КГО 2008 6-та част

  • 29 502
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Дамен, мадамен, гутен абенд и от нас...
Относно въргалянето на Момото на сред асфалта-вече придобих смелост, и то благодарение на едни мами,дето много ги харесах от немската тема-както са казали-да не би в БГ да няма перални или прах за пране...?
Тъй че-както и вие казвате, шарен и нов е света на клечката, пясъка, листото,фаса и асфалта за нашите маймуни, щом проявяват любознателност-нека развием тази така красива черта от един бъдещ характер  Laughing

Всъщност съм с хрема и течащ нос, спи ми се , а на главата ми усещам кацнала птица,която ме кълве...и незнам защо така ми дойде да пиша,при това пълен спам...извинете  Blush

Ноктите режем с ножичка,ама моята, защото тази на Чико(т.е. бебешката) е егати и ...ножицата, може би хартия по-лесно ще срежа с нея
Нямам проблем ,интересно му е какво правя на ръцете му и мирува, сякаш преди с нокторезачката ми беше много по-трудно, да не говорим че съм го и щипвала няколко пъти...

Мис, Вики е много сладък, ама му спрете ракийцата наистина...няма още 16години  Laughing
А това че хората говорят-много им се връзвам, знам се аз,ама дано бързо се отърся от туй чувство...
Хайде лека нощ

# 61
  • Мнения: 217
Шики, честит рожден ден, бъди много усмихната и щастлива!!!   bouquet
Не съм писала много отдавна, но близо два месеца не си бях в София и не винаги имах нет.... Миналата седмица бяхме в Царево на моренце, беше много готино, починах си много добре, но още не мога да оправя саковете и торбенцата с багаж..... то сега съм и с двете госпожици в къщи и хич не ми остава време за нищо..... Но все до събота трябва да подредя, че каката ще има имен ден и ще посрещаме гости... Ето и малко снимки от морето, на който му се гледа:

http://picasaweb.google.bg/megche77/2009#

Иначе днес бяхме на консултация - за два месеца е качила около 600 грама и 3 см, вече е 7.500 кг и 70 см.... това за нея си е направо рекорд..... А аз си мислех, че може и да е отслабнала... Има си цели 8 зъба, последните два излязоха вчера и онзи ден..... и нощем е ужасна - буди се по 100 пъти и пие много вода.... дано да се кротне малко, че да се понаспя и аз...

На площадките сме същите и ние - държа я да ходи за ръчичките, но бързо й писва - предпочита да я оставя на земята да си пълзи и да си пипа всичко, най обича камъните да лапа... понякога е по-бърза от мен и успява да налапа някой.... Ама най ми е жал за коленцата й - усещам как скоро ще са ожулени от пълзенето по асфалта.... Като захладнее ще слагаме дългите панталони, ама сега...

Ноктите също много трудно ги режем, дори последните дни въобще не ми дава, само като усети нокторезачката и почва да се дърпа.... а като знам как до скоро седеше кротко и с интерес наблюдаваше какво правя... Само като спи не съм опитвала, ама май и това ща пробвам...

Ще почваме детската кухня, само се чудя тия кремчета с прясно мляко дето ги правят да й ги давам ли????  Аз още кисело не съм давала и си мисля да поизчакам с прясното.... Споделяйте опит, моля....

Айде, лека вечер от мен, дано скоро да мога да се включа пак...

П.С. Алис, честито ти християнче, да расте много добричка и усмихната й пожелавам Simple Smile

# 62
  • Мнения: 80
  Мегче,страхотни снимки!А малкото пясъчно човече е много сладко!Вие с Манана май сте били по едно и също време на Царево,ама явно не сте се зсекли,а и като не се познавате.И да ти кажа една моя приятелка си беше купила от Джъмбо наколенки за прохождане.Много беше доволна от тях и малката смело щъкаше по асфалта.
 Абе момичета като гледам ваште снимки и съм в шах.Ми те ваште деца не приличат на бебета изобщо,а на големи човечета.А мойта бухтичка си е едно голямо бебе (нищо че е кака на всички  hahaha) и на беб си прилича  newsm78.
 Момичета имам едно питане към вас:По колко пъти спят през деня ваште бебчовци?Мойта спи на обяд за 2 часа,а понякога и повече и после към 6 спи още 30-40 минути,а вечерта ляга към 9-10.Ама вече взе да не го иска спането към 6.Чудя се дали не и е малко само едно спане за деня,нищо че си е продължително де.

# 63
  • Мнения: 253
Момичета днес ме изненадахте с тези 2 нови страници, много сте активни.  Simple Smile

Честит рожден ден Шики, чак сега влизам и разбирам, а днес можех и по телефона да ти честитя  Embarassed
Да си жива и здрава, много да те обичат и слушат в къщи. Всичките ти мечти да се сбъдват и да идват нови на тяхно място, след които да тичаш, за да бъде интересен живота ти.


... виж да си чувствам гърдите като повехнали и изпържени чушки следствие на прекомерно висене на Данни на "източника"- да...

Е това все едно аз съм го писала, хем няма нищо за сучене, хем виси и не пуска,  като булдог е станала. Joy И тази вечер едва се измъкнах след ~час приспиване, усети ли че се откопчвам и опищява целия квартал. Напоследък е много нервна, пищи за щяло и нещяло, а вечер е още по-зле.

А между другото най-вероятно моето дете е най-мърлявото като ви слушам  Laughing Оставям я да пълзи по земята в градинките още от 7-ми или 8-ми месец, не помня точно. А днес пък каква борба беше да я пазя да не лапа черупките от миди. Лапа я и си я държи в устата изобщо не й личи, че има нещо вътре. Направо ми призля като я видях така 2 пъти. Sick
Тони , като спомена немската тема и се присетих за една приятелка, която ми разказа как  в Германия веднъж видяла едно бебе да си пълзи по тротоара съвсем необезпокоявано.  Sunglasses

Съни, аз съм майка садист, изобщо не давам на детето да си поспи през деня. Mr. Green Спи преди обед ~30-60мин. и понякога, но не всеки ден следобед по ~1час.

Мег, аз взимах до сега от частна кухня и там имат диетично меня без мляко и яйца. Смятам да започна прясното мляко след една годинка, но още не съм решила точно кога. Иначе кисело здравата си похапваме.  Sunglasses

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 23:51 от nevidimata

# 64
  • Мнения: 217
Съни, Цвети спи два пъти през деня - става към 7.30, после заспива към 10.30 - 11.00 за около половин час и после след обяд около 14.30 - 15.00 за около два часа. Вечер си ляга към 21 - 21.30. Каката още на 8 месеца се отказа от сутрешното спане, по-скоро аз се отказах да я карам да спи - мъчех се да я приспивам по около час, а тя спеше едва половин час и се отказах.... На малката й се е случвало да пропусне сутрешното спане, ама много рядко...
А за наколенките - много смешно ми звучи, ама може би пък са практични.... за сега ще се въздържа, но нищо не се знае.....  Wink може и да се сдобием с един чифт.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добро утро  bowuu
Мег, много хубави снимки, наистина хубаво моренце сте изкарали

Относно спането-при нас винаги е било малко, но се оформиха две -тъй като става много рано сутрин-в порядъка 06-07ч, първия му сън е към 10-10,30 и продължава 1 час, често и малко повече от час.

Втория му сън е късно следобед, както Съни писа-към 18ч, просто е труп вече от беснеене.
Мисля че този режим стана малко и с моя помощ, след като стане от първия си сън-идва някъде по обяд, хапва и го извеждам навън... Играе после около 5 часа, като под игра имам предвид истинска активна игра-лазенето навън, с другите деца, вика(към активната игра е,защото много активно подвиква  Laughing), обикаля пейките, дърветата, или се "гоним" с другите деца...та така до 18ч, дръпва една дрямка 30-40мин и после заспива към 22ч

А  за кухнята, Меги и-и аз записах Момото като направи 10м, но на държавната кухня, кремовете не ги давам-те лелите ги редуват-крем или кисел,като във второто слагат понякога пресен плод. С прясно мляко са. Но аз повече заради захарта и нишестето не давам
Защото и в основната им манджа-пюрето, пак слагат прясно мляко-засега нямаме проблем,макар че страхливо почнах , но пък и то мойто не яде повече от 100гр..

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Напът сме и ние да откажем единия дневен сън.. Иначе и Пипи може да заспи към 10:30, но за следобедния... мъка голяма е, битка до изнемощяване и пак невинаги успявам. Вчера предиобед не легна, заспа в 14:45 и откара до 17ч  Shocked Ако реши да е така всеки ден, ще съм доволна Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 183
Мегче, щастливка си ти с тия две моми  Crazy Много хубаво сте си изкарали, така като гледам.

Незнам ти  на коя кухня ще я записваш малката, нашата има и меню без прясно мляко и яйца, та аз взимам от него. Много вкусно готвят. Обаче повече няма да взимам десертите, защото слагат захар в тях. Вчера имаше кус кус...ми и аз мога да си го направя, само дето аз го приготвям с масло и сирене а не със захар. Незнам дали ви се оплаках, че не искаме да ядем нищо, което има бисквити в него (иначе отделно бисквити ядем), та затова киселото мляко не можех да й го предложа като закуска, защото само едно голо мляко не я засища. Та вчера смесих грис и плодов йогурт и стана много хубава следобедна закуска, която излапа с удоволствие.

При нас се почна с подредбата на шкафовете  Laughing Отваря гардероба и вади дрехите ни от там. За нейния си скрин да не говорим. В най-долното чекмедже й бях подредила обувките...тя по няколко пъти на ден ги вади и ги разглежда една по една (миг спокойствие у дома  Laughing )....женска суета.  Mr. Green После ги прибирам в насипно състояние, защото след малко пак са на пода. Но се ядосвам като си извади дрехите от горните чекмеджета, защото трябва да ги нагъвам наново.  Twisted Evil

За спането през деня - Мишето я кърмя към 7-7,30ч., ако й се спи (в половината случаи, а ако е мрачно й е много поспаливо) още поспиваме до към 8,30-9.00ч., когато й е закуската. После иска да спи между 12-13.00ч., но в домашни условия се получава трудно, та точно тогава гледам да сме навън, защото откъртва в количката без проблем. На обяд към 14.30-15.00ч. заспива за около 2 часа. Тогава си заспива сама. Следобяд би дремнала за около час ако сме навън, иначе не. Вечер ляга към 22.00, но до 23.00 предимно беснее наоколо. Направо се чудя от де тая енергия. Аз се уморявам да я гледам.  Crazy Аз домашната работа си я върша предимно докато спи и се надявам поне обедния сън да си го имаме още дълго, че иначе не ми се мисли  Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 368
Не съм писал не знам от кога вече, ще драсна няколко реда докато диването спи, че после не ме оставч на мира.
Ние с нея гостуваме на бабите, бяхме с татко и на море, но без нея, толкова ми беше мъчно, май повече без нея няма да ходим никъде.
Мойта калпазанка не иска храната от кухнята, взимах от две частни и от държавната ама нъц, не я иска. Казва, че е гладна ( ам ам ) и като усети, че не е пюрето и бута лъжицата. Сега взимам от Ози от няколко дни, смесвам част от манджичката с пюрето и минава номера за сега,, постепенно ще измествам, за да свикне с вкуса. Дано да прояде, че аман от пюретата, а и нали трябва да си развива дъвкателния рефлекс.Като усети парченце в устата си, бърка и си го вади от устата, започва да го разглежда и да го мачка и така се омазва после, че всеки ден си благославям пералнята, да ми е жива и здрава, че без нея съм за никъде. Фенка е на всякакви плодове, без бананите, на солетките и на бисквитките
Има 4 зъба, два отдолу ( избиха преди около месец двата заедно ) и два отгоре, втория изби тази сутрин.
Проходи преди около две седмици и тази неделя ще и правиме прощъпулник. Голяма е маймуна, номерата ги владее.....ама само когато на нея и е кеф.......мнооооого ми е своенравна.
Организираме и кръщенето, ще бъде на 26ти този месец, тя на 25ти става на годинка и ще празнуваме и кръщене и рожден ден. Кръщенето ще е на Драгалевския манастир и после купона ще е в едно заведение. Сега оглеждам за хубави детски торти, но не съм се спряла на конкретна сладкарница.
Кажете какви занимателни играчки имат децата ви? Такива, които да развиват въображението и ориентацията им? Чудя се с какво да я занимавам, че имаме много играчки, но и омръзнаха ......
Толкова за сега, че трябва да ходя да взема храната от кухнята!

