КГО 2008 6-та част

  • 29 481
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13

А това са нашите слънчица!
             
19 септември
Николета на Еленцето


21 септември
Весела на Съни

23 септември
Александър на ssissi

24 септември
Кристиан на ina.gg


25 септември
Рая на trixy


28 септември
Деян на Bidapet


29 септември
Никол на Nedialka_81


30 септември
Милен на Maja


1 октомври
Александра на Еличка мама
Йоана на nevidimata


2 октомври
Вероника на Клото

7 октомври
Андрей на elina malina
Момчил на Госпойца Димитрова
Калоян на Ариана

9 октомври
Иван на helenka
Красимир на El Magnifiko


10 октомври
Михаела на Mylili


12 октомври
Андреа на gery_roz
Марта на Параход
Михаела на Severinka


13 октомври
Олег на Shivani


14 октомври
Златозар на Nikozi
Милен на mini_minimoi


15 октомври
Калоян на Бебочка
Калина на MightyBabka


16 октомври
Цветан на Манана

17 октомври
Деан на fleur bleue
Момчил на radkakaka

18 октомври
Мария на alliss3
Преслава на Nadejda:)))
Бояна на Darina21


20 октомври
Радостин на Cappuchino
Владимир на renni79


21 октомври
Атанас на guava


22 октомври
Максим на Feel u
Кристиян Vanche_Mamche

Антония на jijibiji
Виктор на Danny&Viktor


23 октомври

Александър на tediko


27 октомври

Кристиана на Pokjei

28 октомври
Виктория Стефани на [sfkbfk]


29 октомври
Цветелина на Megche


30 октомври

Денислав на Sisilia


7 ноември
Ева на shikimiki



Личните албумчета на нашите мъничета




Предишните ни теми:1, 2
3, 5

Рецепти на Mylili за бульон:

Зеленчуков бульон
1 глава лук (това незнам дали да не го пропусна; за бебета съм чувала да слагат праз вместо лук)
2 моркова
2 картофа
1 шепа други зеленчуци според сезона (киселец, спанак, лапад, зеле, карфиол, магданоз, целина)
1л вода
1 ч.л. масло
Почистете и измийте зеленчуците. Нарежете ги на ситно. Варете 20 мин. на тих огън. Посолете
съвсем леко. Прибавете маслото. Прецедете бульона. От сварените зеленчуци може да се приготви пюре.

Бульон от месо
40 гр. месо
1 шепа зеленчуци (моркови, цвекло, картофи, кервиз, грах, магданоз)
Измийте месото и го нарежете на ситно. Залейте с 1 ч.ч. вода и го оставете да ври 1 час на тих огън.
Оберете с лъжица мазнината по повърхността. Прибавете нарязаните зеленчуци и  вода и варете
още 30 мин. Прецедете. След като детето стане на 9 месеца, към бульона можете да добавите
пасирания зеленчук, малко ориз, овесени ядки или житни зародиши, или 3 лъжички от смляното месо,
за да се получи супа.

Обсъждане на първи бебешки рожден ден на КГО в София

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 21:08 от Cappucino

# 1
# 2
  • Мнения: 817
Здравейте, мами! На моето Мишле се опитва да му пробие четвъртото зъбче и вчера беше много кисела, даже и в парка си порева добре, това не ми се беше случвало досега.
Друго ново при нас няма.

Капучинка
, мерси за новата тема!   bouquet

# 3
  • Мнения: 132
Аз забравих да кажа че от море се връщаме с два зтба Laughing

# 4
# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Ха здравейте и от мен!
Нещо позачезнах напоследък, ама нещо не смогвам да се добера до компютъра. Нашето моренце мина добре, бях се настроила за нещо по-страшно с две малки деца, обаче не. Нашия тати, който при възможност гледа да се скатае, сега беше перфектен. Направихме страхотен екип. Ето малко снимки, на който му се гледа: http://picasaweb.google.bg/mayaqu/August09#
Темата не съм я чела, само отгоре, отгоре. По въпросите, които бяха обсъждани:
1. Връщам се на работа от първи октомври. Не ми се иска, но няма как. Милен ще го гледа майка ми. Иначе продължаваме да си се кърмим, не мисля да спирам. През деня, ако ме няма не се сеща много за мен, но вечер пък за сметка на това наваксва с пълна сила.
2. Смяната на пелената - отдавна е мисия невъзможна. Ако няма втори човек да държи и да се прави на клоун, се гоним по половин час и накрая с доста усилия и разревано, ядосано дете  се преборваме.

Хайде до скоро.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 521
Хоп троп. Капучинче, мерси.

