ЮЛСКИ бебешоци 2009 - тема 6

  • 12 311
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 253
На Йоан докато беше малък са му изписвали, само калций на ампули. А този на сироп след като навърши 3 години  Rolling Eyes
Карелия дано си прочела линка, който пусках в предната тема, относно ревовете. Нищо не пречи да опиташ този метод за успокоение, може да има полза  Peace
Деянова симптомите могат да са различни, температура, кашляне, хрема...дано не разбираш, че е много неприятно и трудно да се гледа болно бебе  Confused

# 31
  • Мнения: 651
Деянова симптомите могат да са различни, температура, кашляне, хрема...дано не разбираш, че е много неприятно и трудно да се гледа болно бебе  Confused
[/quote]


 Radina,  аз и не искам,но се притеснявам,защото много спи от вчера.Уж като го закачам реагира,но не както преди.Няма Т.
Не мога да разбера дали кашля или се дави от слюнката си.
Много малко ми суче от гърдата,а като предложа другата суче и се дърпа.
Има секрети в носа,които почиствам със стеримар и аспиратор за нос.Хрема.....като на голям човек ли е?

# 32
  • Мнения: 5 253
Да хремата е като на голям човек. Ако има някакъв възпалителен процес, то той е придружен с температура.
А относно дърпането и Елин така прави като не е гладен  Peace

# 33
  • Мнения: 140
Здравейте!

Имам един въпрос, ако някой знае... Тъй като ни предстои преместване, трябва да сменяме и педиатъра... За децата важи ли смяната само 2 пъти в годината? И като го сменяме, трябва ли предишния педиатър да ни даде някакви документи на детето? Въобще знаете ли каква е процедурата  newsm78

# 34
  • Мнения: 40
Първо да пожелая на мамите Мадонки приятно изкарване на концерта. Вълнувам се само като пиша. Това се случва може би веднъж в живота  Hug
daesy_des - аз имам чувството, че с тези клечки колкото изкарвам, толкова и бутам навътре.
eyani   - не се притеснявай от двата пъти. А е върнал защото се е напъвал. И Косето като се разбреца и разиграе след манджа връща по малко.
Jillian -  Grinning и Константин като минем през дупка протяга ръчички, все едно иска да се хване за нещо. Ние обичаме да се возим гладко, без дупки. Всъщност нашите разходки са до кафето и там интензивно напред-назад. Необича да го друсам по улицата.
Деянова - и мъжът ми по малко го забелва. И аз съм против хирурга. Моя позната ту забелваше, ту спираше и сега детето и е на 2 години, успяха нещо да забелят с помощта на лекар, но като се открие главичката и не може да се върне кожичката. И е чудо.
Какво те кара да мислиш, че се разболява. Мери Т, това е общо взето показателя. Иначе с нолетата, както гледам всички сме в приключение, но това не значи болест.
napetia - педиатъра трябва да ти даде картона на бебето. Там са всички имунизации, както и епикризата от родилното. Аз знам, че може след 6 месеца да го смениш, но при твоя случай е по-добре да питаш, трябва да има начин
 

