Болница ТОКУДА - тема 3

  • 88 967
  • 885
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 125
Момичета, за тези от вас които са вече в 8-мии 9-ти месец, какво ще правим през този отпускарски август? Аз съм с термин септември, но взех да се притеснявам, че моята докторка ще е в отпуск до края на август. Имате ли представа кои доктори ще са на работа през август? Мерси предварително.

# 256
  • Мнения: 17
Знам със сигурност за д-р Димитров и също май д-р Илиев, те ще бъдат на работа през месец август.

# 257
  • Мнения: 83
Здравей vikinceto,можеш ли да ми обясниш как стои въпроса с абонамента при д-р Масларска, питах моята лекарка, но тя каза, има време, нека да родиш.Въпроса ми е предварително ли се записваш, какво включва този абонамент, цената ако знаеш също би ми била полезна.Защото се двоумим между частен педиатър, който идва всяка седмица вкъщи и цената е 150лв на месец и между Токуда.Благодаря ти мнг

# 258
  • Мнения: 83
Здравей kleopatra10, вчера бях при д-р Лазарова и понеже нямам признаци да родя скоро(въпреки че тя ме уверяваше. че ще стане) ме прехвърли на д-р Илиев, незнам защо реши точно на него.Прочетох много добри отзиви за него, въпреки че е толкова млад.Освен него знам, че и д-р Димитров е там.Иначе д-р Кирякова, Герганова са в отпуск, а д-р Диков го няма вече.Така че ако изпревариш термина, ще има кои да те поеме.Предполагам, че лекарката ти ще те насочи все пак към някой.

# 259
  • Мнения: 1 475
Здравей vikinceto,можеш ли да ми обясниш как стои въпроса с абонамента при д-р Масларска, питах моята лекарка, но тя каза, има време, нека да родиш.Въпроса ми е предварително ли се записваш, какво включва този абонамент, цената ако знаеш също би ми била полезна.Защото се двоумим между частен педиатър, който идва всяка седмица вкъщи и цената е 150лв на месец и между Токуда.Благодаря ти мнг

Аз се обаждах за абонамент за хлапето, казаха ми ,че цената за една година е 1300лв, множко ми се видя при положение, че през първата година се мери основно тегло и ръст  и ваксините ти се полагат безплатно по ЗК, но и аз си избрах педиатър по ЗК   и ще водим отделно на два месеца  бебето и на преглед в Токуда срещу 40лв на преглед при избраната от мен неонтоложка!! Peace

# 260
  • Мнения: 9
Здравейте,
искам да ви попитам дали не е малко късно тъй като ми дадоха час за предродилна консултация на 31 август, а  термина ми е 22 септември. Не си следя бременността в Токуда.

Благодаря!

# 261
  • Мнения: 73
Здравей, Carmen.
1. В Токуда са ограничени местата, затова трябва по-отрано да се ориенитраш натам и да си избереш лекар, при който да раждаш, както и да си заявиш, че искаш там да раждаш. По-отрано ще рече според мен след 20-та г.с., но е добре да си походиш малко при лекаря, при който искаш да раждаш. Ти така или иначе май ще трябва да си дойдеш по-рано в България, защото всяко едно по-продължително пътуване е тежко.
2 и 3. На сайта на Токуда има и-мейл - пиши им, ако не си сигурна за цените, защото те най-добре ще ти отговорят. Можеш да им обясниш ситуацията, да кажеш, че искаш там да раждаш там, и да им поискаш да ти пратят файл с информация относно раждане в Токуда и цени.
По отношение на здравните, има също вариант, ако си в ЕС, здравните ти би трябвало да важат и тук. Провери и тази работа. Също, може да се окаже и по-евтино да си платиш здравните и в България. Ти ще си прецениш на базата на информацията, която събереш.
Ти в коя държава живееш?

[/quote]

Благодаря ви, kleopatra10 и buggy-->! Толкова бях нетърпелива онзи ден, та пуснах поста преди да съм прочела повече. Намерих публикувани цените на ражданията - по естествен начин и със секцио. Това ми беше от голяма полза. Наистина сте прави, трябва да пусна емейл до Токуда или направо да се обадя по телефона.

Живея в Англия, в малък град на юг. Нямам доверие на болниците тук. Моят случай вероятно е още по-различен, защото съм на 41 години и не съм имала деца досега. В момента чета всякаква информация за различните изследвания, които се предлагат и май започнах да се притеснявам. В момента съм на 8 седмици и 2 дни и засега нищо не се случва, макар че трябваше да ми се е обадила акушерка, която да ме наблюдава и консултира. Трудно ми е да се добера до гинеколог, защото става само с направление. Досега не съм открила къде наоколо има частен такъв, а те са и неоправдано скъпи (справка - един ултразвук на частно е между 150 и 250 лири в зависимост от населеното място). Ако не е на частно, много трудно можеш да си изискаш разни неща, например кръвно изследване, освен ако джипито не реши, че наистина е нужно (което не става винаги). Засега още нямам подробна информация как би протекло едно раждане тук, но съм чувала че обикновено на раждането не присъства доктор, акушерката го вика само ако прецени, че е нужно. Секцио не се предлага автоматично на жени над 35 г възраст. Не знам дали мога да вярвам да съветите, които ще ми дадат, а искам да съм информирана, за да мога да взема подходящо решение.

Наистина ли могат да ми важат здравните и в България? Как се урежда този въпрос? Извинявам се, че питам така, но наистина нямам никаква представа.  Embarassed
Къде мога да намеря повече инфо за това как бих могла да си плащам здравните в Бг докато съм там? Всъщност това май не би повлияло на цените в Токуда.

Благодаря за пожеланията, да се връща на всички Simple Smile   bouquet

# 262
  • Мнения: 73

Здравей, Carmen.
1. В Токуда са ограничени местата, затова трябва по-отрано да се ориенитраш натам и да си избереш лекар, при който да раждаш, както и да си заявиш, че искаш там да раждаш. По-отрано ще рече според мен след 20-та г.с., но е добре да си походиш малко при лекаря, при който искаш да раждаш. Ти така или иначе май ще трябва да си дойдеш по-рано в България, защото всяко едно по-продължително пътуване е тежко.
2 и 3. На сайта на Токуда има и-мейл - пиши им, ако не си сигурна за цените, защото те най-добре ще ти отговорят. Можеш да им обясниш ситуацията, да кажеш, че искаш там да раждаш там, и да им поискаш да ти пратят файл с информация относно раждане в Токуда и цени.
По отношение на здравните, има също вариант, ако си в ЕС, здравните ти би трябвало да важат и тук. Провери и тази работа. Също, може да се окаже и по-евтино да си платиш здравните и в България. Ти ще си прецениш на базата на информацията, която събереш.
Ти в коя държава живееш?


Благодаря ви, kleopatra10 и buggy-->! Толкова бях нетърпелива онзи ден, та пуснах поста преди да съм прочела повече. Намерих публикувани цените на ражданията - по естествен начин и със секцио. Това ми беше от голяма полза. Наистина сте прави, трябва да пусна емейл до Токуда или направо да се обадя по телефона.

Живея в Англия, в малък град на юг. Нямам доверие на болниците тук. Моят случай вероятно е още по-различен, защото съм на 41 години и не съм имала деца досега. В момента чета всякаква информация за различните изследвания, които се предлагат и май започнах да се притеснявам. В момента съм на 8 седмици и 2 дни и засега нищо не се случва, макар че трябваше да ми се е обадила акушерка, която да ме наблюдава и консултира. Трудно ми е да се добера до гинеколог, защото става само с направление. Досега не съм открила къде наоколо има частен такъв, а те са и неоправдано скъпи (справка - един ултразвук на частно е между 150 и 250 лири в зависимост от населеното място). Ако не е на частно, много трудно можеш да си изискаш разни неща, например кръвно изследване, освен ако джипито не реши, че наистина е нужно (което не става винаги). Засега още нямам подробна информация как би протекло едно раждане тук, но съм чувала че обикновено на раждането не присъства доктор, акушерката го вика само ако прецени, че е нужно. Секцио не се предлага автоматично на жени над 35 г възраст. Не знам дали мога да вярвам да съветите, които ще ми дадат, а искам да съм информирана, за да мога да взема адекватно решение.

Наистина ли могат да ми важат здравните и в България? Как се урежда този въпрос? Извинявам се, че питам така, но наистина нямам никаква представа.  Embarassed
Къде мога да намеря повече инфо за това как бих могла да си плащам здравните в Бг докато съм там? Всъщност това май не би повлияло на цените в Токуда.

Благодаря за пожеланията, да се връща на всички Simple Smile   bouquet

# 263
  • Мнения: 723
Carmen, привет отново  Hug

За осигуровките можеш да питаш в НАП, тъй като вече се събират там. Ето сайта им http://www.nap.bg/ Потърси там или се обади на информационния им телефон.
В Токуда раждането по здравна каса е 1500 + 500 лв. неонатални грижи, а без направление мисля че беше към 4000 лв., тъй че има значение и заради тази разлика си заслужава да проучиш възможностите  Peace

Леко и безпроблемно бременеене ти желая   bouquet

# 264
  • Мнения: 82
Здравейте! Обръщам се в частност и към Carmen, тъй като искам да споделя нещо с вас. Аз съм на 38 години, това ми е първа бременности и това ще ми е първо раждане. През цялото време бремеността си следях при АГ по ЗК извън Токуда. От началото до днес, докторката е категорична, че трябва да раждам секцио заради възрастта и според нея всичко друго би било поемане на излишен риск. Когато преди два месеца и половина реших, че искам да раждам в Токуда при д-р Илиев и поставих нетърпелива пред него въпроса относно раждането, той ми каза, че има време да видим как вървят нещата. Е, на последният преглед при него /миналата седмица/ той каза, че няма нито един основателен аргумент за секцио и възрастта ми в никакъв случай не се явява решаващ такъв. Така, че живи и здрави ще раждам нормално  Simple Smile Но между другото ми каза, че ако аз лично имам притеснения и страхове ще ги уважи и ще направим секцио.
С всичко това искам да кажа, че прави чест на д-р Илиев, а смятам и на докторите в Токуда, които според мен малко несправедливо са набедени, че са фенове на секциото и гледат да те резнат за по-бързо и сигурно. Впечатлена съм от личното отношение и внимание.
Carmen, надявам се това да те окуражи в избора ти, а относно здравните осигуровки, мисля че може да преведеш за определен период от време накуп като самоосигуряващо се лице без доходи /не съм много сигурна в формулировката/. И все пак потърси консултация в НАП както вече са те посъветвали. Все пак това ще намали сумата за раждане наполовина.

# 265
  • Мнения: X
здравейте, случайно да знаете доктор диков къде ще работи в коя болница? благодаря

# 266
  • Мнения: 9
Мисля, че д-р Диков е станал шеф на отделение в Шейново.

# 267
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета,

Тук искам да споделя моя опит от Токуда, където родих на 26 юни нормално след секцио (терминът ми беше на 7 юли).

Моята бременност се проследяваше в друга болница, където настояха за цезарово след като първото ми е било цезарово. Научих от една майка във форума, че д-р Лазарова от Токуда е привърженик на нормалното раждане. Отидох на преглед при нея на 16 юни - тя ми провери цикатрикса на видеозон, каза че няма изтъняване, че не може да ми гарантира успешно VBAC, но може да опитаме. Даде ми час за втори преглед на 30 юни. Преди този преглед обаче на 25 юни на мен ми текнаха води (спука се мехура, но не изтекоха всички води).

На следващия ден отидох в болницата и се оказа, че д-р Лазарова е извън София. Казаха ми, че ако реша да постъпя при тях трябва да си избера друг лекар. Избрах си д-р Диков и постъпих в отделението към 11ч. Той дойде да ме прегледа и се оказа, че също ще трябва да си тръгне следобяд. Аз започнах да мрънкам да не ме изоставят, а той ми каза: „Няма да те оставим на произвола на съдбата и няма да те натискаме за секцио”. Д-р Кръстанова беше дежурна и тя щеше да ме поеме след като д-р Диков си тръгне. Той ми каза, че на нея и има пълно доверие. Като си тръгна ми пожела успех и ми каза, че ще дойде на другия ден сутринта да ме поздрави за успешното VBAC.

Имах много слаби (почти никакви контракции) и никакво разкритие, затова ми сложиха система с окситоцин. За нея също се пазарихме с доктора – той ми обясни, че разбират много добре, че не могат да ме пришпорват, затова ще я сложат на най-малката капка. Попита ме дали искам и епидурална, но аз бях чела, че не е добре при VBAC, а той ми каза, че добрият анестезиолог може да ме обезболи без да ми изчезнат всички осезания и можем в процеса на раждането пак да го обсъдим. Така и не се стигна до упойка.

Когато контракциите станаха хубави, ми сложиха инжекция с боскулизин и лидол, от което на мен много ми се приспа и си подремвах.

Постоянно ме обикаляха две акушерки (Румяна и Албена), питах ги и тях дали са имали такива случаи. Те ми казаха, че са имали и обикновено трябва да се действа много внимателно и полека. Тъй като разкритието напредваше бавно д-р Диков едва ли не ми се извини, че не смеят да ускорят раждането (което за мен беше добре). Д-р Кръстанова също беше много загрижена и стоеше до мен. През цялото време ме питаха дали имам болки на мястото на белега.

Пуснаха ме да се разхождам по коридора. Оставиха ме да седя на тоалетната чиния, когато установих, че там ми е удобно. Когато започнаха напъните, ме оствиха известно време да се напъвам права. Към 21ч ме вкараха в родилна зала. Там ме караха да се напъвам и тъй като вече бях доста изморена и не напъвах много добре, ми помогнаха един път на корема. За 20мин в родилна зала бебка се показа. Това, което на мен ми беше най-неприятно, е че ми направиха перинеотомия с цел да избегнат разкъсванията, макар че аз имах вътрешното убеждение, че няма да получа разкъсвания, но това не го бяхме обсъждали. Може би е добре да се обсъди преди или в хода на раждането за тези манипулации.

С две думи искам да кажа, че аз имах нормално (не естествено, т.е. без интервенции) раждане. Но пред перспективата за секцио и на това съм доволна. В интерес на истината не бях много подготвена – така се стекоха обстоятелствата, че не бях обсъждала подробности с лекарите, а и в БГ не смеят да те държат със спукан мехур повече от 24ч.

Иначе съм много доволна от отношението и условията в Токуда. Лекарите ме поздравиха за успешното раждане и за куража да пожелая да раждам нормално след секцио. Казаха ми, че желанието на майката е първата най-важна стъпка. Никой от тримата лекари не ме засили към секцио. Мисля дори, че бяха горди, че имат такива случаи (но това си е мое мнение).

Успех на всички бъдещи мами!

# 268
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Много ти благодаря за споделката!  Hug Мисля, че вдъхна кураж и надежда на много от нас!  Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 196
Всеки ли лекар си си пренасочва ражданията към някой определен колега по време на отпуската?

Общи условия

Активация на акаунт