Аз съм много нещастна и изморена, защото Влади не иска да се вози в количка и навън настават всякакви сеири. Накрая го нося и бутам количката, а той човека иска да ходи. И вкъщи не се спира и шава навсякъде. това хубаво, но като се изправи на дивана или стола си мисли, че може да ходи, пуска се и тупва главата на плочките.
Докато проходи ще ми стопи сланинките.

Аз пък снощи случайно видях, че Влади се е обзавел с 2 нови горни зъба. Не съм ги видяла кога са избили. Тъкмо се чудех какви си ги съчинява лекарката в сряда като каза "и тук имате зъбчета", а то било истина.

Иначе като го преглеждаше на консултацията каза, че е с асансьорен тестис. Не се притеснявам засега, защото е доста често срещано, но ще попрочета повече по въпроса.

Сега се сещам/като прочетох Мая/, че и аз не съм се изказала по 2-та въпроса:
1.на работа ще се връщам другия октомври
2. когато отглеждах Соня и четях как някои майки се оплакват, че не могат да сменят памперса на детето си си казвах, че се превземат и не може да е толкова сложно. Е, сега ми дойде и на мен на главата. Борбата е голяма.... ooooh!

Чао!


# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Забравих:

Капучинке, мерси за темата.
Между другото, до нашия парк има едно кафенце където правят страхотно италианско капучино. Всеки ден като си взимам и се сещам за теб.

И - имаме си още едно бебе http://picasaweb.google.bg/mayaqu/jnHJVB#5374905148739940658

# 8
  • Мнения: 26
Здравейте мами !
Най-накрая и аз да пиша, че само чета когато имам време . От около 1 мес. вече не се кърмим и нещата почти се нормализираха , имам в предвид килограмите и количеството храна  . Саша спадна с 200гр. когато спя кърмата , защото не искаше АМ , но сега си пийва АМ е разбира се когато тя иска . Нашето дете е много злоядо и направо се бях побъркала в един момент  с това не ядене и ми беше станало фикс идея  - храната , но сега вече я записах на частна кухня и се тормозя да готвя и хвърлям и мога да кажа , че си хапва подобри от тази кухня . Напълно разбирам мамите с не ящни деца  . Сокове не пием , само вода и в зависимост от околната температура . Стига толкова за хапването  .
Имаме си 8 зъба и скоро ще изникват още 2 , но тя на 5 мес. и излез на първия и си чешеше венците с цицата , ох какво пък ми беше тогава !
Чета , че има проходили деца, браво , ние се водим за 1 ръка , но все още се пуска за по 1-2 стъпки и пада на дупе . Късно пролазихме , но сега е като светкавица .
Много гаден вирус има и дано болните , да се оправят , че кофти ситуация с болно детенце .
Заминаваме на море в неделя и сега търся някаква частна кухня в Несебър като по-близък  до Слънчев бряг , ще съм благодарна , ако някои ми  даде някакво нфо  .
Може да имам правописни грешки , но нещо страницата на бг.мама ми излиза с много малки букви и светли и много трудно чета , какво стана ?
Ще се радвам след морето да се видим и да отпразнуваме рождените дни да дечковците !
Да бъде позитивен и усмихнат деня ви !

# 9
  • Lovech
  • Мнения: 25
Днес моето малко момченце има последна месечинка, след един месец ще си имам едногодишен рожденик! Почерпете се за негово здраве!  beer2  cook
И един въпрос към софийските мами - къде освен в Джъмбо има шапки, покани и украси за рожден ден? Благодаря ви предварително!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 521
В Била съм виждала такива неща.
И честита 11та месечинка! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 253
Честита 11-та месечинка на Деянчо   bouquet Hug

# 12
  • Мнения: 26
Специализиран магазин за рожденни дни  има на Дондуков срещу парка Заимов на ъгала се пада  - мисля , че се казва Балон .Честита ви 11 мес !
Ние май сме болни - малката Сущонка и аз от обед ни  текат носовете и  гърлобол , та май ще ни пропадне моерто .

# 13
  • Мнения: 10 967
Бидапет, аз за това даже питах в на пазар преди няколко дни Simple Smile

Във всички големи магазини за детски играчки би трябвало да има, до нас - един Марсел тойс (те са верига с няколко обекта, по принцип).

Иначе аз се сещам и на Заимов още 1 срещу парка, там дават и карнавални костюми за маскиране.

# 14
  • Мнения: 132
Днес моето малко момченце има последна месечинка, след един месец ще си имам едногодишен рожденик! Почерпете се за негово здраве!  beer2  cook
И един въпрос към софийските мами - къде освен в Джъмбо има шапки, покани и украси за рожден ден? Благодаря ви предварително!
На Илиенци и Честито

Общи условия

Активация на акаунт