# 35
  • Мнения: 253
Привет и от мен

За усмивките-нашето момиче се усмихва от 3седмици,даже може и повече..Иначе гука от 2.Като лежи и започна да и гукам-тя такива мутри прави,че ще проговори всеки момент и се усмихва с цяла уста  Heart Eyes Heart Eyes Тя нашта много обича да и говорят.
Аз не съм писала от няколко дни,защото нямам време и се ядосвам със свекървата  #Cussing out
Във сряда ходихме до горе с мъжа ми да и кажем,че в четвъртък ще правим на малката 40дни и ще се съберем вкъщи само жени да се почерпим за здравето на малката.....Мале да не бях я канела....Тя като започна:Какви са тези 40дни,какви са тези молитви за прочистване-бебето да нее мръсно,питката не се чупела над главата на мен и бебето,а над кръста му....Малееее,щеше да ме изяде с парцалите тази скрипя мръсна.....Кой ги правел сега тия 40дни.... #2gunfire #2gunfire Викам и,това не значи,че ти като не си правела на децата си в 15век такива неща,сега в 21век не се правят.....За нея това било пълна глупост.. #Cussing out #Cussing out И не дойде...
Казах на мъжа си да и каже,че тя няма 2внучка/дъщеря и има 1дете/.Да ни забрави.Няма да я карам изобщо да я гледа... Naughty Crossing Arms Да забрави,че съществуваме и сега съм я отписала.
Та между другото е купила само 1 Фризолак и 2 комплекта за есента....А майка всеки ден купува по нещо... Naughty Вчера бяхме до Свиленград и и хареса 1 якенце за есента и го взе....
Направо така съм ядосана,че място не мога да си намеря....
Аз се оплаках вече и ми улекна....Добре,че Ви има момичета.... Hug Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от нас с Катрин!
Аманетка   bouquet за темичката.
Кой питашеза Саб симплекс. Ние с това започнахме преди Инфакола, нищо особено, но както всек път пиша то неможе да се очакват чудеса, вярно, че като пищи детето ти се иска да имаш вълшебна пръчица, но уви няма.
Аз снощи бях крайно отчаяна. Тъкмо си мислех, че сме поприключли с коликите в смисъл, че са понамалли и като ми спрена една вечер с ревове съдра се това дете, давах всичко що се сетих и накрая започнах иаз да рва с нея и така часове нард си ревахме и двете. Да ви кажа вчерашните колики бяха по-силни от всички други до сега взе ми акъла вместо да намаяват те се усилват, а сме влезнали вече в третия месец, нзнам какво да мисля. Даже накрая си мислех,че му има нещо друго на детето и се приготвяхме да ходим до Пирогов и като крайна мярка реших педи да тръгнем да пробвам с топла кърпа на коремчето и тя взе, че се успокои. Ужас.
Деянова не е болно детенцето ти аз това съм го преживяла и много добре помня, че и аз като теб си мислех, че е болна въпеки, че няма температура. Цял ден спа и после и цяа нощ, събуждаше се само да яде, сега почивай, че пък на следващия ден да видиш какво става като си е отспала няма заспиване и през деня и през ноща. Луднах.
И ашия нос е в групата на хъкащите голямо пищяне паа като реша да го почистя преди хранен защото неможе да диша докато суче, а тя е гладна и пада пищяне въртяне, почти нищо неуспявам да направ даже вчера й пръснах от стеримара в очето защото в последния момент се извъртя.
Айде стига, че съм много подробна.  

# 37
  • Мнения: 140
И ашия нос е в групата на хъкащите голямо пищяне паа като реша да го почистя преди хранен защото неможе да диша докато суче, а тя е гладна и пада пищяне въртяне, почти нищо неуспявам да направ даже вчера й пръснах от стеримара в очето защото в последния момент се извъртя.

Аз като му пръскам Стеримар, му слагам една кърпичка на очетата, ама мъжо го държи, че иначе с 1 ръка нищо не става

