маймунската тема

  • 129 979
  • 974
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 936
Какво да ти кажа, Грейс Confused Една приятелка казва за нея, че има 2 лица. ....
И аз съм на мнение, че е важна конкретиката на всеки отделен случай и най-вече това, какво си поискал и за какво си се уговорил. Мен ме попита Григорова дали искам болкоуспокояващо и когато казах *Да*, тя ми отговори *То жените, които избират ваната обикновено искат да е естествено*, т.е. без подобни неща, което ме кара да си мисля, че ако си там само, за да си във вода, е възможно да получиш всички *екстри* и от масовата предродилна зала.

# 526
  • Мнения: 521
Прочетох темата с огромен интерес и си затвърдих желанието да раждам естествено, без епидурали и без окситоцини. Много ми помогна да се настроя положително за раждането и да не се страхувам. Благодаря на Деси за маймунската тема и на всички мами, показали, че все пак може да се ражда и без болка. Стискайте палци всичко да мине добре с моето раждане, имам още седмица до термина и вече нямам търпение. Пък после ще разказвам колко маймуско е минало и моето раждане  Mr. Green

# 527
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
tracy_t, успех!   bouquet

Къде ще раждаш ти?

# 528
  • Мнения: 1 224
Докато си търсих болница, открих един доктор в Оказаки, който е над 70 и практикува естествено раждане. Има много нестандартен подход, но огромен процент успеваемост и при него от цялата страна отиват заплетени случаи, на които им е отказано навсякъде другаде...........................Има един френски филм "Premiere" който разказва за раждането по света и там го има и  доктор Йошимура.
Тамън си мислех, че този доктор го гледах в *Първия плач* и се оказа, че е същият. Там ми направи впечатление, че японките раждаха с гръб към него, на колене и той ги осветяваше с една лампа  Crazy

Друго, което на мен ми направи впечатление във филма е, че когато едната жена роди в басейна с делфините, след това заедно с бебето я изнесоха с един чаршаф и я занесоха на брега на морето. Т.е. след раждането я носят, а нас тук ни карат да ходим... При първото ми кошмарно раждане трябваше сама да се прехвърлям на носилката, а след двата часа прекарани в коридора, ме накараха да стана и аз им се строполих в краката. Точно при това ми раждане, когато успях да стана сама от леглото на следващия ден на обед и се погледнах в огледалото, видях, че очите ми са червени, а лицето ми на червени точки - е, това е ефекта от заплахите на израждащата ме *Напъвай, иначе ще взема форцепса!* #2gunfire
Не знаех че се казва така филма на български.Само че не си разбрала - мамата дето я занесоха на плажа не можа да роди в басейна - много бързо тръгна раждането и си роди в леглото и после я пренесоха на плажа да не е съвсем "капо" Wink А Йошимура седи в кьошето и не се намесва, само наблюдава и дума не обелва, сестра и акушерка обгрижват майката, той само проверява докъде са стигнали като свети с лампа, защото стаята е тъмна.Семейството също присъства при желание, раждането трае колкото-толкова ден, два ,пет...
За ставането - няма никакъв проблем да се става след нормално (а не изнасилено) раждане, аз си станах след 1 час, преди това тябваше да лежа - мереха ми кървенето като на половин час ми теглеха превръзките , мереха кръвно и температура.Като ми изтече единия час си станах, отидох до тоалетна, питаха ме дали си пишкам нормално и - айде с креватчето на бебо си отидохме в стаята.
А като говорех с една от лекарките че в България секцио се прави заради диоптри тя много се учуди и каза че за пръв път чува за такова нещо. И нито при първото ми раждане нито при второто не съм видяла родилка с кръвонасядания по лице или очи, а все в големи болници с много народ съм била - значи може и без!Но на мамата до мен дето раждахме заедно като имаше контракция й викаха не да напъва, а да отваря очите - явно като се стискат очите се получава напрежение в тях и на нея не й викаха "напъвааай", а "отвори очитееее"!

# 529
  • Мнения: 936
.Само че не си разбрала - мамата дето я занесоха на плажа не можа да роди в басейна -
Да, сетих се след като публикувах мнението си, но не го поправих....

Цитат
За ставането - няма никакъв проблем да се става след нормално (а не изнасилено) раждане, аз си станах след 1 час,
Аз имам предвид ставане веднага след раждането, за да се преместиш в носилка, защото такава е практиката у нас...
При второто ми раждане, което беше във вана, трябваше да изляза от водата и да се кача на магарето, за да излезе плацентата, но пак ако не ме бяха хванали аз си залитах. А за час по-късно естестено, че не би имало проблем. Навсякъде, където съм гледала по филми раждания, никой не става веднага или го мести персонала. Това е, което исках да кажа.

# 530
  • Мнения: 2 829
Не би трябвало да има изобщо някакви общи положения за ставането след раждане... Аз и двата пъти бях готова и исках да стана веднага след раждането. Първия път (ускорено раждане с епидурална и епизиотомия) ме шиха и веднага след това ми дадоха да стана. Втория път, в България (естествено, неускорено раждане, без намеса на лекаря) държаха 2 часа да лежа на магарето. Не спорих само защото ми дадоха да си гушкам и кърмя бебето, но определено не ме свърташе легнала, а и не ми беше особено удобно с леген под дупето и нищо на което да се облегна... Но това е дреболия, важните за мен неща ги постигнах Simple Smile

# 531
  • Мнения: 19 307
Прочетох цялата тема и ми се прииска да имам второ дете  Mr. Green Не мога да повярвам колко много са се променили възгледите ми за активното раждане за две години и половина. За пореден път се убеждавам, че всичко е в главата и че грешните убеждения само могат да навредят. Мен толкова много ме беше страх от раждането, че едва ли не си мислех, че идва краят на света. След това ми трябваха няколко месеца да се възстановя физически, въпреки че не беше тежко раждане, а психически продължи още по-дълго.
Дано ако се решим на второ да имаме същият късмет и да попаднем пак в болница, където оставят родилката да роди макс. естествено, нещо което не бях готова да оценя при първото раждане.

# 532
  • Мнения: 11 315
ВиВи, ти първия път в България ли ражда или в Германия? Ако си била в Германия - търси по-малки клиники. Там възможността за макс. неасистирано раждане е по-голяма.

# 533
  • Мнения: 502
yanast, къде се случи второто ти раждане?
Днес говорих с приятелка, която завършва медицина и беше възмутена от отношението на колегите си по АГ болниците към родилките и докато си говорихме призна, че определено някоя дула или баба най-вероятно ще изроди бременна много по-лесно и неинвазивно. За щастие поне вече ги учат, че кърменето не става по режим, а на поискване. Има някакъв напредък.

# 534
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Разказа на една мама с болничен VBAC.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411307.msg12083291#msg12083291

Останах доста впечатлена. Определено има още какво да се желае, но според мен това, което се е случило с нея си е голям напредък. Mr. Green

# 535
  • Мнения: 2 829
Азалея, в Разлог, по-назад в темата съм разказала подробно Simple Smile

# 536
  • Мнения: 753
Темата ми е много интересна и се записвам да ви следя.И за да не е само запис и в подкрепа на Янаст смятам,че в малките болници в БГ има доста по-голям шанс за раждане с минимални интервенции.

# 537
  • Мнения: 4 242
Самурайка дай го насам, моля те, този филм  Simple Smile

# 538
  • Мнения: 2 401
Samuraika, стана ми интересно за  това, че карат родилките да раждат с отворени очи, значи това е нормалният начин? newsm78
Защото аз докато раждах, някакви смислени съвети не получих, но на това да си затворя очите при раждането даже наблегнаха! Confused

# 539
  • Мнения: 936
Самурайка дай го насам, моля те, този филм  Simple Smile

 Le Premier Cri / Първият плач (2007)   има го в  www.kolibka.com

Общи условия

Активация на акаунт