Август месец вече е тук, Августинчето празнува за трети път!

  • 23 832
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 826
Спинки, радвам се, че се разписа! Страхотни имена сте избрали за момчетата- любими са ми и двете  Heart Eyes
Дано юначетата да наддават бързо и скоро да сте всички заедно в къщи. Прегръдки на баткото- със сигурност сега  ще има нужда от повече внимание. На теб бързо възстановяване!  Heart Eyes Чакаме снимки на момчетата!

С № 2 определено не се впрягам толкова много за условията в детската градина, както с баткото. Детето е адаптивно, свикна бързо с новата група /лятото бяха сборни/. Трудно става сутрин, но веднъж тръгнал за градината няма никакви проблеми.

Вече писах, че пропуснах родителската среща, но определено не мисля, че в първа група имат нужда от допълнителни занимания /мое мнение/. Учителите си имат програма, занимания сутрин и следобяд, та децата са достатъчно ангажирани. През останалото време- игра- все пак са на 3 години...
Тук събират по 15лв. /комунизъм  Mr. Green/ Градината е ремонтирана през лятото.

Ели, да ти е живо и здраво момченцето!   bouquet А ти си герой- как се справяш с две деца с такава малка разлика  newsm78

# 691
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ама и за съм една патка, оплаквам се тук, а пропуснах да поздравя Спинки.

Привет в домашна обстановка и ти пожелавам много сили и търпение в отглеждането на юнаците. Да те обичат много и да те слушкат всичките ти мъже, една си им  Hug

# 692
  • Мнения: 2 035
Спинки, честитито миличка, да са ти живи и здрави!   bouquet Hug


Длъжна съм да честитя и тук Simple Smile.....
Честит рожден ден на Ники!
Ели, да ти е жив и здрав миличка!
 Да расте все такъв деен и щастлив!
Да са ви живи и здрави и двамата красавци!!
!
Благодаря ти за хубавата вечер!

# 693
  • София
  • Мнения: 5 794
Привет!
Спинки,  Hug Hug радвам се да те видя!
Спинки, радвам се, че се разписа! Страхотни имена сте избрали за момчетата- любими са ми и двете  Heart Eyes
Дано юначетата да наддават бързо и скоро да сте всички заедно в къщи. Прегръдки на баткото- със сигурност сега  ще има нужда от повече внимание. На теб бързо възстановяване!  Heart Eyes Чакаме снимки на момчетата!
 Peace
Много хубаво го е казала Елиа, та да не повтарям  Blush Hug А липсата на инфо знам колко е влудяваща в такъв момент. Ние обаче бяхме нахални и висяхме там по всяко време, все се случваше някой читав д-р да се смили и да каже нещичко.
Днес мина и нашата родителска среща, за малко да я пропусна  ooooh! Много са чевръсти родителите на съгрупниците на Ивчо  - и подаръкът за коледното тържество беше споменат и обсъден  Crazy ooooh! Laughing  Решихме да се събират на два пъти по 30лв - за консумативи. Помагалата са ни на издателство Изкуство, май Кайли спомена същите. Няколко от присъстващите деца бухаха точно както Иво  Thinking  , а аз си го държа вкъщи  Rolling Eyes  Crossing Arms Раздадоха ни някакви анкети, които май по-скоро целят да проучат родителите, а не децата. Crazy
Днес бяхме и на д-р - и двамата не са за Аб все още. Дано и не стигнем дотам.
Бубче, това за прасето е наистина кофти, но ми стана смешно  Laughing А Ина е чудесна  Heart Eyes
За Вст и аз питах, явно е заета с дечицата. Дано Лори е добре вече  Praynig

# 694
  • Мнения: 743
Добро утро, милички  Hug
Благодаря ви, че ни мислите    bouquet
Елфче, Бубче  Hug Hug Hug
Спинки, добре дошла и от мен  Hug Стискам палци малчовците бързо да са си при вас и много да им се радвате  Praynig
Добре сме, ама нещо не ми остава време за писане  Cry Лорката оздравя и от вторник си е на градина  Peace Надявам се този път да ходи повече от седмица  Praynig Въпреки че снощи ми се изкиха на няколко пъти  ooooh! Сутрин си плачка, само докато си обуваме пантофките и после щом влезне при децата бързо се успокоява  Peace Родителска среща не сме имали, а аз не успявам да говоря и както трябва с учителките, че сутрин гледам да бягам бързо, а после ме повличат часовете и няма как  Sad От другите колеги разбрах, че ще учат английски, народни танци и допълнителни часове по музика. Иначе сме с книжките на Просвета, още някой май ги спомена  newsm78  Моливкото и аз много си го харесвам, а тези на Изкуства не ги бях чувала  Embarassed та ме заинтригувахте и сега съм решила да ги търся да ги разгледам  Laughing Иначе ние сме базова градина към Соф.университет, та Лорито ще има разнообразие от време на време с млади какички  Laughing
Аз не знам защо така съм се побъркала, ама като се приберем с Лори докатосе оправя, да й сготвя, да си подредя и оправя, и то става време за вечеря и лягане. Спя по 2-3 часа на нощ и после ставам да подготвям нещата за дечицата  и ако имам поръчки от сайта Crazy Луда работа - до когжа ще издържа така нямам идея  Rolling Eyes Не че преди спях много, ама поне си дремвах с Лори през деня.

Много гушки за Криско  Hug
Бубче, радвам се Ина приема добре градината  Peace

Прекалих май рано сутрин  Embarassed

Хубав и слънчев ден на всички  Hug

Последна редакция: пт, 02 окт 2009, 05:11 от vst_80

# 695
  • Мнения: 1 610
Добро утро и от мен.Аз започвам с кафето. Simple Smile

Честит рожден ден на Ники! Ели да ти е жив и здрав, много послушен, само малко палав. Hug  bouquet

Спинки радвам се че си добре и всичко е приключило благополучно за трима ви. Пожелавам ти малките мъже бързо да наддават и скоро да са при вас в къщи. Бъдете по-настоятелни и нахални когато искате информация за децата. Дано Ивчо свикне с градината, или ще ти бъде "помощник" в къщи. Може би му идва в повече започването на градина и раждането на бебетата по едно и също време. Според мен малко ревнува и затова настоява да получи всичко от теб.

Бубче наистина е дразнещо да говорят така учителките.

вст как издържаш не знам.Аз с толкова сън ще гледам като сомнамбул и нищо няма да възприема от това което върша. Да не говоря колко съм раздразнителна тогава. Twisted Evil Сподели си мнението за помагалата на Изкуство, ако намериш време да ги разгледаш. Нашите учителки твърдят че са доволни от тях.

Време е да се обличам за работа.
Лек и усмихнат ден на всички! Hug

# 696
  • Мнения: 634
Спинки, добре дошла и дано скоро да изпишат малчовците! Hug

При нас сутринта беше трагично положението, а цяла нощ мрънкаше, че няма да ходим на работа с татко му. Много е подтиснат след градина и само това повтаря...направо не мога да си позная детето, като болно е.  Confused Оказа се, че освен не яде и явно не спи много, защото е много изморен вечер,но и не пие вода, защото шишето е в гардеробчето му и явно не се сеща да отиде сам...

Оплаках се....

Дано останалите градинарчета да са имали по-леко начало на  деня.... Hug

# 697
  • София
  • Мнения: 4 035
Айде и аз да се присъединя към Анди. Както още вчера споделих, Ина беше много кисела като я взех. Сутринта се събуди с репликата "Аз нали няма да ходя на детка градина" Cry Започна да плаче още от нас, уж в колата спря, но като й обух пантофките ревна на нов глас. Учителката я гушна и влезнаха вътре. После на прозореца видях, че още плаче. Не знам на какво се дължи, учителката твърди, че вчера нищо не е станало, но ткава драстична промяна мен ме притеснява определено. Не е такова дете и не си сменя мнението така лесно без причина Confused Не ми се мисли в понеделник какво ще е Tired

# 698
  • Мнения: 989
За плача в градината - на мен ми казаха, че в повечето случаи дечицата не плачкат първите 2-3 дена, тъй като там за тях всичко е ново, има много дечица, нови играчки и на тях им е интересно. Но след като опознаят обстановката и разучат всичко, се започвало с мрънкането. Е, ще свикнат все някога и дано да е скоро, защото ми е много мъчно като гледам изтерзаните личица на дечицата.

Нашата родителска среща беше вчера. Ще учат по системата "Аз съм в детската градина" на изд. Просвета. Както ни обясняваха, че не са обирджии и ще ни искат пари само за "учебниците" им, изведнъж се започна: "Ама да не забравим, че трябва да закупите и сухи лепила и блокчета с гланцова хартия, а да не забравим и детските ножички, а да - и листа за рисуване. Също така вие ще трябва да осигурите и материалната база на децата. А, донесете им и играчки. О, и най-важното - някой да им донесе и ДВД." Но това е без значение. Щом е за дечицата - ще даваме, няма как.

# 699
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Цвети, не е необходимо да е станало нещо в градината, за да плачка така. По-скоро вече е осъзнала, че това не е за ден два, а вече има ангажимент и съответно проявява лъвски инат и протестира. Същото беше при Стефи, два дена ходи с кеф, шмугваше се в стаята, ядеше, спеше, песен и на вечерта на втория ден заключи, че няма да ходи повече на градина и се почнаха ревовете и така... месец. Както казва Анди детето беше променено, вечер беше унило, наказваше ме, определено и ми показваше, че ми е обидена. Тотално изключваше, като се споменеше нещо за детската и аз бях потресена. Мислех си, че съм я увредила с тази градина, че съм й нанесла непоправими щети, да ама не. Това е то адаптацията, рева, рева, докато един ден й хареса да ходи там.

Всяка вечер я вземах с някаква изненадка, близалка, дъвка, нещо й носех и това беше като мотив да отиде. От еднолевните магазини купувахме някаква играчка специално за градината ,която тя си носеше там и така. Сега не купуваме нито изненадки, нито играчки, мина този период. Както писах вече ходи с голям мерак и желание. Така че нужно е търпение, мацки, много е тежко, но повярвайте ми, минава  Hug Hug Hug

# 700
  • Мнения: 634
marulka_s, прекрасно си описала промяната в детето. Аз също му купувам нещо дребничко всеки ден, но днес дори хвърли играчката и каза, че не я иска. Confused

Благодаря ти за подкрепата, в момента имам голяма нужа от нея! Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 545

При нас сутринта беше трагично положението, а цяла нощ мрънкаше, че няма да ходим на работа с татко му. Много е подтиснат след градина и само това повтаря...направо не мога да си позная детето, като болно е.  Confused Оказа се, че освен не яде и явно не спи много, защото е много изморен вечер,но и не пие вода, защото шишето е в гардеробчето му и явно не се сеща да отиде сам...

Все едно аз съм го писала, но... преди седмица. Сега започнал поне да яде, трудно им е на сладурите, не могат да разберат. Марти и през деня си поплаквал тези дни.  Rolling Eyes

Ох, Марулка, винаги ми става по- добре като те чета  Hug

Аз днес ходих до работата, започвам другата седмица, на половин ден в началото, после ще видим  Thinking

# 702
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
marulka_s, прекрасно си описала промяната в детето. Аз също му купувам нещо дребничко всеки ден, но днес дори хвърли играчката и каза, че не я иска. Confused

Благодаря ти за подкрепата, в момента имам голяма нужа от нея! Hug

Абе да си призная в началото като й купувах любимите Литър пипъл на ФП и като й казах, че ако не ходи на градина ще ги върна в магазина и тя ме хвана за ръка и каза, ми хайде да ги върнем. И това минава, обаче  Wink

Ели, успех с работата. Аз след толкова години работа от вкъщи, не мога да си представя да ходя и да седя на работа в офис. Изхайлазих се и това си е.

# 703
  • София
  • Мнения: 12 555
Влизам да почерпя. Днес чухме сърчице  Mr. Green

Ама на кумата - ще има второ бебе и съм много щастлива, защото тя е много щастлива  Mr. Green Я, да видим сега кой се хвана hahaha


# 704
  • Мнения: 634
nana77, развесели ме..... Joy Лека бременност й пожелавам!

А Кало има стойка на професионален играч. Wink

Дано наистина да посвикне, защото иначе скоро аз ще се гътна от притеснение. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт