ДЕКЕМВРИйската тайфа стиска палци за ПОЛИ и Точицата

  • 11 779
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 328
Добро утро!  Grinning
Кафенце със скромна закуска!  Wink

По въпроса за кърменето мога да споделя как беше при мен първия път. Бях секцио и в болницата първите 24 часа даваха на Мимето АМ. Като ме изведоха от реанимация, веднага я сложих на гърдата и тя си засука. В началото гърдите ме боляха, но съм благодарна на всички полезни съвети, които ми дадоха в болницата и ме стимулираха да продължавам да кърмя. Като се прибрахме, първата вечер дали от стрес или от нещо друго, се изплаших, че нямам достатъчно кърма и пратих Милен да купи една кутия АМ за всеки случай. Така и не я отворих... Нашата педиатърка ме подкрепяше също с кърменето, не ме е съветвала да давам сокове /тях дори ме посъветва да дам чак след годинката/, започнах късно захранване със зеленчукови пюрета, не съм настоявала да давам вода /веднъж пробвах в най-големите жеги, но детето просто ме отсвири/ - кърмехме се просто на 30-40 минутки. Като стана детето на 4 месеца, направи така наречената кърмаческа стачка, но въпреки зверската болка в гърдите, за няколко дни се преборих и продължихме с кърменето. Отбихме се късно и малко след това забременях отново. Ами това е. Незнам дали успях, защото бях упорита или просто детето беше "добронамерено", но съм доволна от резултата. Надявам се и сега да успея с кърменето. А, и друго, знам, че Мимето е прекалено малка, но до сега се е разболявала няколко пъти и нито веднъж не сме пили АБ /да не дърпам дявола за опашката... / Ами това е, няма да досаждам повече...  Blush

# 61
  • Мнения: 614
Добро утро Simple Smile Хубава и успешна седмица на всички Simple Smile

# 62
  • Мнения: 217
Добро утро и от мен момичета Hug

напълних една чиния с 2 нектарини, банан, грозде, круша, овесени ядки и 1 лъжица мед....и сега ви чета и греба с черпака Crazy....ама май много ми дойде hahaha лакомия такава ...

за кърменето Embarassed аз съм толкова боса, нямам идея как става всичко и каквото и да дискутирате тук аз чета с голям интерес.....

та Ет, Ласси, Милейди, Милена, давайте момичета......супер ми е интересно

# 63
  • Мнения: 718
Добро утро  Hug Не мога да ви изчета  Laughing
По дискутираните теми - момичета, страшно съм благодарна на всички, които споделят своя опит  newsm51 Ета, не мисли, че не си полезна, Милейди така добре го е казала в поста си (как ни смилаш инфото като на гарджета  Mr. Green), че аз няма какво да допълня. Затова е форумът, всеки споделя опит, виждане, идеи, а неопитните като мен, дето не знаят какво ги чака, могат само да попиват инфо като гъбки  Wink Ясно е, че всеки има глава на раменете си, ще си пресее получените мнения и ще си решава как ще процедира като му дойде времето. Още веднъж, момичета, благодаря, че споделята   love001
Аз за пръв път от месец насам имах активен уикенд и съм много щастлива и заредена  smile3521 Лек ден!

# 64
  • Мнения: 29
Здравейте момичета! Hug Hug Hug
Завърнах се от едномесечна почивка....днес вече съм на работа и не мога да ви изчета....доста теми съм изпуснала, но ще гледам да наваксам....че и аз съм доста боса във всичко.....особено за кърменето и на мен не ми е ясно.......
иначе освен болките в ставите, мускулите и гърба.... се чувствам добре Grinning
Поли......ще се моля за теб и твоята бебка.....и се надявам всичко да се оправи....

