помощ..

  • 2 955
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
аз съм на 21 .. не съм лапе ако така си мислите .. аз всичките тези неща ги знам и знам че се даржи глупаво .. но въпросат ми беше дали може да доведе до смърт да изпие цялата котиика .. това ми беше въпроса

# 16
  • София
  • Мнения: 501
Съдейки по това което сестра ти демонстрира, тя е доста емоционално нестабилна (поне в момента) и определено - слабо информирана. Абортът не е това, което е бил преди години - новите методи са доста щадящи, вакуум и пр. съответно и рисковете са силно занижени. Помогни и - говори с нея, прочетете заедно малко медицинска литература, посетете твоя гинеколог примерно - той/тя ще и обясни за видовете аборти (имай в предвид че е добре да разговаряш с доктора за емоционалното състояние в което се намира тя преди да отидете заедно, за да бъде по-внимателен/на, и ако най-доброто решение определено е аборт непременно проведи предварителен разговор с лекаря, защото всеки гинеколог при нормална бременност ще препоръча износването и - по чисто медицинско предписание, което може още повече да я обърка на този етап)
Най-важното е да разговаряте с нея, да не и оказвате явен натиск в никоя посока - тя трябва да знае вашата открита позиция по въпроса, но и че ще застанете зад нея и може да разчита на теб/вас, независимо дали реши да абортира или да износи детето.

# 17
  • Мнения: 51
Обясни на сестра ти,че на 25г.не може да постъпва така егоистично спрямо другите.Ако направи опит за самоубийство(и то пък вземе,че излезе неуспешен)и кажи,че има голяма вероятност да увреди бебето,и съответно да се наложи аборт в много по-късна фаза,което е още по-рисково за нея и евентуалното и забременяване в бъдеще LaughingМоже да си остане ялова завинаги Mr. GreenЩом е такава малоумница да се оножда без предпазни мерки,сега да си се изправи срещу последствията,а не като мишка да цвърчи,че ще се самоубива и да ви разтройва и вас.Лично аз бих и хвърлила много здрав пердах.                                                                                                                                                                                                           п.с.Разбираемо защо оня я е зарязал.Сетра ти ми се струва разглезена егоистка която иска светът да се върти около нея

# 18
  • София
  • Мнения: 2 227
..може да доведе до смърт да изпие цялата котиика .. това ми беше въпроса
Зависи каква е активната съставка. Най- вероятно, да.

# 19
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Явно и часовете по биология не си посещавала редовно, както часовете по български...

# 20
# 21
  • Мнения: 686
Седатив ПЦ е хомеопатично,така че ще е трудно да се отрови с него.

Нека говори с доктор пък после да се самоубива.Няма да е първата,която има аборт и след това деца.Възможно е да остане без деца след аборт,но ако абортът не е извършен от специалист акушеро-гинеколог.

Ти трябва да и помогнеш да преодолее това.Говори и.Намери и статии по въпроса в интернет,заведи я на доктор.Убеди я,че нищо толкова страшно не се е случило.

А дали няма да иска да запази детенцето?То ще й дава смисъл оттук нататък,ако се чувства готова да го гледа сама.Това също е вариант и то най-добрия.

Нищо толкова страшно не е станало,че да поиска да умре.Знаеш ли колко хора мечтаят за детенце,а при нея така е трябвало да стане,може би трябва да се роди това дете.Непланираните дечица са най-големия подарък от съдбата.

Ако искаш дай й да прочете поста ми и да си помисли.

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 10:51 от Мама Яни

# 22
  • Мнения: 51
аз съм на 21 .. не съм лапе ако така си мислите .. аз всичките тези неща ги знам и знам че се даржи глупаво .. но въпросат ми беше дали може да доведе до смърт да изпие цялата котиика .. това ми беше въпроса
МОЖЕ.Ама ако искате да е по-сигурна работата я бутни под някой влак...

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
не сме мюсюлмани , аз и казах да го махне но тя не иска защото след време като намерила точния маж заради аборта нямало да може да има деца  ooooh! Cry Cry

Да, а като е мъртва ще има цяла върволица.

Мисля, че просто хормоните я действат много - държи се не като на 25, а като на 15 - но това също е част от бременността... бих ти препоръчала да я заведеш на психолог.

# 24
  • Мнения: 3
Седатив ПЦ е хомеопатично,така че ще е трудно да се отрови с него.

Нека говори с доктор пък после да се самоубива.Няма да е първата,която има аборт и след това деца.Възможно е да остане без деца след аборт,но ако абортът не е извършен от специалист акУшеро-гинеколог.

Ти трябва да и помогнеш да преодолее това.Говори и.Намери и статии по въпроса в интернет,заведи я на доктор.Убеди я,че нищо толкова страшно не се е случило.

А дали няма да иска да запази детенцето?То ще й дава смисъл оттук нататък,ако се чувства готова да го гледа сама.Това също е вариант и то най-добрия.

Нищо толкова страшно не е станало,че да поиска да умре.Знаеш ли колко хора мечтаят за детенце,а при нея така е трябвало да стане,може би трябва да се роди това дете.Непланираните дечица са най-големия подарък от съдбата.

Ако искаш дай й да прочете поста ми и да си помисли.

# 25
  • Мнения: 24 467
Като си посегне "точният мъж" няма да го намери със сигурност или шансът й да го намери /при лоша преценка на начина на "посягане"/ намалява, тогава освен евентуален принудителен аборт ще е увредила и собственото си здраве, като не се знае до каква степен и как.
Освен да сте до нея постоянно и да я накарате да се приземи и да възприеме нормалната идея, че случката не е краят на света и има два възможни и еднакво приемлини изхода от ситуацията, не виждам какво друго можете да направите.

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 11:02 от Judy

# 26
  • Мнения: 2 631
Явно и часовете по биология не си посещавала редовно, както часовете по български...

Значи не може и не може в този форум някой да пише за проблема си, ако допуска правописни грешки!  #Cussing out
Безгрешници такива!  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 81
Плътно стойте до нея и й говорете много - ти и майка ти/ви.
Ще вземе да направи някоя щуротия и най-малкото ще навреди на плода, после съвсем трагично ще стане, щом не иска да го махне...

# 28
  • Мнения: 2 631
Аз мисля, че родителите й още не са запознати със случая...  Thinking

# 29
  • Мнения: 81
Аз мисля, че родителите й още не са запознати със случая...  Thinking
То тогава съвсем ясно става какво първо трябва да направи авторката.

Общи условия

Активация на акаунт