Добрите квартали за живеене в София?

  • 57 058
  • 176
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 521
Не знам кой точно е най-добър за живеене, но поради лични причини съм пристрастна към Изгрев, Изток и Дианабад (В един от тях съм работила, в другите живеят обичани и близки за мен хора).

# 46
  • София
  • Мнения: 16 234
За мене избора не е за квартал, а за блок и апартамент в него. Не знаех къде е Дианабад, но като влязох в блока и в апартамента веднага дадох стоп-капаро. Същото беше и за Мусагеница - по диагонал от сегашния ми блок. Но продавача реши да се направи на интересен и ме загуби. Все си мисля, че впечатлението от блока, от съседите, удобния апартамент са най-важни. Все пак след работа се прибираме у дома, а не по улиците на квартала.

# 47
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 930
Aз лично харесвам много Гео Милев, Редута и Изток - в този ред. Живях в Гео Милев преди, сега съм в Дружба.  Sad На Дружба само улиците й са по-добри.

# 48
  • Мнения: 836
Район Оборище - около парка Заимов е най-прекрасното място за живеене.  Там ми е сърцето, там ми е детството. За Докторската няма да отварям дума, че цифрите са други.

В момента предавам от Яворов  Laughing.  Също го препоръчвам.

# 49
  • Мнения: 375
Няма идеален квартал за живеене в София. В твоя случай зависи от парите които можеш да си позволиш да дадеш за жилище. Аз лично бих избрала ако имам тази възможност, жилище в затворен комплекс, и по възможност в някой от крайните квартали на София, защото в центъра е лудница.
Днес ми се наложи да обикалям доста дълго време из Лозенец - е чудя се на акъла на някои хора да дават пари за жилище там. Инфраструктурата е меко казано ужасна, а презастрояването продължава  Sick Не че центъра е по-добре, онзи ден разхождайки се по ул. Шипка имаше голяма вероятност да си изкълча крака, понеже улицата беше в "перфектно" състояние. Чудя се за какво ги плащаме тия данъци  #Cussing out

# 50
  • Мнения: 1 236
Иван Вазов  Grinning

# 51
  • Мнения: 8
Младост 1 - не мога да се оплача, всичко си има.

# 52
  • Мнения: 149
Парка Заимов и на мен страшно много ми харесва, бих живяла там ако можех, дори хората по улиците са различни. Но не знам дали не е също толкова скъпо като Докторската градина. Иначе Хиподрума около Ритуалната зала е наистина страхотно, особено за семейство с деца, спокойно, зелено, уредено.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 908
Още един глас за Гео Милев Peace
Но и там не са никак евтини имотите.

# 54
  • Мнения: 1 008
В София като цяло няма идеално място за живеене. Поне според мен Simple Smile. Защо не се ориентираш към близките градове?
Перник? Stop
Ясно е,че всеки си харесва квартала и
го препоръчва.Но Люлин ми идва в повече...
Едно метро и няколко супера не могат да
направят това място,доскоро наричано и
"спалнята на София",добър квартал за живеене. Peace

# 55
  • Мнения: 28
В София като цяло няма идеално място за живеене. Поне според мен Simple Smile. Защо не се ориентираш към близките градове?
Перник? Stop
Ясно е,че всеки си харесва квартала и
го препоръчва.Но Люлин ми идва в повече...
Едно метро и няколко супера не могат да
направят това място,доскоро наричано и
"спалнята на София",добър квартал за живеене. Peace

Някога живяла ли сте там? Не мисля, че човек може да прави генрални заключения за дадено място без да е запознат с нещата отблизо. Аз също предпочитам да не живея там, както казах твърде пренаселено е, но съм живяла достатъчно дълго (повече от 18 години), за да знам че е добро място за живеене  Peace

П.П от доста време не го наричат "спалнята на София" Simple Smile

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 140
Аз лично харесвам Стрелбище, Гоце Делчев, Хиподрума и Борово

аз също мисля, четези са най-приятни  Simple Smile Като цяло Южните квартали са добри, по спокойни, улиците са нормални, а не като тези в Лозенец.
Също така е доста тихо в Стрелбище и Иван Вазов.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 23:57 от vaflichka

# 57
  • Мнения: 1 008


Някога живяла ли сте там?  

Не е необходимо да съм живяла
в жк"Христо Ботев",за да не искам
да живея там.Примерно.
Не отричам,че в последните 10 години
се направиха значителни подобрения в
Люлин, но не можем да го сравняваме с
Иван Вазов,пак примерно.

Пък виждам,че и Вие давате своят отговор. Peace
 

Аз също предпочитам да не живея там

# 58
  • Мнения: 28


Някога живяла ли сте там?  

Не е необходимо да съм живяла
в жк"Христо Ботев",за да не искам
да живея там.Примерно.
Не отричам,че в последните 10 години
се направиха значителни подобрения в
Люлин, но не можем да го сравняваме с
Иван Вазов,пак примерно.

Пък виждам,че и Вие давате своят отговор. Peace
 

Аз също предпочитам да не живея там
Давам и причината да не искам да живея там, но тя си е индивидуална.
А Иван Вазов е много хубав квартал, но не мисля, че жената може да си го позволи, съдейки по това което пише. Все пак не съм добре запозната. Може и да греша, но май е скъп квартал.
Да не се отклоняваме повече от темата. На авторката - успех в намирането на най-подходящия квартал  Peace

# 59
  • Мнения: 1 404
Azza, аз съм живяла 24 години в къща, на тиха, китна и зелена улича в Изток, купих си после мое жилище в Люлин 9.. Е, разлика с Изток от земята до небето, но и тук хора живеят и се свиква. В крайна сметка, това как изглежда един квартал, зависи от хората, които живеят там. Ако си мятаме пликчето с боклука от прозореца и в Лозенец да жевеем, какво от това?

Общи условия

Активация на акаунт