# 65
  • Мнения: 61
Добро утро мамчета с томбачета!
Аз изпратих Коката на градина днес,че не е ходил вече два месеца.Милото ми никак не му се ходеше ама мама е лоша и го натири Mr. Green.Може ли някоя по-помнеща от мен мама да каже какви бяха онези капки/който действат като антибиотик/при гъбите,че мойте не щът да мрът #Cussing outМисля че Collibri беше давала инфо.
Eta-честито ти тримесечие!
gdd-имам подобно чувалче от Коката и бях супер доволна за зимните месеци.
Pebs-честита ти рожденничка.Да е здрава,весела и само усмивки да ви носи  bouquet
Portman-много як ескимос!
Nista-добре дошла  bouquet
Отивам да хапна нещо че последните дни май съм заслабнала Joy.
Лек ден за сега

# 66
  • Мнения: 1 250
Добро утро.
Аз, като по-бедна откъм дар слово, само ще кажа, че никоя тема относно отглеждане и хранене на бебето, не е излишна или преждевременна. Нали това е идеята на този подфорум, да си помагаме с информация. Ако само ще си сервираме закуски и ще си показваме покупките... Tired Трябва и да се научим на нещо. Винаги ще има застъпници и противници по всяка тема. Тук вече идва самостоятелното мислене, всяка отсява и преценя кое ще работи за нея и кое не. На мен ми е изключително интересно да чуя всичко от първа ръка, а това става от момичетата, които вече имат по едно/две или повече деца и са утъпкали пътя, по който ние тепърва ще газим. Не спирайте да споделяте и да ни информирате.   bouquet
Не зная как ще намеря подходящ педиатър, когато му дойде времето, а то наближва. Confused
Пепинче, капките са цитросепт.
Дарлин, искаше ми се много да дойда, но уви днес имам внос и не мога да мръдна от офиса. После ти ще разказваш.
Пебс, много сте хубави и двете с Лизи. Ти направо сияеш!
На Портман много ми харесаха маратонките, ескимото също, но някак не ми върви бебе облечено в черно, колкото и гъзарски цвят да е. Преди няколко дни даже една позната ми каза, че не било хубаво бременна да се облича в черно.
Фея, как е на френска земя отново? Браво на малката Лея, само така!
Колибри, ти се разби от пътуване. Приятно допочиване на морето.
Ета, честито ти последно тримесечие. Ние ще ти дишаме праха.  Mr. Green
Вчера ходихме до Вис Виталис, ей така да поразгледаме малко. Не зная как се стърпях да не мушна нещо, така ме сърбяха ръчичките. За пловдивчанки, които ги интересува - има шишета на Томи Типи и B-free.
Отивам малко да поработя, лек ден.

# 67
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен  Heart Eyes
Пепинчето капките са Цитросепт.
Дано с Поли нещата да са стабилни  Praynig
Лек ден и хубави новинки ви желая   bouquet

# 68
  • Мнения: 2 768
Добро утро!

Постлала съм червен килим от рози и ви чакам всички във финалното тримесечие!  Grinning

Всичко, за което пиша наистина е заради това, че имах горчив опит с тези неща. Милейди, разказът ти буквално оживя пред очите ми!
Моето бебе в началото засука нормално, кърмехме се супер гладко. До като не се намесиха други фактори Х, в лицето на уж най-модерната, млада педиатърка тогава в града, хвалена и прехвалена от познати и роднини. Дори едва ли не с "връзки" ни записа, голям наплив имаше от бебета при нея. Няма да преразказвам отново какво и как се случи, но 4 месеца след раждането в резултат на всички безумни нейни действия аз вече нямах кърма, а детето се бореше с ужасна хранителна алерги (от която, слава Богу, днес няма и помен, но с помощта на хомеопатия)
Обяснявам всичко това, за да ме разберат правилно всички. Защо тръгвам да се информирам и чета всичко сама. Мисля, че всяка майка на мое място ще стори същото. (поне rush ме разбира)

Чудесно е, ако сте успели да откриете рядка находка като "добър, съвременен, загрижен педиатър"! Истинска находка е това!
Обаче ако ние не сме запознати с основните неща за отглеждане и хранене на детето, как бихме могли да го различим?
За това мисля, че трябва да се чете и обсъждат въпроси като кърмене, хранене, забелване на пишлето, осоляване ако щете.  Laughing
Само след няколко месеца това ще са реални проблеми пред нас.

Да, няма как да знам ще засуче ли тоз хайванин малкия, кога ще ми слезе кърмата и т.н., и т.н. Обаче пък месеците, които сега тъй или иначе са ми свободни смятам, че съм длъжна да се подготвя оптимално - както с покупки, тъй и с информация.

