжичка докато направи пяна, за да стане фрапе.
Да играеш на криеница, стражари и апаши и пътни знаци.
Да играеш на > ръбче /без да мине никаква кола покрай теб/.
Да звъниш на вратата на някоя бабичка и да тичаш да се скриеш.
Да си дадеш чорапогащника на 'ловим бримки'.
Да си вариш домашна кола-маска.
Да хвърляш яйца от балкона върху неприятелите си.
Да гледаш на черно-бял телевизор "Студио Х" всяка събота, след 23.30 часа.

# 301
  • Мнения: 549
Шпунц,направо ме върна в соца.Ах,в  какви времена  сме живели Joy newsm78
Сега за някой неща като му разказваме на дребния  -не вярва .Ама найстина ли така е било?/и отива да пита някой друг/ #Crazy

# 302
  • Мнения: 5 001
ДобрЮтрооо  Hug Hug Hug Hug Hug

Диде...пак екшън у вас бе  ooooh! ooooh! ooooh! Какво стана? Как е кръвното вече на майка ти?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Гушкам те за подкрепа  spoko spoko spoko spoko

Яге,мерси за закуската  Hug За мен варени яйца и кафе моля  hahaha hahaha hahaha

Мониии  Hug Hug Hug Hug Тука съм  Hug

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 614
За всички вас  Hug Hug

http://www.vbox7.com/play:6510287f    Peace Peace Peace

МАСТЕРЧЕ СПЕЦИАЛНО ЗА ТЕБ  И ЖОРКАТА Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

http://www.vbox7.com/play:1eeaee53&al=1&vid=836876
http://www.vbox7.com/play:d52ce029


# 304
  • Видин
  • Мнения: 961
Привет, момичета!

Шпунц, обзе ме носталгия по миналото време FlutterБила съм малка, но много от нещата си ги спомням Flutter

Дидка, как е майка ти?Разбирам те наплъно, защото и баба ми от 2 дни е в болницата и няма да ви разправям как е обстановката там.А пък баба ми е капризна... думи нямам, може да побърка човек за 1 ден CrazyНо стискаме зъби и се справяме за сега.Дано вече е по-добре майка ти Peace

Зиче, разгледах снимките.Много сте готини беее!
Да нацелуваш мойте приятелчета Вики и Здравунчо Heart EyesИмате много поздрави и то Данчо, снощи гледахме заедно снимките Peace

Мастерче, Hug

Светле, как върви ремонта? Flutter

Мони, как си? Hug

Хубав ден на всички!


# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЖАКИ БЛАГОДАРЯ ТИ МИЛИЧКА ЩЕ ГИ НАГУШКАМ И НАМАЧКАМ И ДВАМАТА .. Hug Hug
Поздрави специални и на Данчо от нас. Hug Hug Hug

# 306
  • Мнения: 5 001
Малееее....Зиче......Знаеш ти къде да бръкнеш....Особено второто ми е много любимо....

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Знам аз знам какво харесвате и къде да ви бръкна  Blush.... Hug Hug

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 10:05 от ЗИЧЕ

# 308
  • София
  • Мнения: 471
Мили приятелки,
Колко хубаво и задушевно е в темичката ни!! Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes
Шпунц, вчера си взех снимките от лентовия апарат - не е  още в миналото.
В апартамента на майка, дето още го ремонтираме се чудя какво да ги правя грамофона и купчината грамофонни плочи - още си ги пазя.
"В магазина са пуснали пушени ребра за боб - тичай да вземеш"
Ами разказите за черната и червената ръка около огъня до късно вечер и после ме е страх да се прибера..
И аз разказвам на малкия син за чудатостите на соца, че брат му по ги помни - ходеше с прословутата престилчица и карирани гащички на ДГ. И той се чудеше на тези нещица - ами как ни проверяваха за дължината на косите -и момчета и момичета, ами чавдарчетата, пионерите, комсомолците - какви вълнения бяха, а сега ни е смешно. И много други неща. Ех спомени, младост..
Дидия имаш огромното ми съчувствие и морална подкрепа - от опит знам, че те чакат трудни дни. И наистина да ти е по-лесно ги вземи при себе си /разбрах, че имаш свободна стая/.
Момичета за събрани граници на кръвното се пие един разтворим упсарин - много бързо действа.
Ирен, много ти е хубава градинката - щом сега я почваш, догодина ще ти е още по-богата.
Ако латинките и петуниите ти завъдят въшки, пръскай ги с отвара от люти чушки - помага и при домати. Може да го знаете, ама аз скоро го научих.
Зиче, колко сте готини на морето - завидях ти за скалата на брега !!! Laughing
Жаки, Айша, Римар, Яжка, Мастерче, Мони, Светле, Ако изпускам някой не е нарочно  Hug  HugHug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Каролине, добре дошла в темичката ни. Разкажи нещо интересно за Израел - знам, че е много добре устроена страна.  bouquet
Хубав, слънчев и успешен ден на всички ви!!