# 38
  • Мнения: 73
и аз писах писах,натиснах нещо и всичко изчезна
и така накратко :и Дея се стряска насън и то много и аз я завивам.днес бяхме в морската от 9:30 до 13:30,сменяхме и памперса и я хранихме навън,беше голям майтап Laughing.от вчера ще ви питам и все забравям има ли някои проблем с ушната кал на бебока,нашата сладурана в едното ушенце има много,чистя вечерта и на другия ден пак твърди топченца има в ушенцето newsm78
Sandra_19_84 как се справяш с тази количка ooooh!,и на мен ми предстои другия месец да и ходим вече в Добрич и ме на 6тия,има асансъор,но пак има стълби от първия до партера и така съм се шашнала как ще я премъквам Shocked
darka_jivko съчуствам ти за свекървата ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 423
И аз да се отчета.
Вчера бяхме за ваксината Пентаксим и София е наддала 1300 кг и 3 см.Вече е 4800 кг и 53 см,според педката е много и трябвало да взема мерки  Shocked.Доскоро се борех да качва,а сега да съм махнела нощното хранене.Много било опасно за рахит това бързо наддаване,каза.Мислихме у нас и решихме да не я слушаме,иначе да си призная ми мина през акъла някакви чайове  да давам нощно време,но бързо ми размина.Мойто дете аз решавам как да го гледам,а тя нека си държи нейните деца гладни и да ги слуша как реват. Crossing ArmsПоказаха ни как се прави масаж и как да я вдигам до седнало положение за ръцете.След като се прибрахме я изаквах над легенчето и като ревна това дете,опищя всичко.А аз май съм стиснала мястото на ваксината та слагахме мед с майка ми,така съм чела.Купих Панадол вчера за всеки случай и днес по обяд като я гушнах ми се стори топла,премерих я, 37.6.Дадох Панадол и като я сложих в леглото и сама си заспа.Сега вече се сещам,че на температура до 38 не се дава нищо,поне така знам,ама забравих и дадох  ooooh!.Предполагам от ваксината е тази температура,дали не е погрешно,че не се притеснявам?
С ЕБХ всичко си върви както трябва.
И в нашия вход има стълби до асансьора.Качвам я на заден ход ,като само на задните колела я дърпам,без да накланям детето вътре.Така я и свалям,много е удобно.Иначе през цялата изминала седмица от 11 ч до 19 ч сме все на вън.Кърмя където ми падне,изаквам по градинки и сменям гащички,вече нямам срам от нищо.Като я кърмя даже не се завивам с нещо,то си духа и вместо да гледам как суче,аз все тензуха оправях.
Да помоля някой да ми даде линк за вредата от соковете,че от снощи не мога да го намеря.Спорихме с една приятелка ,уж е съвременно момиче,но уверено спори,че както си гледала 5 годишната дъщеря,така и сега би гледала бебе.А аз се нервирам,давала сок от 2 месец,вода по 200мл,имала рагади и лекарката и казала,че щом и тече кръв да си спре кърмата,и такива работи.Тя и сега дава кроасани Смаки за следобедна закуска  ooooh!.
И аз съм купила вакумна помпичка за сополите,веднъж сме я ползвали в началото и помня много материал излезе.Тия аспиратори много хора ги плюят и затова помпичка.И тая дето се включва към домашната прахосмукачка много била хубава,гледах клипове по Ю Тюб.Моята с уста се дърпа,но има филтър за сополите.
Бебето ми абсолютно отказва да приеме шише и искам да го прескоча и да започне да пие направо от чашка.Има ли някоя от вас с опит?
А,и още нещо.Някой къпе ли в кофа?Че гледах една за 90 лв в Штъркел и ми стана интересно.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 16:02 от Mime-to

# 40
  • София
  • Мнения: 121
  И при нас коликите се завърнаха с пълна сила. Някакъв ужас е просто. Cry Имам чувството, че са по-силни от преди. Давам био гая, мажа с мехлемчето, борина, гушкане.... Някой питаше за Саб Симплекс - и от него съм давала - нищо по-различно - симетикон. При нас най добре действа борината и мехлемчето. Купихме му и едно термофорче във формата на мече, което вечер загряваме в микровълновата, слагаме на коремчето и така заспива.
  Момичета вашите бебчета стискат ли си дланите в юмручета когато будуват. Божидар когато спи е с разперени и отпуснати длани, но когато е буден в повечето случаи силно стиска пръстчетата. Педката каза по няколко пъти на ден да се опитвам да му разтварям пръстчетата и да масажирам, защото вече трябвало да са отпуснати ръчичките.
 

# 41
  • Мнения: 143
Привет и от мен

За усмивките-нашето момиче се усмихва от 3седмици,даже може и повече..Иначе гука от 2.Като лежи и започна да и гукам-тя такива мутри прави,че ще проговори всеки момент и се усмихва с цяла уста  Heart Eyes Heart Eyes Тя нашта много обича да и говорят.