Хайде пак ще се включа, че ще давам компа на ремонт. Хубав слънчев ден!  Hug

( Choosy, до като пиша, гледам съм ти повторила мислите  Wink)

# 69
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Цитат
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора.
Shocked
Добро утро!
Честит 7-ми календарен на ет-ка, следваме те славно  Wink
Като се замислиш не остана бре... как бързо лети времето. сега докато стегнем
учениците и хоп ще си честитим за влизането в 8-ми.
За кърменето да продължим да обсъждаме, колкото по-отрано, толкова по добре
ще сме подготвени. Информацията никога не е излишна. ЛЛЛ не са толкова агресивни,
айде холан. Нали затова е създадена тази организация, да подпомага, информира,насърчава
обучава и подкрепя бъдещата майка в процеса на кърмене. Всеки има право на избор.Четеш
информираш се споделяш опит и т.н. ако ти отърва и можеш да се справиш- действаш, ако не
здраве да е! Кой как му сърце иска/стиска! Много се дразня когато се отказва информация!
Ей, това направо ме побърква,защо не искаме да се учим?! ...и да проглеждаме, като в момента
имаме такива неограничени възможности.Защо?!/изключвам форума и ЕЖК/.Ама и аз, к`во се
пъна, който иска ще прочете, които не ще ... си е за негова сметка. Пу, разпених се  Whistling
*MILADY* мерси ,че сподели Hug
Намерих случайно в книжарница в мол-а една книга, която някъде бях потурчила "Повече от добри маниери"
сега я чета и си припомням как се възпитават малки гадове. Малко смешна ми е на моменти предвид,че
първото издание съм го чела в далечната 1998г. Загледах и "    Maлкият тирaнин", която може да ми
е по-полезна...за Агафия.

# 70
  • Мнения: 38
Здравете милички,
Въпреки ранната закуска и кафе съм още в сънено състояние.
Ако мога да си позволя да разкажа-как беше при мен. Когато родих  дъщеря си ,беше 22 часа ,в 3 през ноща акушерката ми я донесе и ми каза ,че трябва да я кърмя. До определени часове след разждането трябвало бебето за първи път да се сложи на гърдата иначе имало вероятност кърменето да бъде по-късно -мисия невъзможна.
Коластрата ,това първо мляко,няколко капки,било най-полезното нещо за бебето. Нещо лато естествена ваксина . Wink Имунустимулант или как още го нарече ...не се сещам вече...
От тогава не съм имала проблеми с кърменето . Бебето беше в родилния дом в стаята с мен  и на всеки 3 часа го кърмих. Вместо да отслабне ,наддаде още там и ни изписаха с грамове повече.
Когато стана по-голяма съм и давала сокове и пюрета ,но виняги след това съм я кърмила. Не ми е пречило.
След като родих имат 5 посещения на акушерка в къщи,това се поема тук от здравната каса. Да наблюдава мен и бебето. Тя ми обясни как да се изцеждам .Спомням си ,даже ми написа. Първо топъл компрес с кърпа и лек масаж на гърдата ,после кърмиш бебето,а след това изцеждаш до капка и слагаш студен компрес ,от кварк.
 Интересното беше ,че препоръчваше ръчно изцеждане,това най-много се доближавало до сукането на бебето. Каза ми ,че отначало новороденото имало обем и вместимост на стомаха само за 30 мл.мляко и ако искам да го кърмя ,трябва да съхраня лактацията. Отначало ми беше странно така на ръка ,но после свикнах и вообще не се наложи да купувам помпа.
Изцеждането беше до към 3 месец ,след това редувах гърдите ,през 3 часа и малкото ги изпиваше целите,около 200 мл.да кажем.
Тази акушерка ме спаси от мастит,че в началото бях се надула и даже имах бучки.....  bouquet
За антибиотика ,какво да кажа-при нас се наложи.  Бяхме си в Бг. за ваканцията ,при нашите. Детето беше вече на 2 годинки,до тогава и Т.не ми е вдигала. Но се случи ,вдигна Т.и то много висока,не успях да я овладея. Чаршафи с оцет,Т.понижаващи нищо не помогна. Майка ми,която е изгледала сама 2 деца се видя с мен в истинско чудо.
Дори сега когато ви разказвам за това -настръхвам при спомена. Детето направи така наречения -фибрилен гърч,от високата Т.която се мъчих да я сваля с поредното обливане с оцедена вода. Посиня,изпадна в безсъзнание,и започна да си гълта езика. Тялото не реагираше,не дишаше. Shocked Не пожелавам  на никой да си види детето така. Мислех ,че си отива. Cry Моята розичка.
Единственото което можех да направя е да извикам на баща ми да се обади на бърза помощ.След това болница,антибиотик,срес....
Обясниха ми ,че това било реакция на организма към много високата Т.че било в следствие на незрялата още нервна система.Било начин на организма да се пребори със състоянието .Вирусна ангина с много висока Т.
Пиша ги всички тези неща понеже ако тогава знаех ,за това ,по съвсем друг начин щях да реагирам.
Слава богу ,нито се е повтаряло,нито нищо. А вече е голяма и няма и да се повтори.
Благодарна съм на лекарите тогава,че помогнаха на детето ми. Не са всички педиатри в Бг. некадърни.И понякога найстина се налага да се пие антибиотик,все пак.
Ох,напълних ви главите с мойте неща.
Дано да ви е слънчев и усмихнат деня.

# 71
  • тук
  • Мнения: 510
Добро утро на всички

Елфче  Hug благодаря още веднъж

Оска добре дошла отново

На всички пожелавам хубава седмица и благодаря за споделените интересни лични истории (gdd, много е резонно това за ръчното цедене, но е уморително; аз не знам ще ми стигнат ли нервите, особено ако е мързел като кака си моят малкия  - тя сучеше по повече от 30 минути, мудна работа

# 72
  • Мнения: 1 745
Добър ден!
Благодаря на  всички за хубавите думи! Blush Hug
Малката днес в 5 часа се събуди и си игра до 7,а после спахме до 10:30! Crazy
За кърменето да си кажа-аз бях чела мнооого,но там всичко ми се изпари!Едно е да четеш,друго е после да го приложиш!Поне при мен!Е,успях де,не съм имала и кой знае какви проблеми и запушвания! Praynig Но всичко си научихме там,заедно с малката!Тя-мен,аз-нея! Heart Eyes
За педиатрите-не ми се говори! ooooh!Тук са две!Бяхме при едната,първия месец ми каза да започна да дохранвам,че само на кърма беше качила 800грама и не й стигало! ooooh!Аз се разстроих,но като споделих тука,в отчетната,ме посъветваха да не го правя,а да й давам на поискване (както и правех),вечер по-често,да ям и пия много течности...Абе има си начини!В тази връзка според мен тогава има огромна полза от тия съвети-когато вече видиш за какво става дума,споделиш конкретен проблем и т.н.!Аз съм страшно благодарна на авторката на "Близо до бебето",която пишеше в нашата отчетна,защото мипомогна страшно много!  bouquet
Ами това е за сега!Ще ставам да хапна нещо!
 Hug

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 26
Здравейте бъдещи мамита Hug  bouquet Аз съм от Октомврийки и искам да споделя полезната информация с Вас,
че на 03.09 от 11:00ч. се организира безплатна лекция "Всичко за кърменето" в Бейби Мол-а в кв."Люлин" Peace Информацията със сигурност ще ни бъде много полезна,а на всички желаещи оставям телефони,на който трябва да се запишем предварително :
Ели Василева - 0888 580 932 и 0899 199 997

Хубав ден Ви пожелавам!

# 74
  • Мнения: 96
Здравейте,

не ми е особено приятно да получа толкова нападки по повод изказаното от мен мнение.
Някой разбра ли моето мнение за кърменето - защото аз не го изказах Rolling Eyes
Аз коментирах кампанията на ЛЛЛ - само Oska разбра какво имах предвид и то защото не чете предубедено и не се фръцна.

Жалко, че така се получава - ще имам предвид занапред да се ограничавам в поздравите и закусчиците.


Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 13:53 от Lassi

Общи условия

Активация на акаунт