КГО 2008-5та част

  • 18 195
  • 440
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 278
Благодарим за модераторската подкрепа! Hug Hug Hug



А това са нашите слънчица!
             
19 септември
Николета на Еленцето


21 септември
Весела на Съни

23 септември
Александър на ssissi

24 септември
Кристиан на ina.gg


25 септември
Рая на trixy


28 септември
Деян на Bidapet


29 септември
Никол на Nedialka_81


30 септември
Милен на Maja


1 октомври
Александра на Еличка мама
Йоана на nevidimata


2 октомври
Вероника на Клото

7 октомври
Андрей на elina malina
Момчил на Госпойца Димитрова
Калоян на Ариана

9 октомври
Иван на helenka
Красимир на El Magnifiko

12 октомври
Андреа на gery_roz
Марта на Параход
Михаела на Severinka


13 октомври
Олег на Shivani


14 октомври
Златозар на Nikozi
Милен на mini_minimoi


15 октомври
Калоян на Бебочка
Калина на MightyBabka


16 октомври
Цветан на Манана

17 октомври
Деан на fleur bleue
Момчил на radkakaka

18 октомври
Мария на alliss3
Преслава на Nadejda:)))
Бояна на Darina21


20 октомври
Радостин на Cappuchino
Владимир на renni79


21 октомври
Атанас на guava


22 октомври
Максим на Feel u
Кристиян Vanche_Mamche

Антония на jijibiji
Виктор на Danny&Viktor


23 октомври

Александър на tediko


27 октомври

Кристиана на Pokjei

28 октомври
Виктория Стефани на [sfkbfk]


29 октомври
Цветелина на Megche


30 октомври

Денислав на Sisilia


7 ноември
Ева на shikimiki



Личните албумчета на нашите мъничета




Предишните ни теми:1, 2
Рецепти на Mylili за бульон:

Зеленчуков бульон
1 глава лук (това незнам дали да не го пропусна; за бебета съм чувала да слагат праз вместо лук)
2 моркова
2 картофа
1 шепа други зеленчуци според сезона (киселец, спанак, лапад, зеле, карфиол, магданоз, целина)
1л вода
1 ч.л. масло
Почистете и измийте зеленчуците. Нарежете ги на ситно. Варете 20 мин. на тих огън. Посолете
съвсем леко. Прибавете маслото. Прецедете бульона. От сварените зеленчуци може да се приготви пюре.

Бульон от месо
40 гр. месо
1 шепа зеленчуци (моркови, цвекло, картофи, кервиз, грах, магданоз)
Измийте месото и го нарежете на ситно. Залейте с 1 ч.ч. вода и го оставете да ври 1 час на тих огън.
Оберете с лъжица мазнината по повърхността. Прибавете нарязаните зеленчуци и  вода и варете
още 30 мин. Прецедете. След като детето стане на 9 месеца, към бульона можете да добавите
пасирания зеленчук, малко ориз, овесени ядки или житни зародиши, или 3 лъжички от смляното месо,
за да се получи супа.

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 09:56 от sisilia

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добро утро от нас...
Снощи имахме трудна вечер, случи се нещо напълно очаквано и  неочаквано...от толкова дивотии най-накрая пострада Момото, днес е превързан...

Не питайте как стана,защото и аз не знам-знам, само че беше пред очите и на двамата с баща му...и все пак го изтървахме
Бяхме и тримата на леглото ни, пуснали сме нощната лампа-ще четем преди заспиване, и Момото както се катереше по нас ,така и стигна до нагрятата лампа -по-точно крушката и, и си залепи цялата длан да види какво е това ,дето свети...

Няма да ви разказвам по-нататък, ужаса беше и за тримата....
Направих всичко,което знам от свекърва ми при изгаряне-тя работи в реанимация и всеки ден и карат изгорели деца и възрастни, но въпреки това стана голям мехур.....Сега е с превръзка на ръката, спокоен, но го боли като лази и се опира на дланта си....

"Само" с това се отървахме, днес ще обезопасяваме още участъци, въпреки че миналия ден пренаредихме цялата дневна и махнахме доста неща, явно за Момото трябва празна стая само с играчки...

Лек ден и пазете децата  Peace



..

# 2
  • София
  • Мнения: 278
 Laughing Викам си да си припомня как се пускаше  Laughing

Та добро утро, докато моя дзвер още спи  Grinning

Софи, повтарям се, ама голяма красота си имаш  Heart Eyes
Датата за нашия прощъпулник е определена - 16.08.2009.

Естествено имаше и друго  newsm78 Много съм заспала обаче и го забравих  Crossing Arms

п.п. Дано ви хареса снимката в 1-вия пост. Мисля че е актуална за всички  Party

Оооох, Тони  Sad Да нацелуваш малкия герой  Heart Eyes Ще му мине, ама знам какво ви е било на всички покрай него Sad Лошото е, че колкото и да ги пазиш, такива случки ще има още мноооого, докато се научат сами да внимават Sad Ей на моя пак е с нова цицина от вчера (даже май са 2), арниката е непрекъснато в употреба Sad

Ето за разсънване и кадри от нашите т.нар. "първи крачки" :
http://www.youtube.com/watch?v=sO3bDJ0P2_M - 2мин и малко
http://www.youtube.com/watch?v=nMvOekUTNs8 - около минутка

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 08:16 от sisilia

# 3
  • Мнения: 3 484
sfkbfk, като говорим за никове, три пъти се връщах ,за да напиша и твоя Laughing Hug. Ми Мечката Малинарка си вървеше с Мишката Парясница. Дълги години се чудех какво значи второто Rolling Eyes Laughing Вкъщи всички са много спънати, ходят като мечки. Аз пък съм кльощава, даже едва ходя понякога от слабостта, която чувствам, та затова дойде Мечката. Ако е взело бебочето ти поне малко от съпътстващите тази дата (28) черти, ще ти даде за душата Laughing Пу-да са живи и здрави. Скорпионче и половина.

И ние падаме , удряме се в ръбове..... Sad Най-ме е страх обаче от дребните предмети, щото диването пъха всичко в човката. newsm78

Не се притеснявайте за килограмите. Не е по-добре пък да е много тежко детето. Моите са родени на 16 и 17 октомври, съответно 2003 и 2008. Нормално е да им сравнявам килцата. каката на 9 месеца е била 10800, а бебето е 8600. Каката си върви все така окръгленка, в смисъл ячка е, не е пълна, но е и висока. Центърът на тежестта й е на странно място Mr. Green, щото постоянно пада. Виждам по-дребничките и леки дечица как си търчат без проблем Cry Embarassed
На близката ми приятелка Зоя детенце е на година и 5 месеца, все още си е 8 кг. Наддава по стотина-двеста грама на месец откакто се е родило почти. Ходи си, тича си, просто е нежна госпожица.

Госпойце, представям си какво ви е. Изгореното боли с дни, особено тези малки ръчички, които вечно искат да пипат нещо. Ама случва се на всички Hug

# 4
  • Мнения: 132
Аз да се запиша и след малко се вкл. да разказвам Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 152
Ох, милото ни Моминко .. за съжаление се случва често. Краси на фурната се лепна, но не беше толкова гореща, само рева малко. Братовчедка ми пък с ютия изгорила без да иска нейната госпожица.. Да не дава Господ, но така се учи човек .. само тежки последствия да няма! Момо вече знае, какво е падане от леглото и внимава, а сега още един болезнен урок. Горкинкото!  Hug

Мечка, ти с хомеопатия ли се занимаваш или имаш хомеопат под ръка не разбрах?!  newsm78 Интересува ме за твърде често главоболие какво мисли хомеопатията? То аналгина ми забраниха, с парацетамола съм вероятно на граничното количество натрупано през годините... а имам често главоболие. Всичките препарати, които пия са с парацетамол..  Thinking

Софко, Вики и Ева са пресметливи момичета, следят си фигурите!  Grinning

# 6
  • Варна
  • Мнения: 340
Привет и от мен  Simple Smile
И аз като майките на фините дами, много се вманиачавам в храненето ..ама имам ли избор с тоз малкия калпазанин /на 9,5 месеца е 6 650 гр.  #Cussing out/. Естествено колкото повече се вторачвам в яденето му, толкова по-малък успех имам  Laughing. Такива са си децата, ама пустите ни притеснения  Tired.
Мечке /ама че грубо  Mr. Green/, ние също се лекуваме с хомеопатия /класическа/, но много родители нямат доверие на "едни малки бонбонки", та за съжаление се налага децата постоянно да се тровят с АБ  Rolling Eyes. Но всеки решава за себе си и за децата си  Peace. Относно сополите при зъбоникнене - вече 10-тина дни Иван си има едни сополи - отначало ги отдавах на зъбоникненето, но се оказа, че е и с червено гърло. Гърлото уж мина, ама сополите си останаха. Сменихме лекарството /хомеопатично естествено  Wink/, та ще видим. Междувременно изби един зъб и не знам още колко са на път де  Simple Smile.
Тони, палавник и любопитко си е Момото, да го нацелуваш  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 484
Не е грубо, харесвам си го обръщението. Laughing

Ами черпя информация от тук http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=3097, плюс от още един хомеопат в града, плюс от майка ми, която е мнооооого напред в материала, плюс няколко книги.
Ще потърся нещо за главоболие - само че ми трябват и други твои симптоми
(малко пообърках темата с тия болежки Tired, ама нали е за това.....памперси, манджи, зъби, болести.....бебешка работа  Laughing)

гнойни огромни сливици с висока температура, плюс хрема, я оправихме на каката с такива илачи само за 3 дни, плюс ненасилване за ядене.... т.нар. лечебен 24 часов глад, в който имунната система не се натовари с храна , а се мобилизира да се пребори с болестта. То не му се ядеше на детето де..... Винаги в такива случаи беше пила АБ..... Tired и се влачеше поне 2 седмици

# 8
  • Варна
  • Мнения: 152
Извинявам се за спама ама, се заинтересувах и от сливиците. За 3 дни как се оправя такова нещо, ние от 2-3 години се борим с на кака Вали сливиците. Вече станаха толкова огромни, че не можеше да спи, извадихме третата и сега уж е по-добре, но другите две са все още проблем.
Май трябва да посетим хомеопата на Хеленка, че за нея само хубави отзиви чувам. 
За главоболието какво да кажа друго, причините най-често са предменструални, когато спя на криво, ако пия повече от 2 чаши бира, много слънце, или без причина. Като цяло съм с ниско кръвно и почти от всичко може да се предизвика главоболието ми. От както родих пък всеки месец се случва поне по 2-3 поредни дни със сирени в главата ми.. гадене и веднъж стигнах и до повръщане. Ако имаш идея като за първо време чудесно, не мисля, че ще има вълшебно лекарство, но ще се консултирам и за мен с хомеопат.

Извинявам се пак за отклонението!   bouquet

Линка е много полезен! Благодаря!

# 9
  • Мнения: 678
Здравейте дами  Hug
Отдавна не съм се включвала, но от ремонти време за мен не остава  Tired
Софкич първо да ти кажа, че ти е много хубава щерката  Grinning Беше питала как се справям с баткото. Естно да си призная, че откакто съм при мама, почти не ми се случва да го оставям на самотек. През деня ми помага гледачката, като ги извежда сутрин и ги прибира около обяд. Приготвям им храната, след което отиваме да приспивам баткото. Приспиването се изразява в прочитането на всички налични книжки с приказки  Crazy Чак съжалявам понякога, че накупих толкова много и се заспива, след като кажа, че не е ли заспал, излизам от стаята(дийства моментално)  Twisted Evil После малко игра с малкия и той заспива и така докато се прибере мама и ги подбере и двамата на разходка до 8-9 вечерта. Аз през това време обаче чистя, готвя, боядисвам тераси, огради и разни други такива дейности. Без бой си признавам, че в определени моменти ги предпочитам пред заниманията с децата. Като че ли са ми някакъв релакс.
Госпойце много лошо това с Момото  Sad Пожелавам бързода му мине и да не остане никакъв спомен у него за случката. Недейте и да се обвиняват с баща му, защото това са нормални човешки неща, които се случват. Децата са на принципа на пробата и грешката и е много неприятно, но някои неща просто се случват. Аз си нося все още белег на ръката от изгаряне с ютия и никой не е виновен. И досега не знаят как съм стигнала до ютията при условие, че дори не см пълзаля, ама както се казва "имало глава да пати".
Сиско, честит ти проходил Дени. Е сега ще видиш колко бързо ще влезеш във форма  Mr. Green
Относно поста на Млечта за алергията от парацетамола. Само да й споделя, че докато четях какво е написала, много силно ми заприлича на нашата диагноза - херпангина, която се характеризира, освен със зачервеното гърло, високата температура и отказа от ядене и с нехарактерен обрив, който се появява на различни места по тялото. При Цеци беше по корема, гърба и крачетата и първоначално беше объркан от педито ни с хранителна или лекарствена алергия.
Съгласна съм, че всяко лекарство трябва да се приема умерено и задължително под лекарски контрол, т.е. да не си изписваме самолечения, но не мога да се съглася, че хомеопатията би излекувала бактериална инфекция. Веско го лекувах два месеца с хомеопатия, докато тъпата ми кратуна при 39 и 5 температура, реши, че е крайно време да му пусна ПКК и урина и се установи, че има уроинфекция бактериална. Та аз съм за умереното използване на лбекарства и съвсем не вярвам в световния заговор на фармацевтичните компании, спрямо човечеството.
Мечке, относно никненето на зъбите. Цеци ги изкарва по различни начини  Mr. Green ПЪрвият изби с температура и разстройсто, та бях обвинила ваксината, щото съвпадна и с биенето й  Crazy Следващите бяха безпроблемни. Сега при гоните предни резци се отървах с много будене и мрънкане през нощта. За по-натам ще видиме ... Баткото ми беше класически случай. Всичките никнеха като по учебник, спазваки последователността, обилно слюноотделяне, хрема, която започваше внезапно и спираше с избиването на зъбчетата и температура до 37,5. В тези периоди се е случвало да го оставя да спи в количката на повдгнато положение, че иначе се давеше от сополките. Но ми се струва, че колкото деца, толкова и различни начини на зъбоникнене има.
И малко за отчета - мойте дете имам чувството, че няма да проходи, а ще проскача. Застане ли прав и почва да пружинира  Grinning Прави опити за пълзене, но му е по лесно с търкаляне да стигне до цета си. А не е ли а неговото ела виж рев, викане и крещене. Много са ми темпераментни децата, де се чудиш на кой са се метнали  Whistling Днес сме на консултация, та да видя човека колко е пораснал. И трябва да му бият последната хепатитна ваксина, от което ми е лекинко свито под лъжичката  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 206
Привет, сладки Hug
И аз се позагубих, но....ви следя да знаИте!
Адашке, честито ти проходил юнак, то до прощапулника да знаеш, че ще тича Heart EyesМного мило ми стана като го гледах Heart Eyes
Тони Hug милия "грахчо" Дано по-малко са тези стуации за напред. И моичкия вчера дрънна манерката на терасата в цимента и въпреки, че се опитвам да гледам философски все си мисля: "Какво ли ни очаква"? Сега е с една джонга синя и синя буза, з-то предния ден се заклещи на кошарата Confused
Иначе и ние ставаме все по-смели, пълзим, стоим прави, но не ни стига акълчето, че може да крачи когато тежестта отиде напред Laughing, с помощ обаче е фурия.
Прекрасни са децата ни, целуте ги от мен Hug снимкте които гледах са...нямам думи Wink
Около нас - стягаме куфарите за Русия, Андрей има баба и дядо, които "посещаваме" от миналата година Simple Smile Там ни предстои да сключим църковен брак.
Мислех си още неща да пиша, но... newsm78 май ще е в следващият пост Laughing
Дописвам:
От 4 дни сме на детска кухня, въпреки, че не е захранен с всичко. Много съм доволна, успява да изяде по-задоволителни количества. Забелязвам, че се харесва овкусената манджичка Simple Smile От 4 ястия почти винаги 3 ги изхвърлям, но пак е нещо Simple Smile
Целувам ви Heart Eyes Лек и успешен ден Peace