Леле... Дано да има разлика в развитието на момченца и момиченца, че това направо ме хвърля в тъч... То детенце се усмихва насън откакто се е родил, но пък иначе не... И за гукането още не сме цвете... Ама пък като плачем почти през цялото време, през което сме будни...  Sad Ще питам педиатъра.

# 42
  • Мнения: 9 095

Ем - то този магазин е към автогарата, за дрехи е, не детски...майната й на онази, имах намерение да оставя солидна сума пари, че сме канени на сватба, а дрехи нЕмам...
Миме - по принцип каквато и да е странична реакция от ваксина е редно да се отбелязва на съответното място, от личния лекар на детето. тези данни се пращат в ХЕИ или РИОКОЗ, не съм сигурна..но никой не го прави - така че и да се обадиш на педиатъра, притеснена, ще ти каже да дадеш нещо за температурата, което ти вече си направила. Успех и дано няма странични реакции, псвен тази. За кофа не съм чувала...специална бебешка ли е? А относно съветите на лекарката ви - тя ли ви каза да вдигате детето до седнало положение? Това е абсолютно противопоказно, така че и него го сложи в графата " бисери на педиатъра". Браво за ЕБХ, ние дори не сме почнали, но при условие че сме на смесено хранене, хчи не знам дали е приложимо...мога да хвана само акото, и то 1 минута преди да се случи...май ще се откажа...
Деянова - добре си е бебчо, стига си вкарва филми. И нашия принц днеска спи като пънче, нетипично чак..ама щом му се спи, да спи Crazy
Дарка - само така Mr. Green Не позволявай да те разиграва свекито, стига само мъжлето да е на твоя страна, че нали ги знаеш...
Кейт - неправилно носене значи да притискаш по един или друг начин тазобедрените стави, като така неволно променяш положението им. Например, държиш детето с една ръка, а с другата правиш нещо друго - така не придържаш равномерно от двете страни краченцата.
Фортунче - ние с кърменето сме скарани, та суканто не помага в случая, а и станат ли ми гърдите камък - беб не може да захапе въобще...Благодаря ти за съвета Hug
Фелисити, Карелия - прегръдки за вас Hug
Медула - как се смях вчера, като те прочетох..не можеш да си представиш...чак ми стана съвестно, като си помислих какво сте преживели, пък аз се смея... Hug Hug Hug
Солей - мисля, че и Иво е със свити юмручета...но май не нон стоп..различно newsm78 Съжалявам за коликите...
Багне - всяко детенце си е индивидуално, недей да съдиш за твоето по другите Hug Засега е важно, според мен, да си личи,че се заглежда с очи и да реагира на звуци.

Аз имам няколко въпроса от различно естество Crazy

1. мамите, които дават от шише - как определихте правилната големина на отвора на бибата?
2. оставяте ли децата да заспиват с биба в уста?
3. събуждат ли се бебета ви с плач/рев и плачат ли насън?
4. оставяте ли бебета да спят на музика/телевизор/шум?
5. ползвате ли възглавница за бебето?

И един въпрос отделно - от какво зависи редовното акане? Забелязах, че когато сме предимно на АМ - ака си редовно беб, но минем ли предимно на кърма през деня - запича се Rolling Eyes

Да се отчета, че люлката е супер, пу пу, днес сложих Иво и заспа вътре, та успях да си свърша всичко...дано е така и занапред, макар че ми е уморително да върша всичко все едно ме гонят Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 423

Ааа,не така  Naughty.Като знам само за 1 месец какъв напредък имам,много е лесно,ти предлагай на бебето през час и се оглеждай и ослушвай за сигнали,пък то ще направи всичко останало.Пък и няма за къде да се бърза ,времето е пред нас  Hug София толкова обича да седи пред легена,че реве като я дръпна.Ще сложа снимки в албума.На ден има не повече от 1 наакана пелена, и то защото аз съм бляла.Пикото е друга работа,за там не бързам.
Тая кофа,която видях си е за къпане на бебета,с Мацко заедно бяхме,много интересно изглеждаше,някой и от нашата тема искаше така да къпе ,но кой  newsm78
За сега дори няма да звъня на педиатърката за температурата,дано спадне бързо.
Тя каза да я хващам София за ръчичките и да я вдигам до седеж,после бавно да я свалям.Другия месец на консултацията трябвало да води главата,каза.Аз го правих няколко пъти вече,сега ще потърся инфо  #Cussing out

1. мамите, които дават от шише - как определихте правилната големина на отвора на бибата?-само цица
2. оставяте ли децата да заспиват с биба в уста? - не ще,плюе я
3. събуждат ли се бебета ви с плач/рев и плачат ли насън?  - не,само се върти като и се ака
4. оставяте ли бебета да спят на музика/телевизор/шум? -телевизор нон стоп,много друг шум,общо взето почти не се съобразяваме,нали така трябвало да се научи
5. ползвате ли възглавница за бебето? - не,имам 2 и се чудех за какво са

# 44
  • Видин
  • Мнения: 4 921
1. мамите, които дават от шише - как определихте правилната големина на отвора на бибата?На мен още в болницата ми казаха, че понеже бебето ми е доносено и със страхотен сукателен рефлекс мога да ползвам биберон 2 размер.Така че явно и кг имат значение Rolling Eyes Но пък така съвсем ще ти откаже цица твойчкия Tired
2. оставяте ли децата да заспиват с биба в уста?Той не я иска много тая биба, голяма борба пада.Давам му я когато иска да ми виси на цицата повече от час и на мен вече ми писне.Обикновено по някое време когато вече е заспал му я дърпам ако сам не я изплюе.Но досега само 3 пъти е заспивал с нея Crazy За сметка на това вибрацията на кошарата върши чудеса Twisted Evil
3. събуждат ли се бебета ви с плач/рев и плачат ли насън? Плаче насън понякога, явно сънува нещо.Стене и понякога се събужда, понякога продължава да спи.Обикновено като се събуди без рев се оглежда за около минута и ако е гладен надава вой Laughing
4. оставяте ли бебета да спят на музика/телевизор/шум?Да, гледам да не го свиквам на тишина.Навън също си спи, а постоянно минават коли и т.н. Вкъщи обикновено телевизора работи.Днес обаче изпуснах един капак за кофа в банята и успях да го събудя Embarassed
5. ползвате ли възглавница за бебето?Ползвам само в количката.Кошарката сме я направили така, че да има наклон там където е главичката.Нали така трябвало - 30%  Simple Smile

И един въпрос отделно - от какво зависи редовното акане? Забелязах, че когато сме предимно на АМ - ака си редовно беб, но минем ли предимно на кърма през деня - запича се :roll: Ние акаме всеки памперс.Досега за месец и половина не е акал само на 4-5 хранения.Но явно при вас заради АМ и смесено хранене е така, знам ли  Rolling Eyes А и всяко бебе си е индивидуално.

Медула, и аз се смях на разказа ти  Embarassed По-точно на самия изказ, не на случката Naughty #Cussing out
Миме, според мен си е много добре детенцето.Как да си вземала мерки  Shocked Ние за 1 месец наддадохме 1900грама, по логиката на твоята лекарка трябваше вече да сме на диета Crossing Arms
Багнето, моето чаве от вчера докато е буден не плаче, мърда с ръчички и краченца и се кефи.Понякога гука и прави полу-усмивки.Всяко дете е индивидуално.Аз знам,че момченцата по-трудно ги правят тия неща.Също така много трябва да им се говори  Naughty
Ние нямахме много успех с тая люлка, но до събота трябва да подейства, защото се прибираме при таткото и всичко ще си правя аз  Rolling Eyes
Хайде, отивам да гладя, дадох отчет и съм спокойна вече  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт