Добрите квартали за живеене в София?

  • 57 061
  • 176
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
Изток ми е фаворит,след което нареждам Лагера и Хиподрума-стари квартали със стари блокове и много градинки и зеленина между тях.Борово вече е доста презастроен и като ходя там почти няма и детски площадки.

# 31
  • Мнения: 7 009
Живяла съм в Гео Милев, Редута и Младост 1.
Всичките си ги харесвам по различни причини Laughing
Но аз нямам деца и не мога да преценя градини, у-ща, паркове Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 631
Хаджи Димитър, В.Левски - близо до центъра и с добра инфраструктура, друг добър избор според мен е Павлово. Живея в Лозенец и искам да кажа, че ако имам възможност и време и средства никога няма да живея тук  - пренаселено, скъпо, презастроено и няма една улица като хората.

# 33
  • Мнения: 46 661
Живяла съм в Младост 1, Младост 2, Слатина, Хиподрума, Център, Люлин 8.
Единствено към последния нямам никакви забележки за отглеждане на дете.  

# 34
  • Мнения: 7 474
Обичам южните квартали, но и в другите има хубави места за живеене.
Много е относително. И в Люлин и Младост има хубави местенца.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
Харесват ми южните райони също и Драгалевци ,Симионово,а като гледам и не само на мен Crazy
Живея в Лозенец,но в къща  и си го обичам много квартала Peace
ПП Ако търсиш едностаен за такива пари в центъра имам един за продаване Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 16 234
Харесва ми Дианабад. Не го познавах преди да си купя апартамент тук, но ми хареса. Друг хубав - Мусагеница. Това е квартала, в който апартаменти се продават много рядко.  А и сега с метрото е бързо пътуването.
Лозенец - не го обичах и избягах от там.
Люлин, около метрото също ми харесва, но само на пръв поглед. Не съм живяла там.
И в центъра ми харесва - мечтаех за апартамент на Витошка, но не се продаваше, а бързах да купя.
Мисля, че е важно да ти хареса блока, входа. Гледай дали общите части са поддържани.
Съседите - също са важни.  Моите в Лозенец бяха - под всякаква критика, избягах от там и заради тях. Също проучете плана на града - да не си купите изглед към Витоша, а след 2 год. пред блокада построят хотел.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 330
Изток, Иван Вазов и долен Лозенец /нищо, че в повечето случаи е без ТЕЦ/, Хиподрума, Стрелбище, Заимов, Медицинска академия

# 38
  • Мнения: 46 661
Набелязани са някои, които се водят престижни, по необясними за мен причини и всички ги препоръчват. Но какво трябва да притежава един квартал, за да е добър за живеене? Според вас  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 916
Набелязани са някои, които се водят престижни, по необясними за мен причини и всички ги препоръчват. Но какво трябва да притежава един квартал, за да е добър за живеене? Според вас  Simple Smile

Кои?

# 40
  • Мнения: 46 661
Хиподрума например, Лагера, южните като цяло.
Слатина и Изток също донякъде.
Лозенец - в по-голямата си част е страшно неуреден и поддържан, всичко е едно в/у друго.
От панелните - Младост. Каква е разликата м/у него и другите панелни newsm78

В смисъл - условията са почти еднакви. Ако сложиш един човек, който не познава града, няма да различни кога е в престижен и кога не, освен, ако не го закараш във Филиповци, Христо Ботев или Факултета.

# 41
  • Мнения: 4 916
Мога да ти отговоря за Изток - достатъчно зелени територии, строи се, но умерено. Лесен достъп до Борисовата и Ловния парк. Инфраструктурата е екстра. Спокойно е, колата ми е стояла отключена около седмица, не я откраднаха. За детски градини не знам как стоят нещата.
По-хубав от Изток е само Изгрев, лично мнение.

# 42
  • Мнения: 46 661
За Изток - недостатъчците според мен са: прекалено близо е до големи булеварди според мен, градският транспорт е само по периферията, няма големи вериги магазини, нито голям избор от градини. В парк не бих си завела детето, предпочитам площадки със заведения, хем да има място за майките, хем да се поддържа чисто, защото общинските никой няма да ги мете всеки ден. Преди нямаше, сега може и да са запълнили тази ниша  Simple Smile


П.П. Нашата кола за 5 години 4 пъти сме я забравяли отключена, сът столчето за кла на детето в нея, не е имало проблем, но това е Божа работа на кой кога ще му прещрака  Tired

# 43
  • Мнения: 4 916
За Изток - недостатъчците според мен са: прекалено близо е до големи булеварди според мен, градският транспорт е само по периферията, няма големи вериги магазини, нито голям избор от градини. В парк не бих си завела детето, предпочитам площадки със заведения, хем да има място за майките, хем да се поддържа чисто, защото общинските никой няма да ги мете всеки ден. Преди нямаше, сега може и да са запълнили тази ниша  Simple Smile


...

За мен никое от тези неща не е недостатък, а детските градини и "избор" сложени в едно изречение е оксиморон за съжаление. Има градинки за децата, има и някакво фантастико, булевардите не виждам каква пречка може да са, метрото е на пет минути път от всяка точка на квартала.

# 44
  • Мнения: 1 404
Изток и Изгрев!!! Израснах в Изток, преместих се в Люлин 9 и още свиквам....


Но честно казано десета и девета част на Люлин не са чак толкова зле - метро, големи магазини (Била, Хит, Бриколаж, Практикер)...

Общи условия

Активация на акаунт