# 69
  • Мнения: 80
  Хей Нелка  Hug!Пиши по-често когато имаш време,липсваш ни!Ще се получи страхотен рожден ден и кръщене,а от прощапулника непременно да пуснеш после снимки,та и ние да видим какво си е избрала Рая Запетая Joy.Ние май скоро няма да правим такова нещо,ходи много ама трябва да я държа че се клатушка като пияница hahaha и засега не е започнала да преобръща чекмеджетата.
 От другия месец и аз мисля да пробвам с Ози,че я карат в нашия блок.Ама десерти няма да взимам,да видим дали ще я хареса,че иначе трябва да готвя всеки ден Rolling Eyes.
 Ще махам вечерния сън и ще оставаме на едно по-дълго на обяд,та да може хубаво да се измори и вечер да си заспива,а не да се върти и да ме скубе по 1 час (без коса ме остави вече туй диваненце).

# 70
  • София
  • Мнения: 1 531
При нас спанетата са 2 -едното към 10-10:30, а другото към 15 ч. Вечер заспива в 21:30.

И Влади започна да отваря някои чекмеджета. Засега най ме притеснява, че понякога се прищипва.
При нас Соня като си е вкъщи играта е предимно с нея. Страхотен стимул му е и понякога направо не вярвам, че наистина се заиграват.

Днес за първи ден яде от кухнята-яденето беше някакво телешко. Докато беше гладен лапаше добре, но после като се позасити започна да плюе по-едрите парчета или да си ги вади от устата.
Десертите ще му ги давам, мисля, че при нас са със сухо мляко, но и да не са ще почва да яде прясно.

Триски, пиши по-често, че мойта Соня нали знаеш как следи за аватара ти. скоро пак питаше къде си. Naughty

# 71
  • Мнения: 10
здравейте, при нас спането е сложен въпрос. Ние  спим още 3 пъти през деня. От 9-10, 2-3 и от 6-7. Вечер заспива към 9-10 и става към 5 за мляко и откарва после до 7-7:30. От няколко дни се опитвам да му махна последния сън и го слагам да спи към 2:30-3 2 дни изкара до към 5-6 но всяко чудо за 3 дни.
За киселите - аз давам тези от кухнята. Каката на 9 м. пиеше прясно мляко с мед, така че не се втесвам много. Направих си средно положение за захранваме м/у стария и новия начин на база опит - грешка. Отивам че ме викатпосле ще кажа какво правя

# 72
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ооох, спането. Поне с Теди си знаех - спеше по 2-3 часа следобед, а сутрин ставаше в 10. Ееех, хубави времена бяха. Сега това малкото диване става в 7, към 9-9,30 тъкмо съм се разсънила и заспива. Спи около час, а следобеда се започва лудото приспиване. Понякога заспива от към 14 до 16 ч. друг път в 16 ч още не е заспала и тогава изчаква да си дойде баща й и откъртва 2-3 часа, но тогава пък вечерта не мога до полунощ да я приспя, а на сутринта отново е кукнала в 7. Изобщо никакъв режим и никакви надежди да изградим някакъв.

Поне с готвенето и миенето се справям и да е будна, стои с мен в кухнята. Има там един шкаф с пластмасови и метални кутийки и чинийки още от времето на кака й, а после набързо прибирам всичко обратно.

Сега кака й като е тук постоянно се чуват викове и ревове, че й докопала книжките, че я оскубала, че й развалила това, което е построила и прочие. Вместо малкото да реве от по-голямото се получава обратното. Накрая за да има мир - каката на спалнята си играе, а малката - на пода.

# 73
  • Мнения: 899
Тsv, то и ние сме без режим. Все се чудя аз ли съм най-безотговорната майка, че не съм организирала времето на чедото си, и още не съм за 10 мес.  Rolling Eyes. Ядем кога ни хареса,спим кога искаме  Laughing. Затова и ще отговоря, че спи 1-3 пъти дневно, най-често 2. По 15 мин. - 3 часа, най-често 1,5 часа.

Меги, много хубави снимки от морето, особено на 4-ма ви. Страшно е готино да разглеждаш хора, които познаваш лично, по-вълнуващо ми е някак  Simple Smile. Целувки и прегръдки на красивата ми приятелка Ели  Heart Eyes. Да, и сега като виждам мъжа ти убедено твърдя, че сте си разделили децата - Ели изцяло се е метнала на теб, а Цвети прилича на баща си ( чудех се защо са толкова различни двете). Браво на Цвети, че е качила много грамчета, да се успокоиш малко.
Мис, честито проходило момченце! Няма да мине време и ще се носи като торпила из коридори и стаи  Hug
Шивани, красива снимка  smile3501. Гласувах.
Госпойце, много добре си го казала това за любопитството на малките маймуни. Аз засега успявам да устоя на атаките на баби,дядовци, че и баткото  Whistling и я оставям да рови почти навсякъде, да създава безпорядък от съдържанието на шкафовете, само навън леко се притеснявам. Не може да ми се отпусне сърчицето да я оставя с фас/неидентифицирана хартийка в ръка, привиждат ми се грозни сценарии  Whistling. Иначе успяваме да забършем земята, вечер краката й са като на циганетата. И за проблемите с гърдите исках да ти кажа (Таня,   bouquet). Не е чак толкоз лесно да стигнеш до мастит, обикновено проблемите се разминават за ден-два не кой знае колко трудно. Лесно ми е да напиша това на спокойно, обаче съм минавала неведнъж по твоя път и знам каква паника те обзема в такъв момент  Hug.
Трикс, аз от развиващите играчки имам само 2-те класически - ринговете с различен диаметър и цвят, които се нанизват, примерно това http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/5743 (от днес успява да го подреди) и топка с различни по форма отвори, през които да пуска пластмасови фигурки във вътрешността, нещо като : http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4215 (боже, от Кикиморско се бъзикат с нас с тия цени). Друго, което й е интересно напоследък е да отваря и затваря кутии,буркани....Мисля да започна да й давам по няколко, за да усложня заниманието - да открие кой капак за къде е.

Хайде малко снимки от кръщенето на Мария : http://picasaweb.google.com/Kamenovi.kamenova/umZMgE#. Съжалявам, че не успях да документирам как дръпна Библията от попа  Joy

# 74
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Лелееее, ама тя Мария много красива е станала!!! Много готини снимки  newsm10

А сега, проявявайки скромната си натура, да се похвалим какви сме медийни звезди (в края на репортажа сме:)
http://www.novatv.bg/bg/news/view/2106

Два пъти ни имаше и в местен вестник: http://www.dnesbg.com/index.php?page=NewsDetailsPage&id=8131
http://www.dnesbg.com/index.php?page=NewsDetailsPage&id=8190 Особено втората статия е доста украсена, ама си кеф Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт