Добрите квартали за живеене в София?

  • 57 060
  • 176
  •   1
Отговори
# 165
# 166
  • Мнения: 46 660
Редута е супер квартал, ако не трябва да ходиш на работа в друга част на града - тогава разбираш, че комуникациите са нулеви.  Но ако сега си в майчински е супер - тъкмо когато свършат, ще са построили метрото, мей би.
Навремето мен много ме дразнеха самолетите, които се чуват все едно си на летището. Сега казват, че не се чували, как става тази работа не ми е ясно.

За Редува поне (за мен) е основен недостатък липсата на ТЕЦ.
Слатина, живяла съм, много си го обичам, защото го свързвам с прекрасни спомени, но е тесничко, трудно за паркиране, няма големи вериги магазини, дори поликлиника  Shocked от към транспорт също не блести. Наистина, близо до центъра, но ако си с кола, децата като станат на по 12-13 г. не знам как ще се оправят.
За самолетите - чуват си се, перфектно, може би тези, които ти го казват вече са свикнали, но шумът си го има и не е приятен.

# 167
# 168
  • София
  • Мнения: 9 910
Редута, е квартал мечта ,,хем си в София  -център хем не си.. Wink
Не съм съгласна.Живеехме няколко години в Слатина,а сега водя голямата си дъщеря в Редута всеки ден в един център за работа с деца.Толкова тесни улички,липса на тротоари,почти невъзможно е да се разминат две коли на една улица.Трябва едната да връща на заден,за да мине другата.Откъм градски транспорт е много,много зле.Харесва ми много парка Гео Милев,но аз поне изпитвам неприятно чувство при такава теснотия около мен.
В крайна сметка всеки има различни предпочитания за квартала,в който иска да живее.Навремето,когато купувахме жилище,можехме да избираме между Люлин и един апартамент за същите пари в Слатина.Не се и замислихме,избрахме Люлин.Не съжалявам.

# 169
  • Мнения: 4 300
O, само веднъж съм ходила до въпросния център за работа с деца и пролях около половин литър пот, без дори да съм зад волана. Всички улички са лунен пейзаж, кооперациите са клаустрофобично близо, движението е двупосочно, а има място за половин кола, паркира се навсякъде- по кьошета и местенца с размер на носна кърпа  Confused
Може би има и по приятни места в квартала, но там е ужас...

# 170
  • София
  • Мнения: 2 430
Редута вече е пре-пре-пре застроена(не ми се е схванал ръста на пре Mr. Green),а ако си зависим от градският транспорт ,купона е в 72 ,ако мине и успееш да се качиш.
Единственият плюс,поне за сега стига да не го съсипят е парка горе на църквата и стадиона.
Да си пешеходец по улиците е кошмар.
П.П. Не,че при мен на бул.Йерусалим е цветущо де

# 171
  • Мнения: 246
Харесвам Банишора в частта около Опълченска - има абсолютно всякакъв транспорт и е близо до центъра. Когато преди година си търсих ново жилище, купих пак там, само че ново строителство. А когато видях колко хора дойдоха на оглед за стария ми апартамент, така ми домъчня че направих един козметичен ремонт и се отказах да го продавам.  Mr. Green Харесвам и Лагера, много е зелено там. Имам апартаменти и до НДК и точно срещу входа на НСА в Студ. гр. , но там не е за живеене според мен.  Stop

# 172
  • София
  • Мнения: 3 890
Харесвам Банишора в частта около Опълченска - има абсолютно всякакъв транспорт и е близо до центъра. Когато преди година си търсих ново жилище, купих пак там, само че ново строителство. А когато видях колко хора дойдоха на оглед за стария ми апартамент, така ми домъчня че направих един козметичен ремонт и се отказах да го продавам.  Mr. Green Харесвам и Лагера, много е зелено там. Имам апартаменти и до НДК и точно срещу входа на НСА в Студ. гр. , но там не е за живеене според мен.  Stop

всеки май прави така като се влюби в един квартал (и има възможност да си го позволи, разбира се). ние с мъжа ми толкова си обичаме нашия квартал, че преди година купихме апартамент и за родителите ми тук и те също се влюбиха в квартала. майка му също живее тук. хем си в центъра, близо до всичко, хем е много спокойно и тихо. а аз съм късметлийка, защото и детската градина на сина ми и офиса ми са на 5 минути от вкъщи.
най-важно е човек да се чувства добре там, където живее Peace

# 173
  • Мнения: 561
Наложи ми се да купувам жилище преди около 3 години, да кажем сравнително скоро. Както и тогава и сега бих избирала по същите критерии. Аз съм дете на центъра, но съм живяла къде ли не. Най-ужасно като че ли ми беше в Княжево обаче. Просто трафика е невъзможен. Та така моето каре е до Несторов и до Ситняково, кварталите, които са хубави, тихи и не в най-идеален център, за да може и да се паркира все пак, но се стига пеша до основни места. Фаворит - Пирогов, /здрасти, приятелко Жозефина!  Wink/, следващият е Оборище, в частта от канала до Ситняково, не че другата не е хубава, но все пак става дума за цени в пъти по-високи. Ниски къщи, блокове с огромни пространства пред тях, навсякъде детски площадки, особено след Черковна. Не се строи нищо, освен по самата Черковна и малко по Оборище, но невисоки сгради, вътре в квартала няма строителство. Долни Лозенец, около площад Журналист,  Заимов, ул. Иван Асен и преки. Май с това се изчерпват местата, където бих живяла в София. Парното не ме интересува.

# 174
  • Мнения: 5 370
Калинучаааааа-привет, офф топик-виждала си се с нашата любима учителка.  bouquet

# 175
  • Мнения: 185
Аз лично харесвам Стрелбище, Гоце Делчев, Хиподрума и Борово

И аз така, но най-много Стрелбище. Но пък там не е съвсем евтино....

# 176
  • Мнения: 561
Жозефина, извинете за спама, да, бяхме да им занесем цветя на 15-ти 09, много си ги обичаме!!

Общи условия

Активация на акаунт