# 11
  • софия
  • Мнения: 21
Тони, много съжалявам за това, което се е случило на Момо. Боляло го е детенце, със сигурност, а пък мога да си представя и на теб какво ти е било. В такива моменти, майката иска да поеме цялата болка. Според съпруга ми, трябвало децата да се оставят да се удрят, нараняват и т.н, за да се учат как да се предпазват. Така че, погледнете го от тази гледна точка ( въпреки, че аз не споделям това мнение). Знам, обаче, че колкото и да ги пазим, не можем ги опазим. И Валерия е с леко разбита устичка вече, а бях на милиметри от нея.

Сисилия, ще гони мацките Дени, то е ясно ( или те него  Laughing)

Ел, и аз имам същите болежки като теб, ама няма време да им обърна внимание. Причините за главоболие могат да бъдат 1001

Манана, мисля, че хепатитната ваксина не дава реакциите, като другите. Мисли го така, и така ще стане.

И за кръщенетата да кажа ( Майлили към теб) - чувала съм, че не е хубаво да се правят в манастир, защото така се затваряла душата. Сигурно са бабини девитини, ама пък, ако вярваш е хубаво да го знаеш.

Хайде, со здраве!

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Много готин тоя Дени беееееее!

# 13
# 14
  • Мнения: 3 484
Извинявам се, че все още не мога да се обръщам поименно, но не мога да ви запомня, много сте Embarassed, а и мозъкът ми е изпушил.
Главоболието при мен беше същата работа, стигнах до изследване на хормоните на щитовидната жлеза. Наред са. На нервна почва се оказа. Още нещо много важно - махнах възглавницата Peace Много е кофти, но се свиква за няколко нощи.Вече не се събуждам схваната..... мозъкът явно се оросява по-добре и част от проблема с главоболието и виенето на свят премина.
предменструален синдром е явно и при тебе, и при мене. Лекувам го ......няма да се смеете....със секс ден-два преди да трябва да ми дойде. Много трудно ми пробива менструацията и от това получавам напрежението. А така става по-бързо Mr. Green
Броя до 10 всеки път преди да кресна от яд Embarassed и все си повтарям  да не се ядосвам Crazy Tired
Веднъж месечно правя гладен ден Laughing само на сокове и чай. Не е достатъчно, ама иначе не заспивам от глад Mr. Green

За сливиците - тонзилотрен хом.хапчета. 10-на лв са. Смучат се по 1 на 1-2 часа в острия период, но не повече от 8 на денонощие. В следващите дни се намаляват като брой. Перфектни са при гнойни или силно червени и увеличени сливици, както и просто при гърлобол.
Най-голям ефект има компресът с извара. Там е описан.
За бавно сваляне на температура (аз Т под 38.5 не пипам) - чай от сминдух.

Има и нещо за ваксините, което прилагам при ваксинация - Туя.хомеопатично- дава се по опред.схема няколко дни преди ,в деня, ислед ваксинация. Предотвратява вакцинитите, демек страничните реакции като обрив, температура и т.н.
Много съм доволна и от него......
айде стига, че прекалих Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт