Добрите квартали за живеене в София?

  • 57 033
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, интересува ме според вас кои са добрите квартали за живеене в София, където и не е много скъпо да се купи имот. Не говорим за Лозенец, тъй като там е доста скъпо, но все пак да е уредено и спокойно за живеене. Какво мислите за Гео Милев, Мусагеница, Банишора, Дианабад? И други локализации, които вие да предложите? Изобщо ако разполагате с 50-60 000 евро и търсите двустаен или едностаен на по-хубаво място, къде бихте се насочили? Въпросът ми е към софиянци. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 3
Вече не остана хубав квартал за живеене. Навсякъде е пренаселено, застроено, прашно и мръсно, но все пак "Стрелбище" си остава хубав квартал. Има парк, училища,детски градини. Транспортът е удобен и относително редовен. Ако си с кола и без гараж гараж, проблем е паркирането.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
Аз лично харесвам Стрелбище, Гоце Делчев, Хиподрума и Борово

# 3
  • Мнения: 1 008
От изброените-Гео Милев.

# 4
  • Мнения: 32
Благодаря, и на мен Гео Милев най ми допада. Ще проверя и за другите.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма вариант хубав квартал - не скъпо Confused Аз харесвам страшно много Стрелбище, Гоце Делчев, Борово, Бъкстон, затова и живея тук, но за съжаление в частта с новото строителство, която ще изглежда добре примерно след десет години, сега е лунен пейзаж Crazy

От източните харесвам Гео Милев.

От западните и северните никой Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 102
 Peace  лично аз харесвам Павлово,Бъкстон,Хиподрума,Лагера,Красно село,Борово,Стрелбище,Хладилника.

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 147
Аз също живея в Стрелбище , защото много ми харесва този квартал.

# 8
  • Мнения: 852
Аз харесвам Гео Милев,Лагера и Изток.

# 9
  • Мнения: 35
На 20км.и више  от Софето са добрите квартали. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 44
Аз живея в Илинден и да ви кажа като цяло е доста добро място за живеене.Първо няма строителство и шум от него.Второ имаме много детски градини в околността.Трето има страшно много градинки и паркове.Много сте близо до всякакви болници и до самия център,ако щете с кола,ако щете с метро,маршрутка,автобус.Надявам се да съм била полезна.

# 11
  • Мнения: 4 916
Изгрев и Изток са добри места за живеене, имам поглед върху тях. Но за тези пари ще трябва да направиш компромис с квартала.

# 12
  • Мнения: 149
Няма вече добри квартали за живеене. От изброените от теб Гео Милев става. Но ако аз трябваше да си избирам къде да живея- на около 20 км. около София бих живяла-в покрайнините. Така и направих-от Лозенец избягах с 300 км. (при положение че съм кореняк от Лозенец) и отидох да живея в Долни Богров в къща. Сега никой не е в състояние да ме накара да отида да живея в блок в който и да е квартал, ако ще не транспорт да имам уреден, не ясли, детски градини и училища до нас да има, ако ще и да ми предложат дори и до работа да ходя по пантофи.

# 13
  • Мнения: 4 178
За мен Изток е най -хубавия столичен квартал, поне детските ми спомени за него - тих, зелен в близост до парка Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 28
Гео Милев  Peace Друг удобен от гледна точка на разположение в близост до центъра е Света Троица, също така Красно Село, Бели Брези и всички околни, понеже са малки и спокойни, на удобно място са и има от къде да си напазаруваш, къде да изведеш детето и така нататък, а и са близо до центъра (ако това всъщност има значение де)
За мен специално и Люлин е не по-малко удобен. Аз съм свикнала с години да живея там и според мен е добър. Има 3 спирки на метрото - лесно се стига до центъра и други части на София, има множество площадки за игра, кино Арена е наблизо, има пазари и търговски центрове, училища,  спортен център... единствения проблем е, че е огромен квартал и някак е пренаселено (освен това люлинчани пешеходните пътеки за нищо ги нямат). За мен лично в по-малък квартал е доста по-спокойно и приятно за живеене.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт