На море в Гърция - 2

  • 157 489
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141
- добро и удобно за семейство с два деца  и по близо до морето?  Къде хапвахте там, че този район не ми е много познат. И как най - бързо се стига до там от Бг? Има ли интересни места, които биха могли да се посетят там?
Извинявам се за многото въпроси? Hug
няма проблем.  Hug
Вилата и студиото са на 1-2 мин. разстояние едно от друго. Просто едното http://chalkidiki-now.com/bg/studiospanagiota/_ е на 1-ва линия до морето. Другото е на 3-та, но каква градина и какви кътове има тази градинка... ммм.. Невероятна чистота и красота.
И както споменах Алеа-та също става.
Хапвахме основно това, което си приготвим. Има 2 ужасно капризни и злояди деца. Добре, че ципурката от рибната борса в Порто Кофу им се понрави и почти всяка вечер си правехме барбекю.
Естествено и гироси и митоси и т.н щуротии хапвахме, но моите деца тях не ги лизват. За тях - пържени картофки.
Колкото до интересните места... В самото Торони и някакви останки от византийски храм. Но е необезопасено и след инцидента в Царевец съм много плаха в амбициите са посещение на камънак.
Заслужава си разходка с корабче от Неос Мармарас до Порто Карас. В самия ризорт може да позлваш целия им наличен инветнар (по-скоро плаж, чадъри шезлонги и басейни... и да се разхождаш на тишинка и спокойствие в комплекса).

И естествено да обикаляте всеки ден по различни плажове. Пак казвам - Сикия и Каламици са най-доброто в района.
Пътя не е бърз и не е лек, но пък шосето няма никаква дупка или забележка. Минава се през Солун, Геракини и се спускаш по ръкава... Около 250-260 км. са от границата до Торони.  Grinning

# 76
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141

Дион палас е по-лъскавия х-л от 2-та в ризорта.
Иначе стаите на Олимпиан бей (бунгалата) наистина имат мирис на мухъл. Но банята и басейна поне м.г. си бяха ОК. Храната не ме кефеше, с изключая на сладките неща.

# 77
  • varna
  • Мнения: 1 012
М.г. избрах DION PALACE    от същата верига за един уикенд и съм доволна  Peace
all inclusive ли е хотела?

# 78
  • Мнения: 934
Дион палас е по-лъскавия х-л от 2-та в ризорта.

За какъв ризорт говориш, хотелите са на 13 км един от друг.

tina77, на BB и HB

# 79
  • Мнения: 1 073
Шани, мерси за изчерпателния отговор. Всички сме фенове на ципура, лаврак и т.н., така че сигурно няма да имаме проблем с храната. Мисля си обаче, дали за два дни си струва човек да си готвизащото ние евентуално отиваме за толкова около 19-21/09 и бих предпочела да се храним в някои местни малки таверни.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 028
Аз се включвам набързо да похваля Крузо Вилидж в Палиури. Мнооого сме доволни, хотелът е реновиран и е супер за почивка с деца. По-подробно и със снимки ще се включа тези дин, че са много големи и на мога да ги кача, а процедурата по умаляването им ми е супер досадна.  Confused

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141
Дион палас е по-лъскавия х-л от 2-та в ризорта.
За какъв ризорт говориш, хотелите са на 13 км един от друг.

Под една "шапка" са. Wink Половината от чинийте в Олимпианс са със знака на Дион Wink И още ред други...

Бибс, чакаме снимките ти и най-вече - подробен разказ.

# 82
  • Мнения: 2 255
Аз се включвам набързо да похваля Крузо Вилидж в Палиури. Мнооого сме доволни, хотелът е реновиран и е супер за почивка с деца. По-подробно и със снимки ще се включа тези дин, че са много големи и на мога да ги кача, а процедурата по умаляването им ми е супер досадна.  Confused
bibi тъкмо вчера се чудех няма ли да се появиш вече и да разказваш  Praynig чакаммеее...

# 83
  • Мнения: 392
За Дион също имам отзиви, че в стаите мирише на мухъл Sad

# 84
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141
Аз се включвам набързо да похваля Крузо Вилидж в Палиури.

точно с/у вас бяхме, но на Ситония.  Grinning
Я кажи... понеже тоз Палиури се намира на източната част на КАСАНДРА... залязваше ли слънцето бързо-бързо, поради това, че се скрива в скалите?

# 85
  • Мнения: 934
Всички сме фенове на ципура, лаврак и т.н., така че сигурно няма да имаме проблем с храната. Мисля си обаче, дали за два дни си струва човек да си готвизащото ние евентуално отиваме за толкова около 19-21/09 и бих предпочела да се храним в някои местни малки таверни.

Има достатъчно таверни с невероятна кухня.
Е, ако разчитате на собствен улов.....

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 09:15 от scorpios

# 86
  • Мнения: 183
Аз се включвам набързо да похваля Крузо Вилидж в Палиури.

точно с/у вас бяхме, но на Ситония.  Grinning
Я кажи... понеже тоз Палиури се намира на източната част на КАСАНДРА... залязваше ли слънцето бързо-бързо, поради това, че се скрива в скалите?
Аз бях в този район ,но не съм забелязала нещо подобно,слънцето залязваше към 8:30-9:00  Peace
Аз бях тук  , доволна съм от хотела/храната/плажа .

# 87
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 141
моите деца ловяха риба там, дето се къпеха (на 1м. от брега). Само влакно и пръчка. Супер импровизация. Прибраха се една вечер с 1/2 кофа. Но не са ни познати техните риби и не посмяхме да рискуваме...
Иначе има таверни и ресторанти, да.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 028
Аз се включвам набързо да похваля Крузо Вилидж в Палиури.

точно с/у вас бяхме, но на Ситония.  Grinning
Я кажи... понеже тоз Палиури се намира на източната част на КАСАНДРА... залязваше ли слънцето бързо-бързо, поради това, че се скрива в скалите?

http://myrzelana.snimka.bg/travel/greece-2009-chrousso-village.420068.14744084 - eто обещаните СНИМКИ, а разказ утре, че нещо съм се скапала.
Сватя, ти севсем ме обърка бе жена - кви скали кви 5 лв, слънцето си залязва нормално докъм 20-20.15 часа си беше почти светло  Rolling Eyes

# 89
  • София
  • Мнения: 7 028
Аз бях тук  , доволна съм от хотела/храната/плажа .[/tt][/color]
е може и да сме зе засекли  Mr. Green ние бяхме от 29.08 до 05.09

Общи условия

Активация на акаунт