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ШПУНЦ само спомените ни останаха   Weary 
МАЙЧЕ нъцкати пък  smile3534 smile3525

# 310
  • Мнения: 5 001
Ако латинките и петуниите ти завъдят въшки, пръскай ги с отвара от люти чушки - помага и при домати. Може да го знаете, ама аз скоро го научих.
А,така....Тоз номер не го знаех.... Rolling Eyes
А дали ще помогне да си напръскам дафиновия лист?Че ми писна да го пощя ръчно.....Нали няма да му навреди као го понапръскам с отвара от Люти чушки?А? Какво ще кажете? Rolling Eyes

Майче ,златна си!  Hug Hug Hug Hug

# 311
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Здравейте мили момичета.Ей колко весело е станало тук.Аз тези дни пак пазя леглото защото ме почна едно рядко щастие не е за описване.От един пастет дойде всичкото.Пия билкови чайчета и сега съм малко по добре.
Шпунц-чета постовете ти и си спомням какво сме преживяли повремето на соца.
Дидия-из аз се присъединявам към съчувстващите,защото знам какво е когато чакаш някой да помогне апомощта не пристига.Въпреки,че съм от този бранш аз напълно критикувам системата на работа и по специално в София защото независимо на колко си години ти си пациент а пациента винаги има право.Най добре е родителите ти да бъдат при теб,така няма да има да ги мислиш вски един момент какво става с тях,а когато сте повече хора ще могат да помогнат и по бързо да се справяте с трудностите.Направо ти завиждам на борбения дух,как се справяш с всичко това,дом семайство деца внуци и болни родители.
Зиче-Прекрасни снимки.Рошльо е главният герой в тях.А Вики вече е една малка госпожичка.На снимките всички сияете от щастие,а си личи,че и почивката е била много приятна.
Желая Ви лек и прекрасен ден.

# 312
  • Мнения: 3
Справих се ! Ето ако някой иска да види какво поливам всяка вечер.Хич ме няма по правенето на снимки , но тези са мое производство. А и с цветятяа нямам много време да се занимавам , но мерак имам.
http://reni65.snimka.bg/nature/moyata-gradina.417521.14592361

Ирен, чудесна ти е градинката - има много оригинални идеи!
Не съм виждала едно цвете - снимка 11 (а уж и аз се пиша за цветарка)
Много ми харесаха кашпите-пънове! И интересни цветарници за каскадно оформяне
имаш - снимки 13 и 14 - откъде ги купи?
А къде се намира този обширен и красив двор?
Ирен, извинявай, но не се сещам за подробности за теб -
баба ле си, имаш ли внучета, работиш ли, или си пенсионерка?


              Ирен,за да може албума да се види от други хора трябва да му смениш статута.Сега е личен,а трябва да е публичен.Когато е личен гости не пуска и не могат да го гледат чужди хора.На теб ти се отваря защото си знаеш паролата.
               Ох,аз пак съм в шише! #Crazy Гледам децата в момента , защото Цветина трябва да закара мъжа си на срещата,че тръгват за Румъния,а баща ми се обади,че майка не е добре и са викали линейка още в 20.30 ,а нея хич я няма.Вече ще лудна и аз не съм добре,пак ми се върна адското главоболие и болки в мускулите от вчера,дедито е с Т,децата вече са в София и това ми дойде  отгоре.Да се разкъсам на парчета пак не се получава.Е,оплаках се.От горе на всичкото Неда си дойде с кашлица и се чудя как да я взема утре с мен , че само ще я мъча в ДГ.

Дидка,  Hug  Hug  Hug  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes - как да ти помогнем, мила,
можем само да ти съчувстваме! Гледай поне от главоболието да се оттървеш,
че толкова много грижи и с главоболие - душа да ти е яка!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 12:07 от Georgena

# 313
  • Мнения: 1 250
Това получих днес по меила, моля да ме извините ако е пускано вечев някои от предишните теми Embarassed





В часа по философия професорът застана на катедрата, изпълнена с различни предмети и зачака студентите да утихнат. Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф. Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително.


После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда, разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително.


Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено пясъкът запълни всичко. Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно "да".


Тогава професорът взе две кутии с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките. Студентите се разсмяха.


"Сега - каза професорът, когато смехът утихна, - искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща във вашия живот - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите и предпочитанията ви - все неща, които ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща."


И продължи: "Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота.. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си. Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите.


Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък."


Една от студентките вдигна ръка и попита: "А какъв беше смисълът на бирата?"
Професорът се усмихна. "Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири."



# 314
  • София
  • Мнения: 98
Caroline, пускаха ми го преди време по пощата,както и много други подобни, но аз така и не разбрах как файл от пощата може да се качи тук, иначе това наистина е толкова вярно Wink
Ирен, много красиви цветя, ако правилно съм разбрала тази година за първи път гледаш, много добре си се справила, баща ми на къщата гледа градинка на балкона, като идват гости се чудят как мъж на 81 г. така добре се грижи за цветя Grinning
http://margitaaa.snimka.bg/family/razni.379416.14031969
Зиче, страхотен музикант, гръг ли е  newsm78
А колко много неща от соца не искам да си спомням, опашките от три часа всяка сутрин за мляко на дъщеря ми  Sick, опашките за хляб с часове, празните магазини и бананите за нова година, и то в показни магазини  Thinking

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 12:31 от margita

Общи условия

Активация на акаунт